Dodaj do ulubionych

Skoda Fabia silniki 1.2 HTP 47 kW(64KM) czy 1.4

IP: 1.2.3.* 16.10.03, 09:31
Skoda Fabia silniki 1.2 HTP 47 kW(64KM) czy 1.4 MPI 55kW (75KM)
Jezeli ktos z forumowiczow moglby poradzic , doradzic /porownac te dwa silniczki ? .
Z tego co wiem 1.2 HTP to w miare nowa konstrukcja z polo wyciagniety natomiast 1.4 MPI to paroletni juz wynalazek ( chyba :P)
Jakie instalacje gazowe polecacie ?
Obserwuj wątek
    • krzysztof_bursiak Re: Skoda Fabia silniki 1.2 HTP 47 kW(64KM) czy 1 16.10.03, 13:22
      momento!
      nie ma silnika 1.4 takiego jak napisales. Byly dwa czeskie 1.4 mpi (60 i 68)KM
      8V ale juz nie sa w nowych autach oferowane. Teraz jest 1.4 16V volkswagena
      (tez z wielopunktowym wtryskiem ale tego oznaczenia przy tym silniku sie nie
      stosuje). Jazde probna odbylem fabia z silnikiem 1.2 HTP 64KM i zaskoczylo mnie
      to ze samochod ladniej sie zbieral niz mozna sie spodziewac po takim silniku
      (zdaje sie ze naprawde dobrze im sie udal silnik z wysokim momentem obrotowym)
      Niestety 3 cylindry robia swoje; samochod jest dosc glosny i silnik nie pracuje
      (przynajmniej tego nie slychac) wzorowo ale z drugiej strony jest b.
      ekonomiczny. Z tego co slyszalem silniki czeskie bezproblemowo mozna bylo
      przerobic na gaz, niestety silnik 1.4 16V wypada tu gorzej (ponoc ma plastikowy
      kolektor, cokolwiek to znaczy ;) Jezdze fabia kombi z silnikiem 1.4 16V i mam
      wrazenie, ze silnik jest mocnijszy przy wyzszych predkosciach (dobrze czuc ta
      moc dopiero przy 120-140) Po miescie silniki 1.2 i 1.4 wypada wg. mnie wypadaja
      podobnie a nawet chyba 1.2 lepiej ze wzgledu na krotsze przelozenia i zuzycie
      paliwa...
    • Gość: andy Re: Skoda Fabia silniki 1.2 HTP 47 kW(64KM) czy 1 IP: *.starogard.dialup.inetia.pl 17.10.03, 14:38
      Mam Fabie sedan 1.2 (64KM).W mieście silnik starcza, ale na trasie nie licz na
      wiele szczególnie przy wyższych prędkościach z obciążeniem. Kultura pracy
      silnika bez zastrz., ale do dzwięku silnika trzeba się przyzwyczaić. Co do
      spalania to narazie największy mankament. Przy moim stylu jazdy(zmiana biegu
      przy ok.3-3,5 tys obr.)po mieście z wł. klima bierze 8,5 litra! (fakt że z
      biura do domu nie zdąży się rozgrzać). Jeśli chcesz gaz do samochodu to musisz
      wydać jakieś 4,5 tyś pln (plastikowy kolektor!). Tak że chyba lepiej rozważ
      diesla. Co do innych wrażeń z jazdy to na razie same pozytywy, ale na razie to
      młody samochód. Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się