Dodaj do ulubionych

Establishment w Octavii 1.9 TDI

IP: 2.5.STABLE* / *.utp.pl 29.09.03, 20:57
Od razu walne disclaimera

Po Renault tez wpadaja buraki - szczegolnie model Thalia ma u nich powodzenie.

Octavia u Skody to juz wiekszy respekt niz Fabia ale nadal słoma wystaje.

Jade sobie staje na swiatlach i otwiera szybe gosc w Octavii 1.9TDI 110PS i
mowi ze megany coupe 1.6 z osmioma zaworami nie maja szans z jego ropniakiem.
A ja mu na to ze moze w czechach tak ale w Polsce niech zapomni...
No i ruszylismy i juz przy koncu mojej dwojki bylem ponad jedna dlugosc z
przodu a potem kiedy doszedlem do 160km/h to jakies 3-4 dlugosci. Pomachalem
gosciowi i go puscilem. Teoretycznie to te 110 koni i niezly moment obrotowy
powinny sobie poradzic z moja franolska padlina. Sam bylem mile zaskoczony ze
tak wyraznie dostal baty bo ze suchych danych to ta czeska wyscigowka robi o
jedna dziesiata sekundy szybciej 1 kilometr. jeszcze bardziej smiac mi sie
chcialo ze sciganta w Octavii, kandydata na establishment wyscigowy :) ci ze
Skod to juz sa tak dumni ze swoich pojazdow co najmniej jakby smigali
Modenami!

Pozdrowienia dla klekoczacych TDI
Obserwuj wątek
      • marceli.szpak Re: Establishment w Octavii 1.9 TDI 29.09.03, 21:17
        Gość portalu: ARAFAT napisał(a):

> Aha i zanim ktos powie ze to bylo 90 koni to forgot. 1.9 TDI znika w moim
        > tylnym lusterku juz po skonczeniu pierwszego biegu.
        >
        > Moze gosc czul sie lepszy bo mial znaczek Elegance i ksenony.
        >

I unikalna tapicerke!

> Pozdrawiam fanow czeskich bocianow
      • Gość: Woj Re: Establishment w Octavii 1.9 TDI IP: 62.29.254.* 29.09.03, 23:02
        Gość portalu: Miki napisał(a):

> Na Ciebie wystarczyła by (...) Fabia 1.9 TDI (...)

Potwierdzam - sprawdzone na drodze.
        Sytuacja byla dokladnie odwrotna - buraki w Renault Megane Coupe chcieli cos
        udowodnic, wczesniej specjalnie blokujac pas i utrudniajac wyprzedzenie gdy
        wreszcie znalazlem sie obok nich (droga dwupasmowa). Niestety mozliwosci
        skonczyly im sie przy okolo 100 km/h i dalej ogladali tylko dymek z klekota :-)
    • Gość: Zenek Re: Establishment w Octavii 1.9 TDI IP: *.rzeczpospolita.pl 29.09.03, 22:13
      > No i ruszylismy i juz przy koncu mojej dwojki bylem ponad jedna dlugosc z
      > przodu a potem kiedy doszedlem do 160km/h to jakies 3-4 dlugosci. Pomachalem
      > gosciowi i go puscilem.

Pan w Octavii wykorzystał elastyczność "dizla" i włączył 5-tkę przy 80km/h.
      Jednak do tej pory nie wie, że to nie jest sposób na możliwie szybkie rozpędzenie
      auta do maksymalnej prędkości ;)

Pozdrawiam,
      Zenek
    • Gość: niki Re: Establishment w Octavii 1.9 TDI IP: *.stacje.agora.pl 30.09.03, 12:42
      Arafat, zdradz ile miales obrotow pod koniec "2"?
      Nie cierpie odglosow, jakie wydaje z siebie silnik mojej meganki (1.6 16v) przy wysokich obrotach (np. 5 - 6 tys.) - wiec praktycznie nigdy nie scigam sie.
      Zreszta mnie wieksza satysfakcje sprawiloby powiedzenie temu burakowi "Na pewno ma Pan racje!". I jeszcze bym go przepuscil. A niech ma ten moment
      satysfakcji, hojny jestem...

:)
      niki
      • Gość: ARAFAT Do nikiego i Fabi 1.9TDI IP: 2.5.STABLE* / *.utp.pl 30.09.03, 13:26
        JUz opowiadam. A wiec jak wiesz moja megane to 1.6e coupe model 98 z 90PS. To
        niemile wycie silnika mocno zredukowalem zakladajac ostatni tlumik Remusa (do
        dzisiaj boli mnie te 1300 zlotych za ten element) i nie jest milo dla ucha
        nawet auto jest cichsze przy czym jest ladny basowy pomruk. Po zamontowaniu
        silnik przestal wyc i latweij wchodzi w gorne obroty (przesuniecie o jakies 300
        obrotow w gore - krece go na jedynce do 5500 a na dwojce do 5100 - 5200 na
        trojce do 5000 na czworce do 5300 - 5400. Osiaga on moc max przy 5000.
        W coupe 1.6 16V ktory ty masz niki kreci 9,5 sekundy do 100 i taka Fabia 1.9
        TDI nie ma szans natomiast zgodze sie ze moj 8v skapitiluje przy Fabii 1.9 TDI
        ale zapraszam na kreta droge i tam Fabia dostanie szkole jazdy (ten TDI jest
        ciezki a i Fabia nie jest mistrzem zakretow)

