Tanie leki na przeziebienie Dodaj do ulubionych

  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam pytanie na czasie....czy polecacie jakisc TANIE leki na
    przeziebienie, tj. bol gardla, katar, goraczke itd. Apteki zazwyczaj
    nie sa samoobslugowe i dlatego czesto nie mam sumienia wybierac i
    czytac skladu leku stojac w ''kilometrowej''kolejce i biore co
    daja...a pewnie jest tak, ze im drozy lek tym lepszy utarg dla
    apteki...Dlaczego wiec PANI MAGISTER ma dac lek TANI,skoro mozy dac
    drogi??
    • Najtaniej i zdrowiej dla watroby i portfela wyjdzie duzo czosnku, miód plus
      mleko(najlepiej przed snem), inhalacje, sok malinowy i duzo snu. Od kilku lat
      nie brałam żadnych leków, a grypsko czasem mnie dopada, jedynie jak kaszel zbyt
      długo gnębi to lepiej kupic syrop i przeprosic się z ...białym dr. "kitlem"wink
      • Dosyć tania jest rutinacea- im wieksze kupisz opakowanie tym taniej.
      • Dużo czosnku ma zły wpływ na realizację "obowiązku małżeńskiego" wink
      • woman-in-the-city napisała:

        > Najtaniej i zdrowiej dla watroby i portfela wyjdzie
        > duzo czosnku, miód plus mleko(najlepiej przed snem),
        > inhalacje, sok malinowy i duzo snu.

        Dokładnie tak ... wszelkie leki na przeziębienie
        usuwają jedynie objawy - najczęściej kosztem zdrowia,
        nie mówiąc o tym że danie organizmowi szansy na walkę
        z chorobą daje w efekcie wyższą odporność na przyszłość.

        Skuteczny jest też syrop z cebuli .. zapach .. no cóż ..

        Jak już koniecznie - bo źle się czujesz to jakiś
        paracetamol na ból głowy i zbicie gorączki ..
        • Aha - a jeśli chodzi o ból gardła to zdecydowanie
          lepszy (skuteczniejszy) niż wszelkie specyfiki
          z apteki do płukania gardła jest zwyczajny płyn
          antyseptyczny do płukania ust (np Listerine).
    • ja polecam grypolek-tabl.jak dla mnie są niezawodne a kosztują ok.9zł za 12szt.
      a w ramach zapobiegania polecam biostatic 20 kapsułek za 4 zł(składniki:radiola-podnosi odporność organizmu, żeń-szeń, cynk, wit.c).
    • kiedys chorowałam min 2 razy w roku - zawsze zaczynało sie od
      gardła. Teraz mam sposob taki: cały rok biore 2 kapsułki tranu
      dziennie (tran w białych plastikowych pudełkach z zielono-
      pomarańczową etykietką - duże pudło, które starcza na ok 3 miesiace
      dla mnie i chlopaka to koszt koło 30-35 zł) do tego od jesieni do
      wiosny 2 cerutiny dziennie (cerutin w opakowaniu 120 tabletek
      kosztuje 6-8 zł). Poza tym od jesieni do wiosny jeden ząbek czosnku
      dziennie. Jak boli gardło najlepiej płukać wodą z solą - najlepsza
      sól morska. Poza tym dobrze jest rano wypic wode z miodem i cytryną.
      Od 2 lat odpukac nie choruje. Pozdrawiam
    • Poczekam jeszcze troche i zdrukuje sobie caly watek.

      leczymuy sie glownie Gripex+ aspiryna/polopiryna + wapno i rutinoskorbin.
      Do tego czosnek na chlebie w czasie choroby na kolacje i gorace mleko z maslem i miodem.

      Gripex jest skuteczny ale do najtanszych nie nalezy, no i w przypadku nawrotow za duzo paracetamolu w organizmie......

