Dodaj do ulubionych

Toyota Verso od 75 300

18.04.09, 09:29
verso czy corolla verso?
Obserwuj wątek
    • Gość: crv Re: Toyota Verso od 75 300 IP: *.adsl.inetia.pl 18.04.09, 12:42
      w ostatnich tygodniach na stronie moto.pl niepokojoaco duzo jest artykulow o Toyocie. znam dzieki temu ceny iq, urban cruisera, auris start, yaris start, verso. Nieprzypomiam sobie zeby inne marki byly tak opisywane, ale nie traktuje tego absolutnie jako reklame Toyoty, bo podanie tak wysokich cen moze tylko zniechecic do wizyty w salonach:)
    • Gość: toyota_ściemnia Re: Toyota Verso od 75 300 IP: 94.254.208.* 19.04.09, 14:37
      Co czytamy na stronie Toyoty?
      Silnik 2,2 D-CAT 150
      "...niewielkim zużyciu paliwa wynoszącym zaledwie 6,8 l/100km. Wykorzystuje on pionierską technologię D-CAT (Diesel Clean Advanced Technology) umożliwiającą redukcję cząstek stałych i tlenków azotu (NOx) w celu zapewnienia emisji na poziomie 178 g/km."
      To tyle NOx i sadzy emituje na kilometr? Poziom dopuszczalnej, przez Euro 4, emisji NOx to miligramy, a nie gramy. Dobra wiem, że im chodzi o CO2, tylko czemu nie umieścili tego w zdaniu?
      I emisja CO2 nie zależy od jakiś układów oczyszczających spaliny, tylko od zużycia paliwa.

Ale najbardziej podoba mi się opis 1,8 Valvematic:
      "silnik benzynowy oferuje dynamiczną moc 147 KM i lepszy stosunek mocy do momentu obrotowego"
      Stosunek, czyli iloraz - z tego zdania wynika, że silnik ma niski moment obrotowy. Ciekawe ilu to zauważa, czytając tą paplaninę...
      I co to jest dynamiczna moc? To chyba pisał jakiś neptyk niewidzący silnika na oczy...

Zresztą poczytajcie stronę Toyoty, składa się z samych bzdur i marnego marketingu.
    • Gość: Ronald Regał Re: Toyota Verso od 75 300 IP: *.centertel.pl 20.04.09, 11:23
      Ceny u Toyoty to loteria. Coraz mniej szanuję tę firmę. Dziś 75300 za Verso Luna. Jutro 71300 za limitowaną wersję Verso Start, do której dołożą jeszcze darmowy alarm. A pojutrze? Człowiek czuje się jak na karuzeli... I jeszcze co do limitów - w wersji START sprzedają teraz Aurisa i Yarisa. miało być w sumie 500 aut. Ogłoszenia pojawiły się przed świętami... rozumiem, że do tej pory nie sprzedano 500 szt. Czy to kolejny element dymania klienta? Szacun dla tych co nie robią idioty z człowieka, który zdecydował się do nich przyjść.
    • Gość: yogurt Re: Toyota Verso od 75 300 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.09, 22:09
      od czasu, gdy przesiadłem się na Toyoty nie wiem co to serwis, poza przeglądami eksploatacyjnymi, ma się rozumieć. Zwykłą Corolla zrobiłem 320 tys - 1.6, benzyna, bez żadnych napraw. Jeździ nadal, choć ma już swoje lata. Yaris też ma już 160 tys na zegarze cyfrowym [fajna sprawa, bo np żona nie widzi z jaką prędkością jedziesz:) Corolla Verso mam przejechane 215 tys - 1.8, benzyna, bez żadnych napraw. Nie zmienię chyba marki, bo lubię wsiadać i jechać. Może nie mają bajerów, wyglądają niespecjalnie, są drogie, serwis tez mi nie dopowiada, bo to słaba strona Toyoty, ale tym się jeździ i jeździć będę!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka