Dodaj do ulubionych

Pościel dobrej jakości

15.10.10, 17:50
Witam wszystkich,
po godzinnej lekturze allegro.pl i przeglądaniu kompletów pościeli doszłam do wniosku, że ten internet to przereklamowany jest wink
A tak na poważnie, chyba jestem już w tym wieku, że wolałabym dotknąć towar przed kupnem, a nie kupować kota w worku. Inna sprawa - czym się kierować przy wyborze pościeli kupując ją przez internet? Są różne promocje, ale nie sądzę, że komplet pościeli za 20 zł jest dobrym wyborem (no, może do pierwszego prania, ale nie stać mnie na jednorazową pościel).
Czy macie jakieś sprawdzone marki, może sklepy gdzie kupujecie pościel? Będę wdzięczna za pomoc.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • exellence Re: Pościel dobrej jakości 15.10.10, 17:56
      Ja dobrych parę lat temu zainwestowałam w pościel flanelową, kupiona w sklepie tradycyjnym. Do tej pory jest bardzo dobrej jakości, zero dziurki czy przetarć. Pamiętam, że dałam wtedy za nią sporo, bo ponad 60 złotych. Teraz też planowałam zakup takowej pościeli, nawet czekałam na dostawę w Biedronce, ale ta biedronkowa okazała się marnej jakości. Wystarczyło tylko spojrzeć na splot, który prześwitywał. No ale cena zachęcająca: 38 złotych. Jedak nie zdecydowałam się na zakup, bo wole dopłacić i mieć dobrej jakości pościel na lata. A flanela jest taka przyjemna w zimę. smile
    • lawenda1610 Re: Pościel dobrej jakości 15.10.10, 18:24
      Ja baaardzo polecam wybranie się do sklepu IKEA.(pościel z ikei dostępna także na allegro).Wzory zarówno klasyczne jak i nowoczesne,od eleganckiej sypialni w stylu Almi Decor po pokój dla nastolatka.Używam tej pościeli od wielu lat.Jest wytrzymała,ładna i w przystępnej cenie.Gorąco polecamsmile
      • mujer_bonita A ja Andropol odradzam 19.10.10, 12:04
        Kupiłam prześcieradło z gumką - zostawione nieopatrznie latem na balkonie na parę godzin odbawiło się strasznie (wiszącej obok pościeli z Ikei nic się nie stało) wink

Zakupione wcześniej ręczniki (2 komplety z różnych serii) kłaczą uncertain

--
        Uzależnienie
        • rudyocicat Re: A ja Andropol odradzam 19.10.10, 17:00
          a to nie jest tak, że każdy mokry materiał pozostawiony do wyschnięcia na słońcu traci kolor? myślałam, że marka nie ma tu nic do rzeczy... znajomy czarną koszulką powiesił na słońcu do wyschnięcia, w połowie na zawsze została szarasmile
          • mujer_bonita Re: A ja Andropol odradzam 19.10.10, 19:16
            rudyocicat napisała:
            > a to nie jest tak, że każdy mokry materiał pozostawiony do wyschnięcia na słońc
            > u traci kolor? myślałam, że marka nie ma tu nic do rzeczy... znajomy czarną kos
            > zulką powiesił na słońcu do wyschnięcia, w połowie na zawsze została szara:

Tak jak napisałam - wiszącej obok pościeli z Ikei nic się nie stało.

--
            Uzależnienie
            • rudyocicat Re: A ja Andropol odradzam 19.10.10, 20:38
              > Tak jak napisałam - wiszącej obok pościeli z Ikei nic się nie stało.

no tak, ale nie napisałaś czy ta pościel z Ikei nie wisiała już od tygodniasmile i np nie była białasmile a na serio, to się zdziwiłam bo myslałam, że to norma, że się odbarwiają tkaniny na słońcu, z czego robią więc tą pościel? albo jakich barwników używająsmile
          • quark_xpress Re: A ja Andropol odradzam 21.01.14, 17:56
            Nie, to nie jest normalne, a juz na pewno nie po jednym razie i kilku godzinach na sloncu.

> a to nie jest tak, że każdy mokry materiał pozostawiony do wyschnięcia na słońc
            > u traci kolor? myślałam, że marka nie ma tu nic do rzeczy... znajomy czarną kos
            > zulką powiesił na słońcu do wyschnięcia, w połowie na zawsze została szarasmile

• evik_ok Re: Pościel dobrej jakości 16.10.10, 21:46
      Polecam odwiedzić Ikeę. Dwa lata temu kupiłam tam pościel. Ciemne kolory - nic się nie sprały nadal wygląda elegancko, a używana jest non stop. Jedyny minus jak dla mnie to rozmiary (zmniejszałam poszwę an kołdrę bo miała chyba 220cm ) i brak możliwości dokupienia jaśków w tym samym kolorze.
    • rudyocicat Re: Pościel dobrej jakości 17.10.10, 19:43
      justice kupiłam sobie pościel z Andropola pod choinkęsmile kupiłam też mojej mamie, satyna bawełniana czy jakoś tak... wcześniej używałam z kory i flanelowej i ta pościel jest o kilka klas ładniejsza i lepsza, do tego ma bardzo ładne wzory.... jest pięknasmile mam ją od roku i nic ale to nic nie widać po niej śladu użytkowania, do tego mieni się jak atłas, a w dotyku bawełna... moja mama wcześniej była zakochana we flaneli, w tym roku poprosiła też o pościel z Andropolusmile są droższe od zwykłych ale to są pościele na lata, mam w tym czasie kupioną flanelową i jest gorsza, szybciej się robi skapciała i po kilku praniach straciła swój wigorsmile jak dla mnie satyna z bawełną jest rewelacyjna i niezniszczalna, polecamsmile
      • naturella Re: Pościel dobrej jakości 19.10.10, 08:55
        Ja używam wyłącznie pościeli z IKEI. Jest dobrej jakości i ma dobre wzornictwo, nie ma obawy, że będzie trącić meblościanką i tureckim dywanemsmile Jeśli ktoś wie, o co mi chodzismile
        --
        Maksymilian 21 listopada 2005
        Aleksandra 8 sierpnia 2007
        • rudyocicat Re: Pościel dobrej jakości 19.10.10, 16:57
          do IKEI mam ponad 300 km... więc szukam po necie.... bardzo podoba mi się wzornictwo IKEI ale kiedyś za starych dobrych czasów to mieli do jednej pościeli jedną poduszkę, a to dla mnie niedopuszczalne... i coś w tym jest, że jak się szuka pościeli to dominuje styl do którego musiałabym nabyć meblościankę z tureckim dywanem... a także firany z łabądźkami....
          • zielona-oliwka Re: Pościel dobrej jakości 15.12.10, 01:30
            rudyocicat napisała:

> do IKEI mam ponad 300 km... więc szukam po necie.... bardzo podoba mi się wzorn
            > ictwo IKEI ale kiedyś za starych dobrych czasów to mieli do jednej pościeli jed
            > ną poduszkę, a to dla mnie niedopuszczalne... i coś w tym jest, że jak się szuk
            > a pościeli to dominuje styl do którego musiałabym nabyć meblościankę z tureckim
            > dywanem... a także firany z łabądźkami....

Jedna poduszka jest do rozmiaru pojedynczego (łózko dziecięce, studenckie etc.), do rozmiarów małżeńskich zawsze są dwie poduszki.

I potwierdzam - pościele z Ikea są rewelacyjne i niedrogie smile
    • dmuchawcelatawce Re: Pościel dobrej jakości 20.10.10, 21:14
      Flanelowa zwłaszcza na zimę. Mam pare kompletów, już teraz nie wiem jakiej firmy ale kosztowało mnie to pare lat temu prawie 100zl od pościeli. Ale za to znakomitej jakości. Do dzis po latach nie musze kupować na zimę żadnej innej.
        • zuzia_pl Re: Pościel dobrej jakości 20.10.10, 22:30
          Ja też polecam pościel Andropolu, choć również korzystam i z Bielbawu. A co do zakupów przez internet to zawsze kupuję z odbiorem osobistym. Wtedy taką pościel można wziąć w rękę, ewentualnie można się rozmyślić bez kosztów. Mam taki sklep zaufany KamKryst.pl W Warszawie można odebrać pościele osobiście. Polecam Zuźka
            • agni71 Re: Pościel dobrej jakości 21.10.10, 22:29
              Myślę,że wieksze znaczenie ma tu kołdra. Pościelz satyny bawełnianej nie jest zimna, jest tylko bardziej gładka od zwykłej bawełny.

