Dodaj do ulubionych

A klasa - opinie

IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 14.12.01, 12:46
Jechałem krótko A 140 L, rozmawiałem z właścicielem A170, był zachwycony.
Wnetrze wersji L rzeczywiście obszerne. Prosze o opinie, szczególnie
właścicieli.Pzdr.
Obserwuj wątek
    • Gość: Niknejm Re: A klasa - opinie IP: *.pg.com 14.12.01, 15:05
      Gość portalu: zenek napisał(a):

> Jechałem krótko A 140 L, rozmawiałem z właścicielem A170, był zachwycony.
      > Wnetrze wersji L rzeczywiście obszerne. Prosze o opinie, szczególnie
      > właścicieli.Pzdr.

Nie jechałem tym jako kierowca, lecz pasażer. Moja opinia - trochę bez sensu.
      Zawieszenie bardzo twarde (twardsze niż w usportowionych Civicach), a zachowanie
      na zakrętach pomimo tego jak w przeciętnym kompakcie. Ilość miejsca w środku (nie
      jechałem wersją L) taka sobie (choć spora jak na rozmiary zewnętrzne).
      Szczerze? Z pojazdów 'vanowatych' wolałbym nowego Civica 5D. Ilość miejsca w
      środku sporo większa, cena bardziej adekwatna do jakości. Jest to jednak moja jak
      najbardziej subiektywna opinia.
      Moja rada: idź na jazdę próbną tym autkiem, przejedź się też Civikiem 5D i
      Mitsubishi Space Starem (też ma dobre opinie). I wybierz to, co Ci najbardziej
      będzie odpowiadać.
      Rozumiem, że w grę wchodzą tylko 'vanowate' samochody. Bo jeśli nie - to wybór
      masz gigantyczny... Ale i tu możesz dokonać wstępnej selekcji, a potem pojeździć
      i wybrać...

Pozdrawiam,
      Niknejm
    • Gość: Sławek Re: A klasa - opinie IP: 192.168.3.* 14.12.01, 17:42
      Jeśli chodzi o liczby to raczej napewno nie ma samochodu klasy średniej z
      większą iloscia miejsca na nogi w porównaniu do Mesia A klasa (L).Podobno jest
      tam sporo więcej wiejsca niz w MB E klasa i podobnie bądz więcej niz w MB S
      klasa.Przy rozsądnej polityce cenowej,wypasie ,gwarancji, uważam,że to bardzo
      dobre autko na miasto.
      Napewno Mesiek A klasa wchodząc na europejskie rynki wyprzedził swaja epoke o
      jakieś 10 lat.W 2010 takie wozy to będzie standard ;-)czy sie to komus podoba
      czy nie (a do tego z napędem elektrycznym ;-)

pozdrawiam
      • Gość: Niknejm Re: A klasa - opinie IP: *.pg.com 14.12.01, 17:47
        Gość portalu: Sławek napisał(a):

> Napewno Mesiek A klasa wchodząc na europejskie rynki wyprzedził swaja epoke o
        > jakieś 10 lat.W 2010 takie wozy to będzie standard ;-)czy sie to komus podoba
        > czy nie (a do tego z napędem elektrycznym ;-)

...tylko dlaczego takie samochody jak ten Mesiek są takie 'vanowate' w wyglądzie?
        Bue, nie lubię. Już raczej wolę mieć trochę mniej miejsca.

Zobaczycie, że za kilka lat zacznie wracać moda na niskie, usportowione auta.
        Producenci samochodów muszą co jakiś czas promować nowy trend, żeby biznes sie
        kręcił.

Pozdrawiam,
        Niknejm
        • Gość: bazi Re: A klasa - opinie IP: 212.106.160.* 14.12.01, 19:41
          Gość portalu: Niknejm napisał(a):

> Gość portalu: Sławek napisał(a):
          >
          > > Napewno Mesiek A klasa wchodząc na europejskie rynki wyprzedził swaja epok
          > e o
          > > jakieś 10 lat.W 2010 takie wozy to będzie standard ;-)czy sie to komus pod
          > oba
          > > czy nie (a do tego z napędem elektrycznym ;-)
          >
          > ...tylko dlaczego takie samochody jak ten Mesiek są takie 'vanowate' w wyglądzi
          > e?
          > Bue, nie lubię. Już raczej wolę mieć trochę mniej miejsca.
          >
          > Zobaczycie, że za kilka lat zacznie wracać moda na niskie, usportowione auta.
          > Producenci samochodów muszą co jakiś czas promować nowy trend, żeby biznes sie
          > kręcił.
          >
          > Pozdrawiam,
          > Niknejm

oj Niknejm Niknejm, już się zaczynasz plątać w zeznaniach:-)
          cały czas promujesz hondę, a przecież ten nowy civic to dopiero vanowate auto, a
          do tego jeszcze całkowicie bez wyrazu:-( poprostu samochód pozbawiony charakteru
          (do tego jeszcze ten lewarek dźwigni zmiany biegów umiejscowiony niczym w vanie;
          blee

a co do mody, to raczej obecnie kreowany jest niestety trend na "vanowate"
          kompakty (w/w civic,307)
          no a co do mesia, to naprawdę ładne auto (jak na vana), mnie sie osobiście bardzo
          podoba, chociaż nie wiem czy bym je kupił, za tą cenę można już mieć dobrej klasy
          samochód segmentu D

• Gość: bObO Re: A klasa - opinie IP: *.chello.pl 15.12.01, 10:09
            Bazi napisał:

> oj Niknejm Niknejm, już się zaczynasz plątać w zeznaniach:-)
            > cały czas promujesz hondę, a przecież ten nowy civic to dopiero vanowate auto,
            > a
            > do tego jeszcze całkowicie bez wyrazu:-( poprostu samochód pozbawiony charakter
            > u
            > (do tego jeszcze ten lewarek dźwigni zmiany biegów umiejscowiony niczym w vanie
            > ;
            > blee

Oj Bazi, plączesz się. Przecież Niknejm napisał wcześniej, że nie lubi vanowatych
            i woli mniej miejsca (zgadzam się z tym całkowicie), co przecież nie znaczy, że
            jest to zły czy mało użyteczny samochód (a jak rozumiem, autor wątku za czymś
            takim się rozgląda). A ze stylistyki wyśmiewaj się ile chcesz, bo to najbrzydszy
            Civic w historii Civiców.

>
            > a co do mody, to raczej obecnie kreowany jest niestety trend na "vanowate"
            > kompakty (w/w civic,307)

Tak. Pokażcie mi chociaż jedną nową brykę z segmentu C, która nie urosła w górę.
            Zaraza jakaś czy co. I obawiam się, że tendencja nie odwróci się w ciągu kilku
            najbliższych lat. Już prędzej spodziewałbym się powstania nowego (sub)segmentu,
            który łączyłby cechy kompaktu i auta sportowego, coupe, a tańszego niż np. Celica.

> no a co do mesia, to naprawdę ładne auto (jak na vana), mnie sie osobiście bard
            > zo
            > podoba, chociaż nie wiem czy bym je kupił, za tą cenę można już mieć dobrej kla
            > sy
            > samochód segmentu D
            >

Nie mogę w tym Mesiu zaakceptować tylnego słupka, który idzie pod skosem, ale w
            odwrotną stronę niż w "normalnych" samochodach.
            • Gość: civic Re: A klasa - opinie IP: 212.106.160.* 15.12.01, 10:33
              Gość portalu: bObO napisał(a):

> Bazi napisał:
              >
              > > oj Niknejm Niknejm, już się zaczynasz plątać w zeznaniach:-)
              > > cały czas promujesz hondę, a przecież ten nowy civic to dopiero vanowate a
              > uto,
              > > a
              > > do tego jeszcze całkowicie bez wyrazu:-( poprostu samochód pozbawiony char
              > akter
              > > u
              > > (do tego jeszcze ten lewarek dźwigni zmiany biegów umiejscowiony niczym w
              > vanie
              > > ;
              > > blee
              >
              > Oj Bazi, plączesz się. Przecież Niknejm napisał wcześniej, że nie lubi vanowaty
              > ch
              > i woli mniej miejsca

:-) nie nie placzę się, przeczytaj sobie jego wcześniejsze posty (odnośnie hond)
              w których te auta "promuje", nie chodziło mi o to co tu napisał:-)

• Gość: Niknejm Re: A klasa - opinie IP: *.pg.com 17.12.01, 12:48
                Powiem tak: Uważam, że nowe modele Civików są samochodami bardzo praktycznymi.
                Mają sporo miejsca w środku, są (jak na pojemności swoich silników) dynamiczne.
                Przy tym są (jak i dawniej) trwałe i niezawodne. Są też bezpieczne (np. wyniki
                testów zderzeniowych).

Dawniejsze modele z kolei są... dużo ładniejsze (według MNIE, bo gusta bywają
                RÓŻNE), natomiast nie oferują tak dużo miejsca w środku, ani takiego poziomu
                bezpieczeństwa.

A o wyglądzie samochodów trudno dyskutować, bo gdyby obowiązywały obiektywne
                kryteria, ludzie kupowaliby kilka modeli różniących się jedynie wielkością. I
                byłoby nudno. :-)

Pozdrawiam,
                Niknejm
      • Gość: bazi Re: o wyglądzie A-klasy IP: 212.106.160.* 15.12.01, 13:13
        Gość portalu: Mar napisał(a):

> Nie jechałem, więc nie wiem. Powiem tylko, że bym nawet nie wsiadł.
        > Wyprodukowanie mercedesa w takim kształcie to tak jakby zrobić limuzynę i
        > nazwać ją Ferrari, albo samochód sportowy Wołga.

No popatrz Mar jakie panisko z ciebie, do byle czego nie wsiądziesz:-)

• Gość: 300M Re: A klasa - opinie IP: 192.168.6.* 15.12.01, 20:33
      Mnie się bardzo podoba Mercedes A Long. W całości i z osobna. Wnętrze również.
      I to bardzo. Trakcyjność, praca silnika, przyśpieszenie, komfort - a daj boże.
      Cóż z tego skoro dużo kosztuje. Co do sporu: uważam że istotnie pewne marki aut
      nie powinny być robione na sposób prostacki. Za profanację marki uważam np.
      Mercedesa kombi, takiegoż BMW.
      Firma produkująca uznawane luksusowe,eleganckie auta osobowe nie powinna
      produkować takich pojazdów ale np. Avant najnowszy b.zgrabny, Volvo kombiak-
      niczego sobie. Co jest rzeczą oczywistą to jest moje osobiste odczucie.
      Czy mam rację? Pzdr.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się