Dodaj do ulubionych

Zwrot akcyzy - gorąca prośba!!!!

18.07.08, 19:02
Witam wszystkich i zwracam się z prośbą o pomoc.
Otóż w listopadzie 2004 roku zakupiłem w Niemczech Opla Astrę II z 1999 roku. Faktura opiewa na 1100 euro i ma zapis "mocna uszkodzona skrzynia i silnik" ;-)).
Zapłaciłem Urzędowi Celnemu haracz (46% wartości samochodu 1euro=4,2365PLN). W sierpniu 2007 roku złożyłem wniosek o zwrot nadpłaconej akcyzy. Dwa razy przysłano mi pismo informujące o przedłużeniu czasu na rozpatrzenie sprawy (opieszałość polskich urzędów!!!). W końcu sejm ustalił uchwałę o zwrocie akcyzy i dziś otrzymałem pismo następującej treści:
"Na podstawie art. 155 § 1, art. 180 § 1 i art. 181 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późno zm.) w związku z prowadzonym postępowaniem w sprawie stwierdzenia nadpłaty w podatku akcyzowym z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego marki OPEL ASTRA 1.6 o nr VIN: W0L0TGFxxxxxxxx
wzywa się
Pana w charakterze Strony do przedłożenia osobiście lub za pośrednictwem poczty w Urzędzie Celnym wszelkich dokumentów mogących mieć wpływ na wyliczenie kwoty rezydualnej podatku akcyzowego zawartego w wartości rynkowej pojazdu podobnego na rynku krajowym w terminie 5 dni od daty otrzymania niniejszego wezwania.
Przedmiotowy pojazd tj. OPEL ASTRA 1.6, rok prod. 1999, poj. silnika 1598 cm3 produkowany był w 2 wersjach: OPEL ASTRA 1.6 KAT oraz OPEL ASTRA II 1.6. Ponadto model OPEL ASTRA 1.6 KAT produkowany był w 2 wersjach wyposażenia: PLUS MlD i PLUS MAX. Model OPEL ASTRA II 1.6 również produkowany był w 2 wersjach wyposażenia: COMFORT i ELEGANCE oraz w 2 opcjach skrzyni biegów: manualna lub automatyczna. W celu ustalenia właściwej wersji pojazdu w szczególności należy przedstawić wszelkie dowody pozwalające na jej określenie np. książka serwisowa lub oświadczenie ze wskazaniem konkretnego modelu przedmiotowego pojazdu.
Dodatkowo proszę o dołączenie poniższych dokumentów potwierdzonych za zgodność z oryginałem: ksero polskiego dowodu rejestracyjnego, zaświadczenie VAT-25
Proszę też o sprecyzowanie zakresu uszkodzeń i defektów nabytego samochodu odnotowanych w umowie kupna-sprzedaży z dnia 16.11.2004 r. ("pojazd posiada mocno uszkodzony silnik i skrzynię biegów”) oraz przedstawienie faktur, paragonów, rachunków lub innych dowodów dokumentujących wysokość kosztów poniesionych w wyniku ewentualnej naprawy przedmiotowego pojazdu.
Stosownie do art. 155 § 1 Ordynacji podatkowej organ podatkowy może wezwać stronę do złożenia wyjaśnień, zeznań lub innej czynności osobiście, przez pełnomocnika lub na piśmie, jeżeli jest to niezbędne dla wyjaśnienia stanu faktycznego lub rozstrzygnięcia sprawy i pozwolą na szybsze zakończenie postępowania."

W związku z tym mam goracą prośbę do forumowiczów co im odpisać? Jakie można ująć uszkodzenia aby sie odczepili, czy z VIN-u można odszyfrować jaki to model auta? Nie mam żadnych faktur na naprawy, cześci kupowałem na giełdzie ;-))
Jak dać im "prztyczka"?

Z góry dziękuje za pomoc
quwejt@gazeta.pl
Obserwuj wątek
    • barmanik Re: Zwrot akcyzy - gorąca prośba!!!! 21.07.08, 13:57
      I tak im napisz " nie mam żadnych faktur na naprawy, cześci kupowałem na giełdzie" - samochód był naprawiany we własnym zakresie. Wyceń te części i napisz co robiłeś. Opisz uszkodzenia ale tak, żeby nie zrobić lipy.
      Przyjechałeś na kołach - to wymysl co było zepsute, że sam to naprawiłes na miejscu i dojechałeś.
      --
      "Chcemy waszego dobra" - powiedział premier do Polakow.
      Zaniepokojeni Polacy zaczeli ukrywac swoje dobra w bezpiecznych miejscach.
    • drab59 Re: Zwrot akcyzy - gorąca prośba!!!! 05.01.09, 16:51
      Walcz, Przyjacielu !!!
      Oczywiście, że w numerze nadwozia zawarte są wszystkie informacje o samochodzie,
      ale im się nie chce tego dochodzić. Jak im dać prztyczka? nie wiem, rozmawiaj
      np. z jakimś bystrym księgowym, mogłeś ode mnie kupić skrzynię używaną, na umowę
      sprzedaży, bez podatku, pod warunkiem, że miałem ją ponad 6 miesięcy
      kalendarzowych. Nie wiem jak udokumentować wymianę silnika i skrzyni, ale walcz
      o tę akcyzę, przecieraj szlaki. Powo !!!
      --
      Darek Dax od Busów - www.dax-transport.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się