Nikt jeszcze nie wymienił Tchibo, więc dodam do listy dobrych poscieli. mam kilka kompletów, sprawuja sie bardzo dobrze. Miewaja tez z satyny bawełnianej. Ceny dla mnie OK. Teraz akurat w necie mozna zobaczyc kolekcje z pościelami, co prawda nie moja kolorystyka, jakieś pomarańcze itp. Bywają oczywiście równiez w innej kolorystyce.
              www.tchibo.pl/
            • rudyocicat Re: Pościel dobrej jakości 21.10.10, 22:41
              co do bawełny satynowej z Andropolu zimą... używam i ma się dobrze, jak napisała przedmówczyni, jest gładsza od bawełnianej i dodam, że nie jest ślizga i "zimna" jak satyna... porównując z flanelową nie widzę różnicy i dla mnie efekt jest ten sam, ale ta bawełniana jest ładniejsza i trwalsza, i fakt była droższa... ze wszystkich moich pościeli ta prezentuje się zawsze dobrze i miło się pod nią śpismile polecam z czystym sumieniem, droższe od zwykłych ale też widzę, że trwalsze...

mają ciekawe wzory i kolory, i nie trzeba prasować, wyglądają dobrze bez narzutysmile

i duże znaczenie ma sama kołdra, my dostaliśmy taką pierzynową szytą w kwadraty i jest bardzo ciepłasmile
    • 1wiola-1978 Re: Pościel dobrej jakości 26.11.10, 17:23
      Ja polecam pościel bawełnianą marki Greno. Mam kilka pościeli haftowanej z tej firmy. Bardzo dobrze się pod nią śpi, nie farbuje i dobrze się pierze. Haft jest bardzo mocny i bardzo łanie wygląda.
      Duży wybór pościeli ma sklep internetowy w centrum www.homeessence.pl
      Ceny przystępne i duży wybór -polecam.
    • anusiiia1313 Re: Pościel dobrej jakości 13.12.10, 15:54
      Ja kupuję od jakiegoś czasu pościel z Giżycka, tam ją szyją i wystawiają na allegro, jak tyle czasu siedziałaś to na pewno zauważyłaś, że właśnie z giżycka jest większość aukcji. Ceny mają bezkonkurencyjne, a jakość pierwsza klasa, a zaznacze tu, że pod tym wzgledem jestem bardzo wybredna. Nie napiszę Ci ich nicku z allegro, niestety nie pamietam, bo kupuję na miejscu, ale wpisz miejscowość Giżycko i z pewnością znajdziesz smile
      • paullla6 Re: Pościel dobrej jakości 15.12.10, 09:27
        Polecacie Andropol,ja mam odmienne zdanie,material się mechaci,po niecałym roku używania,czy tylko ja to zauważyłam?
        posciel kupiona w sklepie stacjonarnym ,cena ok.100zł,oczekiwałam lepszej jakości
        • anula36 Re: Pościel dobrej jakości 15.12.10, 09:59
          mam kilka kompletow z Bieltexu - bawelninych, jeden z Andropolu - czesto prany i sa ok, nie mechaca sie nie blakna,no ale z Andropolu nie mam porownania, bouzywam tylko jednej.
          A najlepsza jest jakas posciel bawelaniana "no name" ktora kupilam kiedys na allegro za 20 zl bo mi sie spodobaly intensywne kolorysmile piore i piore a kolory jak byly tak sa dalejsmile

--
          www.zdrowydzien.info/
      • mamaaoli Re: Pościel dobrej jakości 13.11.13, 18:08
        A ja nie polecam pościeli polarowej Świt, nie dość, że dostałam nie ten kolor, który zamawiałam, to jeszcze zamki źle powszywane, okropnie się zmechaciła, szmata za 100zł po kilku praniach. Komentarz na stronie oczywiście nie został zamieszczony, mają tam same pozytywy.
        Polecam za to pościel polskiej firmy Uniontex- mam korę, jest super. Polecam też polarową pościel z Lidla - mają być od poniedziałku. Dzieciaki mają ją już dwa lata - nie widać śladów użycia.
    • asia_i_p Re: Pościel dobrej jakości 13.11.13, 22:35
      Najlepsza pościel, jaką mam, to satyna bawełniana z Bielbawu - ale to nie jest tanie. Ja dostałam w prezencie ślubnym.
      --
      Agent Cooper: "A kobieta z pieńkiem?"