Pozdrawiam ARAFAT

P.S subiektywnie ten moj franolski dziadek po wymianie tlumika przyspiesza
        lepiej ale nie sadze zeby to bylo wiecej niz 0,3 sekundy szybciej

• Gość: ARAFAT Do nikiego i Fabi 1.9TDI IP: 2.5.STABLE* / *.utp.pl 30.09.03, 13:28
        JUz opowiadam. A wiec jak wiesz moja megane to 1.6e coupe model 98 z 90PS. To
        niemile wycie silnika mocno zredukowalem zakladajac ostatni tlumik Remusa (do
        dzisiaj boli mnie te 1300 zlotych za ten element) i jest milo dla ucha nawet
        auto jest cichsze przy czym jest ladny basowy pomruk. Po zamontowaniu silnik
        przestal wyc i latweij wchodzi w gorne obroty (przesuniecie o jakies 300
        obrotow w gore - krece go na jedynce do 5500 a na dwojce do 5100 - 5200 na
        trojce do 5000 na czworce do 5300 - 5400. Osiaga on moc max przy 5000.
        W coupe 1.6 16V ktory ty masz niki kreci 9,5 sekundy do 100 i taka Fabia 1.9
        TDI nie ma szans natomiast zgodze sie ze moj 8v skapitiluje przy Fabii 1.9 TDI
        ale zapraszam na kreta droge i tam Fabia dostanie szkole jazdy (ten TDI jest
        ciezki a i Fabia nie jest mistrzem zakretow)

Pozdrawiam ARAFAT

P.S subiektywnie ten moj franolski dziadek po wymianie tlumika przyspiesza
        lepiej ale nie sadze zeby to bylo wiecej niz 0,3 sekundy szybciej

• stadox Re: Do nikiego i Fabi 1.9TDI 30.09.03, 13:36
          Ciao,

A ja bym (podobnie jak niki) puścił tego gościa w skodzie przodem.
          Może po tej porażce wpadł w depresję, walnął skodą w drzewo i przeniósł się do
          krainy wiecznych wyscigów albo zapadł w śpiączkę.
          A tak uratowałbyś go...
          Troche empatii stary :)

pozdr.
        • Gość: Miki Re: Do nikiego i Fabi 1.9TDI IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 30.09.03, 14:07
          Aha, tłumik Remusa i końcówka z rynny (tanio można kupić). No i jeszcze
          gipsowany spojler na tyle, na szybie naklepa "No Fear". Arafat to może Ty ???

Zapomniałem, że ta Meganka Coupe miała wlew paliwa przykręcany na 20 śrubek
          (też naklepa) i płomienie na drzwiach (naklepa również) !!!
          Aha i ten basowy pomruk dziada pierdzącego w spróchniały fotel !!!
          • Gość: ARAFAT do MIKI IP: 2.5.STABLE* / *.utp.pl 01.10.03, 01:22
            Miki!

ja cenie understatment. Co prawda mam alu (ale tylko 14 cali), spojler
            (calikiem zgrabny i oryginalny) oraz tego Remusa ktory jest cichszy niz seria i
            nie rdzewieje co dwa lata jak oryginal ale poza tym to to jest zwykle coupe
            tyle ze zolte i niestety nie ma 150 koni. Ja gdybym mial 150 PS to bym zalozyl
            naklejke 1.6. Przyznam sie lubie wymieszac jakis burakow taka moja frajda.

Obiecuje ze kupie sobie clio 2.0 16V 172 konie i przykleje 1.2 z boku...
    • Gość: t Re: Establishment w Octavii 1.9 TDI IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.10.03, 21:50
      niezły bajer:
      jeśli gość, który Cię zaczepił, rzeczywiście mówił to co ułyszałeś to nie dał
      Ci się tak wyprzedzić (chyba, że to byl jego pierwszy raz na skrzyżowaniu)
      Ja tymczasowo jeżdzę klasyczną, słabiutką Fabką (bez entuzjazmu) i w 90 % na
      skrzyżowaniach wygrywam starty z lepszymi furami, a po kilkuset metrach
      wspaniałomyślnie "odpuszczam" i pozwalam im odprobić te dwie, trzy długości (i
      nikt nie wie, że za chwilę i tak z palcem w d.... i tak by mnie pożarli bo moją
      Fabkę przytyka).

a tak poza tym parę razy jehalem Octawią 1,9 TD 90 i 110 KM i na trasie Kce -
      Wwa i Gce -Wrocław nie miała sobie równych, a na co do elstyczności 5 biegu
      przy prędkości 150 km/h miała 2500 obrotów (to tak w kwestii zażynania i wycia
      silnika)
    • Gość: Stanley UPADEK SPOŁECZEŃSTWA IP: *.k.mcnet.pl 28.10.03, 12:45
      Cześć wodzu. Fajnie to napisałeś, ale ja bym zwrócił uwagę jeszcze na jedną
      rzecz. Zobacz jak ten kraj nisko upadł i ci biedni ludzie skoro marzeniem
      milionów jest Skoda, a kiedy ją już mają to czują się tak i zachowują jakby
      Pana Boga za nogi załapali. Stary, jak w Korei Północnej. Niedługo ogłoszą
      świeto - 10 rocznica wejścia Octavii na rynek, albo sprzedaż milionowego
      egzemplarza w kraju, szczęśliwy nabywca będzie tankował za darmo do usranej
      śmierci na koszt Skody Polska, bo przecież Skodę ma się na całe życie..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się