Dodaj do ulubionych

RAV-4 - spalanie

26.03.07, 15:20
Mam nową ravkę - silnik benzyna 2,0, automat. Czy to normalne, że spala w
mieście 14,5 l/100?... Jestem załamana...
Obserwuj wątek
          • crannmer Re: RAV-4 - spalanie 26.03.07, 15:50
            tiges_wiz napisał:

> a gdzie takie spalanie? moze nawala lacznik miedzy kierownica a fotelem?

Ja tez typowalbym na problemy miedzy uszami prowadzacego.

MfG

C.

Dewulotopodobne, w_r_e_d_n_e i inne trole sa w smietniku
        • moderator10 Re: RAV-4 - spalanie 26.03.07, 15:52
          b_baer napisała:

> a owszem, nie powiem - lans jest
          > załamuje mnie jednak nie sam fakt, że benzyna droga ale to, że podają, że
          pali
          > 11-12. Skąd taka duża różnica?
          Ale masz
          "Bardziej wyrafinowana, dynamiczniejsza i bardziej zaawansowana niż
          kiedykolwiek wcześniej, całkowicie nowa Toyota RAV4 po raz kolejny rzuca
          wyzwanie oczekiwaniom i tradycji....jednostka benzynowa VVT-i oferują
          atrakcyjne osiągi i wzmagają ogólne wrażenie swobody.

wiec 2.5 litra wiecej za ten lans jest warte zwlaszcza ze
          wkroczylas w zlota ere Toyoty czyli ze biel moze byc jeszcze bielsza .
          Jak wydalas 120tys na auto to teraz placz za 8 zl wydaje sie
          zalosny.Trzeba bylo kupic Yarisa.
          Zaloz gaz albo naucz sie jedzic na neutralnym biegu po 8km (na forum
          jest taka artystka to cie nauczy jak ) a spalanie spadnie i bedzie na
          rate.
          • b_baer Re: RAV-4 - spalanie 26.03.07, 15:58
            dzięki za rady - artystce od jazdy na neutralu już dałam odpowiednie znaki.
            I mówię po raz wtóry, że nie chodzi mi o 8 zł, czy nawet 100. Tylko o to
            dlaczego to gó..no tyle pali, skoro miało być mniej.
            A was wszystkich to chyba zazdrość zjada, że ja mam, a wy nie... Bo jak inaczej
            wyjaśnić tę waszą agresję na zwykłe pytanie o spalanie?...

• crannmer Pretensje pod niewlasciwym adresem 26.03.07, 16:05
              b_baer napisała:

> I mówię po raz wtóry, że nie chodzi mi o 8 zł, czy nawet 100. Tylko o to
              > dlaczego to gó..no tyle pali, skoro miało być mniej.
              > A was wszystkich to chyba zazdrość zjada, że ja mam, a wy nie... Bo jak
              > inaczej
              > wyjaśnić tę waszą agresję na zwykłe pytanie o spalanie?...

Agresja sa raczej pretensje, ze osobiste wyniki spalania nie pokrywaja sie z
              danymi producenta.

A prawda jest niestety, ze spalanie zalezy przede wszystkim od uzytkownika i
              profilu uzytkowania. Tym samym samochodem mozna spalic 100 % wiecej, niz dane
              podaja. Ale mozna tez spalic i 50 % mniej.

Dane fabryczne sa usrednionym wynikiem dla celow porownawczych miedzy roznymi
              typami, a nie proroctwem o konkretnym zuzyciu przez konkretnego kierowce w
              konkretnych warunkach.

MfG

C.

• b_baer Re: Pretensje pod niewlasciwym adresem 26.03.07, 16:10
                Nie wątpię. Szczególnie, że jak odebrałam samochód to był uprzejmy przez
                pierwszych 100 km palić 20... Prowadzę już dość długo i nigdy w żadnym
                samochodzie (zawsze nowym z salonu) nie miałam takich problemów. Spalanie
                pokrywało się mniej więcej (plus minus 0,5 l)z danymi producenta.
                I nie mam do nikogo pretensji - dziwię się tylko skąd taka różnica. I liczę, że
                jakiś użytkownik takiego samego autka się odezwie...
                • drs Re: Pretensje pod niewlasciwym adresem 26.03.07, 16:21
                  Ja mam Hondę CR-V 2,0 i też mi pali,szczególnie przy V 160-170km ,że chocho.Jak
                  jeżdźę spokojnie to i mniej pali.Cóż,te jednostki tak mają i muszą spalać.Po
                  mieście będziesz mieć przepał,na autostradzie przy w/w prędkosci też spalanie
                  będzie spore.Trzeba jeździć około 100-120km/h i wtedy się zmieścisz,poza tym te
                  silniki trzeba wkręcić na obroty a wtedy dopiero nóżka z gazu i w miare idzie
                  przy mnimalnym przepale/u mnie jest chwilowy odczyt spalania/.
                  Ja się z tym pogodziłem,jak się kupuje takie auto to trzeba się przygotować na
                  takie spalanie,w innym razie można kupić Corsę z silnikiem od kosiarki a ten to
                  dopiero jest oszczędny.Zagazowania nie polecam w nowym aucie.
                  Acha ,mogła Pani dopłacić te 10-15 tysiecy PLN i kupić disla w tedy spalanie
                  byłoby na kulturalnym poziomie a i moment obrotowy niezły.Cieplutko pozdrawiam
                  wiosennie.
                    • crannmer Re: Pretensje pod niewlasciwym adresem 26.03.07, 21:24
                      b_baer napisała:

> I podkreślam po raz trzeci, że mnie NIE martwią KOSZTY, ale fakt, że jest tak
                      > duża niezgodność z danymi producenta.

Nie chcesz, czy nie potrafisz zrozumiec, czym sa fabryczne dane o zuzyciu paliwa?

Fabryczne dane sa okreslane w oparciu o znormalizowany cykl badawczy i sluza
                      porownywaniu roznych pojazdow.
                      Zuzycie paliwa zalezy od sposobu uzycia pojazdu, stylu jazdy, temperatury i
                      warunkow drogowych.

Dane katalogowe x,xx litrow na 100 km nie znacza, ze pani Iksinska jezdzac po
                      miescie X przy pogodzie A i w warunkach D bedzie miala takie same zuzycie.
                      Zuzycie pani Iksinskiej moze byc znacznie wyzsze, niz dane katalogowe. Z kolei
                      pan Igrekowicz w miescie Y przy pogodzie B i w warunkach F moze miec na tym
                      samym egzemplazu samochodu zuzycie znacznie mniejsze, niz dane katalogowe.
                      Czyzby on tez mialby zaskarzyc producenta?

MfG
                      C.
                    • a-ndrzej Re: Pretensje pod niewlasciwym adresem 27.03.07, 08:49
                      Daj spokoj dziewczyno. Na tym forum takich odpowiedzi nikt Ci nie udzieli. Raz
                      ze nikt nie wie, bo to tacy fachowcy jak ...no wiesz z koziej itd.
                      Fakt ze kupilas nowy, dosc drogi samochod stresuje ich juz tak bardzo, ze ten
                      problem zdominuje caly watek. Jeszcze gdybys zapytala gdzie kupic zamienniki
                      klockow do starego BMW, bo oryginaly po 57 zl,a slyszalas ze mozna kupic gorsze
                      po 48, wtedy ewentualnie mozesz liczyc na pomoc.
                      Mozesz zapytac o szroty gdzie sie dokupuje spojlery do Kadeta, ktore jakis
                      Niemiec wyrzucil w 82 roku.
                      Mozesz jeszcze zapytac o to co pisze w motoryzacyjnych szmatlawcach zyjacych z
                      reklamy, bo tu na forum 90% szpeniorow wlasnie z nich czerpie swe niezmierzone
                      poklady wiedzy-)
                      Pozdrawiam.
                    • a-ndrzej Re: Pretensje pod niewlasciwym adresem 27.03.07, 08:54
                      b_baer napisała:

> Nie mogłam kupić diesla, bo nie ma wersji z automatyczną skrzynią. A poza tym
                      > nie lubię ropniaków.
                      Tym narazilas sie dodatkowo-)
                      Kazdy powinien wiedziec ze najlepszy jest smierdzacy ropniak, pozwalajacy przez
                      obnizenie kosztow paliwa przejechac sie nimmwlascicielowi przynajmniej co
                      trzeci dzien-)Najlepiej jeszcze jak lejesz do niego olej opalowy, bo wtedy
                      jestes synonimem zaradnego cwaniaka, ktory nie pozwala sie okradac pazernemu
                      panstwu.
                      Smierdiuchy w dieslach rulez!!!
                      • roxy361 Re: Pretensje pod niewlasciwym adresem 27.03.07, 13:59
                        oj nie słuchaj tych wszystkich doradców co to odzywają się a nie odpowiadają na
                        zadane pytanie, ja tez wiele razy zadawałam tu pytanka i zazwyczaj same
                        dywagacje a użytkownika danego auta nie było ( no pełny szacunek do dewulota on
                        ma przynajmniej wiedze praktyczna)otóz nie mam pojęcia dlaczego Twoje auto tyle
                        pali poniewaz moje z silnikiem 2.4 benzyna pali własnie 11 l no czasem jak
                        mocniej przycisnę 12 i jest to automat, na początku uzytkowania jeszcze
                        zrozumiałabym to ale póxniej? proponuje udanie się do serwisu i zadanie tam
                        tego pytania a na przyszłość: może delikatniejsza jazdę?
    • jerr Re: RAV-4 - spalanie 27.03.07, 16:30
      Mam podobny dylemat do Twojego. Oficjalne dane o spalaniu Rav4 ktora kupilem w
      czerwcu ubieglego roku byly nie glownym ale wazacym elementem branym przeze
      mnie pod uwage przy zakupie samochodu. Mam troche wiekszy silnik, 2.4l ale bez
      wzgledu na to Rav4 w miescie spala mi 14-15L a powinna palic okolo 11L
      (automat). Dzieje sie tak bez wzgledu na styl jazdy jesli ktorys z fachowcow
      mialby chec ponownie insynuowac przyczyne.
      Proponuje zajerzec na forum Rav4 gdzie ten temat wywoluje duzo emocji. Czy
      Toyota mija sie z prawda w swoich materialach dotyczacych tego modelu? Mysle ze
      zdecydowanie tak.
      Forum o ktorym wspominam to www.rav4world.com

Pozdrawiam,
      jerr
      • zbig73 Re: czytajcie aby nie wdepnąć w złote g... 27.03.07, 22:15
        zuzycie paliwa w Rav 4 mierzone jest w cyklu miejskim 12 stopów po 15 sek na
        odcinku 7km - znajdź takie warunki w IV RP - na 1km masz 100 stopów.

Złota era toj-toj to auris z plastikami pomalowanymi na żółto!!! toj-toj każdy
        wie do czego służy, ale aby nie wdepnąć w g... czytać warto~!!!
      • b_baer Re: RAV-4 - spalanie 27.03.07, 22:53
        Ufff... Dziękuję za "ludzkie" info. Pytałam w serwisie czy to normalne - pan mi
        powiedział, że "zasadniczo bywa", "się pojeździ się zobaczy" bo mały przebieg
        (2,5 tys) oraz inne "bla bla bla". Słyszałam, że jeden facet kupił peugeota i
        się zamierza sądzić o rozbieżność między faktycznym spalaniem, a tym co podawał
        producent... Może my też powinniśmy?
        • jerr Re: RAV-4 - spalanie 28.03.07, 13:53
          Nie wierz w to ze samochod zacznie Ci palic mniej przy wiekszym przebiegu. Ja
          mam juz przejechane 7000km i nic sie nie zmienilo. Wytaczanie sprawy sadowej
          wymaga czasu i energii. Nie chce poswiecac jednego i drugiego na walke z
          molochem. Mysle ze powazna rozmowa z dealerem moze wplynac na blizsze
          przyjzenie sie problemowi i ewentualne poprawienie ekonomicznosci silnika. Sa
          bowiem uzytkownicy ktorzy twierdza ze samochod pali im tyle ile podaje ksiazka.
          Wyglada na to ze my nalezymy do tej grupy ktora miala mniej szczescia. Rav4 ma
          inne zalety. Skoncentrujmy sie na nich.

jerr
    • jarecki946 Re: RAV-4 - spalanie 27.03.07, 23:28
      o kurcze, to sie toyota wyrabia, widać coś się tym japonczykom pomieszało,
      zamiast budowac nowe silniki które mniej pala robią takie co pala więcej..
      moja była rav4 z 2000 roku (2l benz, wprawdzie manual) przy delikatnej jeździe
      po miescie schodziła do 9,5l.
    • red_qublik Re: RAV-4 - spalanie 28.03.07, 00:20
      b_baer napisała:

