Dodaj do ulubionych

VW PASSAT 1.9 TDI COMFORTLINE

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.03, 12:45
zdaje się,że klimatyzacja jednak jest w standardowym
wyposażeniu, także wersji Basic. Tak przynajmniej wynika z
zapewnień i ulotek reklamowych częstochowskiego
dealera "Marszałka"
Obserwuj wątek
    • Gość: Waldii Re: VW PASSAT 1.9 TDI COMFORTLINE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.04, 12:59
      Użytkuję wersję 1,9 TDI Trendline od ok. roku 10.000 km wiekszość po Polskich
      drogach, Niestety czuję się zawiedzony :
      - przy obciążeniu 5 osób auto dobija chlapaczami na nierównościach
      drogi /amortyzatory 100% sprawne/ -potworny efekt w czasie jazdy.
      - bardzo głośna praca silnika przy niskich obrotach / pewnie standard /
      - klapa bagażnika wymaga znacznej siły podczas zamykania
      - drganie żarówki lewego reflektora na niskich obrotach /efekt widoczny przez
      kierowców z przeciwka niezbyt miły/ opinia serwisu " te modele tak mają "
      - śliska guma na pedałach / przy mokrych butach powoduje ślizganie sie nóg/
      w tych samych butach w Peugeot 206 noga zrasta się z pedałem.
      - brak podświetlenia regulacji nawiewów na konsoli / w starszej wersji była /
      Ogólnie : może to i drobiazgi , lecz myślę że niedopuszalne w aucie za ponad
      100 000 zł, i tej marce.
      Wnioski: następna moja marka to raczej nie Passat .
      -
      • x-darekk-x Re: VW PASSAT 1.9 TDI COMFORTLINE 17.02.04, 13:16
        ja przez pol roku jezdzilem sporo passatem 2,0 115km sedan comfortline rocznik
        2002. i rzeczywiscie zastrzezen tez mialem duzo, ale glownie chodzilo o
        upierdliwe duperele:
        - sam otwieral sie schowek przed pasazerem.
        - fabryczne radio "wariowalo" - podglasnialo sie, to znowu wyciszalo, tracilo i
        lapalo sygnal. ale przynajmniej bylo ciekawie. stoisz spokojnie w korku, a tu
        nagle wszystkie glosniki wala pelna moca. czad. w serwisie zawsze dzialalo
        super. :)
        - samochod mial fabryczna instalacje do telefonu (nie montowana u dealera tylko
        w fabryce). rany, jak to to grzechotalo i trzeszczalo na nierownosciach.
        - po uzupelnieniu plynu do spryskiwaczu wystarczylo pare psikniec, by komputer
        mrugal i dzwonil, ze brakuje plynu. i tak przy kazdym odpaleniu wozu.
        - to samo z olejem. na bagnecie super, a komputer dzwoni, ze trzeba uzupelniac.
        - tarcze hamulcowe mimo, ze wymieniane szybko zaczynaly bic.
        - klimatyzacja tak jakby nie trzymala temperatury - raz szlo za cieple, raz za
        zimne. w serwisie mowili, ze trzeba bylo wziac climatronic.
        - gaz dzialal jakby z opoznieniem. naciskam, cisza, sekunda oddechu i nagle
        przyspiesza. dziwne. podobno to normalne. dla mnie nie.

ogolnie bylem troche zawiedziony, ale jednak samochod byl na prawde wygodny i
        bardzo dobrze sie prowadzil (pewnie pomagaly szerokie 16 calowe opony).

darekk
        • devote Re: VW PASSAT 1.9 TDI COMFORTLINE 05.06.04, 20:46
          x-darekk-x napisał:

> - gaz dzialal jakby z opoznieniem. naciskam, cisza, sekunda oddechu i nagle
          > przyspiesza. dziwne. podobno to normalne. dla mnie nie.

drive by wire
          czyli nie ma linki tylko jest elektroniczne sterowanie

u mnie tez to jest ale opoznienie jest prawie niewyczowalne.zaleta jest to ze
          pedal chodzi lekko.
      • Gość: peak Re: VW PASSAT 1.9 TDI COMFORTLINE IP: *.czerniakowska.pl / *.elnetplus.waw.pl 17.02.04, 13:32
        Co do chlapaczy?
        To mój kumpel ma Kombi i mówi, że to Pan Kulczyk "przedłużył" je na Polskę.Na
        nich nie znajdziesz Loga VW.
        W oryginale są krótsze.
        Co do klapy, problem był podobny - po regulacjach w serwisie problem zniknął.
        Śliska guma to wydaje mi się, że kwestia również butów - podeszwy.
        Kumpel przejechał w ciągu 2 lat 130.tys. km - wymiana zużytych wycieraczek,
        oleju i filtrów,2 opon zimowych Pirreli(rozdecia) i osłony plastykowej pod
        silnikiem( na "hopie" )zniszczonej, klocki po 75 tys.All
        przeglądy duuuużo tańsze niż u konkurencji
        Co do wniosków?
        wrzuć w wyszukiwarce Laguna, czy Peugeot 307 (cyt"sypie się jak choinka po
        świętach") to będziesz miał porównanie z innymi autami

Też moim zdaniem to drobiazgi.
      • marekpol Re: VW PASSAT 1.9 TDI COMFORTLINE 18.02.04, 13:52

> drganie żarówki lewego reflektora na niskich obrotach /efekt widoczny przez
        kierowców z przeciwka niezbyt miły/ opinia serwisu " te modele tak mają "

Trzeba w górnej części reflektora (na topie pomiędzy śrubami) zamocować
        specjalny "gumowy klin".Na 100% go nie masz.Jeśli masz gwarancję to VW
        instaluje.Problem w tym że soczewka jest zbyt ciężka i przy niskich obrotach
        wpada w wibracje.Wspomniany klin to niweluje.

> - brak podświetlenia regulacji nawiewów na konsoli / w starszej wersji była /
        Chyba masz spalone żarówki.Musi być czerwone podświetlenie! Jeśli nie masz
        doświadczenia to zrób to w serwisie -wymiana nie jest łatwa ale możliwa. Cena 1
        gównianej żarówki ~25PLN (nietypowe)! Cała konsola to 4x25PLN. A świecą Ci
        żarówki podświetlenia w drzwiach?
        Szczegóły know-how znajdziesz na: www.clubb5.com/forums/viewtopic.php?
        t=57708&highlight=bulb+replacement&sid=444e8425cffe2ab22de47a6b08431488

A chlapacze to fakt :-( Można wymienić na krótsze albo zwiększać ciśnienie z
        tyłu jak masz 5 osób.
      • dawid_dk Re: VW PASSAT 1.9 TDI COMFORTLINE 06.08.04, 14:20

> Wnioski: następna moja marka to raczej nie Passat .
        > -

IDIOTO PASSAT TO NIE MARKA TYLKO MODEL!!! Ja jakos mam passata i wszystko
        dziala cos wam odbilo!!?? Ja nie wiem moze ty chudzino nie masz sily przy
        zamykaniu bagaznika :/
      • mareks11 Re: VW PASSAT 1.9 TDI COMFORTLINE 17.02.04, 22:19
        > - klimatyzacja tak jakby nie trzymala temperatury - raz szlo za cieple, raz
        za
        >zimne. w serwisie mowili, ze trzeba bylo wziac climatronic.>

Czy to była klimatyzacja "półautomatyczna", tzn na pokrętle od temperatury
        miałeś oznaczone kolejno 18, 22 , 26 stopni?
        Mam ten sam problem w Fabii Elegance. Tutaj taka klima była w serii, ale też
        jakoś dziwnie to działa.
        Zimą lubi przy ustawieniu na 22 stopnie na przykład lecieć lodowate powietrze!
        Dziwny to dla mnie wynalazek...
      • Gość: Tomek F. Re: VW PASSAT 1.9 TDI COMFORTLINE IP: *.terminus.pl / 195.116.99.* 24.02.04, 10:11
        Gość portalu: Karolek napisał(a):
        > Według mnie Passat 1.9 TDi Variant jest najlepszy w swojej klasie. O niebo
        > przewyższa Megana i C5, mimo tego, że ma już trochę przestarzałą sylwetkę, ma

Megana to napewno przewyższa bo to inna klasa :))

> dobre wyposażenie za niezbyt wygórowaną cenę. Mało pali i jak na razie nie

to chyba żart. Passat dobre wyposażenie? A poduszki boczne masz? bo w
        standarcie żadna wersja poza W8 ich nie ma , nawet v6.

> w nim żadnej awarii (kupiłem Passata w listopadzie 2002).

poczekaj poczekaj napewno sie pojawia bo to nie japonczyk. Poza tym napewno juz
        ci grzechocze srodek (choc pewno temu zaprzeczysz bo swoje sie zachwala)
        • musiol5 Re: VW PASSAT 1.9 TDI COMFORTLINE 24.02.04, 14:47
          Gość portalu: Tomek F. napisał(a):

> Gość portalu: Karolek napisał(a):
          > > Według mnie Passat 1.9 TDi Variant jest najlepszy w swojej klasie. O niebo
          >
          > > przewyższa Megana i C5, mimo tego, że ma już trochę przestarzałą sylwetkę,
          > ma
          >
          > Megana to napewno przewyższa bo to inna klasa :))

