oszczedzanie na soczewkach kontakto...

Oszczędzamy

założyciel: roxanna1336

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • hej, przypadkiem odkrylem to forum i pomyslalem, ze podziele sie moim sposobem na zaoszczedzenie paru(dziesiat) zlotych miesiecznie;

otoz jesli ktos nosi szkla kontaktowe (miekkie, wysokouwodnione) to polecam zakup jednodniowych soczewek kontaktowych (30 sztuk najtanszych, najtaniej jest je kupowac w internecie, marka nie ma znaczenia, chociaz ja preferuje soczewki Zeis, bo latwo sie je zaklada) i ich noszenie przez dluzszy okres czasu niz jeden dzien; nie ma absolutnie zadnych problemow; sam nosze takie soczewki nawet do miesiaca czasu (przypominam - sa to soczewki jednodniowe);

jako plynu do mycia soczewek uzywam zwyklej soli fizjologicznej (sterylnej) ktora w aptece kosztuje mniej niz zlotowke; dzieki uzywaniu zwyklej soli fizjologicznej zamiast bog wie jakich wymyslnych (i drogich) plynow do plukania soczewek nie mam absolutnie zadnej alergii na soczewki ani czerwonych oczu ktore mialem przy uzywaniu plynow typu 7 w 1, 3 w 1 etc. (ktore myja czyszcza sterylizuja etc.);

codziennie sterylizuje pudeleczko na soczewki poprzez jego wygotowanie we wrzatku a potem je przeplukuje sterylna sola fizjologiczna;

sol fizjologiczna mozna tez uzywac zamiast kropli do oczu w momencie kiedy wydaje nam sie ze oko robi sie za suche; absolutnie nie ma sensu kupowac kropli do suchych oczu - to wszystko tylko kit marketingowy - zwykla sol fizjologiczna jest zbawienna dla oczu i mozna jej lac do oczu w ilosciach dowolnych;

i na koniec pare zasad:
    1/. wieczorem ZAWSZE nalezy wyciagnac soczewki bo oko jest juz zmeczone i potrzebuje odpoczac;
    2/. codziennie nalezy zmieniac spol fizjologiczna w pudelku z soczewkami;
    3/. codziennie nalezy myc soczewki sola fizjologiczna przed zalozeniem; w momencie kiedy wkladamy soczewke do oka po raz kolejny nastepnego dniai mimo umycia w soli poczujemy swedzenie po zalozeniu to oznacza ze jest na niej osad bialkowy ktorego nie da sie juz tak latwo usunac i po prostu taka soczewke wyrzucamy i bierzemy nastepna z pudelka (jest ich 30 w pudelku wiec to zaden problem); absolutnie nie nosimy soczewki ktora wywluje pieczneie/swedzenie;

mam nadzieje ze komus sie te porady przydadza; jesliby to policzyc to oszczednosc jest dosc spora (na plynie i na soczewkach);

• 13.12.10, 07:35 Odpowiedz
    a na czasie? smile
  • 13.12.10, 08:30 Odpowiedz
    No nie wiem czy w przypadku uszkodzenia rogówki i ostrych stanów zapalnych nie wydasz więcej na leczenie...
  • 13.12.10, 08:31 Odpowiedz
    Hmmmm, noszę soczewki od 15 lat, i powiem szczerze, że nie odważyłabym się nosić jednodniowych...miesiąc - tylko ze względu na oszczędność ! tym bardziej, że np. soczewki 3 m-czne Bauscha kosztują 39 zł za 6 sztuk (czyli 9 m-cy noszenia) - na przykład tu: allegro.pl/soczewki-kontaktowe-soflens-38-bc-8-7-promocja-i1344775368.html
    więc koszt: 39 zł/9 m-cy= 4,33 zł/m-c
    Zastanawiam się nad kupnem soczewek 30 dniowych (dzień&noc), Co prawda nie mam przekonania, ale może to się zmieni jak spróbuję - może kotś nosi i podzieli się wrażeniami?. Wtedy odpadają płyny, pudełeczka itp.
    Soli fizjologicznej nie próbowałam, ale przypuszczam, że płyn do pielęgnacji soczewek to coś podobnego jak sól.
    Dodam, że pudełek do przechowywania jeszcze nigdy nie wygotowywałam.

• 13.12.10, 08:40 Odpowiedz
    hejsmilesoczewek używa mój mąż od lat 10-od 3 kupuje przez internet, 50%taniej wychodzi- na noc zawsze zdejmuje-płyn też jest duuużo tańszy np. na allegro,i myślę że jakieś ekstremalne oszczędności to już nie trzeba robić-skoro na 1 mie. wychodzi ok. 5złsmileale jaki komfort niebo lepszy od okularów(parowanie itd)właśnie syn zaczął nosić ma dopiero 9 lat-ale jak będzie chciał
    soczewki kiedyś-napewno mu nie odmówimysmile
  • 13.12.10, 08:59 Odpowiedz
    gk102 napisała:

tym bardziej, że np. soczewki 3 m-czne Bauscha kosztują 39 zł za 6 sztuk (czyli 9 m-cy noszenia) - na przykład tu: allegro.pl/soczewki-kontaktowe-soflens-38-bc-8-7-promocja-i1344775368.html

Soczewki na ww. stronie, to soczewki MIESIĘCZNE! Jest ich 6 szt., tzn.że opakowanie starcza na 3 miesiące.
  • 13.12.10, 09:10 Odpowiedz
    Ojej kliknęłam pierwszą lepszą aukcję - kwartalne są np. tu:

allegro.pl/soczewki-kontaktowe-soflens-38-bc-8-7-promocja-i1344775368.html
    a tak wogóle to skąd wiesz, że tamta aukcja to miesięczne? nie pisze przecież.
  • lepiej kupic 6 szy miesiacznych do noszenia przez miesiac non stop bez zdejmowanai
  • 13.12.10, 10:50 Odpowiedz
    Według mnie to oszczędzanie kosztem zdrowia oczu. Na razie Tobie się nic nie dzieje, ale ktoś się może na tym przejechać - jak się lekarz dowie co jest przyczyną to nie będzie zmiłuj się! Leki do oczu sporo kosztują, a leczenie często bywa długotrwałe...
  • 13.12.10, 11:09 Odpowiedz
    Te parę(dziesiąt) złotych miesięcznie, które zaoszczędzasz, proponuję zacząć już teraz odkładać na poczet leczenia stanów zapalnych i uszkodzeń rogówki, bo proces jest drogi, długotrwały i nie zawsze kończy się powodzeniem.

Pominąwszy już fakt, że soczewki jednodniowe służą do jednorazowego użytku, płukanie soczewek samą solą fizjologiczną nie wystarcza, bo soczewkę trzeba jeszcze przy okazji odbiałczyć - i dlatego właśnie konieczne jest używanie specjalnych płynów.

Takie akrobacje kosztem własnego wzroku to idiotyzm. Jeżeli nie masz na razie kasy na soczewki, to po prostu chodź w okularach.

--
    Anthonka to ja.
  • 13.12.10, 11:46 Odpowiedz
    Moja starsza córka nosi soczewki jednodniowe. Jest to wygodne, ubierze na cały dzień i wieczorem wyrzuca. Kupujemy w sklepie internetowym od razu 200 sztuk (na sto dni). Na pewno jest to taniej, wychodzi 3 zł za parę soczewek dziennie (nosi na zmianę z okularami, 2-3 razy w tygodniu, codziennie to byłby dość duży koszt). Ale żeby jednodniowe nosić dłużej, na to nie wpadłam, szkoda oczu dziecka. Myślicie, że taniej by wyszło kupić miesięczne plus płyn? Czy jeśli ona potrzebuje soczewek na 2-3 dni w tygodniu, to te miesięczne można nosić na przykład 6 tygodni czy lepiej tylko 4 tygodnie?
  • 13.12.10, 11:58 Odpowiedz
    Życzę powodzenia uncertain Nosiłam przez półtora miesiąca kilka razy soczewki miesięczne i o mało nie nabawiłam się zapalenia rogówki.
    Jeśli musisz oszczędzać, polecam przestawić się na okulary uncertain
  • 13.12.10, 12:08 Odpowiedz
    Nie wiem, czy to do mnie? wink

Chyba więc najwygodniej (ALE NIE NAJTANIEJ) wyjdą jednodniowe. Są sklepy internetowe, gdzie można je kupić dużo taniej, niż u optyka.
  • 13.12.10, 12:09 Odpowiedz
    Ja noszę soczewki od 14 lat. Od około 2 lat noszę tylko i wyłącznie soczewki bausch&lomb pure vision 30 dni i nocy. Są dla mnie rewelacyjne, nie zamienię ich jak na razie na żadne inne. Muszę dodać, że przez te wszystkie lata nigdy nie miałam żadnego zapalenia spojówek itp. rzeczy.
    Kupuję je na allegro, bo są o połowę tańsze w porównaniu z optykiem.
  • 13.12.10, 13:15 Odpowiedz
    A jak z demakijażem? nie ma problemu przy tych soczewkach? rano nie masz suchego oka??? nie podwinęło ci się nic nigdy??
  • 13.12.10, 13:21 Odpowiedz
    noszę soczewki od jakiś 10 lat.
    uważam, że podane przykłady miesięcznego noszenia soczewek jednodniowych to przesada. podobnie uważam, że sama sól fizjologiczna do pielęgnacji soczewek nie wystarczy.

zgodzę się jednak z tym, że soczewki można nosić dłużej niż zaleca producent. moja okulistka mi mówiła, że dwutygodniowe można nosić miesiąc.
    używam soczewek miesięcznych, ale noszę je nieco dłużej (jakieś 5 - 6 tygodni). zdejmuję na noc zawsze, poza jakimiś wyjątkowymi sytuacjami, jak np gdy jestem w podróży. używałam różnych soczewek, różnych płynów.
    ostatnio odkryłam soczewki i płyn z Rossmana. soczewki 19.90 za 2 sztuki miesięcznych. płyn duży ostatnio kupiłam za 17.90, uważam, że są całkiem ok, żadnego dyskomfortu nie zauważyłam.
    zamawiałam również przez internet.

zgodzę się z używaniem soli fizjologicznej zamiast kropli do oczu, takich przeciw wysuszeniu (również płyn do soczewek można używać w takiej roli). sól może być też użyta do wyczyszczenia i przechowania soczewek w jakiejś awaryjnej sytuacji, np gdy skończy nam się płyn, albo niespodziewanie nocujemy poza domem, ale na dłuższą metę nie może być stosowana zamiast płynu. płyn odbiałcza, dezynfekuje itp. w awaryjnej sytuacji można użyć do przechowania, umycia zwykłej przegotowanej i ostudzonej wody. a przechować można w kieliszkach ustawionych na podpisanej kartce OL i OP (jeśki mamy różne wady).

w kosmetyczne mam zawsze kilka ampułek z solą. właśnie na takie awaryjne sytuacje, gdyby coś wpadło do oka, musiałabym zdjąć soczewkę. Sól ma taką przewagę, że zajmuje mniej miejsca niż najmniejszy płyn (który po otwarciu trzeba zużyć), w awaryjnych sytuacjach wystaraczy. (płyny w małych opakowaniach kosztują dużo więcej niż w dużych, ale to chyba każdy zauważył).
    a komfort w porównaniu z okularami jest bezcenny

• 13.12.10, 16:09 Odpowiedz
    To jest tak straszne, że trudno uwierzyć, że to nie troll..
    Zdarza mi się przedłużyć noszenie soczewek jednodniowych o 1 dzień (czyli noszę jednodniową 2 dni) albo miesięcznych o tydzień-dwa, ale nosić jednodniową 30-krotnośc zalecanego czasu??
    Moim zdaniem to jest jakieś strasznie nieodpowiedzialne i tak jak ludzie Ci piszą - przygotuj się na bolesne i kosztowne leczenie w przyszłosci.
    Tak samo z płynem - płyn ma za zadanie usuwanie nalotu białkowego, sól tego nie robi.
    To jest forum o Oszczędzaniu, a nie dziadowaniu. Jeżeli chcesz oszczędzić to kupuj soczewki i płyn przez neta i zamiast jednodniowych noś miesięczne. ALe to co proponujesz to jest już po prostu makabryczne..
    --
    Zostań Psim Aniołem!

Fundacja Azylu pod Psim Aniołem
    www.psianiol.org.pl/
  • 13.12.10, 16:59 Odpowiedz
    To musi być troll... Nikt o zdrowych zmysłach nie wpadł by na coś takiego.
  • 13.12.10, 17:05 Odpowiedz
    E, nie tak rzeczy ludzie z soczewkami wyczyniająwink Znam przypadki przycinania nożyczkami, noszenia miesięcznych non stop bez zdejmowania...
  • 13.12.10, 17:58 Odpowiedz
    Powiem tak: musiałabym na głowę upaść, aby jednodniowe soczewki nosić miesiąc; zdarzy mi się o tydzień przedłużyć "żywot" miesięcznych, ale to maks.
    Dla mnie przy torycznych soczewkach realną oszczędnością jest zakup ich przez neta.
  • 13.12.10, 19:18 Odpowiedz
    Twarz myję żelem do mycia twarzy, co jest jednoznaczne z tym, że makijaż z oczu również. Maluję oczy cieniem do powiek i tuszem do rzęs. Nic mi się nie dzieje. Rano czasem mam suche oko, ale jedna kropelka VIDISEPTu (cena ok.7zł) i po problemie.
    Jednego tylko żałuję, że nie mogę sobie potrzeć oczu tak jak się czasami chce, ale to przy każdych soczewkach jest problem.
    Na dzień dzisiejszym nie wyobrażam sobie życia bez tych soczewek.
  • 13.12.10, 20:18 Odpowiedz
    oszalales albo jestes trollemsmile ja nosze soczewki od 16 lat i sklaniam sie coraz bardziej ku wymienianiu ich na czas, tez kiedys tak probowalam 'oszczedzac' (chociaz nie az tak ekstremalnie). ale ja odwazylam sie zapytac okulistke co ona na to i dowidzialam sie, ze soczewki maja okreslone parametry np. przepuszczalnosc tlenu, ktore po okreslonym czasie po prostu przestaja byc spelnione. To ze sie nic nie dzieje, nie znaczy ze nie szkodzisz swoim oczom- ale wybor nalezy do Ciebie. Ciut mozna przenosic, ale nie za dlugo.
  • 13.12.10, 21:50 Odpowiedz
    Gratuluję głupoty, nie oszczędności. Ja kiedyś, kiedy jeszcze były popularne soczewki roczne, "przenosiłam" je przez miesiąc. Zakończyło się erozją rogówki, bólem i opierniczem od lekarza.

Solą fizjologiczną ratowałam się kiedy zapomniałam kupić płyn, ale to sporadycznie. Jesteś pewien, że sól fizjologiczna odbiałcza soczewki?

Znaleźć niedrogie szkła, bo są takowe, a nie dziadować kosztem własnego zdrowia.

--
    "Ja jestem zbyt Narcyzem, zeby pisac o Sobie z małej litery tongue_out" / hotally
  • 13.12.10, 21:59 Odpowiedz
    nie, do autora smile sorry smile
  • 14.12.10, 12:58 Odpowiedz
    Na soczewkach się nie znam kompletnie, temat mnie nie dotyczy, ale mam zespół suchego oka i używam często preparatów typu sztuczne łzy. I teraz mnie to zaciekawiło - ktoś wie, czy ta sól fizjologiczna da radę jako zastępnik kropli, tak po prostu do nawilżania oczu?
  • 14.12.10, 13:22 Odpowiedz
    Witam w imieniu także suchych oczusmile Wydaje mi się, że nie. Sól fizjologiczna przemywa oczy, natomiast krople zostawiają film, który nawilża oczy.
  • 14.12.10, 14:42 Odpowiedz
    Choruję na oczy i często goszczę na oddziałach okulistycznych w szpitalach.
    Przeciętny człowiek (w tym ja przed chorobą) nie zdaje sobie sprawy jak wrażliwym organem jest oko i ile jest chorób oka.

Dziewczyny nie igrajcie z ogniem. Jeżeli soczewki miesięczne to miesiąc i ani dnia dłużej. Dla kilku złotych nie warto ryzykować nieprzyjemnego, bolesnego i często bezowocnego leczenia. Dbajcie o swoje oczy i szanujcie je!

Autorce, o ile nie jest trollem, gratuluję głupoty.
    Do zobaczenia (?) w klinice.....
  • 15.12.10, 08:58 Odpowiedz
    muminek1506 napisała:

> Ja noszę soczewki od 14 lat. Od około 2 lat noszę tylko i wyłącznie soczewki ba
    > usch&lomb pure vision 30 dni i nocy. Są dla mnie rewelacyjne, nie zamienię ich
    > jak na razie na żadne inne.
    Zgadzam się, też noszę te soczewki. Zakładam przeważnie w trybie dziennym, dlatego noszę je nawet do 2 m-cy. Żadnych problemów przy zmywaniu makijażu itp. Kupuję na szkla.com
  • 15.12.10, 09:08 Odpowiedz
    gk102 napisała:
    > a tak wogóle to skąd wiesz, że tamta aukcja to miesięczne? nie pisze przecież.

To też miesięcznesmile. Wiem, bo dość długo noszę soczewki. Zobacz tu:
    www.szkla.com/135_soflens-38---6-szt-promocja-cenowa.html
  • 15.12.10, 13:22 Odpowiedz
    Dzięki, dobrze wiedzieć.
  • 15.12.10, 13:45 Odpowiedz
    Moment..."producent ZALECA noszenie w trybie miesięcznym..." - nie znaczy że to są szkła miesięczne. W interesie producenta i sprzedawcy jest zalecać jak najkrótszy tryb noszenia. To są szkła trzymiesięczne.
  • 16.12.10, 13:31 Odpowiedz
    rossmann 18 zł za 2 sztuki
  • 17.12.10, 02:56 Odpowiedz
    o tym wlasnie jest moj post; skoro soczewki mozna nosic przez miesiac (sama to przyznjesz w swoim poscie) a soczewki jednodniowe absolutnie niczym nie roznia sie od miesiacznych (to dokladnie taka sama soczewka z tego samego materialu tylko nazwa inna) to taniej wychodzi noszenie jednodniowych przez miesiac;

absolutnie odrazaam noszenia soczewek na noc nawet jesli na opakowaniu jest napisane ze sa to soczewki do noszenia w czasie snu rowniez; oko potrzebuje odpoczac i wyplukac sie lzami z bakterii ktore gromadza sie pod soczewka co w czasie nocnego noszenia soczewek jest niemozliwe;
  • 17.12.10, 02:59 Odpowiedz
    pytanie podstawowe jest nastepujace; czym sie rozni soczewka jednodniowa od miesiecznej? chemicznie/fizycznie jaka jest roznica?
  • 17.12.10, 03:04 Odpowiedz
    zgadzam sie z Toba calkowicie; a co do odbialczania to w moim pierwszym poscie wyraznie napisalem ze jesli zalozymy soczewke jednodniowa i poczujemy ze ma osad (uczucie dyskomfortu w oku) to po prostu wyrzucamy taka soczewke i bierzemy nastepna z pudeleczka (mamy ich 30 sztuk); nie nalezy nosic soczewek z osadem a sol fizjologiczna oczywiscie osadu nie usuwa podobnie jak plyny do czyszczenia soczewek tez tego osoadu nie usuwaja; zeby usunac osad bialkowy to trzeba kupowac tabletki enzymatyczne (cos co jest popularne w USA ale w Polsce nie widzialem); te plyny o ktorych wszyscy mowia w postach powyzej tez osadu nie usuwaja dlatego nosicie soczewki miesieczne tylko przez miesiac a po miesiacu nie nadaja sie juz do noszenia wlasnie przez ten osad bo zaden plyn bez dodatku enzymu go nie usuwa;
  • 17.12.10, 03:09 Odpowiedz
    sol oczywiscie nie odbialcza soczewek ale tez zaden inny plyn dostepny w Polsce BEZ DODATKU enzymu tego nie robi; zeby odbialczyc soczewki to trzeba uzywac tabletek enzymatycznych ale nie polecam bo soczewki sa zanieczyszczone roztworem enzymu; lepiej nosic jednodniowe dluzej niz jeden dzien i wyrzucac w momencie kiedy zaczynamy odczuwac dyskomfort; nigdzie nie napisalem zeby nosic jednodniowe az dostaniemy zapalenia; nosimy jednodniowe dotad dopoki nie ma na nich osadu;
  • 17.12.10, 03:10 Odpowiedz
    a ten film to high definition? i cz da sie go ogladac na telewizorze plazmowym?
  • 17.12.10, 03:11 Odpowiedz
    ja soczewki nosze od 3 lat i nie mam problemu z oczami; a chorob oczu mozna uniknac poprzez niewsadzanie soczewek do oka brudnymi rekami;
  • 17.12.10, 11:06 Odpowiedz
    Buhaha, cóż za poczucie humorubig_grin
  • 17.12.10, 11:10 Odpowiedz
    Widzę, że bardzo zabolała Cię nasza krytyka. Nie jest to jednak powód, aby obrażać ludzi borykającymi się z chorobami.
  • 17.12.10, 11:16 Odpowiedz
    ja noszę soczewki ponad 20 lat, pamiętam jeszcze czasy gdy nie było (przynajmniej w Polsce) płynów do dezynfekcji, to były czasy codziennego wygotowywania soczewek i chyba raz na tydzień używało się tabletek odbiałczających - to dopiero było poświęcenie - zwlaszcza dla dzieckawink potem pojawiły się soczewki miesięczne + płyny do nich a teraz noszę jednodniowe, które niestety finansowo wychodzą najdrożej (niestety mam bardzo dużą wadę i w np. rossmanie nie dostanę soczewek dla siebie)
    miałam dwie roczne przerwy w noszeniu i jedną półroczną - spowodowane zapaleniem rogówki (przerwy roczne) i zapaleniem spojówek
    powiem tak - ból przy zapaleniu rogówki (raz wirusowe, raz "mechaniczne" przyczyny) nie jest wart żadnych oszczędności!!! teraz gdy nie mam kasy na soczewki po prostu noszę przez jakiś czas okulary, mimo tego że dyskomfort przy dużej wadzie jest dość znaczny
    niech każdy robi jak uważa, ja uważam że moje oczy są zbyt cenne aby je maltretować w sposób proponowany przez autora wątku wink
    a jeżeli ktoś naprawdę chce zaoszczędzić "długofalowo" to może niech się zdecyduje na operacyjną korekcję wady (o ile nie ma przeciwwskazań medycznych) - teraz znacznie staniały takie zabiegi, koszt zwróci się w ciągu kilku lat zapewne - chociaż ja pewnie się nie zdecyduję, wolę zaoszczędzić na czym innym wink przed podjęciem decyzji o takim zabiegu radzę jednak porozmawiać z dobrym specjalistą który nie zajmuje się wykonywaniem takich zabiegów wink
  • 17.12.10, 12:02 Odpowiedz
    przed
    > podjęciem decyzji o takim zabiegu radzę jednak porozmawiać z dobrym specjalistą
    > który nie zajmuje się wykonywaniem takich zabiegów wink

