ozdoby świąteczne Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Święta coraz bliżej i tak mi przyszło do głowy że można własnoręcznie wykonać część dekoracji,
    tylko jakoś pomysłów brak,
    może macie jakieś sprawdzone? lub linki do fajnych stron?

jak na razie to planuję pierniczki na choinkę i pomarańcze z goździkami.
    • łatwym i tanim sposobem są kokardki ze wstążek. łańcuch z popcornu. cukierki w ładnych papierkach. orzechy włoskie lub szyszki, pomalowane srebrną czy złotą farbą, czy brokatową.
      figurki origami. są formy efektowne, a łatwe do złożenia.
      • W ubieglym roku robilam gwiazdki z masy samoutwardzajacej, potem malowalam sprayem na srebrno i zawiesilam na choinke, mialam super frajde ( pierwsze święta i choinka we własnym m.) i wyszlo super.
        Znam fajna stronke na samodzielne wykonywanie roznych ozdob, dekoracji i bizuterii, ale nie wiem czy moge tu podac bez konsekwencji. moge podeslac na maila jak cos.
        • Daj tą stronkę - chciałabym coś z dzieciakami zrobić - coś innego niż klasyczne łańcuchy z krepiny wink
          --
          Jeszcze trochę i świat będzie mój smile
          • to jest stronka:
            www.inspirander.pl/zrob-sama/swiateczne-dekoracje
            nie mogę znależć tych gwiazdek z ubiegłego roku, a mogą sie spodobać dzieciom:
            masę samoutwardzająca kupiłam w necie, rozgniotłam i rozwałkowałam na 0.5 cm grubości (jak ciasto) i foremkami do ciasteczek wycinałam kształty, potem zrobiłam dziurkę na wstążeczkę wykałaczką.
            zostawiłam do wyschnięcia i utwardzenia ( położyłam przy kaloryferze), potem papierem ściernym poszlifowałam brzegi. Przetarłam mokrą ściereczką, żeby oczyścić z pyłu i polakierowałam sprayem, założyłam wstążeczkę. Miłej zabawy
      • fajne pomysly na ozdoby do zrobienia w domu sa na stronie marty stewart. mozna sobie sciagnac gotowe szablony w pdf za darmo!!! jak ktos nie zna angielskiego to mozna sie wspomoc google translate. Ponadto duzo projektow ma tutoriale z obrazkami smile

www.marthastewart.com/christmas
        --
        mój blog o szyciu i rzeczach handmade
    • Witam!

Ja jak co roku przed świętami robię bombki. Czasami dodaję je do prezentów pod choinkę - taki drobiazg od siebie.
      Poniżej wklejam link do zdjęć moich ozdób:

fotoforum.gazeta.pl/72,2,1111,71156513,87322310.html
      Pozdrawiam
      E.

--
      Nigdy nie mów nigdy

• Od pewnego czasu czytam to forum i oszczędzanie zaczęło mi się podobać.
      Z ozdób świątecznych w tym roku powstały dopiero 2 łańcuchy z korali, które dawno temu córcia dostała w zestawie "mały artysta".
      Za to masowo zaczęłam przerabiać stare pudełka po butach na kartoniki na prezenty. Oklejam je starymi materiałami, krepiną zalegającą szafy córki, ozdabiam wstążeczkami, koronkami, tym co mi tylko wpadnie w ręce. Z drucików podarowanych przez mamę i koralików zrobię jeszcze bransoletki na świeczki. No i koniecznie witrażyki na okno, malowane farbami do folii.
      --
      maciekpowiedzial.blox.pl
    • Robię szydełkowe gwiazdki/śnieżynki i wieszam jako girlandy w oknie- odpowiednio wysoko, żeby kotów nie korciły... smile
      --
      ---------------------------
      Bardzo łatwo podbić moje serce- wystarczy być kotem. smile
      ---------------------------
      ivoncja.blox.pl/html
    • moze sie przyda komus?
      --
      Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. — św. Augustyn
      62
      "Kto nie naraża się na szwank - ten głównej stawki nie wygrywa"
      bastrowymix.blogspot.com/
    • ja w zeszłym roku zrobiłam takie serduszka
      koszty minimalne - skrawki lnu i pasmanterii + duża paczka waty smile
      --
      MÓJ BLOG O SZYCIU & HANDMADE
      • ja też robiłam takie serduszka, naprawdę fajnie wyglądają na choince smile
        ja użyłam materiału w czerwono-zieloną kratkę (z przewagą czerwonego) + złota kokardka z cienkiej tasiemki.
        --
        Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiona jestem.
      • zarazilam sie, mam juz z 15smile i dalej szyje
        --
        Inny Swiat - Zespół Aspergera
    • Dla mnie Święta to przede wszystkim rodzinna atmosfera, więc choinka tym piękniejsza im więcej na niej ozdób, których wykonanie przyniosło domownikom radość i satysfakcję np od cioci dostajemy szydełkowe aniołki - w życiu nie zamieniłabym żadnego z nich na masowo wytwarzaną bombkę z marketu- choćby najpiękniejszą. Największym sentymentem darze łańcuchy z wycinanki - najłatwiejsze do wykonania, ale mają w sobie to coś. Za to nie podoba mi się wieszanie sztucznych jabłek na choince- takie tam gruszki na wierzbie jak dla mnie ;D
      --
      Zajrzyj na blog o drodze do minimalizmu, oszczędzaniu powierzchni mieszkalnej, a także o organizacji i porządkach.
      plusultraminimalism.blogspot.com
    • ja polecam takie gwiazdki:

http://www.kuradomowa.com/grafika/papierowa_gwiazdka_3d_13.jpg

a tutorial jak to zrobić TUTAJ
      bardzo odstresowująca robota smile

--
      sygnaturka w tyle
    • arkusze filcu widziałam ostatnio w empiku
    • -Mam zamiar kupić wstążkę do wiązanek w jakiś świąteczny motyw (gwiazdki,śnieżynki, czy co tam znajdę) i obwiązać wszystkie doniczki z kwiatkami, które stoją na moich parapetach.
      -Mam na balkonie w doniczce mały świerk, będzie jak znalazł na stół zamiast wazonu z kwiatami, taka mini choineczkawink
      -czerwone świece
      -pomarańcza nabita goździkami,
      -jakieś suszone pomarańcze
      -na ławie misa z orzechami i/lub pomarańczami
      -lub talerz z pierniczkami
      -jemioła przymocowana do żyrandola
      A reszta, to już z zeszłego roku ozdoby typu obrus na stole w bałwanki.
      I oczywiście choinka- 2-3dni przed Wigilią wjedzie choinka. Mało mam bombek, ale dużo łańcuszków i lamety. no i światełka- zawieszam 2-3 komplety, żeby choinka była naprawdę dobrze oświetlona.

To i tak moim zdaniem dużo, żeby dom wyglądał świątecznie (i kiczowato jak należywink )

--
      www.zwyklybohater.pl/zwyczajna-ale-niezwykla
      • obowiazkowa taca z orzechami i mandarynkami
        kilkuletnie juz lampki- gwiazdki, do podwieszenia na karniszu, fajnie wygladaja i w dzien - rozpraszaja siwatlo sloneczne jak pryzmat, i wieczorem, jak sa wlaczone do pradu

swiecki , te mle kupowane na setki w czerwonych miseczkach
        kolorowe serwetki, kupowane na wyprzedazach w styczniu za 1/4 ceny

no i choinka
        w tym roku mamy zamiar udekorowac tylko swiatelkami i slodyczami smile
        --
        Inny Swiat - Zespół Aspergera
        • Tutaj nie oszczędzają na ozdobach smile Warto zobaczyć szukając inspiracji... smilepolonia.wp.pl/gid,14015934,img,14015961,kat,1010861,title,Kolorowy-Londyn,galeria.html
    • Zgodnie z tradycja wloska wszystkie szopki powinny byc gotowe w dniu 8 grudnia / Festa dell'Immacolata: Swieto Nepokalanej /. Mozna je ogladac do Swieta Trzech Kroli, czyli 6 stycznia.
      Na razie mam zdjecia domkow wykonanych / praca zbiorowa / z nastepujacych materialow: karton ondulowany, tacki z polistirolu, koszyczki od ricotty, piasek, zwir, drut metalowy, scinki materialow, koronek itp.