Megane II jest szersze od Passata, czyli jednak go przewyższa (przeszerza) :-))
        • Gość: Karolek VW PASSAT 1.9 TDI COMFORTLINE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.04, 09:13
          Gość portalu: Tomek F. napisał(a):
          >Megana to napewno przewyższa bo to inna klasa :))
          Niedługo będzie ta sama, bo idzie w górę, ale Passatowi nie dorówna.
          >to chyba żart. Passat dobre wyposażenie? A poduszki boczne masz? bo w
          standarcie żadna wersja poza W8 ich nie ma , nawet v6.
          Fakt poduszek bocznych nie ma, ale w Comfortlinie
          ma bardzo dobre wyposażenie.
          > poczekaj poczekaj napewno sie pojawią bo to nie japonczyk. Poza tym napewno
          juz ci grzechocze srodek (choc pewno temu zaprzeczysz bo swoje sie zachwala)
          Przesadziłeś koleś, ja swoje zachwalam??? Jedyna awaria jaką miałem, jeśli to w
          ogóle można nazwać awarią, to mi się drzwi nie chciały domknąć.

Na stronie Volkswagena napisali:
          >Passat Variant jest idealnym partnerem na długie wakacyjne wyjazdy. Zachwyca
          swoją przestronnością i luksusowym wyglądem. Jest duży i silny - gwarantuje
          bezpieczne i komfortowe podróżowanie.
          Co prawda to już jest spora przesada, ale jest w tym trochę prawdy. Jest duży i
          silny. Ale z tym luksusowym wyglądem to trochę przesadzili :):):):)

• Gość: hwast Re: VW PASSAT 1.9 TDI COMFORTLINE IP: *.e-wroc.com 01.08.04, 17:46
      mam passata z 1998 roku jeszcze przed liftingiem i calkowicie ni erozumiem o co
      wam chodzi z tymi rzekomymi awariami czy trzasksami we wnetrzu (chyba ze to
      jakas roznica ze mam 1.8 benzynke)wszystko jest w tym samochodzie wporzadku
      jedyne co sie posypalo to amorki i jakies tam simeringi czy cos takiego nie
      znam sie w kazdym razie stukalo na dziurach ale to chyba normalne jak sie
      jezdzi po wroclawiu glownie wydaje sie ze te komentarzee pisze konkurencja :)))
      pozdrawiam
    • dawid_dk Re: VW PASSAT 1.9 TDI COMFORTLINE 06.08.04, 14:17
      Tak t prawda passat klimatyzacje ma w standardzie nawet w najslabszej wersji,
      wiem bo mam tego passata comfortline i jak do tej pory (po przejechaniu 75tys
      km) nic mi sie nie zepsulo, dlatego jestem bardzo zadowolony z tego samochodu...
    • Gość: Żebro Re: VW PASSAT 1.9 TDI COMFORTLINE IP: *.marysienki.met.pl / 217.153.134.* 14.12.04, 10:55
      Posiadam Passata z 2002r ogólnie sprawuje się dobrze mimo kilku usterek o
      których chciałbym napisać:
      1)zmatowienie szyby przedniej(jak powiedzieli w serwisie w wyniku niewłaściwego
      używania wycieraczek tzn: nie czyściłem ich przed użyciem)podczas deszczu
      widoczność drastycznie spada.
      2)drgania kierownicy przy chamowaniu ze 160-170km/h z 4 osobami(umówiłem sie na
      sprawdzenie w serwisie ale później powiedzieli że mie mogą tego
      sprawdzić,ponieważ dopuszczalna prędkość w Polsce wynosi 110km/h [nie licząc
      autostrad,których przecież jest tak wiele w naszym pięknym kraju])
      3)drganie lewego reflektora przy niskich obrotach(zamontowali mi ten klin ale
      nadal jest tak samo)

ps: jeżyli ktoś w państwa ma podobne wady w swoim pasku,proszę pisać .
    • Gość: baker Re: VW PASSAT 1.9 TDI COMFORTLINE IP: *.mentorg.com 15.12.04, 02:17
      Hej, mam kombika od 2002 (V6, 4 motion). W zasadzie nie mam zadnych problemow
      oprocz....grzechoania deski rozdzielczej. Troche to poprawilem sam, bo wzialem
      go kilka razu do serwisu ale te fachmany tutaj to szkoda gadac.... Najbardziej
      skrzypi na zakretach. Mial ktos podobne problemy? Jakies pomysly jak to naprawic?

Pozatym to nie ma zadnych zastrzezen. Nic nie miga, nic sie nie dzieje, wszystko
      swieci jak ma swiecic, oleju tez nie bierze, a zrobilem juz troche na nim.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się