• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Jaka kara za jazdę po pijanemu ???? Dodaj do ulubionych

• IP: *.trzebinia.net 12.09.03, 22:11
    Ktoś przesłał mi dzisiaj e-mail dotyczący pewnego wypadku.To co zobaczyłem przeraziło mnie dogłębnie, natychmiast zadałem sobie pytanie - jaka powinna byc kara za jazdę po pijanemu, nie wspominając o fakcie spowodowania wypadku i jego skutkach.Zainteresowanym prześlę załącznik na e-mail.
    Mój e-mail testauto@wp.pl
    • Gość: abc IP: *.waw.cdp.pl / *.waw.cdp.pl 12.09.03, 22:26
      odpowiedzialnosc karna
      • Gość: lexus IP: *.trzebinia.net 12.09.03, 22:30
        nierozumiem ?
        • Gość: abc IP: *.waw.cdp.pl / *.waw.cdp.pl 12.09.03, 23:22
          Chodzi mi o kare za swiadome narażenie życia innych
          uzytkownikow drogi.
          Nie bardzo znam sie na prawie, ale chyba jest
          cos takiego?
    • Gość: stas IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.09.03, 08:00
      jaka kara?? krecenie wora.
    • Gość: Henry IP: *.telia.com 13.09.03, 08:11
      ... ? ,oczywiscie kartki na alkochol,przez min. 10 lat.
      ________________________________________________________________________________
    • 13.09.03, 09:23
      taka jak za usiłowanie zabójstwa. Jeśli były ofiary śmiertelne, jak za
      zabójstwo z premedytacją.
      • Gość: lexus IP: *.trzebinia.net 13.09.03, 10:06
        ...jestem tego samego zdania.A co jesli nie ma wypadku śmiertelnego a nastąpiło trwałe kalectwo np.poparzenie 60% ciała w wyniku pożaru,upalenie dłoni,spalone oczy,uszy.....to co zobaczyłem na zdjęciach nie da się opisać słowami.
        Wydarzyło się coś takiego:
        Młodzi ludzie na dyskotece,kierowca wypił kilka drinków,wracając do domu dochodzi do zderzenia w wyniku, którego młoda śliczna dziewczyna zostaje uwięziona we wraku samochodu i pali sie w nim przez 45 sek.chłopak wychodzi z tego cało a dziewczyna jak opisałem wyżej, koszmar nie do opisania.
        I co wtedy ????

• 13.09.03, 10:24
          Kara jak za zabójstwo. Conajmniej, ona już nie będzie sprawna, yak jak
          wcześniej. Choć nie wiem, czy nie karałbym od razu wszystkich kierowców
          prowadzących po 'piwku' jak zabójców. Może to by ich odzwyczaiło i pokazało
          innym, że nie warto.
          Karać z maksymalnym wymiarem kary i karać, a nie puszczać wolno.

I ludzie, pełen ostracyzm dla tych, którzy w Waszym otoczeniu robią coś
          takiego, omijajcie ich szerokim kołem i nie tolerujcie w swoim towarzystwie.
          Zero tolerancji, bo z tego co widzę, niestety, w Polsce toleruje się takie
          zachowania. Niestety :(

--
          Zapraszam wszystkich zainteresowanych poważnym traktowanim sprawy zlotów:
          www1.gazeta.pl/forum/790620,30353,790602.html?f=12135
          • 14.09.03, 12:53
            przemo_c napisał:

> Kara jak za zabójstwo. Conajmniej, ona już nie będzie sprawna, yak jak
            > wcześniej. Choć nie wiem, czy nie karałbym od razu wszystkich kierowców
            > prowadzących po 'piwku' jak zabójców. Może to by ich odzwyczaiło i pokazało
            > innym, że nie warto.
            > Karać z maksymalnym wymiarem kary i karać, a nie puszczać wolno.
            >
            > I ludzie, pełen ostracyzm dla tych, którzy w Waszym otoczeniu robią coś
            > takiego, omijajcie ich szerokim kołem i nie tolerujcie w swoim towarzystwie.
            > Zero tolerancji, bo z tego co widzę, niestety, w Polsce toleruje się takie
            > zachowania. Niestety :(
            >
            >
            Bez przesady panowie. Jazda po piwku to nie to samo co jazda po pijanemu..
            Jak ktoś po jednym piwku ma przekroczenie dopuszczalnej wartości to jest cienias
            i nie powinien wogule wychodzić z domu. sierota jedna!!.
            Człowiek odpowiedzialny powinien znać swoje możliwośći i nie przekraczać
            ustalonych norm. ja po trzech piwach mam 0,05 i jadę śmiało.
            Od pewnego czasu mam własny alkomat a i na policyjnym też sprawdzałem więc wiem
            co piszę.
            • Gość: marcin IP: *.interecho.com / *.crowley.pl 14.09.03, 13:26
              Masz 0,05 czy 0,5? Ta pierwsza wartość po wypiciu 3 piwa brzmi bardzo
              niewiarygodnie. A jazda z zawarością alk. 0,2-0,5 promila też jest zabroniona
              i zabieraja za to prawo jazdy.
              • Gość: Andre IP: *.pcplus.com.pl 14.09.03, 20:16
                Gdybym miał 0,5 to pewnie siedział bym w areszcie bo to przestępstwo a moje
                prawko było by przeszłością.
                Te piwka to oczywiście w pewnych odstępach czasowych.
                • Gość: marcin IP: *.interecho.com / *.crowley.pl 14.09.03, 21:19
                  No genialne - pijąc w odstępach czasowych to i po litrze wódki byłbyś trzeźwy.
                  • Gość: Braził IP: *.chelm.sdi.tpnet.pl 15.09.03, 14:27
                    No i o to pewnie chodzi.
            • 14.09.03, 20:49
              A dla mnie i tak jesteś przyszłym mordercą...

Nikt kto po alkoholu siada za kierownicą nie jest dla mnie odpowiedzialnym
              kierowcą. A takich nie chcę znaać
              --
      • 13.09.03, 10:13
        Pełna odpowiedzialność karna, kwalifikacja taka jak Twoja i maksymalny wymiar
        kary!!! Żadnych umorzeń i pomroczności jasnej...
        --
        • Gość: lexus IP: *.trzebinia.net 13.09.03, 10:31
          Więc dlaczego skoro jest to tak szkodliwe i wywołuje oburzenie społeczne policja ,prokuratura nie kara a bynajmniej nie wspólmiernie do skutków a liczba zatrzymanych kierowców "po piwku" rośnie z tygodnia na tydzień ?
    • 14.09.03, 14:05
      Tak to powinno być traktowane.
    • Gość: Henio IP: *.sympatico.ca 14.09.03, 15:32
      • Gość: Michal IP: *.telia.com 14.09.03, 21:21
        Ta co przewiduje prawo,oraz to co robi sie w Szwecji,montuje sie w kabinie
        kierowcy tzw.(alkohol lås) jest to urzadzenie kore kontroluje powietrze
        wydychane przez kierowce ijezeli wyczowa alkohol natychmiast zaplon jest
        wylaczony.Po prostu nie da sie uruchomic.dziala skutecznie ochlapus musi czekac
        az wytrzezwieje.
        Te urzadzenie sie montuje ludziom co mieli doczynienia po alkocholu z policja
        i ochlapusom co posiadaja prawo jazdy i sa na odwykowym leczeniu.
        Jest to dzialalnosc prewencyjna skuteczna.
        Pzdr.Michal
        P.S U Was to przydalyby sie takie urzadzenia przy wozach sluzbowych
        prowadzonych przez dygnitarzy.Ochlapusy byliby zmuszeni do wziecia taxi.
        • Gość: Henio IP: *.sympatico.ca 14.09.03, 22:25
          To w Szwecji sie tez tak pije?
          • Gość: Henry IP: *.telia.com 15.09.03, 08:35
            Henio,w Szwecji tez sie pije,ale inaczej,po pierwsze zawsze w piatek albo
            sobote po poludniu,nigdy nie tak zeby sie uchlac i ozorem glupoty mielic.
            sa jednak typy co po kilku piwach rozrabiaja tak jak Polak po pol basa ,
            rozni sa ludzie,-na szczescie ochlapusow na promile sie liczy w ogolnej
            populacji kraju,przewaznie sa niewidoczni,stac ich na wodke to stac ich na
            taxowke albo olbrzymi mandat gdy sami zdecyduja sie samochodem jechac . Pzdr.
    • Gość: swiadomy IP: 210.22.170.* 03.11.03, 10:28
      Moze zamiast karac promowac swiadomosc faktu, ze alkohol utrzymuje sie we krwi
      dluzej niz wiekszosci sie wydaje?
      www.alkomaty.biz/testery/wirtualny.html
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.