29.11.09, 18:01
szukałam dzisiaj czegoś na wizażu i psim trafem znalazłam wątek o lidlu. Czy
wy też używacie określenia "pyszne" rekomendując tamtejsze produkty?

Żeby było jasne, lubię Lidla, ale w zyciu nie napisałabym, że np. ich ser
plesniowy (ten półokrągły) jest "pyszny" - jest po prostu dobry, chociaż za
tłsuty. Większość produktów tam jest przyzwoita, ale nic ponad to. Rozumiem,
że w relacji do ceny zyskują dodatkowo, ale żeby od razu windować je na szczyt.

A może chodzi tutaj o brak punktu odniesienia?

W każdym razie, od kiedy sama przetestowałam te "pyszne" rzeczy już ostrożniej
podchodzę do rekomendacji.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • only_marcopol Re: "pyszne" 29.11.09, 18:08
      raz kupiłam naprawdę dobry ser w Lidlu ale to jakas akcja była w stylu kuchnia
      francuska czy coś takiego. Z lidlowych produktów jeden uważam za naprawde
      rewelacyjny jest to papier toaletowy taki za 13 zł - według mnie Velvet się nie
      umywa ( ale pysznym trudno go nazwac wink )
      • zonaniezona1 Re: "pyszne" 29.11.09, 18:33
        Jeden określa słowem "dobry" inny słowem "pyszny"... Pyszny dla mnie
        jest stek z wołowiny w mojej ulubionej krakowskiej knajpce... i
        sushi, które jadam ( i czasem robię sama) też jest pyszne...
        Generalnie jedzenie jest dobre i już...
    • a.pola.z Re: "pyszne" 30.11.09, 21:22
      po 1. masz rewelacyjny nick wink
      po 2 w Lidlu i tylko w Lidlu (chyba ;p ) jest PRZEPYSZNA papryka nadziewana serem. Papryka z carrefoura może się schować. Ta z Rolnika też. i inne wynalzki w słoikach sprzedawane w Bomi też się imho nie umywają. Jest rewelacyjna i połowę tańsza niż podobne produkty w innych sklepach. Właściwie to jedyny produkt, po który regularnie biegam do Lidla. I kupuję od razu 6-8 paczek. Mniam.
      • niemogewtouwierzyc papryka 30.11.09, 21:48
        kupuje w Lidlu od 2 lat i nie zauwazylam tej papryki, gdzie jej szukac, jest w
        sloiku?

moje typy to: ciastka maslane 32% za 6,99 chyba i te nieco mniej maslane za
        4,99, sa pyszne, jesli ktos lubi taki nieco tlusto slodki smak smile

lody waniliowe z orzechami w sosie za 6,99

lody premium 9,99 za 500 ml, rozne smaki, rewelacyjne

majonez jest bardzo dobry (mialam przez rok opory przed jego zakupem, jest
        bardzo tani i dlatego obawialam sie jakosci i smaku, okazalo sie, ze jest
        rewelacyjny, ale to kwestia gustu wink

szpinak ze smietana za 2,99 bardzo dobry

jogurty smietanowe, zwlaszcza malinowy i truskawkowy, za chyba 89 gr

jogurt grecki 10% 500 ml za 1,59 - boski, smakuje jak smietana

sery sa wg mnie srednie, nie polecam a'la fety

warzyw z Lidla nie polecam, bez smaku

bardzo kiepskie jest tez pesto zielone

sledzie w smietanie tez kiepskawe

bardzo dobre parowki wieprzowe, dobre kabanosy, dobre kielbaski wiedenskie,
        dobra kielbasa slaska, dobre miesa mielone wolowe (chyba 4,99 albo 5,99 za 0,5 kg)

dzem dobry malinowy i brzoskwiniowy, niezle konfitury sliwkowe

dobre slodycze, a zwlaszcza czekolada z migdalami, batoniki kokowsowe w duzym
        opakowaniu kilkanascie sztuk, batoniki a'la twix

bardzo dobre mini korniszony z papryka

bardzo dobra jakosciowo fasolka czerwona za 1,69 (mnie doprowadza do szalu jak
        fasolka i skorka z fasolki sa w puszce osobno, a w przypadku tej lidlowskiej to
        sie nie zdarza)

kiepska bita smietana w sprayu (testowalam taka w zielonym opakowaniu bez
        cholesterolu)

tyle pamietam smile

• nsc23 Re: papryka 30.11.09, 23:03
          Z gory uprzedzam, ze mieszkam na Wyspach, wiec asortyment Lidla moze sie tu
          troche roznic od polskiego.

> sery sa wg mnie srednie, nie polecam a'la fety

Tuz po wakacjach w Grecji mialam ciagla faze na salatke grecka - do tego celu
          moim zdaniem Lidlowska feta sie nadaje calkiem, calkiem. Fakt, ze zalalismy
          salatke oliwa kretenska, ktora byla niesamowicie pyszna, ale ser nie zepsul
          salatki, wiec moim zdaniem nie jest zly smile - samego sera na kanapkach czy 'na
          sucho' nie jem, wiec moze dlatego nie odnioslam wrazenia, ze cos z nim nie tak.

> bardzo kiepskie jest tez pesto zielone

moim zdaniem pesto tez nic nie brakuje, a jest ponad dwa razy tansze niz Sa'cla,
          wiec wygrywa wink

> warzyw z Lidla nie polecam, bez smaku

pomidory to niby nie warzywa, ale mam nadzieje, ze sie zaden biolog nie
          przyczepi - smakuja mi calkiem niezle.

Oszczedzam z potrzeby psychicznej, mam porownanie z innymi produktami na rynku i
          uwazam, ze akurat tym trzem produktom w Lidlu nic nie brakuje. Uwazam, ze dobra
          maja tez czekolade, taka pakowana w pojedynczych kostkach (w kartonowym pudelku
          pojedyncze kostki ulozone sa w tabliczke).
          • niemogewtouwierzyc Re: papryka 01.12.09, 11:44
            ta feta nie bardzo mi smakuje, a dodatkowo zatrulam sie po zjedzeniu
            salatki z jej udzialem, byc moze nie ser mi zaszkodzil, ale na niego
            zwalilam wine wink

pesto zielone ma wg mnie sporo jakichs dziwnych patyczkow, zupelnie
            nie zjadliwych, kilka razy kupilam i zawsze byly obecne
            • nsc23 Re: papryka 01.12.09, 14:43
              Z patyczkami w pesto sie nie spotkalam.
              A uczucie obrzydzenia do jedzenia po zatruciu znam, potrafi dlugo meczyc, albo
              zniechecic w ogole smile
        • a.pola.z Re: papryka 30.11.09, 23:26
          niemogewtouwierzyc napisała:

> kupuje w Lidlu od 2 lat i nie zauwazylam tej papryki, gdzie jej szukac, jest w
          > sloiku?

nie, ta z Rolnika jest w sloiku.
          Lidlowa jest w olastikowych pudełeczkach. Można ją znależć w chłodni (tam gdzie serki, jogurty i takie tam). Nie pamietam jak nazywa się marka, ale papryka , oliwki i pieczarki sa pakowane w takie same plastikowe pudełka, ustawiane kolo siebie i funkcjonuje to wszystko jako 'greckie antipasti' za cos ponad 7 zeta.
    • mazel_tov Re: "pyszne" 30.11.09, 22:16
      O papryczkę pewnie chodzi tą w stylu greckim, nie uwierzysz, ale jak dla mnie
      jest za droga big_grin (8zł)

Sprzedam Ci pewien przepis, bo robię takie sama wink

Kupuję paprykę chilli czereśniową Rolnika. W Piotrze i Pawle słoik kosztuje coś
      ok 4,6zł. W środku jest mniej więcej 12 papryczek. odcinam ogonki, wyjmuje
      pestki i nadziewam serkiem kanapkowym, który wcześniej lekko posoliłam. całość
      wkładam ponownie do słoika z firmową zalewą i odstawiam na 2 dni.

Takie przystawki przygotowane wcześniej to super sprawa. Mam kilka prostych
      przepisów. Np na oliwki w zalewie czosnkowo ziołowej (kupujesz zwykłe, robisz
      wypasione). Na biały ser moczony w solance, a potem trzymany w zalewie z oliwy,
      ziół i czosnku.

Generalnie to chodzi mi po głowie założenie radosnego blogaska o gotowaniu z
      tanich produktów rzeczy o wysokich walorach smakowych.
      • a.pola.z Re: "pyszne" 30.11.09, 23:28
        patent nie jest zły, aleeee czereśnowa to nie to. taka długa, lekko pikantna jest najlepsiejsza. zielona.
        i serek kanapkowy to też nie to. chociaż zerek kanapkowy rozciapciany pół na pół z fetą mógłby zadziałać...
        • mazel_tov Re: "pyszne" 30.11.09, 23:41
          Zależy co komu. Osobiście wolę czereśniową, jest słodsza.

Serek kanapkowy Piątnicy jest dość gęsty, wierz mi, niczym lepszym te Lidlowskie
          nie są napakowane wink

Ale tak jak powiedziałam, ja robię, bo wole takie, jak bym chciała tamte to bym
          kupiła. I tak, to absolutna prawda, że są ok 5zł tańsze niż w pozostałych sklepach.
          • a.pola.z Re: "pyszne" 01.12.09, 11:31
            mazel_tov napisał:

> Zależy co komu. Osobiście wolę czereśniową, jest słodsza.

no fakt. ja poprostu potrafie jalapeno wcinać jako danie głowne, wiec im ostrzej tym lepiej.

> Serek kanapkowy Piątnicy jest dość gęsty, wierz mi, niczym lepszym te Lidlowski
            > e
            > nie są napakowane wink

nawet nie podejrzewałam, że mogą być napakowane czymś lepszym. idea jest taka, ze lidlowe nadzienie jest takie grudkowate, a serek kanakowy jest kremowy.
            ale chyba sprawde Twój patent stosując rozne rodzaje serka :]
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się