Dodaj do ulubionych

Corolla Wagon 1,6 vs. Xsara Picasso 1,8

IP: 195.94.193.* 08.05.03, 10:05
Witam,
Mam dylemat, który z nich wybrać. Picasso podoba mi się w środku, jest
bardzo funkcjonalny, z drugiej strony Toyota - marka do której mam zaufanie,
bo obecnie nią jeżdżę. Picasso mi się podoba, ale słyszałem różne
niepochlebne opinie o silniku, w Toyocie wiem, że takich problemów nie
będzie. No i nie wiem co wybrać HELP!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Bishop Re: Corolla Wagon 1,6 vs. Xsara Picasso 1,8 IP: 217.153.90.* 08.05.03, 10:14
      Gość portalu: Piotr napisał(a):

> Witam,
      > Mam dylemat, który z nich wybrać. Picasso podoba mi się w środku, jest
      > bardzo funkcjonalny, z drugiej strony Toyota - marka do której mam zaufanie,
      > bo obecnie nią jeżdżę. Picasso mi się podoba, ale słyszałem różne
      > niepochlebne opinie o silniku, w Toyocie wiem, że takich problemów nie
      > będzie. No i nie wiem co wybrać HELP!!!

Niech zagrają emocje - ja bym wybrał Picasso - jest śliczny i funkcjonalny a
      Toyota wygląda jak karawan.
    • Gość: Dexter Re: Corolla Wagon 1,6 vs. Xsara Picasso 1,8 IP: *.packplast.com.pl 08.05.03, 10:14
      Do wymienionej wyżej dwójki samochodów dołączam nissana Almere.
      Jezli ktoś mógły pomóc w porównaniu tych trzech aut, byłbym wdzięczny.

Nie ma co ukrywac- faworytem w kwestii funkcjonalnosci i wygody jest picasso, w
      kwestii jakości i trwałości - toyota, a depcze jej po piętach almerka.

I drobne pytanie pomocnicze:
      - czy prawdą jest ze picasso ma problem z żarciem oleju? spotkałem sie z taką
      opinią ze zuzycie oleju jest zdecydowanie ponad norme.
      - jak z awaryjnoscią? Obecnie jeżdze xsarą 1,4i - grudzień 99 i parę rzeczy
      wymieniałem - klocki, tarcze, tłumik. Duzo to nie jest, ale zawsze.

Pozdrawiam,
      Sylwek
      • Gość: obi. Re: Corolla Wagon 1,6 vs. Xsara Picasso 1,8 IP: 62.233.197.* 08.05.03, 11:39
        Chodzi o Almerę Tino, jak sądzę? Gdybym miał kupować minivana, chyba wybrałbym
        właśnie Nissana. Za 65 tys. można kupić to autko z silnikiem 1,8 i pełnym
        wypasem (tyle że z ręczną klimą). Cena byłaby tu dla mnie decydująca - jednak
        Picasso, a zwłaszcza Toyota z porównywalnym wyposażeniem są droższe. A Nissan
        też daje 3 lata gwarancji.

Pozdrawiam,
        obi.
    • greenblack Gdzie Rzym, gdzie Krym?! 08.05.03, 13:07
      Jak można porównywać kompaktowe kombi z minivanem z większym silnikiem? Ktoś tu
      nawet z Almerą wyskoczył. Konkurncją dla Picasso 1.8 jest znacznie droższa i
      gorzej wyposażona Corolla Verso 1.8.

Pozdrawiam
      • Gość: Piotr Re: Gdzie Rzym, gdzie Krym?! IP: 195.94.193.* 08.05.03, 14:03
        greenblack napisał:

> Jak można porównywać kompaktowe kombi z minivanem z większym silnikiem? Ktoś
        tu
        >
        > nawet z Almerą wyskoczył. Konkurncją dla Picasso 1.8 jest znacznie droższa i
        > gorzej wyposażona Corolla Verso 1.8.
        >
        >
        > Pozdrawiam

Zgadzam się, ale akurat w tym przedziale cenowym zastanawiam się właśnie nad
        tymi dwoma samochodami. To, że Xsara Picasso ma większy silnik, nie oznacza,
        że jest większym samochodem, wprost przeciwnie, wymiarowo Corolla Wagon jest
        większa. No i ten 1,8 Citroena chodzi jednak gorzej niż 1,6 Toyoty, ale to
        moje subiektywne odczucie.
      • Gość: obi. Re: Gdzie Rzym, gdzie Krym?! IP: 62.233.197.* 09.05.03, 10:11
        greenblack napisał:

> Jak można porównywać kompaktowe kombi z minivanem z większym silnikiem? Ktoś
        > tu nawet z Almerą wyskoczył.

Akurat Almera Tino (myślę, że o to chodziło) jest minivanem, sprzedawanym
        zresztą obecnie tylko z silnikiem 1,8. Dokładnie segment Picasso.

Pozdrawiam,
        obi.
    • Gość: Sławek Re: Corolla Wagon 1,6 vs. Xsara Picasso 1,8 IP: *.trzebinia.net 09.05.03, 10:46
      Jezdze Picasso 1.8 od września 2000 roku i jestem zadowolony.Samochód mało
      spala,jest cichy,pojemny i sie nie psuje (na wszelki wypadek mam gwarancje 100
      000 km/3 lata).Potrafi pojechać nawet 200 km/h (licznikowe ;-),a przy 150-160
      km/h jest jeszcze całkiem przyjemnie (zuzycie paliwa wg komputera przy 150
      km/h na prostym odcinku to 9-10 l.)
      Jak na auto z 2000 roku w wersji podstawowej bardzo bogate wyposażenie
      (aktualnie wersja Exclusive ma jeszcze wiecej).
      Co do zuzycia oleju to faktem jest,ze od przeglądu do przeglądu (co 20 tyś km)
      bez dolewki się nie obejdzie ale 1-2 litry (na 20 tyś km) to chyba jeszcze nie
      dramat?
      W mojej opini jedyne ładne kombi w klasie Corolli to 307 SW/Break.
      Jesli cenisz każdy grosz zastanów się nad Space Starem DID,a jeśli chcesz
      jeździć komfortowo wybierz Picasso Excl. lub 307 SW.

pozdrawiam
    • Gość: XP Re: Corolla Wagon 1,6 vs. Xsara Picasso 1,8 IP: 213.77.31.* 09.05.03, 11:47
      Mam picasso 1,8 16V od dwóch lat przejechałem ok 40000km, przez ten czas
      dokrecono mi tylko zawieszenie silnika i problemów nie miałem z niczym. W moim
      przypadku nie sprawdza sie zła opinia o samochodach francuskich, może trafił mi
      się dobry egzemplarz. Oleju nigdy nie dolewałem, nie było potrzeby. Średnie
      spalanie (chociaż nie wiem czy to takie ważne) na trasie jak nie jedzie się
      szybciej niż 140km/h i nie mniej niż 110km/h ok 8,5l, w mieście przy mało
      oszczednej jeździe 10l. Przy bardzo oszczędnej jeździe i nie przekraczając
      90km/h można zejść poniżej 6l, ale trzeba mieć cierpliwość żeby tak jeździć,
      mnie udało sie tylko przez niecałe 100km. Ja też zastanawiałem się między kombi
      a minivanem i koniecznie chciaem kupić samochód z automatyczną klimatyzacją
      zamontowaną fabrycznie nie mówiąc o ABS. Wybrałem picasso, przeważył wygląd i
      nie trzeba było dopłacać z dodatkowe wyposażenie, dopłaciłem tylko do
      metalicznego lakieru. Nie widzę w nim specjalnie jakichś wad i odlotowych
      zalet, normalny samochód o dobrym komforcie jazdy na długie trasy. Gwarancję
      można sobie przedłużyć nie ma problemu. Jak chciałbyś wiedzieć coś konkretnego
      to pytaj.
      • Gość: qwer Re: Corolla Wagon 1,6 vs. Xsara Picasso 1,8 IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 09.05.03, 13:54
        Sławek i XP - wasze opinie są tak miłe, pozytywne ale bez zachwytów przy tym
        nic a nic agresji ze ktoś zarzuca ze auto jest awaryjne.....ze aż mi to wygląda
        dział marketingu albo jakiś salon spzredaży ;-) Zwykle włąściciele aut reagują
        z odrobina pasji a tu taka siła spokoju jestem pod wrażeniem. Jedna uwaga
        palenie oleju aby zauważyć tzreba sprawdzać i to dośc dokładnie - a jak juz
        jest i to do 2 l na 20kkm to jak dla mnie jedynem uzasadnieniem jest częste
        odwiedzanie czerwonego pola jesli tak nie jest to taki silnik jest delkatnie
        mówiąc - niedobry IMHO. Ale mając peugeota miałem tak samo, potem w toyocie o
        dziwo nic nie brało ( w dieslu i w benzynie) potem w hondzie brało jak ją
        kręciłem do 7k jak wystarczało mi do 5,5k to nie brała i potem znów miałem Xarę
        i znów brała jakieś 0,5-1 l na 10k. Wszystkie aota miały przebiegi między 50kkm
        a 100kkm i co dziwne zależność przebiegu od brania oleju była odwrotnie
        proporcjonalna.
        • Gość: Sławek Re: Corolla Wagon 1,6 vs. Xsara Picasso 1,8 IP: *.trzebinia.net / 192.168.1.* 09.05.03, 18:15
          Z uwagi na fakt,że n/t Picasso juz się tu produkowałem nie raz pisze bez
          emocji.Nie do mnie nalezy również zdobywanie klientów dla PSA. Z tym olejem to
          taka historia,że lubie dbać o samochód i staram sie nie dopuścic do sytuacji
          gdzie poziom oleju na bagnecie jest mniejszy od połowy skali.Czy faktycznie
          jest to 2 litry na 20 tys km? Na pewno nie,ale wiem,ze już odrobine oleju
          dolewałem (w sezonie letnim z uwagi na szybką jazdę autostradą)
          I taka delikatna uwaga: w mojej opini nie ma takiej mozliwości by silnik nie
          wymagał dolania kilku setek oleju po np. 20 tyś km.Albo ktoś nie potrafi
          sprawdzić poziomu oleju albo w oleju znajduje sie jakaś ilość nie spalonego
          paliwa (silniki benzynowe,zwłaszcza jeżdżone na krótkich odcinkach).

