Dodaj do ulubionych

Kuracja odmładzająca Volvo S40/V50

19.04.07, 18:04
Volvo to SZMELC! Juz Polonez byl lepiej wykonany, o estetyce nie
wspominając,...
Obserwuj wątek
      • al9 Re: Kuracja odmładzająca Volvo S40/V50 19.04.07, 18:52
        no widzicie...
        upodabniaja v40/v50 do s60/v70 bo eksperyment sprzedazy focusa z logo szacownej
        szwedzkiej firmy leży i kwiczy...
        zreszta na wszystkich rynkach. Już były tu dyskusje.Ludzie zniosą wszystko, ale
        jak ktos ma wydac 100 tys za zwykłego kompakta, którego identycznego za rogiem
        dostanie od forda za 60 tys - to się dwa razy zastanowi...
        I dlatego sprzedaz tego modelu to 10% obrotów firmy. A miało byc tak pięknie.
        al
        • jay_z Re: Kuracja odmładzająca Volvo S40/V50 19.04.07, 21:44
          Bardzo cie prosze, nie myl biednego rynku polskiego do bogatych rynkow
          zachodnich. Poczytaj sobie jakie firma miala zalozenia wzgledem S40/V50, zobacz
          ile sprzedali i dopiero zabieraj glos. A jak nie masz pojecia to siedz cicho.

Znam jeden taki rynek w Europie - uwazany za jeden z najbogatszch o ile nie
          najbogatszy. V50 jest tu "w wiekszosci", a skoro ci co maja pieniadze go kupuja
          to znaczy ze doceniaja. Volvo nie bylo, nie jest i nie bedzie autem dla
          biedakow. Taka polityka firmy i juz.
          • al9 po co tak niegrzecznie? 20.04.07, 10:55
            jay_z napisał:

> Bardzo cie prosze, nie myl biednego rynku polskiego do bogatych rynkow
            > zachodnich. Poczytaj sobie jakie firma miala zalozenia wzgledem S40/V50,
            zobacz
            >
            > ile sprzedali i dopiero zabieraj glos. A jak nie masz pojecia to siedz cicho.
            >
            > Znam jeden taki rynek w Europie - uwazany za jeden z najbogatszch o ile nie
            > najbogatszy. V50 jest tu "w wiekszosci", a skoro ci co maja pieniadze go
            kupuja
            >
            > to znaczy ze doceniaja. Volvo nie bylo, nie jest i nie bedzie autem dla
            > biedakow. Taka polityka firmy i juz.
            --------------------------------------
            Polski rynek to kilkaset samochodów. W ogóle bez znaczenia.
            Auta klasy średniej volvo, moze nieco za drogie, ale wpisują sie w atrybuty
            klasy premium. Natomiast s40/v50 to tylko (czy aż) bardzo dobry kompakt. Ktos
            naprawde zamozny nie kupuje produktu forda z logo volvo.
            Mam duzo sympatii do volvo, ale całą polityke z budżetowymi modelami klasy c
            uważam za chybioną...
            al
    • tohk Kuracja odmładzająca Volvo S40/V50 19.04.07, 22:21
      Ależ ja tu nie widzę nic nowego poza silnikami. A miała myć "odmładzająca" a
      nie "wzmacniająca".
      Osobiście liczyłem na zmianę tworzywa, z jakiego wykonane są boczne słupki,
      żeby przestały trzeszczeć.
      No i na "zmiękczenie" zawieszenia. Wtedy tem samochód byłby dużo przyjemniejszy
      i nawet bym się pokusił o powtórkę zakupu.
    • hipek_ewci Kuracja odmładzająca Volvo S40/V50 20.04.07, 06:52
      Volvo to zawsze niezawodnosc ,dobre wykonanie i swietne materialy,nierdzewnosc
      lepsza od Mercedesa(nad czym ubolewam bo lubie Mercedesy).To samochod
      bezpieczny i dlugowieczny.Prowadzi sie dobrze i ma dobry komfort jazdy.Dobry
      styling przyciaga wzrok nie tylko panow.Slowem auto godne polecenia.
    • mary_elx czy wy ludzie nie widzicie? 20.05.07, 21:14
      że s40 ma proporcje thalii albo innej sieny??? O ile jeszcze focus sedan jakoś
      wygląda, to s40 ma sylwetkę jak na panoramicznym filmie wtłoczonym do zwykłego
      telewizora. Zwłaszcza krótki i pękaty przód jest wręcz komiczny. 1000 razy
      lepiej wyglądał V40 (taki chyba miał symbol bliźniak carismy). No i ceny
      tego "cuda" - po prostu absurdalne. Takie coś może kupić albo ktoś, kto nie ma
      ani promila motoryzacyjnej swiadomości, albo jest głupiutką blondnką z bogatym
      mężem/tatusiem/sponsorem albo dorobkiewiczem, którego nie stać na nic lepszego
      i wysupłał się na s40, byle tylko miec "volvo".
      • przemekthor Nie widzimy!!! 21.05.07, 01:42
        Widzimy natomiast jeden z najlepiej wystylizowanych kompaktowych sedanow, jakie
        kiedykolwiek pojawily sie na rynku. Bredzisz jak potluczony, widocznie pod
        wplywem naduzycia wina owocowego.
        • mary_elx Re: Nie widzimy!!! 21.05.07, 02:51
          > Widzimy natomiast jeden z najlepiej wystylizowanych kompaktowych sedanow,
          jakie
          >
          > kiedykolwiek pojawily sie na rynku

No faktycznie. Są brzydsze: dacia logan, toledo III...

> Bredzisz jak potluczony, widocznie pod
          > wplywem naduzycia wina owocowego.

A kupujcie sobie na zdrowie.
          • przemekthor Re: Nie widzimy!!! 21.05.07, 14:05
            mary_elx napisała:

> No faktycznie. Są brzydsze: dacia logan, toledo III...

Faktycznie, sa tez istne katastrofy stylistyczne: honda civic, toyota avensis,
            wszystkie francuskie sedany...

> A kupujcie sobie na zdrowie

Zebys wiedzial, nosze sie z zamiarem zmiany mojego (juz dwuletniego! - czas
            plynie) s40, tylko jeszcze nie wiem, czy wezme "liftinga", czy moze brac
            wiekszy model volvo. A moze nowiutkie legacy spec B...? Spoko jest, jak kasy
            pod dostatkiem :) Buziaki od Wuja Thora
            • jay_z Re: Nie widzimy!!! 21.05.07, 20:51
              Hej Przemek. Jak wiesz moj za pol roku tez bedzie mial 2 latka. Ja ide w
              kierunku liftingu :) Co do konkretow to mozemy pogadac w mailu, bo z tymi
              fanami 15 letnich Golfow nie da sie dyskutowac, no chyba ze o przeterminowanym
              jedzeniu :)
              • przemekthor Re: Nie widzimy!!! 21.05.07, 21:05
                Tak sobie wyjrzalem przez okno - mamy w biurze fajne, przeszklone sciany - na
                moje S40 stojace sobie tak ze 3 metry ode mnie, popatrzylem z lewej, z prawej,
                i w zaden sposob nie jestem w stanie sie dopatrzyc jakichs wad w wygladzie.
                Auto ma naprawde swietne proporcje, nich.ja z tego, co wykrzyczal koles powyzej.

Zgadzam sie, ze bywaja zle wygladajace egzemplarze, bo nie wszystkie kolory do
                tego auta pasuja. Moj jest taki ladniutki (jasny safari green, do tego
                szesnastki cygnus), ze juz co najmniej piec znajomych osob kupilo sobie ten
                model.

Tak gdybam o zmianie, ale z drugiej strony auto sprawuje sie tak wzorowo, ze
                zastanawiam sie, czy ma sens pozbycie sie dobrego auta?

W kazdym razie rekomenduje S40/V50 jako elegancki, wygodny i swietnie jezdzacy
                kompakt.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się