Dodaj do ulubionych

Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 rok

17.03.07, 12:48
Powiedzcie mi coś o tym samochodzie, głownie jak jest z awaryjnością, czy
często sie psuje? Jak jest z miejscem w środku auta, czy ilość miejsca jest
wystarczająca? Jak sprawuje się silnik?
Obserwuj wątek
    • lapufkasz Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 17.03.07, 13:04
      Wlasnie takim jezdze .Samochod duzy , bardzo wygodny i swietnie
      wykonczony .
      Wczesniejsze modele mialy problemy z przednim zawieszeniem , od 2002
      roku zostalo zmienione i problem rozwiazano .
      Nie jest to wzor jesli chodzi o drobne usterki ale ich naprawy nie sa
      drogie i nie powoduja sytuacji ze dalej nie da sie jechac .Powazne
      usterki raczej nie wystepuja ,czesci nie sa drogie jak i naprawy
      o ile nie bedziesz korzystal z ASO bo tam jest juz drogo.
      Jesli chodzi o silniki TDI to glowne ich wady niska kultura pracy i
      usterki przeplywomierza .Za to jest bardzo dynamiczny i oszczedny ,mimo
      ze silnik jest halasliwy to wewnatrz nie jest glosno dzieki dobremu
      wyciszeniu.
      To jedno z najlepszych w/g mnie aut w tym segmencie z tego okresu
      niestety odzwierciedla sie to w cenach uzywanych egzemplarzy .
    • lapufkasz Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 17.03.07, 13:04
      Wlasnie takim jezdze .Samochod duzy , bardzo wygodny i swietnie
      wykonczony .
      Wczesniejsze modele mialy problemy z przednim zawieszeniem , od 2002
      roku zostalo zmienione i problem rozwiazano .
      Nie jest to wzor jesli chodzi o drobne usterki ale ich naprawy nie sa
      drogie i nie powoduja sytuacji ze dalej nie da sie jechac .Powazne
      usterki raczej nie wystepuja ,czesci nie sa drogie jak i naprawy
      o ile nie bedziesz korzystal z ASO bo tam jest juz drogo.
      Jesli chodzi o silniki TDI to glowne ich wady niska kultura pracy i
      usterki przeplywomierza .Za to jest bardzo dynamiczny i oszczedny ,mimo
      ze silnik jest halasliwy to wewnatrz nie jest glosno dzieki dobremu
      wyciszeniu.
      To jedno z najlepszych w/g mnie aut w tym segmencie z tego okresu
      niestety odzwierciedla sie to w cenach uzywanych egzemplarzy .
      • black_code Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 17.03.07, 18:44
        arc2 napisał:

> A który jest mniej awaryjny??

www.autocentrum.pl/adac/rankingi_awaryjnosci_klasa_srednia.html
        data.idnes.cz/g/auto/autobild/tuv_report.html
        Mondeo ma problemy z blacharka czesto pojawia sie rdza , druga sprawa w
        przypadku awarji CR naprawa w porownaniu z pompowtryskiwaczami jest
        kilka razy drozsza .A sam CR jest bardziej podatny na zle paliwo.
        Passat ma bardziej komfortowe zawieszenie ,Mondeo sportowe wiec tu
        przewage ma Ford chociaz z drugiej strony zalezy jaki kto ma styl
        jazdy - jesli bardziej sportowy to zawieszenie Mondeo jest lepsze ,
        do spokojnej jazdy zwlaszcza na naszych zlych drogach zawieszenie
        Passata bardziej sie sprawdza .Passat tez jest wyraznie lepiej
        wykonany wewnatrz .
        Za to ceny uzywanych Mondeo sa nizsze od Passatow .
        --
        -
        prawdziwy-polak.matka-kurka.net/
        • wahacz Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 17.03.07, 20:38
          Mondeo to lider klasy i wzor. Szczegolnie jesli chodzi o wlasciwosci jezdne.
          Pod tym wzgledem jest nie do pobicia a szczegolnie przez kanapowego passata z
          prymitywna belka w tylnim zawieszeniu. Mondeo moze miec jeden minus problemy z
          korozja. Do tego to nowsza konstrukcja gdyz passat wszedl na rynek w 1996 r.,a
          Mondeo o ile pamietam juz po 2000 r.
          Co do awaryjnosci to pewno bedzie podobnie choc podejrzewam ze ford bedzie
          nieco mniej sie psuł. Passat ma awaryjne zawieszenie. Mondeo jest lepiej
          wykończony.
            • wahacz Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 17.03.07, 21:00
              black_code napisał:
              > Nie rozsmieszaj mnie ze Mondeo jest lepiej wykonczony te samochody
              >dzieli pod tym wzgledem 2 klasy .Nie lubisz VW to twoja sprawa ale nie
              > pisz nieprawdy .

Słuchaj piszę tak jak uważam. Passat ma niezłe materiały ale lubi sobie
              postukać w środku co pisało również wielu forumowiczów. Mondeo może ma gorsze
              nieco materiały ale nie poskrzypuje. Mogę się mylić ale nie piszę celowo
              nieprawdy. Natomiast Ty chyba tak pisząc, że Mondeo jest dwie klasy niżej czyli
              co jest na poziomie klasy B? Coś chyba nie tak.
              • black_code Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 17.03.07, 21:20
                wahacz napisał:

> black_code napisał:
                > > Nie rozsmieszaj mnie ze Mondeo jest lepiej wykonczony te samochody
                >
                > >dzieli pod tym wzgledem 2 klasy .Nie lubisz VW to twoja sprawa ale
                > nie
                > > pisz nieprawdy .
                >
                > Słuchaj piszę tak jak uważam. Passat ma niezłe materiały ale lubi sobie
                > postukać w środku co pisało również wielu forumowiczów. Mondeo może ma gorsze
                > nieco materiały ale nie poskrzypuje. Mogę się mylić ale nie piszę celowo
                > nieprawdy. Natomiast Ty chyba tak pisząc, że Mondeo jest dwie klasy niżej
                czyli
                >
                > co jest na poziomie klasy B? Coś chyba nie tak.

Passat B5 kiedy sie pojawil prezentowal materialy wykonczeniowe takie
                jakie byly w uzywane w samochodach o kalse wyzej .
                Siedzac w Mondeo widac ze materialy sa duzo gorszej jakosc .Tu trudno
                nawet porownywac dla mnie to 2 klasy roznicy .
                Moje zdanie jest takie jesli autor watku w swoim stylu jazdy nie
                wykorzystuje granic mozliwosci zawieszenia to przy blizszch
                ogledzinach obu omawianych samochodow i po jezdzie probnej raczej
                wybierze Passata jak wiekszosc .
                Wiec taka dyskusja jest jalowa bo oba auta sa bardzo dobre chociaz o
                roznej charakterystyce zawieszenia.Nie ma sie co oszukiwac swietne
                wlasciwosci jezdne mondeo sa okupione twardzsza charakterystyka
                zawieszenia a przez to nizszym komfortem jazdy .Passat ma
                bardziej "francuskie" nastawy .
                Wazny moze byc problem z korozja w Mondeo i bardziej awaryjny system
                wtrysku paliwa.Jego uszkodzenie wiaze sie z naprawde sporymi
                kosztami .Silnik Passata jest mniej wrazliwy na zle paliwo a
                ewentualna naprawa jest duzo tansza .

--
                -
    • paul_banks Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 00:06
      mam taki samochod od nowosci, kupilem go w salonie w 2004r podczas wyprzedazy
      rocznika 2003... mija wlasnie 3 lata od dnia zakupu i auto ma przejechane prawie
      80 tys. km... powaznych awarii zero... srednich rowniez zero... drobnych hmm...
      woda jakims cudem przedostaje sie na tylna podloge lewego pasazera... no i z
      wnetrza dochodza czasami drobne, ledwo slyszalne "trzaski" plastikow... poza tym
      nic sie nie dzialo i nie dzieje... odpukac! silnik w porzadku chociaz przy
      niskich obrotach jest mulowaty... 6scio biegowa skrzynia dobra na dlugie podroze
      po autostradach gdzie notabene akurat jezdze ale nie na krotkie wypady na miasto
      czy do pracy... zawieszenie jak dla mnie odrobine za miekkie ale sprawdza sie na
      miejskich nierownosciach... z zawieszenie jak na razie nie dochodza zadne
      odglosy ale to chyba dlatego ze jezdze glownie za granica po dobrcyh drogach...
      miejsca w sordku w cholere... bagaznik ogromny... mam wersje trendline ktora
      posiada skorzane dodatki i profilowane fotele... i to i to bardzo dobrze sie
      sprawuje... na baku przejezdzam ok 1200-1300km przy zroznicowanej jezdzie...
      hmm... ogolnie samochod polecam... nie jezdzilem mondeo wiec go nie
      porwownuje... ALE... posiadam tez 406stke HDi 110km i musze przyznac ze gdyby
      miala ona silnik 2.2 HDi i gdyby to ode mnie zalezalo (a nie zalezy i nie jezdze
      406) to nie jezdzilbym passatem ;) 406 jest dla mnie autem wygodniejszym i
      bardziej komfortowym mimo ze ma troche twardsze zawieszenie... jesli chodzi o
      stulistyke wnetrze (406 prawie pelna opcja), komfort (siedzenia) i ergonomie to
      jak dla mnie francuz jest lepszy od niemca... no ale kazdy moze meic inne zdanie

p.s. sorry za forme wypowiedzi i ewentualne bledy ale jestem po 3 piwach... a
      jesli teraz bym tego nie napisale to pwnie bym zapomnial jutro ;)
      • mameja21 Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 09:30
        Passat może dawać wrażenie nieco lepszej jakości, natomiast w rzeczywistości
        to Mondeo jest lepiej wykonany - w przeciwieństwie do Passata nic w nim nie
        grzechocze i nie trzeszczy.
        Jeśli chodzi o własności jezdne i precyzję układu kierowniczego Mondeo
        przewyższa Passata o dwie klasy.Poza tym zawieszenie jest nieporównywalnie
        trwalsze niż w Passacie.
        VW-a trapi wiele drobnych, ale dokuczliwych usterek, od których Mondeo
        jest wolny - to także świadczy o jakości wykonania.
        Również w nowym Passacie pod tym względem nic się nie poprawiło.Przynajmniej
        te egzemplarze, którymi ja jeździłem miały trzeszczące wnętrze.
        Generalnie marka żeruje na legendzie sprzed lat.
        • wahacz Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 09:43
          mameja21 napisał:
          > Passat może dawać wrażenie nieco lepszej jakości, natomiast w rzeczywistości
          > to Mondeo jest lepiej wykonany - w przeciwieństwie do Passata nic w nim nie
          > grzechocze i nie trzeszczy.
          > Jeśli chodzi o własności jezdne i precyzję układu kierowniczego Mondeo
          > przewyższa Passata o dwie klasy.Poza tym zawieszenie jest nieporównywalnie
          > trwalsze niż w Passacie.
          > VW-a trapi wiele drobnych, ale dokuczliwych usterek, od których Mondeo
          > jest wolny - to także świadczy o jakości wykonania.
          > Również w nowym Passacie pod tym względem nic się nie poprawiło.Przynajmniej
          > te egzemplarze, którymi ja jeździłem miały trzeszczące wnętrze.
          > Generalnie marka żeruje na legendzie sprzed lat.

Zgadzam się w 100 %. Moim zdaniem pogroszenie jakości nowego passata w stosunku
          do starego jest wyraźnie widoczne.
          • soner3 Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 09:54
            wahacz napisał:

> mameja21 napisał:
            > > Passat może dawać wrażenie nieco lepszej jakości, natomiast w rzeczywisto
            > ści
            > > to Mondeo jest lepiej wykonany - w przeciwieństwie do Passata nic w nim n
            > ie
            > > grzechocze i nie trzeszczy.
            > > Jeśli chodzi o własności jezdne i precyzję układu kierowniczego Mondeo
            > > przewyższa Passata o dwie klasy.Poza tym zawieszenie jest nieporównywalni
            > e
            > > trwalsze niż w Passacie.
            > > VW-a trapi wiele drobnych, ale dokuczliwych usterek, od których Mondeo
            > > jest wolny - to także świadczy o jakości wykonania.
            > > Również w nowym Passacie pod tym względem nic się nie poprawiło.Przynajmn
            > iej
            > > te egzemplarze, którymi ja jeździłem miały trzeszczące wnętrze.
            > > Generalnie marka żeruje na legendzie sprzed lat.
            >
            >
            > Zgadzam się w 100 %. Moim zdaniem pogroszenie jakości nowego passata w
            stosunku
            >
            > do starego jest wyraźnie widoczne.
            A ilu z was ma lub jezdzila Passatem ?