      Zrobie sobie jakis komplecik na podstawie waszych wpisow.
      --
      Dla syna za dobre swiadectwo
      Polecam Linuxeducd - uruchamiasz z plyty bez szkody dla ukochanego Windowsa
    • Gdzieś wyczytałam, ze na katar Cynk co 2 godziny i katar przechodzi. dzisiaj się
      właśnie tak leczę i jak na razie działa. Zobaczymy jutro czy metoda była
      skuteczna ponoć jutro już nie powinnam mieć kataru ....
      A co do innych metod to czosnek jako nalewka ale w sposób ciagły a nie po fakcie.

      • Przede wszystkim najlepiej byłoby zostać w domu i odpocząć
        przynajmniej 3 dni. Oczywiście nie wszyscy mogą sobie na taki luksus
        pozwolić wink a szkoda, bo tylko się infekcje rozsiewa.
        1. Myć ręce ciągle! To przez kontakt bezpośredni przenosimy zarazki.
        Nie całować się z koleżanką/kolegą na powitanie
        2. Pić dużo ciepłych płynów: sok z malin, herbata z cytryną i
        miodem, herbatki ziołowe np.lipa, mleko z miodem itp co kto lubi, bo
        tracisz płyny z katarem, pocisz się
        3. Przy wysokiej temp >38 wziąć Paracetamol (sprawdzić który
        preparat najtańszy: Apap=Panadol=Paracetamol brać 1 tabl 500mg co 4
        godz w razie bólu, gorączki
        Jeśli nie jesteś uczulony, żołądek w porządku, powyżej 12r.ż można
        aspirynę=Aspirin C=Polopiryna oprócz działania przeciwbólowego i
        przeciwgorączkowego ma przecizapalne
        Ibuprm=Ibuprofen,Ibum j.w., można łączyć z Paracetamolem
        W razie bardzo wysokiej opornej gorączki niektórzy lubią Pyralginę

        Najdrożej wychodzą preparaty łączone: Gripex, Theraflu itp których
        głównym składnikiem jest paracetamol
        4. Katar leczony czy nie trwa 7 dni
        Jeśli jesteś w pracy można używać kropelek za 3 zł
        5. Kaszel z odksztuszaniem ACC lub Flegamina
        kaszel suchy thiocodin
        Nie palić papierosów
        Czosnek na kanapce czy jak kto lubi
        Syrop z cebuli
        A jak nie mija, kaszlesz na zielono-żółto, masz cały czas>38, ropny
        katar długo-> zgłoś się do swojego lekarza żeby Cię osłuchał

        A jak tylko boli gardło, zaczerwienione, temp <37, bez białych
        nalotów to płukaj gardło solą, tabletki emskie są tanie, płyn do
        płukania gardła gargarin (chyba) to nie trać czasu w przychodni wink
    • Tak z przymrużeniem oka, to ja polecam na przeziębienie rumianek.
      RUM + JANEK.
      • Bardzo rzaaaadko choruje, a jeśli już mnie coś bierze (ale to trzeba na samym
        początku wypić) to COLDREX (może być max) cytrynowy w saszetkach co 6h i
        przechodzi. Do tanich nie należy ale dla mnie skuteczny. Nie wierze w jakieś
        syropy malinowe a czosnku i cebuli nie jadam, powodują u mnie odruch wymiotny.
      • asiek07 napisała:

        > Tak z przymrużeniem oka, to ja polecam na przeziębienie rumianek.
        > RUM + JANEK.
        na rozgrzanie bardziej pasuje hahah
    • Pani magister ma dać tani lek, jeśli o taki ją poprosisz. Natomiast jeśli nie
      poprosisz o tani to się nie dziw.
      Co do leków.
      Warto kupować produkty promocyjne w aptekach. Np w superpharmie jeśli mieszkasz
      w dużym mieście to można dużo rzeczy kupic taniej z gazetki. Ale trzeba uwazac
      bo rzeczy nie z gazetki są zwykle droższe.

      Jeśli masz rodzinę i umiesz zaplanować na zaś potrzebne leki, to warto robić
      zakupy w www.cefarm24.pl/cgi-bin/index.fcgi
      Przy zakupie powyżej 300zl przesylka jest gratis(
      www.cefarm24.pl/cgi-bin/index.fcgi?ItemID=6 ). Przy duzej rodzinie lub
      duzej liczbie znajomych mozna fajnie sie zgrac i dobic do tej kwoty. Cefarm
      polecam szczególnie dlatego, ze jest to najwieksza internetowa apteka a co za
      tym idzie jest pewna.