Maju, z tym może być problem. Ostatnio jestem "w temacie" i niestety okuliści, którzy o laserze tylko słyszeli, a nie z nim pracują, albo nic nie mówią (co akurat jest zrozumiałewink), albo opowiadają niestworzone historie. Ja niedawno robiłam badania kwalifikujące w znanej warszawskiej klinice i... na razie w ogóle się nie zgadzają, może za rok, a jak już to najstarszą (czyli dla nich najmniej opłacalną) metodą. Uwierz mi, namawianie na siłę im sie nie opłacasmile
  • 17.12.10, 12:25 Odpowiedz
    skoro soczewki mozna nosic przez miesiac (sama to
    > przyznjesz w swoim poscie) a soczewki jednodniowe absolutnie niczym nie roznia
    > sie od miesiacznych (to dokladnie taka sama soczewka z tego samego materialu t
    > ylko nazwa inna) to taniej wychodzi noszenie jednodniowych przez miesiac;

Stwierdziłeś to na podstawie swojego eksperckiego doświadczenia? To, że soczewki wyglądają tak samo NIE ZNACZY, że sa takie same..
    Akurat obecnie jestem blisko biznesu soczewkowego z racji pracy i naprawdę wiem o czym mówię.
    --
    Zostań Psim Aniołem!

www.psianiol.org.pl/
  • 17.12.10, 13:56 Odpowiedz
    Zgadzam się z wypowiedziami powyżej - można ryzykować dobierając tanie niesprawdzone kremy do twarzy czy żele pod prysznic, etc., ale oczy to jest już inna kategoria moim zdaniem..Ciężke infekcje moga naprawdę prowadzić to poważnych problemów, kosztownym i bolesnych operacji, a nawet utraty wzroku. Ryzykować dla kilkudzieisęciu złotych miesięcznie?? Trzeba mieć nie po kolei w głowie..
    Ja nawet nie rozważam korekcji laserowej ze względu na jakieś tam zawsze ryzyko..Wzrok cenny mi jest.
    --
    Zostań Psim Aniołem!

www.psianiol.org.pl/
  • 17.12.10, 14:02 Odpowiedz
    Kurczę, ale Ty nie rozumiesz, że to nie jest tak, że współczynnik używalności soczewki nie zależy od tego jak ona WYGLĄDA? To, że jednodniowa wygląda jak miesięczna, nie oznacza, iż jest taką samą soczewką z takimi samymi parametrami. Tak samo z osadem - osad białkowy nie jest widoczny jako gruba biała warstwa zasłaniająca oko..to delikatny osad, który mimo swojej małej widoczności ogranicza przepuszczalność soczewki..
    Przerażający sa tacy ludzie, którzy propagują tak koszmarne zachowania na forach na podstawie swoich wydumanych refleksji - ale bez znajomości tematu. Gdybyś miał potwierdzoną naukowo informację "soczewki jednodniowe mozna nosić nawet miesiąc" - poparte badaniami - to inna sprawa. A tak...brrr.....
    --
    Zostań Psim Aniołem!

www.psianiol.org.pl/
  • 17.12.10, 14:06 Odpowiedz
    Poza tym soczewki to wyższy komfort niz okulary, dla niektórych luksus. Jeżeli Cię na niego nie stać to albo oszczędź gdzie indziej albo noś okulary..
    --
    Zostań Psim Aniołem!

www.psianiol.org.pl/
  • 17.12.10, 15:52 Odpowiedz
    > Ja nawet nie rozważam korekcji laserowej ze względu na jakieś tam zawsze ryzyko
    > ..Wzrok cenny mi jest.

Mnie również wzrok jest cenny i dlatego szukam informacji u kompetentnych lekarzy i robię sobie szczegółowe badania. Stąd też moja wiedza, że ryzyko utraty wzroku w przypadku korekcji laserowej nie istniejesmile
  • 17.12.10, 15:59 Odpowiedz
    a czemu tylko miesiąc? na pewno dałoby radę dłużej! odważ się, co tam wzrok, ważne, że zaoszczędzisz.
    ręce opadają jak takie coś się czyta.
    jak chcesz zaoszczędzić na soczewkach to kup sobie OKULARY- przynajmniej od tego nie zachorujesz.
    --
    html mnie przerósł
  • 17.12.10, 16:09 Odpowiedz
    eeeee1 napisała:

> ja soczewki nosze od 3 lat i nie mam problemu z oczami; a chorob oczu mozna uni
    > knac poprzez niewsadzanie soczewek do oka brudnymi rekami;

Myślisz, że wszystkie choroby oczu biorą się z niedostatecznej higieny przy manipulacji z soczewkami? Zmartwię Cię. W życiu nie nosiłam soczewek. Mam wadę 0,25 i 0,5, więc doskonale obywam się bez nich a mimo to mam poważnie chore oczy. Taki zonk.

Nie pisałam o własnych doświadczeniach z brudnymi paluchami w oku tylko o wrażliwości oczu. I o tym żeby o nie dbać, doceniać i szanować. Tutaj żadne oszczędności się nie opłacają.
    Ile lat będziesz potrzebować oczu? 40? 50? Może potraktuj nieoszczędzanie na soczewkach jako inwestycję długoterminową?
  • 17.12.10, 16:18 Odpowiedz
    O, to nie jestem sam wink

Ja noszę moje 2 tygodniówki przez 3 tygodnie. Czyli oszczędzam 50%. Nie odczuwam żadnej różnicy i nie mam problemów z okiem. Kupuję je online zamiast w optyku - dalsza oszczędność. Tak samo płyny - kupuję markowe ale na portalu aukcyjnym.
    Nie wpadłem na tak drastyczne przedłużenie o 30x. z dnia do miesiąca. Jeśli miałbym tak robić to nosiłbym jednodniówkę może kilka dni ale na pewno myłbym ją jakimś płynem do soczewek a nie solą. Albo używałbym soczewki miesięcznej ale mył ją tą solą fizjologiczną.

Dolewam trochę oliwy do ognia. Czy ktoś rzeczywiście zastanowił się nad tym co Autor pisze? Czym różnią się te soczewki dzienne, tygodniowe, miesięczne? Dlaczego można je nosić dokładnie tyle czasu? Co takiego jest w miesiącu, dlaczego te 30 dni jest takie magiczne? A co jak miesiąc ma 28 albo 31 dni? Czy jakiś lekarz lub optyk jest w stanie wam dokładnie wytłumaczyć z czego ta soczewka jest, jakie ma właściwości, dlaczego akurat ta jest dla Was dobra a nie inna, dlaczego macie używać tego płynu a nie innego? W większości przypadków jest bowiem tak, że optycy promują to z czego mają najlepszy zarobek. Czy osoby krytykujące autora są w stanie podać konkretnie, cytując jakieś badania, eksperymenty np: dlaczego soczewki nosi się tyle i tyle, dlaczego nie powinno się ich nosić dłużej, z czego są zbudowane, jak to wpływa na ich żywotność, czy noszenie soczewek w oku w ogóle jest zdrowe. Jestem ciekawy. Wszystko co wiemy to to co mówi nam lekarz/farmaceuta a on to usłyszał od przedstawiciela, który te soczewki mu sprzedał, a ten z kolei mówi to co kazali mu mówić na szkoleniach. Żadnych konkretnych faktów, liczy się tylko sprzedaż i prowizja.

Sam jestem świadomy zagrożeń dla oczu. Mimo młodego wieku miałem już 2 operacje oka (nie związane z wadą wzroku czy soczewkami). Ale ta tajemnica i mistyczność otaczająca soczewki mnie niepokoi. Znikąd nie można dostać rzetelnej informacji. A jak ktoś się pyta lekarza/ optyka to ten tylko powie że tak ma być, jak chce się być zdrowym i jeszcze pogrożą zapaleniem rogówki. Najwięcej kasy robi się na nieświadomości ludzi i najlepiej lekkim nastraszeniu.

--
    Sokomaniak - wszystko o sokach domowej roboty
  • 17.12.10, 16:22 Odpowiedz
    jagoda_pl napisała:

>Stąd też moja wiedza, że ryzyko utraty wzroku w przypadku korekcji laserowej nie istniejesmile

Mam nadzieję, że to żart był. Nie ma czegoś takiego jak operacja czy ingerencja w ludzkie ciało bez ryzyka. Ryzyko zawsze jest choćby małe: 1%. czy 0.001%. Jeśli lekarz Ci powiedział że nie ma ryzyka to jest konowałem i ignorantem.

--
    Sokomaniak - wszystko o sokach domowej roboty
  • 17.12.10, 16:23 Odpowiedz
    ja miałam na myśli raczej nie "zwykłego" okulistę który w ogóle żadnych zabiegów operacji na oku nie wykonuje tylko kogoś kto np. zajmuje się chirurgią oka (czy jak to nazwać) w zakresie innym niż laserowa korekta wzroku, ja np. rozmawiałam z bardzo dobrym specjalistą od problemów "przyklejania" siatkówki wink (ale za to nie zajmującym się laserową korektą wzroku więc stojącym niejako "z boku" i nie mającym "osobistego" interesu ani w odradzaniu ani w nakłanianiu do takiego zabiegu)
    chodzi mi o to że jeżeli ktoś ma spory problem z oczami to pewnie ryzyko zawsze jest większe niż przy wadzie wzroku ale ogólnie zdrowych oczach, dlatego każdy przypadek pewnie powinien być rozpatrywany indywidualnie
    poki co ja uznalam ze dyskomfort jest zbyt maly zeby podjac ryzko zabiegu - ale to tylko moj przypadek, kazdy robi jak uwaza - najwazniejsze zeby skonsultowac problem rzetelnie ze specjalistami smile
    zreszta nie wykluczam podjecia takiego ryzyka w przyszlosci gdyby odczuwealny dyskomfort byl "nie do zniesienia" wink
    pozdrawiam i zycze powodzenia smile
  • 17.12.10, 16:35 Odpowiedz
    Ryzyko jest, ale nie utraty wzroku...
  • 17.12.10, 17:53 Odpowiedz
    Dobrze postawione pytanie.

Dotyczy nie tylko soczewek, ale i właściwie wszystkich innych cudów sprzedawanych w aptekach czy zapisywanych przez lekarzy. Pomimo, że wielokrotnie się dopytywałam, nigdy nikt mi nie wyjaśnił, dlaczego uważa, że to lekarstwo będzie dla mnie dobre, ani czym się tak naprawdę różni jedno od drugiego (jeśli chodzi o podobne lub porównywalne środki). Chodzi mi o coś więcej niż informację, że ma smak malinowy a nie truskawkowy, albo, że jedno jest nowością a drugie nie.
  • 17.12.10, 19:42 Odpowiedz
    Jest cieńsza i delikatniejsza od miesięcznej. Nie mówię tego jako specjalista, ale na podstawie własnej praktyki, bo nosiłam jedne i drugie.. Soczewkę jednodniową przy wyjmowaniu z oka znacznie łatwiej uszkodzić niż miesięczną.
  • 17.12.10, 20:50 Odpowiedz
    Jagoda, ale jest ryzyko bliźnienia i zamazanego widzenia - wiem bo interesowałam się tematem kilka lat temu jak jeszcze ewentualnie rozważałam korekcję laserową.
    Może to mały procent, ale dla mnie noszenie soczewek jest tak mało zauważalnym dyskomfortem, ze nie ryzykowałabym lasera nawet gdyby to był 1%..Bo co jeżeli po zabiegu miałabym permanentnie zamazany obraz (znam taki przypadek)? Wtedy zakładanie soczewek, które trwa jakieś kilkanaście sekund dziennie to PINGWIN PIK-POK!
    --
    Zostań Psim Aniołem!

www.psianiol.org.pl/
  • 17.12.10, 20:57 Odpowiedz
    mogę podać co najmniej dwa powody:
    - na soczewkach powstaje osad, którego nie usunie sól fizjologiczna może powodować gorsze widzenie i infekcje oka
    - materiał soczewek się zużywa, twardnieje i może powodować podrażnienia

jasne, że przedłużenie noszenia o 1-2 dni nie spowoduje od razu problemów, bo to nie bomba. Ale przedłużanie czasu noszenia o 30razy może spowodować problemy zdrowotne (przyczyny jak wyżej).
    --
    html mnie przerósł
  • 17.12.10, 21:00 Odpowiedz
    Ja pracuję w firmie produkującej soczewki i z różnych paneli dyskusyjnych z lekarzami wiem, że tak drastyczne przenaszanie soczewek może naprawde grozić poważnymi konsekwencjami - w związku ze stopniową malejącą przepuszczalnością soczewki i jej deformacją (mikropodrażnienia mechaniczne).
    Natomiast prawda jest, iż to, że jest to soczewka JEDNOMIESIĘCZNA - jest kwestia umowną, bo tak ludzie działają - w cyklu dniowym, tygodniowym, a potem miesięcznym. Dlatego nic się nie stanie jeśli soczewkę ponosimy dłużej o kilka dni. Natomiast używanie soczewki jednodniowej, która jest z innych materiałów i ma inne parametry niż miesięczna - jako miesięcznej - jest wielce nieodpowiedzialne.
    Co do badań etc. o których wspomniałeś - bardziej szkodliwe i przerażające jest to, że autor sam też nie podał żadnych źródeł na poparcie swoich "rewelacji" i są one zapewne wynikiem jego porannej refleksji przy myciu zębów. Nie daj Boże, żeby jakis małolat wziął to na powaznie...
    Jeśli chodzi o naukowe źródła pokazujące jakie sa konsekwencje drastycznego przenaszania soczewek, służę pomocą:
    "Studies conducted on the side effects from long-term wearing of contact lenses, such as by Zuguo Liu et al., 2000, concluded that "Long-term contact lens wear appears to decrease the entire corneal thickness and increase the corneal curvature and surface irregularity.", Excessive wear of over worn contact lenses can affect the eyelid, the conjunctiva, the various layers of the cornea, and even the tear film that covers the outer surface of the eye.(John Stamler, "Contact Lens Complications." eMedicine.com.)"

www.holistichealtharticles.com/Art/5038/268/What-Happens-When-You-Wear-Contact-Lenses-That-Are-Over-Worn.html
    --
    Zostań Psim Aniołem!

www.psianiol.org.pl/
  • 17.12.10, 21:30 Odpowiedz
    Moim zdaniem nie ma sensu oszczędzanie na soczewkach, ale prawda jest taka że soczewki kontaktowe można kupić te same co u optyka przez internet. Nie tracąc nic na zdrowiu zyskujemy bardzo dużo zaoszczędzonej gotówki w kieszeni.
  • 18.12.10, 18:22 Odpowiedz
    Ale to nieostre widzenie to cały czas czy tylko w nocy!? Ja słyszałam o tzw. efekcie "halo" (poświaty, zamazane obrazy itp.) po zmroku, ale mnie to akurat "rybka", bo przy moim rozstawie źrenic mam to i bez lasera...