Zawieszenie Forda bardziej trwale od Passata po 2001r ? chyba zart jakis
            W Passatach po 2001r nie ma praktycznie zadnych problemow z
            zawieszeniem .
            Pracuje w warsztacie samochodowym i mozesz mi wierzyc ze aktualne
            Mondeo jest dosc awaryjne a zwlaszcza silnik diesla.
            tu na potwirdzenie
            www.roadlook.pl/uzywane/ford-mondeo-2000-2006-czarny-kon.html
            • wojtek_blankietowy Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 10:15
              soner3 napisał:
              > A ilu z was ma lub jezdzila Passatem ?
              > Zawieszenie Forda bardziej trwale od Passata po 2001r ? chyba zart jakis
              > W Passatach po 2001r nie ma praktycznie zadnych problemow z
              > zawieszeniem .
              > Pracuje w warsztacie samochodowym i mozesz mi wierzyc ze aktualne
              > Mondeo jest dosc awaryjne a zwlaszcza silnik diesla.
              > tu na potwirdzenie

Nie kompromituj sie. Kolejny fachowiec ktroy pracuje w warsztacie bo nie ma
              argumentow na potwierdzenie swych racji. Powszechnie wiadomo ze zawieszenie
              passata sypie sie jak cholera. Co do silninikow diesla to w TDI ciagle padaja
              przeplywomierze wiec passat tez ma awaryjne diesle.
              • black_code Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 10:29
                wojtek_blankietowy napisał:

>
                > Nie kompromituj sie. Kolejny fachowiec ktroy pracuje w warsztacie bo nie ma
                > argumentow na potwierdzenie swych racji. Powszechnie wiadomo ze zawieszenie
                > passata sypie sie jak cholera. Co do silninikow diesla to w TDI ciagle padaja
                > przeplywomierze wiec passat tez ma awaryjne diesle.

To ty sie kompromitujesz to sie ty na kazdym kroku , byc moze to od
                nadmiaru ogorkow masz te halucynacje i wszedzie widziesz passaty na
                lawetach .
                Przeplywomierz do tdi nowy kosztuje 180 zl ,naprawa CR w Mondeo ponad
                6 tys i to poza ASO .
                Smieszne jest ze wypowiadas sie o samochodach o ktorych nie masz zadnego
                pojecia jedzisz 15 letnim strletem wiec po co zabierasz tu glos?Ja
                kbedzie temat o starych toyotach to wtedy opisz swoje przezycia .
                --
                -
                • wojtek_blankietowy Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 10:37
                  black_code napisał:
                  > Smieszne jest ze wypowiadas sie o samochodach o ktorych nie masz zadnego
                  > pojecia jedzisz 15 letnim strletem wiec po co zabierasz tu glos?Ja
                  > kbedzie temat o starych toyotach to wtedy opisz swoje przezycia .

nie zapluj sobie monitora ze zlosci. 15 letnia toyota bije na glowe twojego
                  wielbiciela lawet passata. zenujaco niska jakosc jaka prezentuje passat nie
                  moze byc porwnywana nawet do 20 letniej toyoty ktora bije bezawaryjnoscia
                  twojego krola lawet na glowe.
                  • black_code Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 10:52

> black_code napisał:
                    > > Smieszne jest ze wypowiadas sie o samochodach o ktorych nie masz za
                    > dnego
                    > > pojecia jedzisz 15 letnim strletem wiec po co zabierasz tu glos?Ja
                    >
                    > > kbedzie temat o starych toyotach to wtedy opisz swoje przezycia .
                    >
                    > nie zapluj sobie monitora ze zlosci. 15 letnia toyota bije na glowe twojego
                    > wielbiciela lawet passata. zenujaco niska jakosc jaka prezentuje passat nie
                    > moze byc porwnywana nawet do 20 letniej toyoty ktora bije bezawaryjnoscia
                    > twojego krola lawet na glowe.

I kto sie zaplul az sie musiales powtorzyc he,he .Pewnie ze tak musi
                    byc bo taki zbieracz ogorkow jak ty nigdy nie bedzie mogl sobie na
                    Passata pozwolic wobec czego perspektywa wiecznego jezdzenia 15
                    letnia toyocina za rownowartosc sredniej krajowej wymaga dorobienia
                    do tego jakiejs ideologii - inaczej bys zwariowal z tej frustracji .
                    Ni chce mi sie z toba gadac oboje wiemy ze jestes chory na punkcie
                    VW ,masz obsesje jak Wierzejski .On wszedzi widzi pedalow a ty VW na
                    lawetach , nic dodac .
                    --
                    -
        • leon.zbowidowiec Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 09:59
          > Passat może dawać wrażenie nieco lepszej jakości, natomiast w rzeczywistości
          > to Mondeo jest lepiej wykonany - w przeciwieństwie do Passata nic w nim nie
          > grzechocze i nie trzeszczy.
          > Jeśli chodzi o własności jezdne i precyzję układu kierowniczego Mondeo
          > przewyższa Passata o dwie klasy.Poza tym zawieszenie jest nieporównywalnie
          > trwalsze niż w Passacie.
          > VW-a trapi wiele drobnych, ale dokuczliwych usterek, od których Mondeo
          > jest wolny - to także świadczy o jakości wykonania.

I pewnie dlatego ze Mondeo jest takie dobre to jest tansze niz Passat ?(mowa
          oczywiscie o uzywanych samochodach gdzie rynek weryfikuje rzeczywista wartosc
          pojazdu a nie nowych ktorych ceny maja sie nijak do prawdziwej wartosci)
          Nie ma to jak na sile udowadniac ze czarne to biale a biale to czarne.
          • wojtek_blankietowy Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 10:13
            leon.zbowidowiec napisała:
            > I pewnie dlatego ze Mondeo jest takie dobre to jest tansze niz Passat ?(mowa
            > oczywiscie o uzywanych samochodach gdzie rynek weryfikuje rzeczywista wartosc
            > pojazdu a nie nowych ktorych ceny maja sie nijak do prawdziwej wartosci)
            > Nie ma to jak na sile udowadniac ze czarne to biale a biale to czarne.

He he niezla manipulacja. zwroc tylko uwage ze nowe mondeo bylo sporo tansze od
            nowego passta. Zwroc tez uwage ze twoj super weryfikator rynek wyzej ocenia
            bardziej awaryjnego golfa niz super bezawaryjna corolle - czyli wedlug rynku
            awaryjny golf jest solidniejszy od bezawaryjnej corolli. Rynek jest dobrym
            weryfikatorem ale nie tylko techniki lecz ludzkich upodoban. VW w Polsce to
            marka o wielkim powazaniu bez merytorycznego uzasadnienia tegoz upodobania.
            • black_code Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 10:22

>
              > He he niezla manipulacja. zwroc tylko uwage ze nowe mondeo bylo sporo tansze
              od
              >
              > nowego passta.

To znaczy ile?Podaj przyklad cen bo najwyrazniej jak zawsze
              wypisujesz glupoty.Roznica ceny byla owszem ale bardzo niewielka 5-10% a
              samochodw uzywanych jest juz wyrazna .Dodatkowo na plus mondeo powinnno
              przemawiac ze jest nowszym o 4 lata modelem.
              www.admoto.pl/mtr/?p=uzywane&t=1&m=FORD
              www.admoto.pl/mtr/?p=uzywane&t=1&m=VW

Zwroc tez uwage ze twoj super weryfikator rynek wyzej ocenia
              > bardziej awaryjnego golfa niz super bezawaryjna corolle
              - czyli wedlug rynku
              > awaryjny golf jest solidniejszy od bezawaryjnej corolli. Rynek jest dobrym
              > weryfikatorem ale nie tylko techniki lecz ludzkich upodoban. VW w Polsce to
              > marka o wielkim powazaniu bez merytorycznego uzasadnienia tegoz upodobania.

Ale porownaj sobie ceny na innych rynkach .Golf w Europie jest modelem
              ktory najmniej traci na wartosc w/g eurotax .
              --
              -
              • wojtek_blankietowy Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 10:29
                black_code napisał:
                > To znaczy ile?Podaj przyklad cen bo najwyrazniej jak zawsze
                >wypisujesz glupoty.Roznica ceny byla owszem ale bardzo niewielka 5-10% a
                > samochodw uzywanych jest juz wyrazna .Dodatkowo na plus mondeo powinnno
                > przemawiac ze jest nowszym o 4 lata modelem.

pytam wprost czy byl tanszy mondeo czy nie? sam piszesz ze byl to o co ci
                chodzi? tak trudno zaakceptowac prawde. przy cenie okolo 80 tys zl 10 % to 8
                tys zl nie mala kwota.

> Ale porownaj sobie ceny na innych rynkach .Golf w Europie jest modelem
                > ktory najmniej traci na wartosc w/g eurotax .

zgadza sie przeciez o tym pisze, ze przeciez golf jest wyraznie gorszym i
                bardziej awaryjnym autem niz corolla a rynek wycienia go wyzej. o czym to
                swiadczy? ze rynek nie kieruje sie jedynie technika lecz rowniez upodobaniami.
                • black_code Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 10:45

> black_code napisał:
                  > > To znaczy ile?Podaj przyklad cen bo najwyrazniej jak zawsze
                  > >wypisujesz glupoty.Roznica ceny byla owszem ale bardzo niewielka 5-1
                  > 0% a
                  > > samochodw uzywanych jest juz wyrazna .Dodatkowo na plus mondeo powin
                  > nno
                  > > przemawiac ze jest nowszym o 4 lata modelem.
                  >
                  > pytam wprost czy byl tanszy mondeo czy nie? sam piszesz ze byl to o co ci
                  > chodzi? tak trudno zaakceptowac prawde. przy cenie okolo 80 tys zl 10 % to 8
                  > tys zl nie mala kwota.

Pomysl ty chociaz raz od kiedy to utrate wartosci oblicza sie kwotowo?

> > Ale porownaj sobie ceny na innych rynkach .Golf w Europie jest mode
                  > lem
                  > > ktory najmniej traci na wartosc w/g eurotax .
                  >
                  > zgadza sie przeciez o tym pisze, ze przeciez golf jest wyraznie gorszym i
                  > bardziej awaryjnym autem niz corolla a rynek wycienia go wyzej. o czym to
                  > swiadczy? ze rynek nie kieruje sie jedynie technika lecz rowniez upodobaniami.

Widocznie nie jest gorszym a lepszym co potwierdza wielokrotnie lwieksza
                  sprzedaz mimo wyzszej ceny .A czy wyraznie usterkowym -podaj dane bo
                  dostepne dokladne statystyki niec takiego nie potwierdzaja.
                  Przewaga jednego nad drugim nie jest oceniana tylko na podstawie
                  awaryjnosci to tylko w biednych krajach jak Polska robiony jest z tego
                  bozek . Bo czym innym mogla by sie pochwalic Corolla ? ogolna miernota
                  jaka reprezentuje ?
                  --
                  -
            • leon.zbowidowiec Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 10:23
              a co moze bardziej obiektywnie ocenic samochod jak nie wolny rynek ?
              o cenach nowych tak jak pisalem nie ma co dyskutowac chocaz i tutaj widac ze
              Mondeo jest po prostu tansze ( tansze plastiki - doslownie i w "ocenie na
              dotyk", tansze zelazo w zawieszeniu zamiast aluminium, oszczednosci na
              galwanizacji i jakosci blach - korozja etc. )
              Jezeli uwazasz ze sa jakies lepsze kryteria oceny to napisz albo podaj linka.
              Pewnie rowniez twierdzisz ze np. Citroen XM to tez taki niedoceniony przez
              rynek supersamochod ktory nowy kosztowal tyle co Audi 100 a teraz dostaniesz
              takich trzy za jedna Audi w tym samym wieku.
              • wojtek_blankietowy Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 10:34
                leon.zbowidowiec napisała:
                > a co moze bardziej obiektywnie ocenic samochod jak nie wolny rynek ?

moim zdaniem zupenie obiektywnie nie oceni nikt. na ocene rynku wpywa moda i
                upodobania. wezmy scorpio i omege. podobne auta ale scorpio lepszy (nowsze
                silniki) mimo to scorpio odniosl spektakularna porazke a omega sukces? czy
                obiektywnie scorpio byl o tyle gorszy? nie

> o cenach nowych tak jak pisalem nie ma co dyskutowac chocaz i tutaj widac ze
                > Mondeo jest po prostu tansze ( tansze plastiki - doslownie i w "ocenie na
                > dotyk", tansze zelazo w zawieszeniu zamiast aluminium, oszczednosci na
                > galwanizacji i jakosci blach - korozja etc. )

jasne ze mondeo jest tansze ma tansze plastiki nizsza cene ale przy tym te
                gorsze plastiki sa lepiej zmontowane, zawieszenie po prostu gromi beznadziejnie
                prowadzacego sie passata.
          • black_code Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 10:14
            leon.zbowidowiec
            >
            > I pewnie dlatego ze Mondeo jest takie dobre to jest tansze niz Passat ?(mowa
            > oczywiscie o uzywanych samochodach gdzie rynek weryfikuje rzeczywista wartosc
            > pojazdu a nie nowych ktorych ceny maja sie nijak do prawdziwej wartosci)
            > Nie ma to jak na sile udowadniac ze czarne to biale a biale to czarne.