> Mam nową ravkę - silnik benzyna 2,0, automat. Czy to normalne, że spala w
      > mieście 14,5 l/100?... Jestem załamana...

nie, to nie normalne. chociaz absolutnie mozliwe.
      mam w pracy F-150, V6, 4.2 litra silnik. jak ja jezdze (a jezdze jak emeryt) to
      potrafie zejsc do 13 l/100km (z reguly auto zaladowane). jak tylko wsiada
      pracownik, 20 l/100 km murowane.
      prywatnie mam auto klasy kompakt, silnik 1.8, automat. producent podaje
      spalanie (na trasie) 6 l/100 km, mnie sie jeszcze nie udalo zejsc ponizej 7.
      a wiec rozbieznosc podobna (procentowo) do twojej.
      pzdr.
        • b_baer Re: RAV-4 - spalanie 28.03.07, 22:51
          To zależy czego się oczekuje od samochodu. Jeśli chodzi o moją Rav4, wersja
          prestige, 2.0 automat:
          - ciasnawa jest. Mam regulowane elektrycznie siedzenie kierowcy i przy wzroście
          164 jest mi niewygodnie, bo nie mogę się wystarczająco odsunąć od kierownicy.
          Przy owym max odsunięciu osobie za mną też jest b. ciasno ;-(
          - reklamowane 4X4 to wielka podpucha. Codziennie pokonuję kawałek drogi po
          niezwykle dziurawym gruncie (błoto, woda) i czy z napędem czy bez jest tak samo
          słabo
          - podobno bez czujników parkowania (ja mam, więc to tylko opinia innych
          użytkowników) nie da się zaparkować tyłem
          - lusterka boczne mają słabe szkła - wydaje się, że kierowca z pasa obok jest
          daleko, a jest strasznie blisko (co widać we wstecznym)
          - moje spalanie mnie powala
          - troszkę za twarde zawieszenie
          - super się prowadzi, świetne zegary, guziczki, przyciski, schowki
          - super system audio
          - niezłe przyspieszenie
          - nie kiwa się na zakrętach
          - bardzo pakowna (fajne składanie tylnych foteli przyciskami w bagażniku)

Reasumując - fajne autko, ale drugi raz bym się niestety na nie nie skusiła...
          Ale może jestem uprzedzona bo dotychczas upajałam się jazdą mercedesami ;-)
          • simr1979 Re: RAV-4 - spalanie 29.03.07, 11:25
            b_baer napisała:

> Codziennie pokonuję kawałek drogi po
            > niezwykle dziurawym gruncie (błoto, woda) i czy z napędem czy bez jest tak
            > samo słabo

To jest napęd 4x4 załączany samoczynnie, więc nie ma do wyboru opcji "BEZ"....
            • b_baer Re: RAV-4 - spalanie 29.03.07, 14:46
              nie masz racji - jest przycik, po naciśnięciu którego możesz sobie
              jechać "cztery na cztery" (cudzysłów nie jest tu przypadkowy) do max prędkości
              40 km/h (jeśli więcej - napęd odłącza się samoczynnie)...
              • simr1979 Re: RAV-4 - spalanie 29.03.07, 15:23
                b_baer napisała:

> nie masz racji - jest przycik, po naciśnięciu którego możesz sobie
                > jechać "cztery na cztery" (cudzysłów nie jest tu przypadkowy) do max prędkości
                > 40 km/h (jeśli więcej - napęd odłącza się samoczynnie)...

Ale jeśli ten przycisk NIE jest wciśnięty, to i tak masz napęd 4x4 (tyle, że
                sterowany samoczynnie, czyli elektronika sama decyduje w załączeniu lub
                odłączeniu tyłu), a nie 2x4 ( w przeciwieństwie do wielu innych SUvów, które
                mają opcję 2WD, czyli bez możliwości dołączania tyłu).
            • b_baer Re: RAV-4 - spalanie 30.03.07, 15:18
              6-głośnikowy system audio z radioodtwarzaczem CD Pioneer (+albo zmieniarka na 6
              płyt albo system nawigacji) i możliwością odtwarzania plików w formatach MP3 i
              WMA

przyciski sterujące systemem audio w kierownicy, system automatycznego poziomu
              głośności ASL (automatycznie regulujący głośność odpowiednio do prędkości)
              pojazdu
              • smiglostopy Re: RAV-4 - spalanie 03.05.07, 23:20
                oh, przeoczylem tego posta...

jaki to w koncu system oprocz tego, ze 6cio glosnikowy;)
                zwykle w standardzie pakuja slabe glosniki. za jakosc trzeba niezle doplacic...

mam nadzieje, ze system automatycznej glosnosci w toyocie sie sprawdzi. u mnie
                np dziala to kiepsko (gala).
                • jerr Re: RAV-4 - spalanie 05.05.07, 10:02
                  Jesli chodzi o audio w Rav4 to jest to obszar w ktorym Toyota sie najmniej
                  przylozyla. Mam standardowy system z 6-cioma glosnikami i jakosc dzwieku jest
                  taka jak z telefonu komorkowego z systemem glosnomowiacym. Nie jestem
                  audiofilem ale kazdy moze stwierdzic ze glosniki graja tylko dwoma zakresami:
                  upiorne, plastikowe wysokie tony ktore dominuja bez wzgledu na regulacje i
                  niskie - zagluszajace wszystko. Praktycznie nie ma srodka. Mam juz na ten
                  dzwiek alergie i jestem na skraju podjecia decyzji o wymianie wszystkich
                  glosnikow na cos co bedzie odtwarzalo dzwieki a nie tylko udawalo ze to robi.
                  Wymiana niestety jest skaplikowana. Trzeba demontowac panele z drzwi i dorabiac
                  uchwyty dla glosnikow. Tylko to mnie jeszcze powstrzymuje.

jerr
      • defenestrator Re: RAV-4 - spalanie 29.03.07, 00:28
        Ja niedawno jeżdżąc Citroenem C5 1.8 125KM miałem średnie spalanie na poziomie
        20 litrów :) (a jeździłem jak najoszczędniej!) Teraz pokazuje koło 11 litrów,
        ale i tak będę go musiał sprawdzić łopatologicznie (znaczy: zalać do pełna i
        wyzerować licznik)
    • traktorzysta Wiesz co to jest jazda próbna przed kupnem ? 29.03.07, 17:56
      Po drugie jak ktoś wspomniał ,musi się dotrzeć . Byś sprowadziła z USA wersję 3.5 V6 270 KM 0-100 km/h 7 s z wyposażeniem po sufit i po opłatach wyszło by cię tyle ile ta żyłka dwulitrowa oferowana w Polsce . Po trzecie gratuluje samochodu . Mi się nowe Ravki podobają i też jestem zwolennikiem automatów .
      • dewulot1 Re: Wiesz co to jest jazda próbna przed kupnem ? 30.03.07, 16:38
        Chyba nie mowisz powaznie. Dealer da ci sie przejechac na probe az wyjezdzisz
        trzy baki paliwa? A potem sprzeda ten samochod jako nowy czy uzywany? Wlasnie
        po to jest podane zuzycie paliwa zebys mial orientacje co cie czeka jak kupisz
        taki samochod. Jezeli rzeczywiste zuzycie przewyzsza podawane o 50% przy
        normalnej jezdzie to znaczy ze cos jest zlego z samochodem.
    • maartini Re: RAV-4 - spalanie 05.05.07, 16:11
      Kiedyś jeździłem Mondeo kombi 2.0 benzyna automat (4-biegowy). Palił ok. 12-13
      l./100 w mieście średniej wielkości. RAV4 powinna palić podobnie. Moc silników,
      waga aut, skrzynie aut. mają podobne. RAV4 ma może większe opory, bo jest
      wyższa, ale w mieście nie powinno być to zauważalne przy małych prędkościach.
      Więc 14,5 na RAV4 to może być normalne, zwłaszcza jak się jeździ po większym
      mieście, ew. z włączoną klimatyzacją lub nieco dynamiczniej.
    • b_baer Re: RAV-4 - spalanie 18.05.07, 15:10
      Aktualizuję info - teraz jest 17,2 na komputerze, a faktyczne (od tankowania do
      pełna po rezerwę) 19,6.
      Panowie z serwisu powiedzieli mi, że to dlatego, że za mało się przemieszczam
      (do robola mam 10 km w mega korkach). Nie wiem czy śmiać się czy płakać...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się