No nic, ja się i tak dowiem za rok czy w ogóle jest się na czym zastanawiać, szczególnie, że ja bym mogła mieć tylko PRK, więc nie dość, że jest to bardziej bolesny zabieg to wraca się do jakiegoś tam stanu przez 3 tyg., a do pełni zdrowia - prawie do pół rokusad Jakbym mogła nosić soczewki to na pewno bym nie rozważałasmile
  • 18.12.10, 18:42 Odpowiedz
    Po pierwsze chcę się z Wami przywitać - forum czytam od dawna, ale jest to mój pierwszy post. I piszę, bo chcę komuś pomóc smile
    Mam do ODDANIA za darmo 2 płyny do soczewek Alcon 355ml, prosiłabym tylko o pokrycie kosztów wysyłki (list polecony, priorytetowy + bąbelkowa koperta = 12 zł). Piszę o tym u Was, bo na allegro się nikt nimi nie zainteresował.
    Płyny są nowe, nieotwierane, zabezpieczone i ważne do sierpnia 2011.
    Jeśli ktoś jest zainteresowany, to proszę o maila na e-sikora[at]wp.pl.
    (Mogę je wystawić za 1zł na allegro, jeśli ktoś się boi, że jestem nie uczciwa smile)
    --
    Twoje słowa są fałszywe - przypominają pocałunki dziwki.
  • 18.12.10, 21:59 Odpowiedz
    Ja noszę soczewki od 11 lat, często 1-miesięczne używam przez 3 miesiące albo dłużej, az się nie rozpadną wink. Nie wpadłam dotąd na to, żeby używać soli fizjologicznej zamiast płynu, ale przyznam się, że jak płyn się skończy, to zdarza mi się przechowywać soczewki w... zwykłej wodzie, nawet przez kilka dni. Nie miałam przez ten czas zapalenia rogówki, ani nawet zwykłego zapalenia spojówek; okulista też nigdy nie stwierdził nic niepokojącego.

--
    Nie mam na imię Joanna i nie jestem stara wink
  • 19.12.10, 20:25 Odpowiedz
    Super, to gratuluję szczęściasmile Możesz zacząć grać w Totkasmile
    A tak serio - zawsze "jest ok" do pierwszego razu..I przechowywać soczewki w zwykłej wodzie? Przecież nawet organoleptycznie się czuje, że tracą swoje właściwości..
    --
    Zostań Psim Aniołem!

www.psianiol.org.pl/
  • 19.12.10, 20:27 Odpowiedz
    your.sugar - masz maila na privsmile
    --
    Zostań Psim Aniołem!

www.psianiol.org.pl/
  • 19.12.10, 20:45 Odpowiedz

--
    kokaina, dres i pocałunki.
  • 23.12.10, 18:59 Odpowiedz
    To dlaczego na płynach jest napisane, że usuwają osady białka?
  • 24.12.10, 04:05 Odpowiedz
    PRK wcale nie jest bolesnym zabiegiem!
    Malo tego jest mniej inwazyjny niz lasik.
    Oszem- dluzej trwa rekonwalescencja.

Efekt halo, podwojnego widzenia etc mozesz miec tak samo po lasiku jak i po PRK.

--
    claps is for those who disagree.
    blog wlasny
  • 25.12.10, 14:55 Odpowiedz
    Nareszcie jakaś wyważona wypowiedź. Zgadzam się z tobą, sokomaniak.

Od siebie dodam jeszcze to, że oczom bardziej niż przeterminowane soczewki szkodzą monitory (nawet te najnowsze) i sztuczne oświetlenie.

Okulary to żadna oszczędność. Szkła i tak trzeba wymieniać w miarę postępu wady, a z indeksami i różnymi powłokami kosztują kilka stów (bez oprawek). Z kolei gdy chodzi o oprawki, to te mocniejsze (znoszące wielokrotną wymianę szkieł) i antyalegiczne, też kosztują kilka stów.

Lobby optyczne trzyma się mocno. Przy powszechności wad wzroku kilka stów za 2 szkła do okularów czy małe silikonowe soczewki produkowane hurtowo to niezły wyczyn. Dlatego tak to lobby się obrusza jak ktoś nie kupuje soczewek tak często jak mu każą, strasząc przy tym ludzi niemiłosiernie najgorszymi z możliwych komplikacji.

Lobby farmaceutyczne już zdemaskowaliśmy i wiemy, że można kupić odpowiednik leku 10 razy tańszy o takiej samej substancji i takim samym działaniu. Tak samo jak już wiemy, nie potrzebujemy na każdy katar czy kaszel od razu antybiotyku z apteki. Szczepionek na nieistniejące choroby też nie potrzebujemy.
  • 26.12.10, 13:20 Odpowiedz
    No i podobno właśnie ta rekonwalescencja jest na początku bolesna... Czy tylko tak strasząsmile?
  • 31.12.10, 22:20 Odpowiedz
    Hehe, jak czytam o wieloletnich doświadczeniach osób, które noszą soczewki 3-10 lat i wydaje im się że to długo, to aż mam gęsią skórkę. I o oszczędzaniu na soczewkach i płynach..brrr . Może wiec napiszę o swoich doświadczeniach- ja soczewki nosiłam prawie 20 lat wink

Nosiłam przez cały czas zgodnie z zaleceniami i ostrożnie. Na początku świetnie je znosiłam ale z roku na rok było coraz gorzej- oczy przestały je tolerować a poza tym gałka stałą się tak niewrażliwa, że mogłam na przykład cały dzień mieć na oku rzęsę i wcale tego nie czułam. W oczach powrastały mi również żyłki i powoli zaczynałam wyglądać jak wampir. Oczywiście miałam po drodze kilka zapaleń ale cięzko mi było przestawić się na okulary. No i przyszedł dzień, kiedy po kolejnym zapaleniu spojówki oczy kompletnie przestały je tolerować.

Niestety oczy nie są stworzone do soczewek i po tak długim noszeniu ja to już doskonale wiem, mysle ze niestety wszyscy predzej czy pozniej sie o tym przekonaja.

Jestem teraz po laserowej korekcji i pluje sobie w brode ze nie zdecydowalam sie na nia z 10 lat temu. Wszystkie te wydatki na soczewki by mi się zwróciły a poza tym oczy nie byłyby tak zmasakrowane. Tak więc koniec końców przygoda z soczewkami sobrze się skończyła no ale znam osoby które teraz mają poważne problemy z oczami.
  • 01.01.11, 15:26 Odpowiedz
    Zwróć uwagę, że jakość soczewek sprzed 10 lat, nie mówiąc już o tych sprzed 20 lat, była o wiele gorsza od obecnych. Tak samo z płynami.

Poza tym trudno ocenić, kto wykończył sobie oczy soczewkami, a kto innymi czynnikami, np. komputerami.

Gdy chodzi o korekcje laserową, to ja słyszałam, że wielu osobom po pewnym czasie (ok. 1 rok) wada wzroku wraca, wprawdzie na niższym poziomie, ale i tak muszą chodzić w soczewkach/okularach.
  • 01.01.11, 16:34 Odpowiedz
    alba.alba napisała:

> Zwróć uwagę, że jakość soczewek sprzed 10 lat, nie mówiąc już o tych sprzed 20
    > lat, była o wiele gorsza od obecnych. Tak samo z płynami.

A skad masz takie info,czytalas jakies ekpertyzy czy tak Ci sie tylko wydaje?smile
    Szkoda ze nie zauwazasz ze zeby miec soczewki kiedys trzeba bylo byc pod stala opieka okulisty i nie bylo podrobek soczewek i plynow na Allegro wink

>
    > Poza tym trudno ocenić, kto wykończył sobie oczy soczewkami, a kto innymi czynn
    > ikami, np. komputerami.

Hehe coraz ciekawsze teoria i jakze w sprzecznosci z poczatkiem posta wink
    Zwroc uwage ze 20 lat temu tak duzo czasu nie spedzalo sie przy komputerze? wink

>
    > Gdy chodzi o korekcje laserową, to ja słyszałam, że wielu osobom po pewnym czas
    > ie (ok. 1 rok) wada wzroku wraca, wprawdzie na niższym poziomie, ale i tak musz
    > ą chodzić w soczewkach/okularach.

Podsumowujac, bardzo odkrywcza odpowiedz, to zadziwiajace jak mozna nie miec nic do powiedzenia a tyle napisac wink
    Tylko sie zastanawiam po co zabierac czas swoj i innych ktorzy musza czytac to potem, wypisujac rzeczy o ktorych sie SLYSZALO lub ktore WYDAJA nam sie ;-(
  • 01.01.11, 16:58 Odpowiedz
    milka - to, że Twoje doświadczenie z laserem jest pozytywne, a z soczewkami było negatywne - nie oznacza, iż jest to regułą. Więc nie rozumiem napastliwego tonu Twoich wypowiedzi.
    Ja noszę soczewki od lat 15tu i ani razu nie miałam zapalenia spojówek (serio), a sam fakt zakładania i noszenia soczewek jest dla mnie mega NIEKŁOPOTLIWY. Mój dobry znajomy z kolei, kolega z którym siedziałam biurko w biurko - po korekcji laserowej oka miał spore problemy. Wszystko dobrze się skończyło na szczęście, ale po drodze przeżył swoje..
    Pewnie nie ma reguły - jedni mają wrażliwsze oczy lub gorzej dobrane soczewki i reagują jak Ty, a inni będą nosili soczewki latami bez żadnych komplikacji. Tak samo z laserem - są ludzie, którym zabieg wręcz pogorszył wzrok (nieostrość widzenia, która nie ustępuje), a są tacy jak Ty - które odzyskały idealne widzenie.
    --
    Zostań Psim Aniołem!

www.psianiol.org.pl/
  • 01.01.11, 20:52 Odpowiedz
    > milka - to, że Twoje doświadczenie z laserem jest pozytywne, a z soczewkami był
    > o negatywne - nie oznacza, iż jest to regułą. Więc nie rozumiem napastliwego to
    > nu Twoich wypowiedzi.
    > Ja noszę soczewki od lat 15tu i ani razu nie miałam zapalenia spojówek (serio),
    > a sam fakt zakładania i noszenia soczewek jest dla mnie mega NIEKŁOPOTLIWY. Mó
    > j dobry znajomy z kolei, kolega z którym siedziałam biurko w biurko - po korekc
    > ji laserowej oka miał spore problemy. Wszystko dobrze się skończyło na szczęści
    > e, ale po drodze przeżył swoje..
    > Pewnie nie ma reguły - jedni mają wrażliwsze oczy lub gorzej dobrane soczewki i
    > reagują jak Ty, a inni będą nosili soczewki latami bez żadnych komplikacji. Ta
    > k samo z laserem - są ludzie, którym zabieg wręcz pogorszył wzrok (nieostrość w
    > idzenia, która nie ustępuje), a są tacy jak Ty - które odzyskały idealne widzen
    > ie.

No nie wydaje mi sie ze moja poprzednia wypowiedz byla napastliwa. Bardzo lubie to forum bo duzo sie tu mozna dowiedziec ale oslabiaja mnie posty ludzi ktorzy nie maja co napisac, ale MUSZA sie wypowiedziec w kompletnie dla siebie nieznanym temacie, piszac to co slyszaly od kolegi brata swojej tesciowej. Po co tak tracic czas swoj i innych.

Co do mojej wypowiedzi to ja napisalam o swoich doswiadzeniach, Ty rowniez napisalas o swoich i tak mozna prowadzic sensowna dyskusje.
    Ja napisalam co mi sie przydarzylo, nie oczekuje ze po przeczytaniu mojego posta wszyscy wyrzuca soczewki, ale staram sie przestrzegac przed nimi po tym jak zmasakrowały mi oczy. I tyle wink
    A wypowiedzialam sie w tym watku bo wiele razy slyszalam od lekarzy ze noszenie soczewek niezgodnie z zaleceniami i uzywanie tanich plynow moze stan oka jeszcze bardziej pogorszyc, wiec przerazil mnie autor tego watku.
  • 01.01.11, 23:06 Odpowiedz
    OK, to przepraszam, może źle to odebrałam.
    A tacy ludzie jak autor wątku więcej krzywdy robia jeszcze tak bezmyślnymi tekstami..
    --
    Zostań Psim Aniołem!

www.psianiol.org.pl/
  • 03.01.11, 12:35 Odpowiedz
    Ja kupuję soczewki jednodniowe Focus Dailies Visitint na Allegro od razu na 3 m-ce. Jest tam kilka optyków, które są tańsze niż www.szkla.com. Kupując zapas na 3 miesiące wychodzi 1 miesiąc za darmo w porównaniu z kupieniem ich u optyka - zatem oszczędność spora.

Ja również odkryłam, że soczewki jednodniowe można nosić dłużej niż jeden dzień. Swoje noszę maksymalnie 4-5 dni, a w międzyczasie na noc moczę je w płynie kupionym w Rossmanie (ok. 24,99zł, a czasem 17,99zł) - starcza na ok. 1 miesiąc. Próbowałam rozszerzyć okres noszenia do 7 dni, ale często soczewki ulegały uszkodzeniu - czasem po prostu rozpuszczały się.

Poemniczki zmieniam wraz z kupnem nowego płynu do soczewek - jest tam zawsze zafoliowane opakowanie.

---
    Wszystkim życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2011 smile
  • 03.01.11, 15:13 Odpowiedz
    Ja używam miesięcznych dzień i noc i jest mi wygodnie, od czasu do czasu tylko zdejmuję i przeczyszczam solą fizjologiczną i jest dobrze. Od pani w salonie usłyszałam, ze można te soczewki nosić nawet 3 miesiące zamiast 30 dni, ale bym się nie odważyła - raz tylko nosiłam 38 dni, bo nie było takiej do mojej wady smile
  • 06.01.11, 09:18 Odpowiedz
    jako autor tego watku chcialem podkreslic to o czym pisalem juz w moim pierwszym poscie a co wielu komentujacym moj post tytulowy umknelo: soczewke nosze do momentu poczucia dyskomfortu (moze to nastapic po 2 dniach noszenia danej soczewki a moze tez nastapic po 30 dniach noszenia i jest to uzaleznione od wielu czynnikow); gdy tylko poczujemy dyskomfort (osad) to soczewke wyrzucam;

sol zmieniam codziennie; do tego wygotowuje pudeleczko co pare dni celem sterylizacji;

zawsze myje rece przed wlozeniem soczewek do oka i takze przeplukuje palce ta sola zeby nie bylo na nich resztek mydla czy czegos co jest w wodzie w kranie; oczywisce jako facet nie robie sobie makijazu ale logiczne jest ze kobiety powinny robic makijaz dopiero PO zalozeniu soczewek; to samo tyczy sie kremowania twarzy lub zelowania wlosow - zawsze nalezy to robic PO zalozeniu soczewek gdyz kremy/zele trudno sie zmywa z rak;

kazdy kto jest choc troche kumaty jest w stanie wygooglowac sobie ze soczewki jednodniowe i miesieczne sa produkowane z dokladnie tego samego materialu;
  • 06.01.11, 21:49 Odpowiedz
    ja nosząc soczewki kontaktowe miesięczne też przedłużałam sobie czas ich noszenia, np. o tydzień... ale do czasu kiedy dostałam owrzodzenia rogówki. na nic zdała się taka oszczędność bo na leczenie wydałam mnóstwo kasy... a sprawa była na tyle poważna że już nie mogę nosić soczewek... także nie polecam przeginać.
  • 08.01.11, 16:28 Odpowiedz
    milka_jogurtowa napisała:
    > alba.alba napisała:
    >
    > > Zwróć uwagę, że jakość soczewek sprzed 10 lat, nie mówiąc już o tych sprz
    > ed 20
    > > lat, była o wiele gorsza od obecnych. Tak samo z płynami.
    >
    > A skad masz takie info,czytalas jakies ekpertyzy czy tak Ci sie tylko wydaje?smile

Wystarczy sobie porównać parametry materiałów, z jakich były wykonane. Kiedyś były hydrożelowe nie przepuszczające powietrza, a teraz są silikonowo-żelowe, w których przepuszczalność powietrza jest większa. Oprócz tego teraz są opcje zwiększonego uwodnienia zarówno w soczewkach, jak i w płynach. Tak samo z funkcją odbiałczania - teraz zawiera ją każdy płyn, a dawniej nie. Starczy, słonko, czy jeszcze nie?!

> > Poza tym trudno ocenić, kto wykończył sobie oczy soczewkami, a kto innymi
    > czynn
    > > ikami, np. komputerami.
    >
    > Hehe coraz ciekawsze teoria i jakze w sprzecznosci z poczatkiem posta wink
    > Zwroc uwage ze 20 lat temu tak duzo czasu nie spedzalo sie przy komputerze? wink

Nie ma w tym żadnej sprzeczności. Po prostu nawet jak ktoś używa soczewek od niedawna, czyli tych nowej generacji, to jest z kolei bardziej narażony na inne czynniki szkodzące oczom, jak np. komputery. Stąd też rozgraniczenie tych czynników jest bardzo trudne.
  • 09.01.11, 11:07 Odpowiedz
    poczytuję ten wątek od jakiegoś czasu i ... Autorowi eeeee1 gratuluje GŁUPOTY! wg mnie jesteś zwykłym, pospolitym TROLLEM!
    sprawdziłam ceny soczewek na allegro i najtańsze soczewki jednodniowe w opakowaniu 30 szt kosztują 38.9 zl (są focusy daliesy); koszt soli fizjologicznej to 5 ampułek x 5 ml ok 1.50; lub nawet 12 x 5 ml koszt 13 zł; chyba że masz dostęp do recept/apteki w której sprzedadzą ci dużą sól fizjologiczną 200 ml. mi w aptece odmówili, bo trzeba na nią mieć receptę. a więc: para soczewek w miesiącu kosztuje 2.59 zł; myślę że min zużywa się 2 pary w miesiącu (4 soczewki), czyli koszt misięczny soczewek to 5.19 + płyn 9 zł za tańszą sól fizjologiczną lub 32.5 za droższą (zakładam, że codziennie zużywa się całą ampułkę soli), czyli ta opcja kosztuje 14.19 lub 38.4 / mies!

zakup soczewek 3-mies Bausch&Lomb 12.9 zł, czyli para kosztuje w miesiącu 4.3 zl + płyn najtańszy płyn kosztuje 12 zł za 500 ml! koszt zużycia płynu w miesiącu 3.8 zł (przy założeniu, że codziennie zużywa się 5 ml płynu). czyli soczewki 3-mies kosztują 8.1 / mies!

wizyta u dobrego okulisty w wawie ok 120 zł; twoja GŁUPOTA bezcenna tongue_out
  • 09.01.11, 14:06 Odpowiedz
    W kilku postach powyżej podałam badania na temat skutków przenaszania soczewek. Czy mógłbyś podać jakieś źródło na podstawie którego stwierdziłeś, że:
    - można przenaszać soczewki o 30krotność ich zalecanej żywotności
    - do konserwacji soczewek można używać soli fizjologicznej zamiast specjalnie do tego przeznaczonych płynów
    bez negatywnego wpływu na stan oka?
    Bo jak na razie wszystkie Twoje tezy opierają się na tym, że "wydaje mi się, że.." lub "soczewki jednodniowe i miesięczne wyglądają tak samo".
    Czy wiesz, że soczewki mogą mieć różną przepuszczalność tlenu?
    Czy wiesz, że na soczewce powstaje po pewnym czasie osad białkowy, którego sól fizjologiczna nie usunie?
    Czy wiesz, że soczewki są z różnych materiałów? Starszej generacji (ale nie takie znowu stare) są hydrożelowe, a nowsze silikonowe? Materiały te mają różne parametry.
    ZERO MERYTORYKI w Twoich wypowiedziach, tylko głupota głupota i jeszcze raz głupota. Można eksperymentować bez znajomości tematu z papierem toaletowym albo mydłem w płynie - eksperymentuj sobie ile wlezie. Ale ze swoim wzrokiem????? Trzeba być naprawdę mocno ograniczonym...
    --
    Zostań Psim Aniołem!

www.psianiol.org.pl/
  • 09.01.11, 19:42 Odpowiedz
    alba.alba napisała:

> milka_jogurtowa napisała:
    > > alba.alba napisała:
    > >
    > > > Zwróć uwagę,> >
    > Wystarczy sobie porównać parametry materiałów, z jakich były wykonane. Kiedyś b
    > yły hydrożelowe nie przepuszczające powietrza, a teraz są silikonowo-żelowe, w
    > których przepuszczalność powietrza jest większa. Oprócz tego teraz są opcje zwi
    > ększonego uwodnienia zarówno w soczewkach, jak i w płynach. Tak samo z funkcją
    > odbiałczania - teraz zawiera ją każdy płyn, a dawniej nie. Starczy, słonko, czy
    > jeszcze nie?!

Płyny do czyszczenia (czyli odbiałczania) soczewek nie miały funkcji odbiałczania?wink)))
    Coraz ciekawiej, ciekawe gdzie to SLYSZAŁASwink))
    Ja w sumie przez 20 lat nie widziałam takiego płynu wink)))

>
    > > > Poza tym trudno ocenić, kto wykończył sobie oczy soczewkami, a kto
    > innymi
    > > czynn
    > > > ikami, np. komputerami.
    > >
    > > Hehe coraz ciekawsze teoria i jakze w sprzecznosci z poczatkiem posta wink
    > > Zwroc uwage ze 20 lat temu tak duzo czasu nie spedzalo sie przy komputerz
    > e? wink
    >
    > Nie ma w tym żadnej sprzeczności. Po prostu nawet jak ktoś używa soczewek od ni
    > edawna, czyli tych nowej generacji, to jest z kolei bardziej narażony na inne c
    > zynniki szkodzące oczom, jak np. komputery. Stąd też rozgraniczenie tych czynni
    > ków jest bardzo trudne.

Wydawało mi się że pisałaś o mnie czyli o osobie która używała soczewek starej generacji, ktore jak SŁYSZAŁAŚ są super, można je nosić 200 lat i oczom w ogole nie szkodzą, więc nie rozumiem o co Ci chodzi, i chyba nie mam już siły z Tobą dyskutowaćwink0
  • 09.01.11, 19:44 Odpowiedz
    jula69 napisała:

> ja nosząc soczewki kontaktowe miesięczne też przedłużałam sobie czas ich noszen
    > ia, np. o tydzień... ale do czasu kiedy dostałam owrzodzenia rogówki. na nic zd
    > ała się taka oszczędność bo na leczenie wydałam mnóstwo kasy... a sprawa była n
    > a tyle poważna że już nie mogę nosić soczewek... także nie polecam przeginać.

No ja właśne jestem w takiej samej sytuacji, tylko ja stosowałam soczewki zgodnie z zaleceniami i tez skończyłam z owrzodzeniem ;-(
  • 15.01.11, 14:02 Odpowiedz
    naprawde nie jest tak zle!
    Bardziej deprymujaca jest "czesc wizualna", a raczej jej braki.
    Natomiast bol- owszem mialam jeden dzien, kiedy bolaly mnie oczy- mialam krople usniezajace bol ale z nich nie skorzystalam.
    "Bolesna" to ta cala kroplowa rutyna - 4 rodzaje kropli przez 4 dni po zabiegu.
    I suche oczy- szczegolnie w nocy.

--
    claps is for those who disagree.
    blog wlasny

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.