To ci napisza ze Passaty jada na legendzie.To zupelnie jak z
            wielbicielami japonczykow .Kiedy dobrze wypadaly w wszystkich
            statystykach usterkowosci TUV, Dekra czy awaryjnosci ADAC to kazdy sie na
            nie powolywal .Kiedy teraz przestaly zajmowac czolowe lokaty to
            wytumaczeniem tego nie jest pogorszenie ich jakosci tylko sponsorowane
            rankingi bo niemieckie.
            Tu znalazlem test modeli o ktorych mowa .Oczywiscie tez sponsorowany
            przez VW no bo nie mogl tak niedopracowany Passat wygrac.
            www.autobild.de/test/neuwagen/artikel.php?artikel_id=5499&artikel_seite=5
            I bez przesady Passat nie ma az tak zlego zawieszenia tylko bardziej
            komfortowe.Takimi samochodami normalni kierowcy nie wchodza w
            zakrety na granicy przyczepnosci wiec przewaga Mondeo jest czysto
            papierowa.
            I jak juz ktos pisal a ja powtarzam poczujesz wartosc Mondeo diesla jak
            przyjdzie naprawiac uklad wtryskowy .
            --
            -

• ajatolla Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 10:53
              Ty w jakiejś bajce pracujesz. W ostatnich numerach Auto Świata drukowali wyniki
              TUVa z ostatniego roku. We wszystkich kategoriach wiekowych japończyki gromią
              inne marki (z wyjątkiem Porsche i bodajże mercerdesa sl) - zobacz sobie w
              ostatnim numerze pierwszą "15" - chyba wśród 7-latków. Porównanie wartości w %
              usterek to przepaśc!
              • black_code Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 11:00
                ajatolla napisała:

> Ty w jakiejś bajce pracujesz. W ostatnich numerach Auto Świata drukowali
                wyniki
                >
                > TUVa z ostatniego roku. We wszystkich kategoriach wiekowych japończyki gromią
                > inne marki (z wyjątkiem Porsche i bodajże mercerdesa sl) - zobacz sobie w
                > ostatnim numerze pierwszą "15" - chyba wśród 7-latków. Porównanie wartości w
                %
                > usterek to przepaśc!
                Ta wiemy, rozumiemy ale uspokuj sie bo sie zdenerwujesz i wytniesz
                rodzinbe.
                Izyda ty sie zajmij odpoczywaniem i terapia .Wypuszczaja cie na weekend
                do domu to wykorzystaj to jakos -wez lyzeczke na spacer .Jutro znowu
                do szpitala ,do przyjaciol
                Masz tu misiu TUV 2007
                data.idnes.cz/g/auto/autobild/tuv_report.html
                oczywiscie ten jest sfalszowany he,he .kto tym razem odwazyl sie go
                przerobic ? musisz zdekonspirować oszusztow jednych.
                --
                -
                • piotr354 Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 15:47
                  Nie wiem dziecko skąd się znamy, bo z piaskownicy to masz innych kolegów...
                  Spójrz na klasyfikację do 7 lat - w pierwszej "15" tak jak pisałem same
                  japończyki - usterkowośc poniżej 10%. W porównaniu na przykład z rzeczonym
                  passatem - 19% - to przepaśc. Ale ciebie to nie powinno interesowac - na pewno
                  grasujesz w grupie 12-15 latków....
                  • anyjaps Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 16:09
                    piotr354 napisała:

> Nie wiem dziecko skąd się znamy, bo z piaskownicy to masz innych kolegów...

Tak pamietamy izyda twoje opowiesci z piaskownicy .

> Spójrz na klasyfikację do 7 lat - w pierwszej "15" tak jak pisałem same
                    > japończyki - usterkowośc poniżej 10%.

Ale tu mowa durniu o 3-4 letnich autach gdzie widac wyraznie ze
                    proba dogonienia technologicznie Europy s konczyla sie porazka japonczykow.
                    Wczesniej japonczycy robili proste taczki z jednym silnikiem do
                    wyboru i 2 gwiazdkami w crash-testach .Z roku na rok jakosc
                    japonczykow upada i to juz widac w statystykach.

W porównaniu na przykład z rzeczonym
                    > passatem - 19% - to przepaśc. Ale ciebie to nie powinno interesowac - na
                    pewno
                    > grasujesz w grupie 12-15 latków....

Tak , tak matole wez leki i do piaskownicy po nowe niusy .A jutro do
                    szpitala
                    --
                    co sie gapisz?
                    • swoboda_t Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 18:20
                      "Ale tu mowa durniu o 3-4 letnich autach gdzie widac wyraznie ze
                      proba dogonienia technologicznie Europy s konczyla sie porazka japonczykow.
                      Wczesniej japonczycy robili proste taczki z jednym silnikiem do
                      wyboru i 2 gwiazdkami w crash-testach .Z roku na rok jakosc
                      japonczykow upada i to juz widac w statystykach." Masz rację mówiąc, że jakośc
                      marek japońskich spadła. A w każdymk razie zmniejszył się dystans. Nie bez
                      znaczenia jest fakt, że większość "japońców" na eurorynku to produkcja lokalna,
                      ale tak czy inaczej to już nie to co kiedyś. Nie masz natomiast racji pisząc o
                      próbie dogonienia technologicznego Europy. Japońce u siebie oferują takie cuda,
                      przy których najbardziej fikuśne europejskie pojazdy bledną. Trzymetrowe auta z
                      napędem na cztery koła i półlitrowymi biturbo, kompakty wyposażone w bajery
                      znane u nas z S-klasy, auta sportowe o takich parametrach, że tlyko czołowe
                      marki Europy mogą się równać. Z jakichś powodów postawili na eksport prostych
                      jeździdeł, ekonomicznie wychodzą na tym dobrze, ale bynajmniej ich umiejętności
                      nie ograniczają się do bezpłciowych "aurisów".

--
                      Sprzedam

www.chorzow.schronisko.com/
              • wojtek_blankietowy Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 11:04
                ajatolla napisała:
                >Ty w jakiejś bajce pracujesz. W ostatnich numerach Auto Świata drukowali wyniki
                > TUVa z ostatniego roku. We wszystkich kategoriach wiekowych japończyki gromią
                > inne marki (z wyjątkiem Porsche i bodajże mercerdesa sl) - zobacz sobie w
                >ostatnim numerze pierwszą "15" - chyba wśród 7-latków. Porównanie wartości w %
                > usterek to przepaśc!

chlopak zyje w innym swiecie.
                wielbiony przez niego passat wsrod starszych aut np. 8-9 letnich zajmuje
                zaszczytne 57 miejsce i jest pokonywany przez takich tuzow jak renault espace
                czy opel frontiera - a wiec auta slynace z awaryjnosci
                wsrod 10-11 letnich zajmuje 42 miejsce na 58 aut pokonywany przez omege czy
                fiata bravo he he
                • black_code Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 11:26

> ajatolla napisała:
                  > >Ty w jakiejś bajce pracujesz. W ostatnich numerach Auto Świata drukowali w
                  > yniki
                  > > TUVa z ostatniego roku. We wszystkich kategoriach wiekowych japończyki gr
                  > omią
                  > > inne marki (z wyjątkiem Porsche i bodajże mercerdesa sl) - zobacz sobie w
                  >
                  > >ostatnim numerze pierwszą "15" - chyba wśród 7-latków. Porównanie wartości
                  > w %
                  > > usterek to przepaśc!
                  >
                  > chlopak zyje w innym swiecie.
                  > wielbiony przez niego passat wsrod starszych aut np. 8-9 letnich zajmuje
                  > zaszczytne 57 miejsce i jest pokonywany przez takich tuzow jak renault espace
                  > czy opel frontiera - a wiec auta slynace z awaryjnosci
                  > wsrod 10-11 letnich zajmuje 42 miejsce na 58 aut pokonywany przez omege czy
                  > fiata bravo he he

Na co ty sie blankietowy powolujesz bezmyslnie ?Bedziesz teraz zanglowal
                  modelami tylko poto zeby wykazac jaki to Passat jest awryjny?
                  Pal 6 ze te dane pochoda z tynku niemieckiego gdzie ponad 30% Passatow
                  jest w flotach firmowych a drugie tyle uzywana jest jako samochod
                  dostawczy , co napewno nie poprawia mu wynikow.
                  No i ile ten 11 letni Pasat jest gorszy od np Accorda- o 1.5% ? To
                  rzeczywiscie przepasc.

--
                  -
                  • leon.zbowidowiec Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 11:32
                    > No i ile ten 11 letni Pasat jest gorszy od np Accorda- o 1.5% ? To
                    > rzeczywiscie przepasc.
                    >

Biorac pod uwage roznorodnosc wyposazenia i silnikow montowanych w 11 letnich
                    Passatach w porownaniu do Accordow to 1.5% to nie jest zadna roznica. Gdyby w
                    Passatach tak jak w Accordach byly tylko silniki 1.8 bez turbo, brak komputerow
                    pokladowych, poduszek bocznych i tym podobnych wynalazkow to pewnie Passaty
                    byly by co najmniej tak dobre jak Corolle ktore poza kierownica, 4 kolami i
                    prymitywnym silnikiem od kosiarki nie posiadaja juz nic co moze sie zepsuc :)
                    • mameja21 Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 15:32
                      Oprócz tego, że Mondeo jest lepiej spasowany (i dzięki temu nie jest
                      skrzypowozem w odróżnieniu od Passata) usterkowy, ma zdecydownie lepsze
                      własności jezdne, trwalsze zawieszenie, silnik diesla o wyższej kulturze pracy
                      ( a nie traktor jak w Passacie )jest też znacznie obszerniejszy.
                      Jest szerszy,dłuższy i ma znacznie większy rozstaw osi co procentuje we
                      wnętrzu - pod tym względem Passat jest w zasadzie pół klasy niżej niż Mondeo.
                      • moderator10 Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 15:47
                        mameja21 napisał:

> Oprócz tego, że Mondeo jest lepiej spasowany (i dzięki temu nie jest
                        > skrzypowozem w odróżnieniu od Passata) usterkowy, ma zdecydownie lepsze
                        > własności jezdne, trwalsze zawieszenie, silnik diesla o wyższej kulturze pracy
                        > ( a nie traktor jak w Passacie )jest też znacznie obszerniejszy.
                        > Jest szerszy,dłuższy i ma znacznie większy rozstaw osi co procentuje we
                        > wnętrzu - pod tym względem Passat jest w zasadzie pół klasy niżej niż Mondeo.

A skad wiesz ze jest mniej usterkowy skoro statystyki pokazuja inaczej?
                        To z tymi skrzypiacymi plastikami tez wloz miedzy bajki ktore jak juz
                        widac za kazdym razem opowiadzasz .bez dwoch zdan Passat ma lepeij
                        wykonczone wnetrze i tu nie ma dyskusji .
                        Wlasciwosci jezdne zgoda lepsze ma Mondeo ,kutura pracy silnika TDDI
                        jest taka sama jak TDI a silnik nawet glosniejszy .Silniki TDCI znowu
                        sa bardzo awryjne i to ci powie kazdy kto na codzien obsluguje te
                        samochody .
                        A juz piszac ze Passat jest pol klasy mniejszy to przesada.Fakty wygladaja
                        troche inaczej - Passat jest obszerniejszy z przodu a Mondeo z tylu .
                        Wymairy mozesz sobie poszukac zamiast pisac tego typu hasla .Odrazu
                        widac zes wielki fan Forda ale troche obiektywizmu w tym wszystkim
                        nie przeszkodzi.
                        • mameja21 Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 16:04
                          Również wszelkie statystyki pokazują, ze generalnie auta marki Ford są mniej
                          usterkowe niż Volkswagen.
                          Czasami zastanawiam się co kieruje ludźmi kupującymi Volkswageny. Na przykład
                          człowiek u mnie w pracy: ma Passata 1,8T, który jest trapiony przez masę usterek
                          ( m.in.ciągłe wymiany wachaczy z przodu ), w którym wnętrze trzeszczy od nowości
                          po prostu potwornie i który przez cały okres użytkowania złorzeczy na auto i
                          wyraża z niego niezadowolenie.Zadne auto w firmie nie psuje się bardziej.
                          I teraz człowiek zastanawia się czy nie kupić nowego Passata. Masochista?
                          • moderator10 Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 16:20
                            mameja21 napisał:

> Również wszelkie statystyki pokazują, ze generalnie auta marki Ford są mniej
                            > usterkowe niż Volkswagen.

No to chyba widzimy rozne statytyki
                            3-4 letnie Passat 56,Mondeo 65 miejsce
                            4-5 letnie Passat 27, Mondeo 40

> Czasami zastanawiam się co kieruje ludźmi kupującymi Volkswageny. Na przykład
                            > człowiek u mnie w pracy: ma Passata 1,8T, który jest trapiony przez masę
                            ustere
                            > k
                            > ( m.in.ciągłe wymiany wachaczy z przodu ), w którym wnętrze trzeszczy od
                            nowośc
                            > i
                            > po prostu potwornie i który przez cały okres użytkowania złorzeczy na auto i
                            > wyraża z niego niezadowolenie.Zadne auto w firmie nie psuje się bardziej.
                            > I teraz człowiek zastanawia się czy nie kupić nowego Passata. Masochista?

Taka argumentacja jest smieszna, kazdy moze miec znajmego ktoremu
                            wciaz psuje sie taki samochod jaki nam wygodniej .jesli juz uzywamy
                            takich argumentow to odnosmy sie do statystyk jako bardziej
                            miarodajnych niz twoi znajomi .
                            Pamietam rok lub 2 lata temu byl w auto szmacie taki narodowy test
                            cos w rodziaju zadowolenia wlascicieli .Wygral Passat B5 ktorego
                            czytelnicy uznali za najlepszy samochod uzywany.Jak widac nie wszsytkim
                            tak sie psuje jak twojemu znajomemu.No i przynajmniej nie rdzewieje.
      • vel82 Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 19.03.07, 11:56
        Co do tej lejacej sie wody - niech ci chlopaki w serwisie udroznia obplywy wody pod akumulatorem i wszystkie, ktore mieszcza sie w komorze silnika tuz przy kabinie - gdy sa niedrozne, woda stoi i leje sie po drazku kierowniczym do srodka, wlasnie pod siedzenie pasazera i keirowcy. Mialem tak ale w koncu doszukalem sie o co chodzi. polecam forum passata (wpisz w google forum passat).
    • black_code no to jest komplet 18.03.07, 16:56
      Ciekawe ze zawsze tego typu dyskusjach najwiecej do powiedzenia
      zagorzali przeciwnicy wszsytkiego co VW
      *Blankietowy wszedzie widzi VW na lawtech ,wszsytkim znajomym sie psuja
      wlasnie tylko volkswageny .
      *irlandia_pn - slowa nie napisal dobrze o czymkolwiek co ma z VW
      wspolnego .Zawsze najgorsze zawieszenie w klasie ,najgorsza jakosc itd
      *O izydzie nie ma co piasc dla niego wszsytko co niemieckie jest zlomem .
      *mameja21- ktory nie moze sie pogodzic z tym ze Pasat jest popularniejszy
      i wciaz wygrywa test za testem z jego ulubionym Fordem Mondeo
      *wahacz ktory za kazdym razem ocenial zawieszenie dowolnego VW jako zle
      i prymitywne.jednoczsnie wielbiciel zawieszen francuzow ktore uchodza za
      najbardziej oddalone od Mondeo

A jakie sa fakty ?
      1.Passat wygrywal testy porownawcze z wiekszoscia swoich rywali
      2.W Polsce zostal oceniony jako najlepszy samochod uzywany .
      autoswiat.redakcja.pl/nat/2005/
      3.Od poczatku nalezy do najbardzie poszukiwanych modeli na rynku wtornym
      www.gepard.mojeauto.pl/cms/index.php/771

Wiec gdzie lezy powod ze kazdy temat zawierajacy dowolny model VW
      skupia jego zagorzalych wrogow ktorzy musza sie wypowiedziec ?
      Nie jest tego powodem ze sa takie drogie i malo kto moze sobie na nie
      pozwolic?Zupelnie przypadkowo podobna sytuacja ma sie z Mercedesem .
      Jaki jest wadliwy tez kazdy na tym forum wie najlepiej .No bo jak
      inaczej wytlumaczyc ze tak zly samochod jakim rzekomo jest Passat ma
      takie duze zainteresowanie wsrod kupujacych i takie wysokie ceny?

--
      -
      • piotr354 Re: no to jest komplet 18.03.07, 17:00
        Daj spokój anyjaps - najbardziej poszukiwany i wymarzony to on jest w
        artykułach auto-szmaty. Tam też wygrywa "testy" - podobnie jak w auto motor i
        (niemiecki) sport - jedynych słusznych organach Ludofabryki...
        • leon.zbowidowiec Re: no to jest komplet 18.03.07, 17:58
          > Daj spokój anyjaps - najbardziej poszukiwany i wymarzony to on jest w
          > artykułach auto-szmaty. Tam też wygrywa "testy" - podobnie jak w auto motor i
          > (niemiecki) sport - jedynych słusznych organach Ludofabryki...

Jeszcze raz sie powtorze chociaz juz nie mam sily! Nie jestem zdeklarowanym
          fanem niemieckiej motoryzacji ale jestem zdeklarowanym liberalem i uwazam ze
          najlepszym weryfikatorem jakosci samochodu jest wolny rynek. I tutaj niestety
          zarowno pod wzgledem ilosci sprzedanych sztuk jak i ceny jaka te samochody maja
          na rynku wtornym Passat wychodzi duzo lepiej niz Mondeo. Niestety
          zadne "pseudo"naukowe wywody forumowych wielbicieli motoryzacji
          japonskiej/brytyjskiej czy jakiejkolwiek innej lub testy w sponsorowanych
          czasopismach pokazujace zwyciestwo tego lub innego modelu tego nie zmienia.
          • mameja21 Re: no to jest komplet 18.03.07, 18:50
            Każdy ma swoje wymagania i priorytety - jeśli komuś nie przeszkadza trzeszczące
            i grzechoczące, żle wykonane wnętrze, jeśli nie przykłada wagi do własności
            jezdnych i precyzyjnego układu kierowniczego, nie przeszkadza mu zawieszenie
            typu "kanapa", ani usterkowość weźmie skrzypowóz.
            Kto chce mieć trochę radości z jazdy,dobrze spasowane wnętrze i być rzedkim
            gościem serwisu kupi Mondeo. Które pod względem zawieszenia
            masakruje poprzedniego Passata i jest lepsze od nowego.Co potwierdzają zresztą
            testy motoryzacyjne.
            • arafat1 Re: no to jest komplet 18.03.07, 21:59
              mameja21 napisał:

> Każdy ma swoje wymagania i priorytety - jeśli komuś nie przeszkadza
              trzeszcząc
              > e
              > i grzechoczące, żle wykonane wnętrze, jeśli nie przykłada wagi do własności
              > jezdnych i precyzyjnego układu kierowniczego, nie przeszkadza mu zawieszenie
              > typu "kanapa", ani usterkowość weźmie skrzypowóz.
              > Kto chce mieć trochę radości z jazdy,dobrze spasowane wnętrze i być rzedkim
              > gościem serwisu kupi Mondeo. Które pod względem zawieszenia
              > masakruje poprzedniego Passata i jest lepsze od nowego.Co potwierdzają
              zresztą
              > testy motoryzacyjne.

?????????????????????

JA mam juz drugiego PAssata nowej generacji (najpierw limuzyna a teraz kombi w
              sumie 70 tys km za soba) i zupelnie sie nie zgadzam co by mondeo bylo takim
              cudem techniki. Pomimo ze nie jest lepsze zawieszeniowo to na dodatek jest
              nudne jak flaki z olejem. Jedynie to w Passacie silnik TDI nie zachwyca
              dzwiekiem. Uzytkowany Passat jezdzi bez problemu 200 tys i wiecej. Stary passat
              ma fatalne zawieszenie i uklad kierowniczy i pod tym wzgledem Mondeo go bije
              ale nowy Passat juz nie jest gorszy a nawet lepszy.
              • mameja21 Re: no to jest komplet 19.03.07, 07:44
                arafat1 napisał:
                > JA mam juz drugiego PAssata nowej generacji (najpierw limuzyna a teraz kombi
                w
                > sumie 70 tys km za soba) i zupelnie sie nie zgadzam co by mondeo bylo takim
                > cudem techniki. Pomimo ze nie jest lepsze zawieszeniowo to na dodatek jest
                > nudne jak flaki z olejem. Jedynie to w Passacie silnik TDI nie zachwyca
                > dzwiekiem. Uzytkowany Passat jezdzi bez problemu 200 tys i wiecej. Stary
                passat

A takie wspaniała była Laguna he,he.
                >
                > ma fatalne zawieszenie i uklad kierowniczy i pod tym wzgledem Mondeo go bije
                > ale nowy Passat juz nie jest gorszy a nawet lepszy.
          • rekmare Re: no to jest komplet 20.03.07, 01:02
            Panie liberal... Wolny rynek??? A co to jest Pana zdaniem "wolny rynek"???
            Rozumiem, ze kazdy Pana zdaniem moze dokonac wyboru zgodnego ze swoimi
            prefernecjami i zyczeniami... Tia. Co wiecej Panskie pojmowanie wolnego rynku
            zaklada, ze ludzie w swych decyzjach kieruja sie racjonalnymi przeslankami, z
            ktorych najwazniejsza - w zdecydowanej wiekszosci przypadkow -
            brzmi "awaryjnosc". Niech Pan nie bedzie naiwny. Nie mam ochoty klepac wiecej
            literek, ale prosze sie chwile zastanowic nad tymi dwoma bzudrnymi zalozeniami,
            ktorych efektem ma byc ranking samochodow uzywanych.
            ps. Kolo turbiny lata mi czy ktos ekscytuje sie niemieckim, japonskim czy innym
            lajnem. Samochody ktore budza moje prawdziwie zywsze bicie serca sa poza moim
            zasiegiem finansowym, a to czy woze tylek Mondeo czy srendelo jest mi obojetne.
            Sztuka marketingu - nic ponadto. Objezdzilem w ciagu 15 lat tuzin smochodow, w
            tym w ciagu ostatnich pieciu byly to dwie kilkuletnie Mazdy, teraz mam
            Peugeot'a. I sa to tylko blaszanki do sprawnego i w miare komfortowego
            przemieszczania sie z miejsca na miejsce. Wiec czym sie Panowie ekscytujcie?!
      • cctwins HM .... 19.03.07, 11:29
        I TAK NJALEPSZE JEST AUTKO SLUZBOWE JAKIE BY NIE BYLO. VW, FORD CZY INNY FIAT :P
        MA SIE WSZYSTKO W 4 LITERACH CZY PADNIE WAHACZ CZY PRZEPLYWOMIERZ.
        PS co do TDI ... Grupa VW konczy produkowac te silniki z pompowtryskiwaczami.
        powod ... nie spelniaja coraz bardziej wysrubowanych norm emiscji spalin. juz w
        Audi montowane sa silniki Diesla CR - tyle w temacie
      • kris_kelvin Re: no to jest komplet 19.03.07, 16:30
        black_code napisał:
        > Ciekawe ze zawsze tego typu dyskusjach najwiecej do powiedzenia
        > zagorzali przeciwnicy wszsytkiego co VW
        > *Blankietowy wszedzie widzi VW na lawtech ,wszsytkim znajomym sie psuja
        > wlasnie tylko volkswageny .
        > *irlandia_pn - slowa nie napisal dobrze o czymkolwiek co ma z VW
        > wspolnego .Zawsze najgorsze zawieszenie w klasie ,najgorsza jakosc itd
        >*O izydzie nie ma co piasc dla niego wszsytko co niemieckie jest zlomem
        > *mameja21- ktory nie moze sie pogodzic z tym ze Pasat jest popularniejszy
        > i wciaz wygrywa test za testem z jego ulubionym Fordem Mondeo
        >*wahacz ktory za kazdym razem ocenial zawieszenie dowolnego VW jako zle
        >i prymitywne.jednoczsnie wielbiciel zawieszen francuzow ktore uchodza za
        > najbardziej oddalone od Mondeo

To musi być układ.
        Słowem jestes PISowiec. Każdy kto smie miec inne zdanie niż black code jest
        agentem ubekiem w układzie itp. Każdy kto krytukuje VW nawet jeśli miałby racje
        jest zły. Biada.
        • kris_kelvin układ albo wykształciuchy 19.03.07, 16:33
          > black_code napisał:
          > > Ciekawe ze zawsze tego typu dyskusjach najwiecej do powiedzenia
          > > zagorzali przeciwnicy wszsytkiego co VW
          > > *Blankietowy wszedzie widzi VW na lawtech ,wszsytkim znajomym sie p
          > suja
          > > wlasnie tylko volkswageny .
          > > *irlandia_pn - slowa nie napisal dobrze o czymkolwiek co ma z VW
          > > wspolnego .Zawsze najgorsze zawieszenie w klasie ,najgorsza jakosc itd
          > >*O izydzie nie ma co piasc dla niego wszsytko co niemieckie jest zl
          > omem
          > > *mameja21- ktory nie moze sie pogodzic z tym ze Pasat jest popularniej
          > szy
          > > i wciaz wygrywa test za testem z jego ulubionym Fordem Mondeo
          > >*wahacz ktory za kazdym razem ocenial zawieszenie dowolnego VW jako
          > zle
          > >i prymitywne.jednoczsnie wielbiciel zawieszen francuzow ktore uchodza
          > za
          > > najbardziej oddalone od Mondeo

Jeśli nie układ to napewno wykształciuchy, jak oni mają czelność mysleć inaczej
        • black_code Re: no to jest komplet 19.03.07, 16:59
          kris_kelvin napisał:

>
          > To musi być układ.
          > Słowem jestes PISowiec. Każdy kto smie miec inne zdanie niż black code jest
          > agentem ubekiem w układzie itp. Każdy kto krytukuje VW nawet jeśli miałby
          racje
          >
          > jest zły. Biada.

moze jestem tylko spostrzegawczy ,trudno zreszta nie byc kiedy wciaz
          ta sama grupa w kolka nadaja to samo
          Tu na ten przyklad mieli wiele do powiedzenia na temat Audi V12TDI

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20&w=48434706&a=48434706
          dalej
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20&w=47934535&a=47934535
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20&w=47607354&a=47607354
          I tak za kazdym razem wciaz ten sam pelny sklad tych samych
          ludzikow ,pojawia sie zawsze byle by tylko bylo cos o VW lub
          pochodnych .
          to przypadek czy choroba ?

--
          -
    • janekkrakowski Re: Volkswagen Passat Variant 1,9 TDI 130 KM 2003 18.03.07, 22:57
      Co do silnika - mój przyjaciel ma Passata pierwsza seria na pompowtrysku 115km
      (przed faceliftingiem) , przebieg 396 tysięcy. Auto bezawaryjne. Skrzypi lewarek
      skrzyni biegów, a także jest wytarty plastik włącznika świateł oraz przetarte
      koło kierownicy...

W firmie z którą współpracuję mają Passata Varianta 130 km, przebieg 280
      tysięcy, bezawaryjne, śladów użytkowania praktycznie brak (dyrektor przez
      dłuższy czas jeździł;-), czasem nim jeżdżę więc mówię co widziałem.

Natomiast kolega miał 1,8 - tragedia - auto się sypało, trzeszczało, również
      zawieszenie (tył).

Zależy jak się trafi. Co do nowych Passatów : trzeszczą wewnatrz, a silnik 2.0
      tdi pije olej i to bardzo!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się