Dodaj do ulubionych

wymiana szyby w samochodzie za 25zł

01.11.10, 19:40
Ubezpieczałam samochód w PZU i agent zaproponował mi dodatkową usługę. Płacę 25zł za ubezpieczenie szyby, w razie uszkodzenia, zbicia PZU umawia mnie do zakładu z którym mają podpisaną umowę i wymieniają w ramach ubezpieczenia, nic nie dopłacając. Mój ojciec dokupił sobie do ubezpieczenia taką opcję i już po 2 tygodniach miał okazję sprawdzić czy to działa. Jednego dnia zgłosił uszkodzenie szyby a na drugi dzień już był umówiony w firmie montującej szyby, zresztą tej w której już sam kiedyś wymieniał. Sporo jeździ samochodem i w ciągu roku wymienia kilka szyb, jednorazowo to koszt 500-700zł. Jakby co nie jestem pracownikiem PZU.


--
moja galeria
Obserwuj wątek
   • joko5 Re: wymiana szyby w samochodzie za 25zł 01.11.10, 20:29
    Tego się obawiałam i nie będę się tłumaczyła, bo pewnie wszędzie widzisz ukryty podstęp. Tak czy inaczej nie wiedziałam wcześniej, że jest taka opcja i niestety zapłaciłam 5 stówek za szybę, więc takie ubezpieczenie to dla mnie spora oszczędność. A forum jest o oszczędzaniu
    --
    moja galeria
    • nvv Re: wymiana szyby w samochodzie za 25zł 01.11.10, 21:08
     > Tak czy inaczej nie wiedziałam wcześniej, że jest taka opcja i nieste
     > ty zapłaciłam 5 stówek za szybę, więc takie ubezpieczenie to dla mnie spora
     > oszczędność. A forum jest o oszczędzaniu

     Kupiłem los na lotto za 25zł, wygrałem 500zł.
     Czy to znaczy, że oszczędnie jest grać w lotto i powinniśmy na tym forum pisać o lotto? Pytanie retoryczne.
  • marzeka1 Re: wymiana szyby w samochodzie za 25zł 01.11.10, 20:49
   Za dużo przypadków: ojciec, który od razu doznaje "dobrodziejstwa" ubezpieczenia, bo wymienia kilka szyb rocznie, już 2 tygodnie po wykupieniu polisy. Widzisz, też jeżdżę sporo, prawko mam od ponad 20 lat, a nawet małego uszkodzenia szyby nie miałam, mąż- także, ba- w bliskim i dalszym otoczeniu nie pamiętam przypadku konieczności wymiany szyby.
   • agpagp Re: wymiana szyby w samochodzie za 25zł 01.11.10, 21:01
    ja tam nie wiem nie znam się nie z tego miasta jestem smile ale też mnie zastanowiło że kilka szyb w ciągu roku. mam krótko prawko bo raptem 5 lat a szyba poszła mi tylko raz jak poduszka wystrzeliła.
    --
    Jestem na dwóch dietach - na jednej byłam cały czas głodna.
    • jop Re: wymiana szyby w samochodzie za 25zł 01.11.10, 21:11
     Kilka szyb w ciągu roku to fizyczna niemożliwość, chyba że ktoś permanentnie parkuje w podejrzanej dzielnicy zostawiając na siedzeniu laptopa. (Ale po pierwszym razie powinien się nauczyć. Zresztą, jeśli się nie nauczy, PZU bardzo szybko nie będzie chciało mu dalej oferować tej usługi.)

     W ciągu nastu lat posiadania przez większość czasu 2 samochodów mieliśmy 2 przygody z szybami:

     1. TŻ przy wysiadaniu wypadła na siedzenie komórka, nie zauważył tego i tak sobie została; oczywiście błyskawicznie znalazł się chętny na cudzą własność;
     2. Miałam odprysk od kamienia na szybie, wprawdzie załatany żywicą, ale nie wytrzymał nocnych temperatur rzędu -22C i szyba pękła w tym miejscu.

     Tak więc kilka szyb rocznie - cuchnie kryptoreklamą na kilometr.
     • joko5 Re: wymiana szyby w samochodzie za 25zł 01.11.10, 21:42
      Jeśli się jeździ po mieście to rzeczywiście trudno uszkodzić szybę, ale robiąc kilkanaście tys kilometrów m-cznie jeżdżąc w długie trasy to uszkodzenie szyby to tylko kwestia czasu. A o mężu nic nie pisałam.

      Chciałam się tylko podzielić tym, czego sama się niedawno dowiedziałam, a na czy można zaoszczędzić podobno to forum o oszczędzaniu. Nie podoba się nie trzeba korzystać, według mnie warto jak ktoś dużo jeździ.

      Jak ktoś zachwala produkty W5 czy inne to też kryptoreklama???????


      --
      moja galeria
       • solejrolia Re: wymiana szyby w samochodzie za 25zł 01.11.10, 22:50
        bez przesady. wszystko jest możliwewink
        swego czasu Matiz miał wadę fabryczną, szyby strzelały aż miłosmile
        w nowym aucie w ciągu kilku miesięcy wymieniłam szybę 3razy. aż mechanik, ale nie z serwisu, wyjął takie blaszki spod szyby i wreszcie szyby przestały pękać. i jeszcze serwis domagał się ode mnie pieniędzy za wymianę, choć samochód był na gwarancji, wyśmiałam ichtongue_out gdyby wtedy była takia opcja ubezpieczenia, to pewnie po 2 wymianie szyby sama bym skorzystała.

        --
        NA SZCZYCIE
  • figrut Re: wymiana szyby w samochodzie za 25zł 02.11.10, 22:17
   Sporo jeździ samochodem i w ciągu roku wymien
   > ia kilka szyb, jednorazowo to koszt 500-700zł.
   Jeżdżę astrą kombi baaardzo dużo. W ciągu 6 lat raz była pęknięta i pokryło to AC bez dodatku "szyba" do ubezpieczenia.
   Tak na marginesie, to mnie by się nie opłacało absolutnie takie dodatkowe ubezpieczenie. Szyba przednia do kombi w stanie idealnym z odzysku (pełno ich), to w moim rejonie koszt około 100zł. +/- 20zł. i do tego montaż (jeśli ktoś by ją wymieniał) 20-40zł.
  • mima-mima Re: wymiana szyby w samochodzie za 25zł 03.11.10, 19:18
   A ja właśnie kupiłam sobie tę opcję i mój mąż też. We wrześniu wymieniałam szybę do Corsy i kosztowała mnie 450zł, teraz to będzie tylko za 25 zł. ktoś pisze, że to pokrywa AC, zgodzę się, tylko wtedy tracisz zniżki. Jeżeli np uszkodzisz szybę, czy ktoś ją stłucze itd, w nowym samochodzie, to koszt będzie spory, a tu macie tylko za 25zł. Ja skorzystałam, a Wy możecie zrobić jak chcecie.
   --
   http://lb2f.lilypie.com/POn4p2.png http://lbyf.lilypie.com/uLWkp1.png
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka