Dodaj do ulubionych

Accord vs Avensis (2002 r.) - co sadzicie o nich?

19.03.07, 12:36
Zwracam sie z opinia do znawcow tematu i uzytkownikow tych modeli.

Zamierzam kupic Honde Accord badz Toyote Avensis z 2002 roku - 1.8 lub 2.0.
Ostatni rok produkcyjny tych modeli.
Nie wiem czy dobrze robie. Generalnie obydwa samochody bardzo mi sie podobaja
(z lekkim wskazaniem na Honde). Poza tym modele te sa juz dlugi czas na rynku
i wg mnie sie sprawdzily jesli chodzi o awaryjnosc. Poza tym jest juz chyba
sporo czesci zamiennych. Nowe modele sa za drogie jak dla mnie a stare sa
jeszcze jare :)
Byl czas kiedy zastanawialem sie nad zakupem Ibizy 1.4 lub 1.9 tdi (z 2003
lub 2004) lub moze jakiegos kompaktu Seat Leon, Golf IV ale ja popatrzylem na
cenniki to do 30 tys. mozna wlasnie kupic powyzsze samochody klasy sredniej,
ktorych raczej nie ma co porownywac do tych "maluszkow".

Co sadzicie na ten temat i generalnie czy jest jakas niespodzianka (usterka),
ktora raczej nie bedzie nalezala do milych jesli sie zdarzy w tych modelach.
Gdzies cos slyszalem na temat skrzyni biegow tylko nie pamietam, ktorego
modelu to dotyczy ze jak cos tam sie rozsypie to koszt moze wyniesc nawet
kolo 7 tys PLN. Czy to prawda czy plotka? Bo jesli prawda to ja dziekuje za
taka mine.

Z gory dzieki za jakies konkretne i sensowane wypowiedzi i opinie.
Obserwuj wątek
    • niknejm Re: Accord vs Avensis (2002 r.) - co sadzicie o n 19.03.07, 13:22
      Oba raczej dobre. Avensis z większym wskazaniem na komfort, a Accord na sport.
      Choć w wersjach 1.8 czy 2.0 o sporcie raczej nie wypada mówić. ;-) Przejedź się
      obydwoma, zadecydują raczej subiektywne wrażenia.

Co do skrzyń, to nic złego o nich nie słyszałem (przynajmniej w Hondzie).
      Trzeba tylko lać właściwy olej do skrzyń - w Hondach jest to MTF do skrzyń
      manualnych, ATF do automatycznych. Hondowy MTF to tak naprawdę olej silnikowy z
      odpowiednimi dodatkami. Być może ktoś przez niewiedzę zalał olej przekładniowy
      do Hondy, wykończył skrzynię i stąd wzięła się legenda o padających skrzyniach?
      Nie wiem. Gdybam.

Pzdr
      Niknejm
      • disaster3 Re: Accord vs Avensis (2002 r.) - co sadzicie o n 20.03.07, 15:19
        niknejm napisał:

> Oba raczej dobre. Avensis z większym wskazaniem na komfort, a Accord na
        sport.
        > Choć w wersjach 1.8 czy 2.0 o sporcie raczej nie wypada mówić. ;-)

Dlaczego nie? :) Teraz mam 1.6 (90 KM) to jak wezme Accord 1.8 (136) to jest
        prawie 50 KM wiecej. Dla mnie jest juz to namiastka sportu. Wiadomo koni i
        momentu obrotowego nigdy nie za wiele ale nie chce zeby mi palil ponad 15 l
        benzyny w miescie
        • niknejm Re: Accord vs Avensis (2002 r.) - co sadzicie o n 21.03.07, 09:45
          disaster3 napisał:

> > Choć w wersjach 1.8 czy 2.0 o sporcie raczej nie wypada mówić. ;-)
          >
          > Dlaczego nie? :) Teraz mam 1.6 (90 KM) to jak wezme Accord 1.8 (136) to jest
          > prawie 50 KM wiecej. Dla mnie jest juz to namiastka sportu.

MASA. Te samochody są dość ciężkie.
          Choć jeśli jeździsz obecnie np. kompaktem 90KM, to i tak będzie to upgrade,
          jeśli o dynamikę chodzi :-)

Jeśli Cię stać, sugeruję jednak wersje 2.0. Dużo lepiej jeżdżą, a zwykle nie
          palą znacząco więcej.

Pzdr
          Niknejm
          • al9 jednak nowszy silnik mniej pali 20.03.07, 13:07
            mam civa z silnikiem 1,8 140 KM
            i w miescie palę pomiedzy 8,5 a 9
            na trasie w Polsce zwykle koło 7 (przy szybkiej jezdzie), przy deszczyku i
            spokojnej jezdzie nawet 6, na niemieckich autobahnach kolo 9 (ale jazda 160-180)
            ------------
            auto waży 1180 kg

Pozdr
            al
          • niknejm Re: Accord vs Avensis (2002 r.) - co sadzicie o n 21.03.07, 09:49
            disaster3 napisał:

> Generalnie wiekszy silnik w Hondzie 1.8 (136 KM) i spalanie w miescie
            > miedzy 9 a 10.5 jest ok jak dla mnie.

To nie jest do końca porównywalne, bo ja nie jeżdżę Accordem 1.8, lecz Civiciem
            1.8. Co prawda Civic jest lżejszy (mniejsze spalanie), ale z drugiej strony
            Civic ma ponad 30KM więcej (większe spalanie). Suma sumarum pewnie wyjdziesz
            gdzieś na 10-11L w mieście. Na 9 bym raczej nie liczył, no może dasz radę zejść
            do 9.5.