fotoforum.gazeta.pl/72,2,861,53710714,131199051.html
    • tu jest fajna strona z ozdobami itp
      www.tipy.pl/kategoria_99,boze-narodzenie.html
    • Tutaj też jest kilka pomysłów www.szypulka.pl/pytania/jakie-ozdoby-bo%C5%BConarodzeniowe-mo%C5%BCna-zrobi%C4%87-z-naturalnych-materia%C5%82%C3%B3w możecie dodawać swoje, bo moje choineczki szuja się smutne sad
      --
      "You made me the thief of your heart"
    • A w tym roku? Macie zmaiar kupic, dokupic, a moze zrobic wlasnorecznie? Jesli to ostatnie, to niedlugo czas zaczac.
    • O właśnie-temat na topie smile Pomysł na szycie serduszek rewelacyjny, może wypróbuję?
      A poza tym u nas co roku:
      -cukierki w błyszczących papierkach
      -szyszki sosnowe, jodłowe, świerkowe... niektóre naturalne, inne w brokacie lub pomalowane złotym sprayem
      -plasterki suszonych cytrusów
      -pierniczki zdobione lukrem
      -kokardy z organzy
      • Ja od początku małżeństwa kiedy mam własną choinkę to sama ją przybieram, oczywiście mamy światełka, ale bombek tradycyjnych na razie jeszcze nie, choć już najstarsze dziecko zaczyna się dziwić smile
        Przerabiałam już :
        -pierniczki, ozdabiałam białą czekoladą, bo lukier jest mniej widoczny
        - plastry pomarańczy
        - kule (bombki) i gwiazdki robione z sianka (ze sklepu zoologicznego), owijam nitką nadając kształt i potem trochę złotego spayu
        - z sizalu w różnych kolorach np. czerwony też robię gwiazdki czy kulki do zdobienia wieńców, stroików czy wieszania na ścianie itd.
        - na choinkę jako łańcuchy lub do stroików takie koraliki na łańcuchu, kosztuje parę zł a jest kilka metrów np. alleslub.nazwa.pl/images/koraliki/koraliki_szpula.jpg
        - szyszki pomalowane na złoto
        - mam też krzew ostrokrzewu w ogródku, więc gałązki zielone lub złote też są fajne

Kilka lat temu w jakimś magazynie florystycznym zobaczyłam taki pomysł i też mam zrobione, zdjęć nie mogę na necie znaleźć więc krótki opis. Róg z sizalu (ja mam takie beżowe, do kupienia w kwiaciarniach czy giełdzie) jak np. tu stawiamy do góry nogami, ten cienki długi koniec jest z drutu, wiec wyginamy go jak sprężynkę czy inaczej, na końcu przyklejamy srebrną gwiazdkę np. ugniecioną z foli aluminiowej, a do całego rogu przyklejamy np. kilka ozdobnych perełek czy czegoś innego. Dla mnie wygląda super np. jak stoją 3 obok siebie.
        W tym roku na giełdzie kwiatowej zamierzam kupić takie na baterie wkłady do zniczy (kosztują chyba 3 zł, czas świecenia 50 dni) i takimi świecami przystroić dom gł. z zewnątrz.
        • bardzo mnie zaciekawiły te znicze, chyba wykorzystam...
          Ale robisz z nich np jakąś ścieżkę czy podświetlasz np wielką choinke lub bałwana? bo nie mam koncepcji na niesmile
          • jestemeco.pl/2012/blyskawiczne-ozdoby/#.UKFWluS8_KV tutaj znalazłam fajny pomysł na ozdoby smile przy okazji zrobiłam porządek w szufladce z pasmanterią. Suwaczki pomalowałam sprayem, ale myślę że zwykła farba też będzie dobra. Mam nadzieję, że się przyda smile
          • Stety ogródek mam zasłonięty żywopłotem i praktycznie nic nie widać, wiec myślałam o takim stroiku z koła z iglaka z jakimiś ozdobami i w środek wsadzić tę świecę i powiesić na oknie balkonowym (bo to widać z ulicy), też przy drzwiach wejściowych mam dwie donice teraz są wrzosy, ale potem wrobić jakieś stroiki i świecie w nie powstawiać. Pewnie też w domu poustawiam, bo mam kilka takich metalowych lampionów to się będą świątecznie świecić.
            Choinkę mam wielką, ale mężowi nie chce się jej ozdabiać tzn. kilka sezonów szarpał sie z jakimiś lampeczkami, ciągle to działało lub nie ogólnie słabo, kupiłam mu węża świetlnego to zepsuł się podczas zakładania, więc w zeszłym roku nic nie było. W tym roku myślę o zakupie takich z węża świetlnego reniferów z saniami, tutaj może się nie zepsuje, bo nic nie trzeba robić tylko postawić uncertain
    • Niektorzy juz wykonuja / dzielo nie jest jednak moje: tylko zdjecie zrobilam /:
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,857,103870897,139806810.html
      Wykonanie bardzo proste. W necie jest mnostwo porad np. www.tipy.pl/artykul_5665,jak-zrobic-choinke-z-gazety.html
    • Sloikowe balwanki:
      twojediy.blogspot.it/2012/11/soikowe-bawanki.html
      A ja mam juz malenkie polarowe szaliczki, ktore zostaly mi z ozdob zeszlorocznych smile
    • Widze, ze kryzys spowodowal wybuch kreatywnosci smile
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,1111,140589146.html
      • podpowiecie mi gdzie moge kupić srebrny spray - tak aby pomalować nim orzechy?
        • W Lidlu ma być w przyszłym tygodniu, złoty, srebrny, z brokatem i jak szron. A poza tym na jakiejś giełdzie florystycznej, w castoramie, papierniczym itd. Tylko uważaj na ceny bo w papierniku chyba >30 zł, a takie najtańsze to ok. 10 zł.
    • chciałabym zrobić bombki z muliny ale nie wiem gdzie kupić klej hobbystyczny i klej w sprayu, bo w instrukcji pisało, że trzeba użyć takich klejów
      --
      aby wyjść musiałam przedzierać się przez tłum stojący do kas(brzydki zapach, fioletowe nosy, stare jesionki, blade pełne depresji i smutku oczy na styranych życiem w biedzie twarzach) by Gazeta mi płaci o Biedronce
    • na allegro jest kilka odmian filcu. Grubość do wykonania bombek czy choinek potrzebna to 1mm czy 3 mm?
      --
      aby wyjść musiałam przedzierać się przez tłum stojący do kas(brzydki zapach, fioletowe nosy, stare jesionki, blade pełne depresji i smutku oczy na styranych życiem w biedzie twarzach) by Gazeta mi płaci o Biedronce
      • Ja robilam w zeszlym roku ozdoby z filcu, ale nie bombki / zwierzadka, gwiazdki itp. /. Mialam 2 rodzaje filcu i ten cieniutki / chyba prod. Stamperia / nie bardzo mi sie podobal / rozciagal sie w rekach /. Lepszy kupuje na bazarze: tez cienki, ale scislejszy. W necie nie kupowalam, gdyz moim zdaniem trzeba dotknac takie rzeczy. 3 mm to raczej za duzo.
        Co do materialow, nie poradze. Nie mieszkam w Polsce. Spray u mnie sprzedaja nawet w chinskich sklepach i to w kilkudziesieciu kolorach. Jesli ktos ma zaufanie do chinszczyzny...
    • Ja robię wspólnie z moim dzieckiem łańcuchy na choinkę z kolorowego papieru smile Głównie robię to dlatego, że moje dziecko lubi takie plastyczne zabawy smile
      --
      ubezpieczenia direct
    • fotoforum.gazeta.pl/72,2,1111,140755180.html
    • Ja robię takie bombki ze wstążek satynowych:
      http://hell.pl/blanka/pliki/bombki/3kolory-granatowa-3-small.jpg
      http://hell.pl/blanka/pliki/bombki/brazowa-cekiny-kwiatki-1-small.jpg

A oprócz tego będziemy z dziećmi robić łańcuchy z kolorowego papieru i spróbujemy też zrobić takie gwiazdy.
      --
      Moje bombki
    • moze służyc praktycznie i jako dekoracja , w zależnosci od użytych materialów .
      wzielam 24 pudełka po zapałkach , okleilismy z 3 stron kolorowym papierem ( żeby było szybciej tym samoprzylepnym ) , cyfry tez takie małe czarne do przykeljania ( pamiętacie takie stare arkusze z literkami i cyframi smile to własnie taki relikt przesżłosci , choć moze aktualnie tez produkują )
      tą nieoklejoną częścią pudełka przykeilismy na sztywny kartonik .
      Jeśli chodzi o zawartość to tutaj jets duże pole do popisu -w zależności od inwencji twórczej rodziców i dziecka .
      Mi chodza po głowie kupony na coś , np kino czy inne atrakcje .Oczywiscie nie codziennie , ale jak sie 2 trafią to powinnno byc atrakcją .
      żeby nie kusiło -po włożeniu zawartości -mozna zabezpieczyc taśmą klejącą smile
      Dodatkowo ten karton mozna dowolnie ozdabiać ...nie wiem u góry nakeić czapkę mikołaja mozna ozdobić watą , albo łńcuchem choinkowym , my wybralismy czystą forme wink

--
      "Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej Inkwizycji"
    • Własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne to zabawa dla całej rodziny - zobaczcie tutaj - wiele ciekawych, prostych i efektownych pomysłow!!

mojehobby-mojapraca.blogspot.com/search/label/Zr%C3%B3b%20to%20sam%20-%20szablony
      • Bombki nieladne, ale lampiony calkiem calkiem.
        Ja w zeszlym roku kupilam ciasteczka w specjalnym swiatecznych puszkach z otworkami www.neom.it/neom/wp-content/uploads/2011/09/3DfinaleNOTAPPO2c_Low2.jpg
        Puszka jest dosc duza. Stawiam ja na podlodze, a do srodka wkladam swiece albo wiazke lampek choinkowych. Robi konkurencje choince. Jesli ktos ma w domu majsterklepke, to taka puszke moze zrobic sam.
    • twojediy.blogspot.it/2012/12/wacikowa-choinka.html
    • forum.gazeta.pl/forum/w,33231,140926425,140926425,jak_uszyc_aniola_tutoriale_.html
    • forum.gazeta.pl/forum/w,33231,140973987,140973987,Swiateczna_owieczka_.html
      Pozazdroscic.
      • U mnie świetnie sie sprawdza co roku cynamon w laseczkach wsypany w wazony i udekorowane choćby gwiazdą betlejemską - piękna dekoracja i pięknie pachnie smile
        Nawet na choince wieszam , do tego plasterki suszonych owoców albo całe owoce i nawet bombki niepotrzebne , taka naturalna choinka daje mnóstwo zapachu na całe mieszkanko
        • A może takie rozetki jak ja ostatnio robiłam? Papier, klej i nożyczki, łatwo się robi: nocmajowa.blogspot.com/2012/12/diy-swiateczne-rozetki.html
          --
          www.nocmajowa.blogspot.com/
        • @Aniu
          a Ty sama robisz te "suszki' czyli plasterki suszysz w jakiś
          sposób czy kupujesz? Dziewczyny tu wprawdzie pisały jak to zrobić ale
          mnie nie wychodzą takie plasterki, pleśnieją mi ... I cynamon mnie
          interesuje - gdzie go kupujesz?? To faktycznie tak mocno pachnie??
          • carla123 napisała:

> @Aniu
            > a Ty sama robisz te "suszki' czyli plasterki suszysz w jakiś
            > sposób czy kupujesz? Dziewczyny tu wprawdzie pisały jak to zrobić ale
            > mnie nie wychodzą takie plasterki, pleśnieją mi ... I cynamon mnie
            > interesuje - gdzie go kupujesz?? To faktycznie tak mocno pachnie??

Ja wszystko kupuję , nie miałabym czasu na robienie samej
            Możesz poszukać w jakiejś lepszej kwiaciarni chociaż dużo tego znajdziesz na allegro ( ja kupuję na all od DALIA-RP albo w ich sklepie tez dostaniesz www.sztuczne-kwiaty.eu . Bardzo ciekawe mają rzeczy
    • Podczas porzadkowania przypraw znalazlam maly sloiczek po majonezie z piekna swiateczna dekoracja / oprocz malego 2 duze, na ktore tez musze znalezc pomysl /. Galke muszkatolowa "wykwaterowalam" do innego, na dno wsypalam srebrny "zwirek" z saszetek zapachowych / z ciekawosci kiedys zajrzalam do srodka i "zwirek" odstawilam do recyclingu /, do sloiczka wlozylam maluta swieczke, a rowki na gorze przykrylam szaliczkiem z czerwonego polaru. Uzyskalam piekna ozdobe swiateczna i zagospodarowalam przydasie. Mozna ja zreszta zrobic z klasycznego sloiczka malujac dekoracje farbami do szkla.
    • twojediy.blogspot.it/2012/12/parapet-pod-pierzynka.html
    • ja znalazłam wczoraj e-book DIY na srebrnej agrafcewink są tam zdjęcia i dokładne opisywink tu daje linka [url=http://srebrnaagrafka.pl/artykuly/darmowy-ebook-z-dekoracjami-swiatecznymi-krok-po-kroku] dzisiaj wezmę się za choinki na stółwink
    • To juz chyba pomysl na Boze Natodzienie 2013:
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,1111,141008691,141286569.html
    • Za pasem listopad: najlepsza pora na wlasnoreczne robienie ozdob swiatecznych / zanim sie zacznie grudniowa goraczka zakupow, sprzatania itp. /.

Oto tutorial jak zrobic sympatycznego balwanka:
      lecosedichiara.blogspot.it/2012/12/tutorial-un-pupazzo-di-neve-express.html
      Koszt materialow 0 zl.
      • przesympatyczny smile

poza tematem - co mozna zrobic z resztek wstazek, 10- 15 cm, pozostalych z innych projektow?
        --
        co bylo to bylo
        co moze byc jest
        a bedzie to co bedzie
        • Zależy jakie to wstążki, grube czy cienkie....
          takie na 3-4cm grube to można pokroić na małe kwadraciki, powbijać w steropianową bombkę i mamy extra "puchacza".
          Cieńsze można również jako ozdobę do bombki, pasek koło paseczka układać, ciut bardziej żmudna praca, ale efekt też może być super. Ja tak robiłam z organzą akurat, mam zresztą jeszcze pół rolki więc pewnie w tym roku dorobimy kolejne wink
          • szerokosc 1,5 cm
            --
            co bylo to bylo
            co moze byc jest
            a bedzie to co bedzie
            • To teraz tylko możesz kupić kule steropianowe i działać, podsyłam kilka pomysłów:

Bombka z cienkich wstążek

różności

z dodatkami

A jak ktoś wpadnie jak zrobić to to czekam na instrukcje, bo podoba mi się bardzo big_grin

sreberko

A tutaj dodam moje "cudo", na żywo wygląda zdecydowanie lepiej:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ed/ii/nfqb/bpMdqcvumbKyAjtplB.jpg
              • supersmile
                jade szukac kulek
                --
                co bylo to bylo
                co moze byc jest
                a bedzie to co bedzie
                • ja stacjonarnie nie dostałam, na all chyba mimo wszystko wychodzi najtaniej.
                  Kupowałam 10cm na te puchacze i 12cm na owijanie, ale wtedy wstążka musi być dość długa smile Te wielkie bombki pięknie wyglądają z kokardami, które też można samemu zrobić z takiej organzy z drucikiem, wtedy tylko się wyciąga układa drucik i jest, nie trzeba na nowo kombinować z wiązaniem smile
              • W tym roku u mnie królują wstążki. zaczęłam od karczochów, potem próbowałam z falbankami, marszczeniami. Zainspirowana zalinkowanym przez Ciebie "sreberkiem" zrobiłam dwie bombki, które nazwałam "różyczki". Może nie jest to żadna oszczędność. Na choinki zużyłam całą 32 metrową rolkę wstążki, ale mam coś innego niż masowa chińszczyzna zalegająca półki sklepowe.
                http://img4.imageshack.us/img4/1791/95l0.jpg
                http://img89.imageshack.us/img89/9845/mqni.jpg
                http://imageshack.us/a/img194/1876/yhj5.jpg
                http://img543.imageshack.us/img543/958/33i5.jpg
                http://img716.imageshack.us/img716/6955/qoa4.jpg
                http://img34.imageshack.us/img34/1986/3h6c.JPG
                http://img542.imageshack.us/img542/6076/efug.jpg
                --
                moje rękodzieło dla Pawełka
                Podaruj 1% podatku: KRS 0000037904, cel szczegółowy: "78 Dura Paweł"
                Paweł potrzebuje pomocy
                • No to ja teraz poproszę o instrukcje "sreberka".
                  Jaką konkretnie taśmę użyłaś i jak ją "nakładałaś" żeby się nie rozleciała?
                  Moje puchacze tanio też nie wyszły ok 8zł jedna (sam materiał), ale ja też nie lubię masówki, poza tym, jak mi mało to mogę sobie dorobić sama a co roku ciężko w sklepie dostać to samo smile
                  Poza tym wielkie bombki kosztują też więcej niż standardowe 6 i 8cm wink
                  • Użyłam bombki 8 cm i wstążki satynowej 25 mm. Szpilki miałam krótkie, ale przy sztywniejszej wstążce lepsze chyba byłyby tradycyjnej długości. Dopinałam wstążkę warstwa pod warstwę robiąc zakładki. Postarałam się opisać to na blogu, ma nadzieję, że będzie czytelne:
                    bombka róża
                    --
                    moje rękodzieło dla Pawełka
                    Podaruj 1% podatku: KRS 0000037904, cel szczegółowy: "78 Dura Paweł"
                    Paweł potrzebuje pomocy
      • W tamtym roku zrobiłyśmy z córką z 60 ozdób z masy solnej. Mała córka, to i ozdoby prostesmile.
        Po wyrobieniu i rozwałkowaniu masy solnej, powycinałyśmy formami serduszka, choinki itp. Dodatkowo wycięłyśmy małe kółeczka na wstążkę do zawieszenia. Po wyschnięciu w piekarniku, ozdoby spsikałyśmy złotą farbą w sprayu. Wyszły nam naprawdę ładne, tanie i łatwe w wykonaniu ozdoby na choinkę.
    • Ozdób nie robię, ale kartki świąteczne już tak smile
      --
      Ludzie fałszy­wi,siejący zamęt w sze­regach nasze­go pry­wat­ne­go życia, pękają w szwach zaz­drości szczęścia innych. Wiesz coś o tym, prawda?
    • malowanki-krychy.blogspot.it/2013/11/jak-zrobic-prosty-adwentowy-kalendarz.html
    • sztukaoswojona.blogspot.it/2010/12/choinki-na-szybko.html
      • Nie na choinkę, ale też ozdoba świąteczna, i praktyczna, bo zjeść potem można - mam na myśli domek z piernika:
        nocmajowa.blogspot.com/2013/12/domek-z-piernika.html
        a lukrowane pierniczki też na choince powiesić można smile
        --
        www.nocmajowa.blogspot.com/
    • Robicie juz? smile
      • Ja już robię. Wyszywam obrazki na plastikowej kanwie - zawisną na choince i w oknach. W przyszłym tygodniu planuje zakupy żeby nowe bombki zrobić.

--
        smile
        • My tez już co nieco zrobiliśmy. Mamy gotowy stroik na drzwi - z szyszek, pierniki - cześć powiesimy na choince, mój syn zroibił jakies dziwolągi do powieszenia - zainspirowany minecraftem, czy jakoś tak..., ja planuję zrobi w tym roku choć jedną bombkę karczoch - dla uświadomienia co to za ustroństwo, podaję namiary. Sprawa nie łatwa - ale moja ambicja bedzie silniejsza.....oby. Niemniej jednak trzymajcie kciuki smile
      • Nie. Mamy takie zasoby, ze obdzielilabym kilka mieszkan, jakos tak sie nazbieralo przez laaata, nawet nie chce mi sie wszystkiego wyciagac wink
        --
        Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
        Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
        "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
        58

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.