Dodaj do ulubionych

Opinie użytkowników o autach Alfa Romeo

IP: 217.153.90.* 04.06.03, 13:35
Jeśli ktoś miałby ochotę wypowiedzieć się w sprawie użytkowania swojego
pięknego auta Alfa Romeo to zachęcam. Nie chodzi mi o jakieś techniczne
szczegóły, ale o to jak się jeździ danymi modelami, jak silniki, osiągi,
awaryjność, frajda z jazdy. Co się wam w tych autach podoba, a co nie ?

Inni użytownicy włoskich aut, także mile widziani (np. Lancia, a może ktoś
posiada jakieś Maserati i chciałby coś o nim napisać ?, a jak ktoś jest
właścicielem takich rarytasów jak Ferrari, Lamborghini czy coś równie
kosmicznego z włoskich fabryk tym lepiej)
Pozdrawiam i zapraszam do wypowiadania się !
Obserwuj wątek
      • Gość: GTV Re: Opinie użytkowników o autach Alfa Romeo IP: *.int.warszawa.sint.pl 04.06.03, 14:38
        Witam !
        ( GTV 2.0 )
        Tak , to prawda. Jest on niski i przez to podatny na starcia z torami
        tramwajowymi i legendarnymi , polskimi krawężnikami. W moim egzemplarzu jest
        założona osłona z 5 mm blachy aluminiowej . Jak na razie spełnia swoje zadanie.

A oprócz tego - typowe wady Alfy to drobne niedoróbki , błędy w montażu
        tapicerek i detali. Dla człowieka obeznanego ze śrubokrętem ich usuwanie nie
        stanowi większego problemu. Mechanika jest niezawodna. Jest to moja trzecia
        Alfa ( miałem 146/1,7 , mam jeszcze 156/2.0 ) i w żadnej nie było
        poważniejszych usterek. Jedyny przypadek , kiedy korzystałem z
        usług "holownika" - to usterka drogiego jak cholera autoalarmu pewnej
        szacownej , amerykańskiej firmy....
        • Gość: macio Re: Opinie użytkowników o autach Alfa Romeo IP: *.nestle.pl 04.06.03, 14:51
          Gość portalu: GTV napisał(a):

> W moim egzemplarzu jest założona osłona z 5 mm blachy aluminiowej .

Może zdradzisz gdzie i za ile można założyć takie opancerzenie?
          Czy bez tego wogóle da się jeździć?

> A oprócz tego - typowe wady Alfy to drobne niedoróbki , błędy w montażu
          > tapicerek i detali.

To mnie nie przeraża :)

> Mechanika jest niezawodna.

Krótkie zdanie ale bardzo miłe dla miłośnika motoryzacji :)

> usterka drogiego jak cholera autoalarmu pewnej szacownej , amerykańskiej
          > firmy....

Czyżby Prestige? :)

Pozdrawiam
          Maciek.
          • Gość: GTV Re: Opinie użytkowników o autach Alfa Romeo IP: *.int.warszawa.sint.pl 04.06.03, 15:19
            Oczywiście da się bez niej jeździć , tylko trzeba uważać i nie przeginać pały
            na naszych bezdrożach. Mój egzemplarz został wyposażony w to opancerzenie
            podczas pobytu we Włoszech , u tamtejszych speców. Myślę , że w kraju również
            dokonasz tej sztuki. Zapytaj w sklepie ICAR w Warszawie - tel 839 67 10.
            Obcierki tylnego tłumika również się zdarzają , ale na to nie ma rady. Trzeba
            uważać.
            • bar-tech Re: Opinie użytkowników o autach Alfa Romeo 04.06.03, 16:39
              To i ja w takim razie skrobnę parę słów na temat samochodów alfa romeo.
              Jeżdżę alfą 147 2.0 selespeed, rocznik 2001, przebieg ~52tys. km.
              Moje spostrzeżenia:
              WNĘTRZE: miejsca (szczególnie na tle wyrośniętych konkurentów – stilo, 307,
              civic) nie jest wiele, bagażnik też nie imponuje wielkością, fotele zapewniają
              za to świetne trzymanie boczne, deska rozdzielcza jest super (w nocy całą
              świeci na czerwono), pozycja za kierownicą bez zarzutu.
              ZEWNĘTRZE: cóż rzecz gustu, mi się baaaaaardzo podoba (jest czarna!),
              JAKOŚĆ/AWARYJNOŚĆ: zawieszenie nie wytrzymuje konfrontacji z polskimi drogami
              (robią się luzy na drążkach, stabilizatorze etc.), poza tym raczej bez
              problemów, czasami (szczególnie w zimie) deska rozdzielcza trzeszczy.
              OSIĄGI: jak na 150KM nie są super rewelacyjne, bez problemu można rozpędzić się
              do 220km/h, z górki trochę więcej, samochód świetnie trzyma się drogi, prowadzi
              się bardzo stabilnie,
              SELESPEED: trochę powoli zmienia biegi, plusem jest możliwość używania skrzyni
              jako klasycznego automatu (przydaje się np. w korkach)
              ZUŻYCIE BENZYNY: średnio 10 litrów, przy spokojnej pozamiejskiej jeździe można
              zejść do 7-8 litrów, po autostradach (~150km/h) pali ok. 12 litrów, jeżdżąc z
              prawą nogą opartą o podłogę trzeba się liczyć z zużycie rzędu 15-17 litrów.
              AUDIO: seryjnie ten model ma system firmy Bose z subwooferem, który jest (dla
              mnie) zupełnie wystarczający, jest szansa, że oryginalnego radia nikt nie
              ukradnie...
              SERWIS/CZĘŚCI: też raczej bez problemów, koszty nie są jakieś szczególnie
              wygórowane.

Podsumowując – moim zdaniem warto!

Pozdrawiam

www.alufelgi.tk
            • Gość: Tommi Re: Opinie użytkowników o autach Alfa Romeo IP: 217.153.90.* 05.06.03, 12:04
              Bardzo fajna i obrazowa wypowiedź bar-tech. Dzięki.

Ja byłem posiadaczem cudownego auta Alfa Romeo 75 2.0 TS.
              Prowadzenie i osiągi auta były naprawdę wyśmienite.
              Na 2-ce można było jechać ponad 100 km/h, a na 3-ce 150 km/h (oczywiście wg
              wskazań licznikowych, ale chyba zbytnio nie przekłamywał)
              Dzwięk silnika na wysokich obrotach we wnętrzu auta był naprawdę bardzo miły
              dla ucha.
              Nie miałem z nią żadnych poważnych problemów. Tyle tylko co drobne usterki
              elektryki, ale to chyba chleb powszedni we włoskich autach.
              Mechanicznie bez najmniejszych problemów. Zawieszenie świetnie trzyma samochód
              na drodze, ale jest zdecydowanie za twarde jak na polskie, fatalne drogi.

No i przede wszystkim jedyny w swoim rodzaju styl Alfa Romeo.
              Myślę, że tymi autami po prostu trzeba pojeździć, żeby poczuć ten styl i
              ogromną frajdę z jazdy tymi samochodami.
              Moja Alfa była na gaz więc jeździło się tanio.
              W mieście 15 l gazu/100 km, a w trasie około 12 przy prędkościach 110-130 km/h.
              Bardzo przyjemne auto i niejeden się dziwił jakie potrafi być dynamiczne. No i
              jeszcze ten niepowtarzalny wygląd.
              Polecam, każdemu kto uwielbia prowadzenie samochodu, kontakt z drogą i dobre
              osiągi.
              Pozdrawiam wszystkich Alfisti !
              • Gość: rafi Re: Opinie użytkowników o autach Alfa Romeo IP: *.whitemouse.com.pl / 192.168.1.* 05.06.03, 17:02
                Gość portalu: Tommi napisał(a):

> Bardzo fajna i obrazowa wypowiedź bar-tech. Dzięki.
                >
                > Ja byłem posiadaczem cudownego auta Alfa Romeo 75 2.0 TS.
                > Prowadzenie i osiągi auta były naprawdę wyśmienite.
                > Na 2-ce można było jechać ponad 100 km/h, a na 3-ce 150 km/h (oczywiście wg
                > wskazań licznikowych, ale chyba zbytnio nie przekłamywał)
                > Dzwięk silnika na wysokich obrotach we wnętrzu auta był naprawdę bardzo miły
                > dla ucha.
                > Nie miałem z nią żadnych poważnych problemów. Tyle tylko co drobne usterki
                > elektryki, ale to chyba chleb powszedni we włoskich autach.
                > Mechanicznie bez najmniejszych problemów. Zawieszenie świetnie trzyma
                samochód
                > na drodze, ale jest zdecydowanie za twarde jak na polskie, fatalne drogi.
                >
                > No i przede wszystkim jedyny w swoim rodzaju styl Alfa Romeo.
                > Myślę, że tymi autami po prostu trzeba pojeździć, żeby poczuć ten styl i
                > ogromną frajdę z jazdy tymi samochodami.
                > Moja Alfa była na gaz więc jeździło się tanio.
                > W mieście 15 l gazu/100 km, a w trasie około 12 przy prędkościach 110-130
                km/h.
                > Bardzo przyjemne auto i niejeden się dziwił jakie potrafi być dynamiczne. No
                i
                > jeszcze ten niepowtarzalny wygląd.
                > Polecam, każdemu kto uwielbia prowadzenie samochodu, kontakt z drogą i dobre
                > osiągi.
                > Pozdrawiam wszystkich Alfisti !

No i ile sie nie mylę tam był tylny napęd, a to jest najważniejsze :)
    • Gość: Joasia Re: Opinie użytkowników o autach Alfa Romeo IP: *.dip.t-dialin.net 05.06.03, 17:48
      Pytales rowniez o Lancia
      Od 5 lat jezdze Lancia - 2 lata Delta 1600i.e, 1988 r0cznik
      najlepsze zawieszenie jakim mialam przyjemnosc jezdzic
      a jak by nie bylo paroma utami jezdzilam - 4xBMW, 2xVW Passat, 2xVolvo, Opel
      Rekord, Ford Taunus

Thema 2,0i.e 1989 rocznik aktualnie 175 kkm, ani grama rdzy, technicznie OK
      tylko jeden MB zrobil sobie z mojego bagaznika garaz :-(

dzisiaj kupilam kolejna Thema 2,0i.e 1992 rocznik, 178 kkm
      super zadbana, dotychczasowa wlascicielka byla bardzo z niej zadowolona -
      sprzedaje bo dostala samochod sluzbowy
        • Gość: Tommi Re: Opinie użytkowników o autach Alfa Romeo IP: 217.153.90.* 06.06.03, 08:30
          Joasiu! gratuluję posiadania takiej zadbanej Themy. Jakbyś mogła podzielić się
          ze mną i innymi gośćmi wątku wrażeniami z jazdy tym autkiem to będę wdzięczny.
          Jeszcze niedawno sam zastanawiałem się nad zakupem Themy 2.0 16V LE z rocznika
          93-94, ale niestety nie znalazłem egzemplarza, który byłby w odpowiednim stanie.
          Pozdrawiam i liczę na jakieś opisy wrażeń z jazdy !
          • Gość: macio Re: Opinie użytkowników o autach Alfa Romeo IP: *.nestle.pl 06.06.03, 16:40
            Themy i Delty są bardzo fajne ale tych które jeżdżą po naszych drogach
            nie można chyba polecić. Nie są zadbane tak jak trzeba (co chyba jest
            szczególnie istotne przy włoskich samochodach). Poza tym założę się że
            mają "historię" co jeszcze nie jest "grzechem", ale pod warunkiem że
            wszystkie naprawy były wykonywane zgodnie z zaleceniami producenta, a
            jak jest w polsce to wiadomo. Co innego zakup takiego pedantycznie
            zadbanego egzemplarza np. w niemczech gdzie prawie nikt nie oszczędza
            na przeglądach, szroty są złomowane, a drogi to drogi a nie dziurawe
            trakty. No ale do tego trzeba mieć dużo czasu, albo mieszkać w zachodnim,
            rozwiniętym kraju. Ale przynudzam :) Reasumując: włoskie auta nie są
            wzorcowej jakości ale jeżdżąc autem japońskim mam ochotę na jakąś odmianę,
            coś innego niż bezawaryjny (ale) kaszalot i mam wrażenie że AR będzie tu
            dobra, np. wspomniane GTV, szkoda tylko że nie 3.0, bo wtedy i greenblack
            pewnie by się chciał przejechać (pozdrowienia dla g-b).

pozdr
            M
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się