Dodaj do ulubionych

Silnik boxer z gazem??!!

09.06.07, 12:40
Mysle o kupnie Subaru Legacy lub outback.Problem w tym ze oferowane sa tylko
z silnikami benzynowymi.Mysle o 2.0 lub 2.5 litra.Czy do tych silnikow typu
boxer mozna zakladac instalacje LPG.Czy nie ma to zlego wplywu na te silniki?
itp itd??dzieki
Obserwuj wątek
    • crannmer A na powaznie 17.06.07, 22:05
      gallardo26 napisał:

> Czy do tych silnikow typu
      > boxer mozna zakladac instalacje LPG.Czy nie ma to zlego wplywu na te silniki?

Ewentualne wplywy (pozytywne, li tez negatywne) instalacji LPG na silnik nie sa
      zwiazane z ukladem danego silnika (rzedowy, widlasty, bokser, gwiazdowy, H, W,
      podw. V, cholerawieco).

MfG
      C.
      Dewulotopodobne, w_r_e_d_n_e i inne trole sa w smietniku
            • pacanek_ten_prawdziwy Re: Do iberia_pl !!!! 18.06.07, 22:57

Hallo iberia_pl !!!!

Czytam sobie tutaj Twoje wypowiedzi na temat Lpg w boxerze i nie wiem czy naleza
              sie z tego co napisalas smiac czy plakac.

W swoich dotychczasowych postach na tem temat napisalas :
              "Silnik boxer z gazem??!!profanacja,"
              Jezeli potrafisz to prosze umotywuj swoja wypowiedz dlaczgo boxer i lpg to
              profanacja ?????

Naposalas :
              "Nie mam nic przeciwko lpg, ale na Boga nie w tym silniku....kto
              zna jego dzwiek ten wie o czym piszę.TY nie."

Znowu prosba o argumenty !!!!

Ja osobiscie jezdzilem okolo 14 miesiecy takim "zestawem" i musze przyznac ze z
              takim czyms jak "zmiana dzwieku" przez przerobienie na gaz sie jeszcze w moim
              krotkiej karierze jako kierowca-gazowiec nie spotkalem !!!
              Bylem tam zestewem na zlocie subaru i nikt kto sie tym autkiem "przejechal" nie
              wypowiadal takich "dramatycznych" ( ale na Boga nie w tym silniku) teorii !!!!

Napisalas:
              "przejedz sie kolego autem z boxerem a potem autem z LPG-jak nie widzisz roznicy
              to nie mamy o czym rozmawiac.
              Poza tym po co komu taki silnik skoro chce go zagazowac?Niech sobie kupi
              auteczko z poj.1,0 jak go na paliwo nie stac."

Ja jezdzilem jak to Ty nazywasz " Boxerem z LPG" i zadnej roznicy oprocz ceny za
              przejechany kilometr nie odczuwalem !!!!
              Oprocz "oszczednosci w pieniazkach" jest jeszcze jeden przynajmniej dla mnie
              bardzo wazny czynnik - Ochrona Srodowiska .
              Jezeli masz pojecie o LPG ,to wiesz o czym ja mowie!!!!

I na koniec cytat:
              "stac kogos na konia to i na bat"", nie stac to niech kupi autko ze zwyklym
              silnikiem najlepiej 900cm3."

To juz pozostawie bez komentarza - tylko "laik z materi LPG moze cos takiego z
              siebie "wypuscic" .

Poszukaj w tym forum tematu o "Audi 4,7 L na LPG" ( chyba )tam podalem pare
              adresow do firm zakladajacych LPG do samochodow tzw "z wyzszej polki" .
              Moze to Ciebie zaintryguje i "zmusi" do przemyslenia tego co napisalas
              " z tym koniem i nie tylko batem ale i stajnia"
              "Jak kogo stac na konia to i na stajnie !!!!"

Pozdrowienia od pacanka

Ps : jeszcze mala prozba :
              Jak to przeczytasz to najpierw sie zastanow nad tym co ja napisalem ,
              odetchnij pare razy i jezeli inaczej nie potrafisz to mnie " zbluzgaj" bo to
              jest tutaj na forum " modne" i okazuje sie w ten sposob swoja "inteligencje "

Jezeli wzbudzilem w Tobie zainteresowanie naszym w miare "czystym i nie tak
              szkodliwym dla srodowiska " paliwem jakim jest LPG to mnie bardzo cieszy i mam
              nadzieje ze sie tym tematem zapoznasz i "bedzie Ciebie stac na bat" -
              ale kogo chcesz tym batem chlostac ?????

• iberia.pl Re: Do pacanka 18.06.07, 23:15
                nie bede sie powtarzac, uwazam, ze zakladanie lpg akurat do boxera to
                pomylka.chociazby z tego powodu, ze traci na mocy, o ile nie widac tej roznicy
                w przypadku zwyklego silnika 1,6 to w przypadku boxera smiem sadzic, ze tak
                wlasnie bedzie i frajda z jazdy na pewna zupelnie inna.