Szeryf Truman: "Nazywamy ją kobietą z pieńkiem."
            • beatrix_75 Pościel licencyjna 15.11.13, 16:01
              Kupilam własnie synowi posciel licencyjną Angry birds.
              Jedno moge powiedzieć , material nie jest cieńki, ale wg mnie jest troche za sztywny .
              Tak jak pisze sprzedawca -pościel nie" puszcza " kolorów ( od razu prałam , bo zapach był taki ...hmmm ,no i mialam nadzieje ,ze lekko zmięknie )
              Kosztowala 75 zł.Wiem , dużą częśc zapłaciłam za "licencje " wink
              Dobrze ,ze nie farbnelo , bo bym sie mocno wkurzyła .
              Zapewn wiekszość podobnych wyrobów bedzie sztywna , bo przeciez te intensywne barwy nie biora sie znikąd .
    • prakseda_ka Re: Pościel dobrej jakości 25.01.14, 12:48
      ja kupowałam w jysku gładka bawełnianą kronborg - używam jej prawie non stop od ponad 5 lat, wiadomo trochę się sprała ale po za tym nic. teraz mają tez zakupy internetowe i generalnie tą markę kronborg polecam, miałam też prześcieradło - przetarło się po 5 latach wink
      --
      Na swoim. Jest dobrze smile
    • frytka_81 Re: Pościel dobrej jakości 05.07.14, 11:07
      Podepnę się pod wątek z pytaniem o prześcieradła.
      Czy lidlowe z satyny bawełnianej są godne uwagi?
      Co możecie jeszcze polecić w cenie nie zabijającej?
      --
      allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=2080571
    • pazurman Re: Pościel dobrej jakości 22.06.17, 09:38
      najlepiej znaleźć jeden sklep(może być nawet na allegro) gdzie mają sporo różnych pościeli, zadzwonić i wprost powiedzieć żeby powiedzieli co jest dobrej jakości bo inaczej to totalna loteria. ja się parę razy nadziałem i wydałem ponad 200zł w sumie w błoto, aż trafiłem na taki sklep, zadzwoniłem i mi powiedzieli co i jak i jak się okazuje nie musi to być pościel za 150zł- może być za 60 zł i byś super, ja polecam www.poscielove24.pl pościel z bawełny za tak ok. 60-70zł elegancka sprawa i sporo wzorów
      • kaga9 Mam pytanie, SPAMERZE 22.06.17, 22:51
        Nie mylą ci się nicki, gdy tak gadasz sam ze sobą na forach? Niemniej dzięki, że ostrzegasz przed kiepskim sklepem.

forum.gazeta.pl/forumSearch.do?pageNumber=1&query=poscielove&author=&title=&forum=
    • stokrotka43210 Re: Pościel dobrej jakości 13.04.18, 21:43
      Najlepsze pościele z bawełny egipskiej czesankowej i największy wybór jest na Ursynowie w Warszawie al.KEN 94 lok.2 Selene Materace vis a vis kościoła z czerwonej cegły (Metro Stokłosy). Jest szwajcarska satyna, mako-satyna i jeresy.
    • kamilla.camillla Re: Pościel dobrej jakości 10.05.18, 11:14
      Ja ostatnio zakupiłam pościel od polskiego producenta - marohome.pl i szczerze? żadne ikea, elweye ani inne tego podobne chińskie wynalazki... Pościel, którą kupiłam to 100% bawełna, żywe kolory no rewelacja! a do tego cenowo bardzo fajnie, bo bez pośredników, który dolicza sobie ze 20-30 złoty. Znalazłam ich profil na instagramie po tym jak byłam w Ikei i przeraziłam się cenami... ceny w marohome są nawet niższe, a jakość nieporównywalna. Polecam!
    • an.16 Re: Pościel dobrej jakości 28.08.18, 12:01
      A ja nie lubię tej satyny bawełnianej. Jest dla mnie za śliska. Wole uczciwą, gęsta bawełnę (np. te droższe w IKEA), a na zimę flanelę. Tych flanelowych nie ma w IKEA, ale całkiem przyzwoite bywają w lidlu, tylko z wzorami trzeba uważać, bo Niemcy lubią "zaszaleć". Jysk to bardzo marna jakość.
    • purchawka2017 Re: Pościel dobrej jakości 10.09.18, 13:45
      Przez przypadek kupiłam pościel w Lidlu - miała być na działkę ale tak mi się spodobała, że kupiłam tez do domu. Trzeba jednak wybrać taką 100% bawełny, z napisem pościel z bawełny "renforce".

--
      Przepraszam za literówki, mam niesprawne palce. smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się