    • U mnie w domku podstawa to wit C, jak zaczyna się przeziębienie
      bierzemy w dużych ilościach kilka tabletek co godzinę przez kilka
      dni, tylko odstawiać powinno się stopniowo.Przy początkach infekcji
      działa świetnie. Stosowałam także u dzieci. W aptekach warto pytać o
      tańsze specyfiki. Gdy kompletowałam apteczkę przed narodzinami córci
      pani np poleciła mi Cewikap zamiast Cebionu , to samo tylko
      producent inny a dużo tańsze--
      forum.gazeta.pl/forum/0,76864,3751941.html?back=/forum/0,76864,3751941.html
      www.niunie.babies.pl
    • Witam! Mieszkam zagranica i mam ułatwione zadanie - leki na grypę i
      przeziębienie są powszechnie dostępne w supermarketach. Ponieważ ceny
      są bardzo zróżnicowane - zaczęłam dokładnie czytać na opakowaniu co
      wchodzi w skład danego leku. Tym sposobem znalazlam tanie
      odpowiedniki polskiego fervexu który stosowałam w Polsce.

      Prawie każdy lek na grype i przeziebienie zawiera dwa lub trzy
      skladniki:
      - przeciwbolowy, przeciwgoraczkowy czyli np. paracetamol lub ibuprom
      lub kwas salicylowy, (dodatkowo może to być tez kofeina która
      wzmacnia dzialanie paracetamolu )
      - cos na zatkany nos np. Chlorowodorek fenylefryny, pseudoefydyna,
      - dodatkowe składniki jak np. Dekstrometorfan – srodek
      przeciwkaszlowy, albo kwas askorbinowy czyli wit paracetamol, wodzian
      terpinu – srodek wykrztusny

      Należy wiec wybrać odpowiednia kombinacje składników w stosunku do
      ceny. I tym sposobem można zaoszczędzić. Najprostsze rozwiązanie ( i
      najtańsze chyba) to kupić paracetamol i witamine C lub wit C z rutyna
      plus syrop na kaszel. Albo porównać kombinacje składników w kilku
      preparatach i wybrać cos dla siebie.



      Pokusiłam się o przewertowanie jednej z aptek internetowych i
      znalazłam:

      Ascalcin Plus Grapefrut 14 saszetek musujących/8,54zl
      Skład: 500mg kwasu acetylosalicylowego, 300mg kwasu askorbowego,
      200mg jonów wapnia

      Aspirin C 10 tabletek musujących /13,50zl
      Skład:400 mg kwasu acetylosalicylowego, 240 mg witaminy C

      Coldrex Hot Rem + witamina C 10 saszetek /10,45zl
      Skład: Paracetamol 750 mg; Chlorowodorek fenylefryny 10 mg; Kwas
      askorbinowy 70 mg

      Coldrex MaxGrip C tabletki 12szt/8,91zl
      Sklad: paracetamol 500mg, kofeina 25mg, Chlorowodorek fenylefryny
      5mg, wodzian terpinu 20mg, wit C 30mg

      Efferalgan Vitamin C 10 tabletek musujących /6,46zl
      Sklad: paracetamol 330mg, witC 200mg

      Febrisan TABS 12 tabletek/ 9,68zl
      Skład:500 mg paracetamolu, 25mg kofeiny, 5mg fenylefryny

      Fervex D 8 saszetek/10,51zl
      Skład: Paracetamol 500 mg, Kwas askorbowy 200 mg, Maleinian
      feniraminy 25 mg.