pozdrawiam

> Sławek i XP - wasze opinie są tak miłe, pozytywne ale bez zachwytów przy tym
          > nic a nic agresji ze ktoś zarzuca ze auto jest awaryjne.....ze aż mi to
          wygląda
          >
          > dział marketingu albo jakiś salon spzredaży ;-) Zwykle włąściciele aut
          reagują
          > z odrobina pasji a tu taka siła spokoju jestem pod wrażeniem. Jedna uwaga
          > palenie oleju aby zauważyć tzreba sprawdzać i to dośc dokładnie - a jak juz
          > jest i to do 2 l na 20kkm to jak dla mnie jedynem uzasadnieniem jest częste
          > odwiedzanie czerwonego pola jesli tak nie jest to taki silnik jest delkatnie
          > mówiąc - niedobry IMHO. Ale mając peugeota miałem tak samo, potem w toyocie
          o
          > dziwo nic nie brało ( w dieslu i w benzynie) potem w hondzie brało jak ją
          > kręciłem do 7k jak wystarczało mi do 5,5k to nie brała i potem znów miałem
          Xarę
          >
          > i znów brała jakieś 0,5-1 l na 10k. Wszystkie aota miały przebiegi między
          50kkm
          >
          > a 100kkm i co dziwne zależność przebiegu od brania oleju była odwrotnie
          > proporcjonalna.
        • Gość: XP Re: Corolla Wagon 1,6 vs. Xsara Picasso 1,8 IP: *.enterpol.pl / 10.1.13.* 10.05.03, 12:29
          Z tym olejem jest tak, że jak naleją mi na 3/4 poziomu maksymalnego a po 15tys
          km spadnie mi do połowy to nie dolewam, czekam na wymianę nowego, przez 5 tys
          km nie powinno go dużo ubyć.
          Dodam trochę krytycznych uwag żeby nie było podejrzeń, że mam coś wspólnego z
          PSA. W sumie to są wg mnie szczegóły nie wpływają ogólnie na ocenę samochodu:
          1. Duży promień zawracania, czasami na ciasnym parkingu trzeba parkować w dwóch
          podejściach, ale można się do tego przyzwyczaić.
          2. Regulacja fotela kierowcy w pionie jest po łuku i na najwyższym położeniu
          jest uczucie zsuwania się, mnie odpowiada najniższe, a i tak ma sie głowę wyżej
          niż w innych samochodach,
          3. Radio fabryczne lub głośniki mogłyby mieć lepsze parametry, chodzi mi o
          jakość dźwięku
          4. Skrzypiały mi uszczelki w drzwiach ale po przesmarowaniu silikonem w
          aerozolu jest ok.
          Podam jeszcze zaletę która może też jest drobiazgiem, chodzi mi o podłokietniki
          w siedzeniach i drzwiach, trzymając kierownicę można oprzeć łokcie i nie trzeba
          wtedy mieć rąk w powietrzu, na długie trasy idealna sprawa.
          Wybierając samochód nie kierowałem się raportami o usterkowości, raczej wzieły
          górę walory użytkowe i estetyczne. Wybór był świadomy ale w pewnym sensie
          przypadkowy. Za podobne pieniądze można było kupić wiele innych równorzędnych
          samochodów. Corolli Wagon jeszcze wtedy nie było.
        • Gość: XP Re: Corolla Wagon 1,6 vs. Xsara Picasso 1,8 IP: *.enterpol.pl / 10.1.13.* 10.05.03, 12:42
          Przedłużenie gwarancji to indywidualna sprawa, musisz podać na ile lat i na
          jaki przebieg. Jest dużo kombinacji. Ja zapłaciłem za przedłużenie o 2 lata
          (czyli w sumie 3) i do 60000km przebiegu 1540zł. Najlepiej skalkulować sobie
          ilość lat z ilością możliwych km do przejechania w danym czasie, u każdego to
          jest inaczej. Może to się wydać dużo, ale jak porówna się to do tego ile traci
          samochód na wartości przez trzy lata to wychodzi niewielka suma.
        • Gość: XP Koszt przegladu IP: *.enterpol.pl / 10.1.13.* 10.05.03, 13:07
          Ja byłem dopiero na jednym, na drugi pojadę gdzieś za miesiąc.
          Podaję ceny z faktury z ubiegłego roku:
          1. Przegląd - 230zł (robocizna)
          2. Olej Mobil1 0W40 4 litry - 169zł
          3. Filtr oleju - 45zł
          4. Podkładka korka spustu oleju - 5,5zł
          5. Filtr powietrza - 71zł
          6. Filtr p/pyłkowy - 42zł
          7. Płyn chłodniczy koncentrat 1 litr - 23zł, mała dolewka ale trzeba kupić cały
          litr
      • Gość: Sławek Re: Corolla Wagon 1,6 vs. Xsara Picasso 1,8 IP: *.trzebinia.net / 192.168.1.* 09.05.03, 18:25
        Jak mam chęci na spokojną jazdę to potrafie sprawic ;-) by Picasso 1.8 16v
        spalił na trasie nawet mniej niz 5 litrów na 100 km (dokładnie to 4,9 l/100 km
        wg komputera),a średnie spalanie wyciagniete np.z 2 tygodni bez wzgledu na
        temperature na zewnatrz może zawierać sie w przedziale 7-7,5 l/100km (w 90%
        zajda miejska na krótkich odcinkach).Jak sie nie staram to spala odrobine
        więcej ale i tak wciąż o wiele mniej od mniejszej i lżejszej Bravy 1.6 16v.
        Zaskoczony spalaniem byłem dwa razy: pierwszy to wspomniany przypadek 4,9
        l/100km,a drugi to 9-10 l/100 km przy 150 km/h.