Po co ci taki silnik skoro chcesz go zagazowac?Miec ciastko i zjesc ciastko?

Zeby bylo ciekawiej nie mam nic przeciwko lpg, sama zagazowalam nubire, forda
                nie-chocby z tego powodu, ze akurat ten silnik nienajlepiej znosi instalacje a
                ja nie mam czasu wloczyc sie po warsztatach bo, auto jest mi potrzebne do
                codziennej jazdy.
                Temat uwazam za wyczerpany.

Rozumiem Xksinskiego, ktory do pospolitego auta zakladal lpg, ale nie rozumiem
                tych, co na auto wydaja majatek +instalacja lpg.Ale jak tak lubia-ich sprawa.
                --
                wiza w Egipcie kosztuje 15USD a nie 18USD jak wprowadza w blad pewne "biuro
                podrozy" T.
                www.fauna.rsl.pl/
                www.pijanikierowcy.pl/
                • mobile5 Re: Do pacanka 18.06.07, 23:31
                  iberia.pl napisała:
                  uwazam, ze zakladanie lpg akurat do boxera to
                  > pomylka.chociazby z tego powodu, ze traci na mocy, o ile nie widac tej roznicy
                  > w przypadku zwyklego silnika 1,6 to w przypadku boxera smiem sadzic, ze tak
                  > wlasnie bedzie i frajda z jazdy na pewna zupelnie inna.

Czy któryś z fachowców od silników mógłby się odnieść do tego fragmentu?
                • fazi_ze_sztazi Re: Do pacanka 19.06.07, 03:13
                  iberia.pl napisała:
                  > Rozumiem Xksinskiego, ktory do pospolitego auta zakladal lpg, ale nie
                  rozumiem
                  > tych, co na auto wydaja majatek +instalacja lpg.Ale jak tak lubia-ich sprawa.

"jesli bil gates obudzil by sie pewnego ranka i mial na koncie pieniadze takie
                  jak ma oprah to by pewnie uznal sie za biedaka i popelnil samobojstwo"
                  tak wiec dal ciebie 8 letnie subaru to moze i majatek, dla wielu nowe subaru to
                  wciaz wozidupa, ale to wciaz nie tlumaczy dlaczego akurat boxer nie nadaje sie
                  do gazu ...
                  jak juz pewien C zasugerowal, nie probuj byc madrzejsza od inzynierow z subaru.
                  pzdr.
                  p.s. daruj sobie odpisywanie, nie odpowiem napewno, uznaje temat za zamkniety.

--
                  If I Were a Rich Man ...
                  • rraaddeekk wyjaśnienie dla iberia.pl 19.06.07, 10:23
                    Wyśmiewacie się z kobiety, a nikt nie był łaskaw jej wytłumaczyć na czym polega
                    różnica pomiędzy boxerem a silnikiem np. rzędowym lub widlastym.

Otóż uzywając łopatologicznych skrótów myślowych:
                    Nazwanie silnika boxerem, widlastym (V) lub rzędowym pochodzi od sposobu
                    ustawienia cylindrów względem siebie.

Zatem przykładowo jeśli mamy 4 cylindry i ustawimy je w rzędzie jeden za drugim
                    to mamy silnik rzędowy, jeśli po 2 cylindry pracują "przeciwsobnie"
                    tzw. "boksują się" to jest boxer.

Cylindry można umieścić pod maską na wiele sposobów (w autach z niższej półki
                    najczęściej poprzecznie).
                    Jednak sposób w jaki są rozmieszczone nie zmienia ich mocy.
                    Tak jak dla przykładu nie zmieni się moc takiego samego silnika, niezależnie
                    czy umieścimy go z tyłu czy z przodu pojazdu.

Mam nadzieję, że z grubsza wiesz teraz skąd pochodzi nazwa silnika "boxer".
                • crannmer Bezpodstawne gdybania i wolna tfoorczosc 19.06.07, 18:52
                  iberia.pl napisała:

> nie bede sie powtarzac, uwazam, ze zakladanie lpg akurat do boxera to
                  > pomylka.chociazby z tego powodu, ze traci na mocy, o ile nie widac tej roznicy
                  > w przypadku zwyklego silnika 1,6 to w przypadku boxera smiem sadzic, ze tak
                  > wlasnie bedzie i frajda z jazdy na pewna zupelnie inna.

Zupelnie bezdpostawne gdybanie. Jak juz na tym watku wielokrotnie slusznie
                  zauwazono, uklad silnika (rzedowy, widlasty, bokser, inny) nijak ma sie do
                  pozytywnych li tez negatywnych wplywow instalacji LPG na silnik i osiagi.

Dany typ instalacji bedzie mial na silniki o danej pojemnosci i charakterystyce
                  taki sam (pozytywny, li tez negatywny) wplyw. Niezaleznie od tego, czy silnik
                  bedzie rzedowy, widlasty, czy bokser.

> Zeby bylo ciekawiej nie mam nic przeciwko lpg, sama zagazowalam nubire, forda
                  > nie-chocby z tego powodu, ze akurat ten silnik nienajlepiej znosi instalacje

Znowu wolna tfoorczosc bez pokrycia w faktach. Zapewne podsycana powszechnym na
                  wschod od Odry przeswiadczeniu o niebywalej sportowosci wszystkich silnikow w
                  ukladzie bokser. Szczegolnie, jesli pochodza z firmy Subaru, a niezaleznie od
                  pojemnosci i mocy nominalnej.

Dla przypomnienia: Garbus i starsze typy VW Busa tez maja silniki w ukladzie
                  bokser. Owszem, jezdzilem pare razy kilkoma. Nie zanotowalem nawet __sladow__
                  sportowosci, choc to byly oryginalne benzynowce.

MfG
                  C.
                  Dewulotopodobne, w_r_e_d_n_e i inne trole sa w smietniku
    • iberia.pl Re: Silnik boxer z gazem??!!do Alf i Omeg 19.06.07, 17:42
      jak macie wizje instalowania LPG do Bentleya, Ferari czy innego Astona Martina
      a moze nawet Veyorna to zakladajcie lpg, tylko jest to o tyle dziwne, ze stac
      kogos na fura a na paliwo juz nie.
      I gadka, o ochronie srodowiska jest psu na bude bo wiadomo wszem i wobec , ze
      99% osob zakladajacych LPG robi to z powodu oszczednosci a nie ochrony
      srodowiska.
      EOT.
      --
      wiza w Egipcie kosztuje 15USD a nie 18USD jak wprowadza w blad pewne "biuro
      podrozy" T.
      www.fauna.rsl.pl/
      www.pijanikierowcy.pl/
      • kundabufer Re: Silnik boxer z gazem??!!do Alf i Omeg 19.06.07, 18:30
        Ad rem-kolega użytkuję Alfe 146 1.6 bx z gazem i nie ma żadnych z nim
        problemów.Układ cylindrów nie ma zadnego znaczenia w przeciwieństwie do
        kompetencji gazowników.Silniki Subaru są solidne i dobrze dopracowane-niestety
        nie można powiedzieć żeby były oszczędne.Poza tym mają stały napęd na 4 koła co
        też ma wpływ na spalanie.Kup subaru,zagazuj i ciesz się z jazdy ,a bredzenie o
        Bentleyach na gazie potraktuj jak brzęczenie much.
      • rraaddeekk Re: Silnik boxer z gazem??!!do Alf i Omeg 19.06.07, 18:32
        Iberio nie na temat.
        Nie chodzi o ideologiczne powody niechęci do LPG, ale o fakty.
        Bzdury o większej stracie mocy silnmików typu boxer wypisujesz.

Jeśli chodzi o ideologię, to też jestem pzreciwnikiem zagazowywania samochodów
        (nigdy nie miałem samochodu z instalacją LPG, a nawet diesla).
        Jednak racjonalnych przesłanek nie mam.
        Ot taka moja fanaberia ;-)
        Jednak nie wstydzę się przyznać, że to tylko fanaberia nie poparta faktami.
        • lopi1 Cenzura tnie bez litości 19.06.07, 20:50
          A gdzie się podział wątek o słuchu absolutnym koleżanki Iberii???????
          Co to za cenzura?
          Moze jakieś tłumaczonko panie i panowie moderatorzy.
          No ładnie nawet tutaj dotarł układ chroniący wybrane osoby(czytaj panna Iberia)
      • raferi Re: Silnik boxer z gazem??!!do Alf i Omeg 20.06.07, 16:28
        iberia.pl : Twoje wywody takie prostaczkowe są, jak pracownic niektórych na
        Wsiowej w Stołecznym Miasteczku. Czy podobnie róznicujesz przedmioty
        wspomagające Twoją kobiecość co 28 dni mniej więcej? W tym przypadku ich rola
        jest określona:zapobiec, podobnie jest z LPG: powodować obroty wału korbowego,
        zamieniane na ruch pojazdu do przodu. Dasz radę z tego wybrnąć...???
    • minimus Re: Silnik boxer z gazem??!! 19.06.07, 23:55
      > Mysle o kupnie Subaru Legacy lub outback.Problem w tym ze oferowane sa tylko
      > z silnikami benzynowymi.Mysle o 2.0 lub 2.5 litra.Czy do tych silnikow typu
      > boxer mozna zakladac instalacje LPG.Czy nie ma to zlego wplywu na te silniki?
      > itp itd??dzieki

W tych samochodach silnik jest przystosowany do gazu chyba od 2005 (dokładnie
      nie pamiętam). Wtedy utwardzono zawory i gniazda zaworów.