      GRIPEX 12 tabletek / 7,92zl
      Sklad: Paracetamolu 325mg + Pseudoefedryna 30mg + Dekstrometorfan
      10mg

      Gripex HotActiv 8 saszetek w kartoniku / 9,09zl
      Sklad: Paracetamol 650mg + Fenylefryna 10mg + Witamina C 50mg

      Grippokaps 12tabl / 5,17
      Sklad: paracetamol 250mg, Chlorowodorek pseudoefedryny 30mg

      Paracetamol 20tabl / 3,70
      Sklad: paracetamol 500mg

      Polopiryna C 10 tabl musujących / 7,39zl
      Sklad:500 mg kwasu acetylosalicylowego i 200 mg kwasu askorbowego

      Scorbolamid 20 drażetek / 5,94zl
      Sklad:300 mg salicylamidu + 100 mg kwasu askorbowego + 5 mg rutozydu

      Solpadeine 12 tabl. Musujących / 8,36zl
      Skład: Paracetamol - 500mg; Fosforan kodeiny 8mg (składnik
      przeciwbolowy i przeciwkaszlowy); Kofeina 30mg;

      Tabcin Trend 12 kapsułek / 15,65
      Skład: maleinian chlorfenyraminy 2 mg, chlorowodorek pseudoefedryny
      30 mg, paracetamol 250 mg.

      Theraflu ExtraGRIP 10 saszetek / 13,09zl
      Sklad: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg,
      maleinian feniraminy 20 mg.


      I tabletki z wit C + rutyna:

      Cerutin 125 tabletek / 6,45zl
      Skład: 25 mg rutozydu i 100 mg kwasu askorbowego

      Ascorutical 30 kapsułek / 6,38zl
      skład: Witamina C (Kwas askorbowy) - 100 mg, Rutyna - 25 mg, Wapń
      (jako węglan wapnia i wapnia wodorofosforan) -100 mg

      Ascorutical FORTE 20 tabletek powlekanych 7,66zl
      Sklad: Witamina C (Kwas askorbowy) - 200 mg, Rutyna - 50 mg, Wapń
      (jako węglan wapnia i wapnia wodorofosforan) -200 mg

      Rutinoscorbin tabletki powlekane - 30 tabletek (listki , bez
      pudelka) / 3,30zl
      SKŁAD: Rutyna 25 mg, Kwas L-askorbowy (witamina C) 100 mg

      I wszystko jasne smile

      Zycze dużo zdrowia!

      Pozdrawiam!
    • Nie wiem czy wychodzi tanio ale ja zwykle biorę wiązankę- rutovit albo
      rutinoscorbin (byle witamina C i rutyna była),aspiryna, Tymianek i Podbiał na
      ból gardła, czasem Aliofil, zioła typu Septosan.
      Jak trzeba robię tradycyjny domowy syrop z cebuli i jakoś się tym kuruję.
    • Do kolacji podaję herbatę lipową z miodem, do większości potraw
      dodaje czosnek i koniecznie tran, dzieciaki-przedszkolaki w zeszłym
      roku były tylko 1 tydzień na L4 z powodu choroby. Unikam
      antybiotyków jak ognia, każdą chorobę staram się dusić w zarodku.
      • u nas najczęściej sprawdzają się następujące leki:
        na ból gardła: płukanie mocnym naparem z szałwii (ale trzeba uczciwie płukać
        kilka razy dziennie) 3-4 zł/opakowanie
        jeśli to nie pomaga, to hasco sept w płynie (taka tańsza odmiana tantum verde)
        na b. silny katar: disophrol (niestety nie jest tani ok 15 -18 zł, ale o wiele
        bardziej skuteczny niż parafarmaceutyki typu gripex, fervex itp.), zwykłe krople
        Xylometazolina ok 3,20 zł
        rutinoscorbinu nie bierzemy, bo nie ma żadnych dowodów na to, że działa na
        przeziębienie (ale z tego co wiem, to dla producenta to super biznes: ten "lek"
        jest od lat na pierwszym miejscu jeśli chodzi o ilość sprzedanych opakowan)
        oprócz tego warto zainwestowac w inhalator - często wystarczy woda z solą
        fizjologiczną - kosztuje grosze, a pomaga w przeziębieniu.
        Tabletki czosnkowe alliofil.
        Suchy kaszel Thiocodin.



    • Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

      Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

      lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
  • Kategorie tematyczne
  • Najnowsze wątki
  • Więcej forów
  • Więcej wątków na ten temat
  • Tagi
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.