pozdrawiam

> Mam picasso 1,8 16V od dwóch lat przejechałem ok 40000km, przez ten czas
        > dokrecono mi tylko zawieszenie silnika i problemów nie miałem z niczym. W
        moim
        > przypadku nie sprawdza sie zła opinia o samochodach francuskich, może trafił
        mi
        >
        > się dobry egzemplarz. Oleju nigdy nie dolewałem, nie było potrzeby. Średnie
        > spalanie (chociaż nie wiem czy to takie ważne) na trasie jak nie jedzie się
        > szybciej niż 140km/h i nie mniej niż 110km/h ok 8,5l, w mieście przy mało
        > oszczednej jeździe 10l. Przy bardzo oszczędnej jeździe i nie przekraczając
        > 90km/h można zejść poniżej 6l, ale trzeba mieć cierpliwość żeby tak jeździć,
        > mnie udało sie tylko przez niecałe 100km. Ja też zastanawiałem się między
        kombi
        >
        > a minivanem i koniecznie chciaem kupić samochód z automatyczną klimatyzacją
        > zamontowaną fabrycznie nie mówiąc o ABS. Wybrałem picasso, przeważył wygląd
        i
        > nie trzeba było dopłacać z dodatkowe wyposażenie, dopłaciłem tylko do
        > metalicznego lakieru. Nie widzę w nim specjalnie jakichś wad i odlotowych
        > zalet, normalny samochód o dobrym komforcie jazdy na długie trasy. Gwarancję
        > można sobie przedłużyć nie ma problemu. Jak chciałbyś wiedzieć coś
        konkretnego
        > to pytaj.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się