Nie ma czegoś takiego jak fabryczna instalacja gazowa w Subaru. W Japonii jej
      nie zakładają. Natomiast faktycznie w Niemczech od paru lat można kupić nowe
      Subaru z gazem, ale jest to instalacja zakładana przez importera. Ponoć jakaś
      holenderska i spisuje się bardzo dobrze.
      • mobile5 Re: Silnik boxer z gazem??!! 20.06.07, 00:01
        minimus napisał:
        > W tych samochodach silnik jest przystosowany do gazu chyba od 2005 (dokładnie
        > nie pamiętam). Wtedy utwardzono zawory i gniazda zaworów.

To co ja pamiętam, to gniazda zaworów są utwardzane aby umożliwić eksploatację na benzynie bezołowiowej.
            • swoboda_t Re: Silnik boxer z gazem??!! 21.06.07, 13:36
              Jest - w formie lotnej temperatura spalania jest wyższa niż benzyny i silniki
              nieprzystosowane do bezołowiowej na tym cierpią. Stąd problemy w pierszych
              gazowanych u nas autach (kredensy, polonezy, różne tam Rekordy i Granady)
              i bzdety tyu "gaz niszczy silnik". W przypadku niektórych nowszych samochodów
              gniazda zaworów są robione z jakichś gów.en :P i też nie wytrzymują. Stąd
              konieczność dodatkowej lubryfikacji w niektórych ZETEC-ach, VTECH-ach, VVTI-aj
              itp. O Toyocie i Fordzie wiadomoo, że produkuje wersje pod LPG właśnie z
              utwardzonymi zaworami, nie wiem jak Honda. W przypadku najnowszej generacji,
              czyli podania gazu w fazie ciekłej, nie ma już problemów z takimi gniazdami -
              temperatura w komorze jest niższa niż na benzynie, co polepsza nawet spalanie
              (działa trochę jak intercooler). W przypadku instalacji uniwersalnych cała
              sztuka polega na odpowiednim dobraniu i zamontowaniu dysz - jeśli jest to
              zrobione poprawnie, nieznacznie wzrastają osiągi silnika. W przypadku
              instalacji dedykowanych (w tej chwili w Europie znam tylko jedną - LPI Vialle)
              nawet to nie jest problemem, bo są sprzedawane z matrycą pod konkretny silnik
              (ale to wyklucza ich uniwersalność).

P.S.: Problem z gazem w Polsce jest innej natury - do niedawna nie był objęty
              normami. Jakość benzyny i ON poprawiła się, jakość gazu niekoniecznie - dopiero
              ma być kontrolowany. Zwykle wał dotyczył proporcji propanu i butanu, przez co
              auto paliło więcej i było słabsze, za to sprzedawca miał $$ w kieszeni. Gorzej,
              że większa niż w przypadku benzyny część LPG była nadmiernie zasiarczona, co
              mogło negatywnie odbić się na niektórych silnikach (np. BMW M60, M52, Honda H).
              Mam andzieję, sądząc po rosnącej jakości paliw płynnych, że okres powszechnego
              kantowania na paliwie mamy już za sobą :)

--
              Sprzedam

www.chorzow.schronisko.com/
        • chudy981 Re: Silnik boxer z gazem??!! 22.06.07, 00:25
          Niektórzy gazują wolnossące Subaru. I ponoć to działa. W końcu Subaru z takim
          silnikiem to faktycznie dupowóz z rewelacyjną trakcją, ale na pewno nie
          ścigant. Problemem z gazem moim zdaniem jest to, że Subaru mają małe bagażniki,
          więc albo rezygnujesz z bagażnika, albo masz mały zbiornik w miejscu koła
          zapasowego, ale wtedy tankujesz co 200 km.
          Zupełnie inna historia to Subaru z silnikami turbo. Tu już ryzykantów jest
          mniej. Zestrojenie takiego silnika to już wyższa szkoła jazdy, a ryzyko
          uszkodzenia drogich elementów duże. A właśnie tu byłaby frajda, bo 2,5 turbo w
          foresterze potrafi spalić 18/100 w miescie
        • minimus Re: Silnik boxer z gazem??!! 22.06.07, 00:42
          > masz rację i zarazem się mylisz. Na pewno samochody dostawcze Subaru są
          > produkowane w wersji LPG. Nie wiem jak osobowe. Z drugiej strony istotnie -
          > instalacja w Niemczech to dedykowana instalacja montowana przez importera.

mowa była o Legacy. Nie znam żadnych dostawczych Subaru (to nie znaczy
          oczywiście, że ich nie ma). Są jakieś w Europie??
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka