Dodaj do ulubionych

volvo v70 2.5t

07.07.07, 17:05
Czy ktos z Was posiada w/w auto? Dzisiaj jezdzilem nowym v70 (MY'08) w wersji D5 i musze
przyznac, ze tak jak podoba mi sie ten samochod, to silnik nie przekonal mnie w 100%... ma
naprawde duza dziure do okolo 2tys obrotow... i stad pytanie - jak zachowuje sie 2.5t (ktory
rozwazam jako alternatywe, a dealer nie mial takiego samochodu) - czy turbodziura jest
odczuwalna? Jakie lubi obroty, czy jest cichy/ma przyjemny dzwiek i ogolnie wrazenia z jazdy? Bede
wdzieczny za opinie.
Obserwuj wątek
    • zbyszko76 Re: volvo v70 2.5t 07.07.07, 21:47
      Szef w firmie jezdzi S80 2.5 T - mam czasami okazje sie przejechac. Silnik jak najbardziej lepszy niz D5 (swoja droga nie wiem czemu nie wyciszyli lepiej D5), ale wracajac do 2.5T silnik znany, nie najnowszy, ale za to sprawdzony. W papierach kopa ma od 1500 rpm i to sie czuje, ladnie sie wkreca, ciagnie, ta dziura nie wyczuwalna (jak dla mnie), swietnie brzmi dla uszu ale nie uciazliwie bo jest dobrze wyciszony. Jedyna wada jaka ja widze to zyzycie paliwa - w miescie ponizej 12-13 ltr nie ma mowy zejsc, nawet jak sie jedzie spokojnie - jednak turbo ciagnie, ale cos za cos. Mozna spojojnie krecic do konca rpm, ale po co skoro juz od dolu ciagnie. A co dopiero jak sobie przycisnac - jak masz paliwo bez VATu to spoko, albo jesli Cie stac, inaczej D5 w trase lepszy, ale ten uciazliwy dzwiek! Ja osobiscie wole manual.
      • vafancullo Re: volvo v70 2.5t 07.07.07, 22:56
        dzieki wielkie.
        generalnie volvo v70 nastraja relaksacyjnie, ale ten diesel chyba az za bardzo.
        chcialbym silnik, ktory bedzie szybko reagowal na wcisniecie gazu, a d5 ma mega
        opoznienia. kwestia zuzycia paliwa jest dla mnie drugorzedna... diesel w sumie
        tez mniej niz 10 nie spali, a moj obecny samochod pali 12... to dobrze, ze
        turbodziura nie jest gleboka jak studnia w 2.5t... taka mialem nadzieje, biorac
        pod uwage, ze to lpt. jeszcze raz dzieki za odpowiedz
        • fru.fru Re: volvo v70 2.5t 08.07.07, 07:06
          Witam,
          czesto sie poruszam V702.5T awd z 2005 roku.
          Przebieg 80 kkm, skrzynia geartronic. Bardzo sympatyczne autko, choc pali ok 15
          litrow benzin. Ostatecznie zostalo zagazowane, sekwencja prinsa, na ktorej
          jezdzi juz ok10 kkm.
          Co do silnika, laga istotnego nie ma, pracuje rowno i cicho. Sam samochod
          zaskoczyl mnie wychodzaca, spod "opaski" nad przednimi drzwiami podsufitka, i
          paroma nie dajacymi sie namierzyc dzwiekami.
          JEzdzi sie przyjemnie,cicho i wygodnie.
          Wiecej na www.volvoforum.pl
    • robert888 Re: volvo v70 2.5t 08.07.07, 17:41
      miałem V70'05 2.5T zrobione przez Heico na 250KM, osiagane przy 4000 obr.
      Dziura jest, jednak tylko wtedy gdy zejdziesz z obrotami <1500. Powyżej jedzie
      bez problemu, troche tylko buczy. Wadą jest potężny torque steering. Mój miał
      400Nm i przy depnięciu w momencie zmiany pasa trzeba było mocno trzymac
      kierownika.
      • vafancullo Re: volvo v70 2.5t 08.07.07, 19:03
        wersja o ktorj mysle ma 200 koni, tak wiec nie powinno byc problemow z wyrywaniem kirownicy...
        probowalem185 dizla i bylo ok... oczywiscie jak wlaczylo sie turbo;-)
        zdaje sobie sprawe, ze niezaleznie od silnika sportowiec to nie bedzie pod wzgledem prowadzenia
        (przesiadam sie z bmw 330ci), ale decyzje juz podjalem,ze potrzebuje duze i wygodne auto dla mnie,
        zony i malej cory. nie chce tylko wersji, ktora doprowadzac bedzie do szalu, a dizel jak na razie byl
        blisko, chociaz moze w wersji automatem bylby lepszy...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się