Pzdr
            Niknejm
      • disaster3 Re: Accord vs Avensis (2002 r.) - co sadzicie o n 21.03.07, 12:07
        max to 30 PLN i tego nie moge przekroczyc. A Avensis II w nowej budzie z 2003
        kosztuje do 40 tys. PLN w gore takze nie ma szans. A z drugiej strony fakt
        napewno ladniejszy ale generalnie jakos nie mam przekonania do samochodu z
        pierwszych lat produkcji. A z kolei Avensis I z 2002 to ostatnie lata (po 1
        liftingu) czyli to co ewentualnie sie psulo we wczesniejszych latach
        zostalo "teoretycznie poprawione".

Generalnie troche sie jeszcze zastanawiam nad Nissanem Primera 2.0 l (140 KM)
        P11.144. Chyba najtanszy z tej calej 3-ki a wyposazenia maja bardzo dobre
        (lacznie z Klimatronikiem).
        • patka.ben Re: Accord vs Avensis (2002 r.) - co sadzicie o n 23.03.07, 18:49
          witam. wszyscy piszą o spalaniu. a nikt sie nie pokusił o poczytaniu o tych
          autach. ja mam ten sam dylemat i biorę ewentualnie opcje zakupu kombiaka (ze
          względu na dziecko). to co wyczytałem moge przytoczyc tutaj. stawiałbym na
          honde accord. jest solidniejsza, mniej jest opini o awariach hondy. duzo
          zamienników, części uzywanych (choc podobno nieczęsto sie to auto naprawia).
          dzisiaj kupowałem olej i filtry do mojego auta i pokusiłem sie o zapytanie
          sprzedawcy o ceny części do accorda. klocki hamulcowe to koszt od 120 zeta do
          180 zeta. kompletny rozrząd mieści się do kwoty 500 zeta. są to części nowe ale
          zamienniki. filtr sa w cenie około 20 zeta - oleju, powietrza tez co s około
          tego. tylko paliwa około 60 zeta.
          teraz cos o Avensisie. niestety wszystkie silniki, w tym diesele, strasznie
          lubią spalić. niestety nie tylko benzyne czy ropę. ale olej silnikowy. w
          serwisie mówią że to tak musi byc i ten model tak ma. do tego auto bardzo czułe
          na nieprawidłowe felgi. objawia się to biciem podczas hamowania. podobno pomaga
          wyważenie kół na samochodzie. to znaczy z założonymi kołami w aucie.
          także na twoim miejscu wybrałbym Accorda.
          p.s. sam zmienię na niego w przyszłym roku.
          • leon.zbowidowiec Re: Accord vs Avensis (2002 r.) - co sadzicie o n 23.03.07, 20:12
            mialem kiedys okazje prowadzic Avensisa 1.8 kombi znajomych i powiem tak -
            wnetrze chyba jednak lepsze niz Accorda (chociaz nie znaczaco) ale silnik to
            jakas porazka - w porownaniu do Accorda prowadzil sie jak jakies 1.4 albo
            jeszcze gorzej. Reasumujac jezeli ma znaczenie dla Ciebie komfort to lekkie
            wskazanie na Avensisa a jezeli osiagi (albo osiagi i komfort) to jednak Accord.
          • the.larch Re: Accord vs Avensis (2002 r.) - co sadzicie o n 23.03.07, 21:11
            Czołem.
            Ponieważ jeździłem avensisem 2,0 D4 z 2002 a obecnie ujeżdżam accorda 1,8 z
            tego samego rocznika (oba poprzedniej generacji)pozwolę sobie zabrać głos w
            sprawie. Avensis był nieco dynamiczniejszy z racji większego silnika, ale za to
            spalanie było nieproporcjonalnie większe. Największą jego wadą były wibracje
            kierownicy podczas hamowania i to nie była wina felg lecz przednich tarcz
            hamulcowych. Ani ASO, ani wielu innych fachowców nie potrafiło sobie z tym
            poradzić. Sami przyznali że ten typ tak ma i musi to być spowodowane jakimś
            błędem konstrukcyjnym. Nie pomogała ani wymiana tarcz ani klocków.Wibracje te
            powodowały wyłącznie dyskomfort, ponieważ samochód nie ściągał i hamował
            dobrze. W aucie tym dodatkowo występowały niewyjaśnione zjawiska gdzieś na
            linii katalizator-komputer-sonda lambda, gdyż czasami zapalała się na dłuższy
            czas lampka check engine, by po jakimś czasie zgasnąć. Avensis z 2002 roku jest
            tzw. przejściówką, posiada już nieco podzespołów z następnej generacji i
            czasami mogą być kłopoty z zamiennikami.
            Accord nie robi takich niespodzianek. W zasadzie nie ma z nim żadnych
            problemów. Części - zamienników do wyboru do koloru. Silnik 1,8 uważam za
            bardzo dobre optimum dla tego auta. Nie jest to może rakieta ale za to
            odwdzięcza się umiarkowanym apetytem na paliwo.
            Jest tylko jedno ale. Za 30 tys zł nie kupisz rozsądnego egzemplarza accorda
            lub avensisa z 2002 roku. To co widzisz w ofertach w tej cenie to na ogół auta
            sprowadzone i z bogatą, by nie powiedzieć burzliwą przeszłością. Jeśli chcesz
            kupić takie auto - zadbane, z przebiegiem 80-100 tys km, które posłuży Ci
            jeszcze długie lata, musisz się liczyć z wydatkiem min. 35 tys. zł. Dla
            porównania obejrzyj oferty takich samochodów w Europie zachodniej. Tak to już
            jest na tym świecie, że nikt nikomu nie daje nic za darmo.
            Pozdrawiam i polecam jednak accorda.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka