dentysta- koronka Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Na samym początku napisze, iż to pewnie pytanie na forum stomatologiczne, ale ono kiepsko działa,
    złałmał mi sie ząb i to 3- wiem, ze konieczna bedzię odbudowa na wkładzie (ma nadzieje, ze z korzeniem ok.
    Przegladm cenniki i ceny mnie porażają, ale tak naprawde nie wiem jakiej ceny moge sie spodziewać. Jeżeli w cenniku jest podana cena za wkład korono-korzeniowy,to musze jeszcze doliczyć cene koronki? Miał ktoś z was takie uzpełnienie?

• Płaciłam 800zł za koronkę porcelanową, w tej cenie było leczenie, wkład, rtg - wszystko, tak liczą za punkt, czy coś trzeba robić czy nie.
      --
      moja galeria
    • może poszukaj, co oprócz koronki jest możliwe. mi od wielu lat brakuje 1 zęba, korzenia brak (stracony w trakcie wypadku). ostatnie kilka lat miałam coś takiego zakładanego, chyba mostek, ale nie znam fachowej nazwy. nie pamiętam jaki koszt. a w zeszłym roku mój dentysta zaproponował żeby coś z tym zrobić, i mianowicie: w to miejsce "wylepił" mi zęba z takiej masy jak na plomby, wyszlifował itp, i przykleił na pasku z szklanego włókna od tyłu do zębów obok. koszt: 300 zł. gabinet w Warszawie na Ursynowie. myślę że miałam jakąś zniżkę jako stała klientka, ale na pewno nie większą niż 15%. na pewno w przypadku ubytku 1 zęba możliwości jest więcej niż tylko koronka lub b. drogi implant.
    • Ja będę miała coś takiego,procedura rozpocznie się pod koniec lutego, wg cennika 700 zł za ząb, w związku że jestem stałą klientką i bedę musiała zrobić 3 zęby cena ulega zmiejszeniu do 600 zł. Mieszkam w Gliwicach.
    • Ja robiłam w zeszłym roku ale założenie koronki poprzedzone było leczeniem kanałowym. Kosztów leczenia kanałowego nie pamiętam (było kilka wizyt) natomiast za wkład korzeniowy płaciłam 180 zł a za koronkę porcelanową 450 zł (kilka lat wcześniej u innej dentystki usłyszałam cenę 500 zł, akrylowa kosztuje coś ok 300 zł). Akrylowej nie polecam bo z czasem żółknie (mimo mycia zębów kilka razy dziennie) i potrafi się odkleić (3 razy miałam przyklejaną - dobrze że jej nie połknęłam smile ), ja teraz będę wymieniała tą akrylową na porcelanę. Jeżeli zachowała się jakaś część górna zęba to dentysta może zrobić nadbudówkę z włókna szklanego koszt ok 250-300 zł (mój mąż ma i jest zadowolony)
      • 098qwerty napisała:

> Ja robiłam w zeszłym roku ale założenie koronki poprzedzone było leczeniem kana
        > łowym. Kosztów leczenia kanałowego nie pamiętam (było kilka wizyt) natomiast za
        > wkład korzeniowy płaciłam 180 zł a za koronkę porcelanową 450 zł (kilka lat w
        > cześniej u innej dentystki usłyszałam cenę 500 zł, akrylowa kosztuje coś ok 300
        > zł). Akrylowej nie polecam bo z czasem żółknie (mimo mycia zębów kilka razy dz
        > iennie) i potrafi się odkleić (3 razy miałam przyklejaną - dobrze że jej nie po
        > łknęłam smile ), ja teraz będę wymieniała tą akrylową na porcelanę. Jeżeli zachowa
        > ła się jakaś część górna zęba to dentysta może zrobić nadbudówkę z włókna szkla
        > nego koszt ok 250-300 zł (mój mąż ma i jest zadowolony)

Nic sie nie dokleja!!
        trzyma!
        • Jednak obawiam się,że sprawa poważna, bo z tego zęba nie wiele mi zostało, musze zaczekać troszke, dobrze ze mam taki układ szczęki, ze za bradzo nie widać. Jeśli pewnie nie da się uratować to czeka mnie mostek i 2 punkty, chyba, że idzie zrobić teraz coś innego. Bardziej obawiam się dentysty- z racji tego, iż musze poszukać "nowego".
          • Jeśli masz dobry korzeń-dentysta "odbuduje" Ci ząb. Do korzenia zostanie przymocowany ćwiek, do ćwieka koronka. U mnie jedna porcelanowa ok 500zł.
        • Moja się odklejała sad
          Za 3 razem poszłam do innego dentysty i trzyma się już 4 czy 5 lat, teraz podejrzewam, że poprzednia dentystka mogła celowo słabo przykleić (jakbym jednak połknęła koronkę to musiałabym przyjść i zrobić drugą i wpadła by jej dodatkowa kasa) albo ma słaby klej. A nie żółknie ci ta koronka akrylowa?
    • W zeszłym roku w Obornikach Śląskich, górna trójka, powtórne leczenie kanałowe, wkład korzeniowy i koronka - poniżej 1000 zł. Nie pamiętam, ile poniżej, ale poniżej.
      --
      Cierpię, ale jeszcze mam nadzieję,
      że przylecą piraci bombowcem
      i bogatym zabiorą pieniądze,
      a na pięknych założą pokrowce. (Kabaret Potem)
      • Jeśli, czego oczywiście Ci nie życzę, zostanie usunięta trójka to nie wiem, czy podwiesi ci mostek na czwórce. Czwórki to najsłabsze zęby ze wszystkich. Nie wiem czy nie będzie trzeba zrobić trzech punktów.
        --
        moja galeria
    • Jesli korzeń jest dobry to będziesz musiała zrobić koronkę, jesli nie pójdzie odbudować go wypełnieniem.
      Odbudowa zęba na wkładzie węglowym jest stosowana przy kanałowym leczeniu, na 3 mogłabyś to zrobić ale z tyłu już nie bo to jest słabsze od koronki porcelanowej.
      Koszt koronki porcelanowej 500zł. miasto 100 tys. porządny nowoczesny gabinet z tych droższych.
      --
      Ein junger Mann weiß nicht was er tut, aber er tut es die ganze Nacht! ;P
      • miałam na myśli odbudowę zęba na włóknie szklanym a nie na wkładzie węglowym ;P

---
        Ein junger Mann weiß nicht was er tut, aber er tut es die ganze Nacht! ;P
    • Mam jednego bardzo zniszczonego zeba, glownie przez niefachowego denstyste szkolnego. Pozniej zab zaczal sie kruszyc i finalnie bylam namawiana na korone. Niestety jak bylam w Polsce to okazalo sie, ze moj pobyt jest za krotki na pobbranie wycisku i zrobienie korony wiec denstystka zaproponowala mi rozwiazanie tymczasowe, na 1-3 lata czyli odbydowa na wkrecie tytanowym. Zaplacilam 150 zlotych bez leczenia bo zab byl przeleczony kanalowo juz duzo wczesniej. problem w tym, ze to byla 6tka, nie wiem jak z trojkami, ktore troche trudniej odbudowac ale pewnie da sie. Popytaj. Ja z tej odbudowy jest zadowolona, trzyma sie ale wiem, ze jak najszybciej musze zrobic korone.

--
      Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
      • Ja koronkę robiłam sobie w Perfekt Med w centrum. Polecam ich bo to już było jakiś czas temu i nic się nie dzieje a to różnie bywa. generalnie przeglądałam posty o nich i widzę, że mają mnóstwo pozytywnych opinii. Sama muszę się już wybrać do dentysty i pewnie skorzystam z ich usług. W każdym razie koronka udana i świetnie dopasowana kolorystycznie a to bardzo ważne. Wyszukałam tel do nich. 22 826 60 60. Mam nadzieję, że pomogłam
      • Mi się odbudowa (plomba światłoutwardzalna) na wkręcie trzymała ponad 15 (słownie: piętnaście) lat, dwójka złamana na wfie, za mała byłam wtedy na robienie korony, potem nie miałam kasy, potem dłuuugo każdy dentysta podchodził do tego zęba jak do jeża, więc nie drążyłam tematu. Obecna dentystka nie miała na szczęście tego problemu, więc jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to za kilka tygodni będę miała zrobioną koronę. Ceny nie podaję, bo absurdalna, drogi gabinet w Warszawie, niestety.
        • Po zwykłej metalowej koronie obleczonej z wierzchu porcelaną myślałem że mam parodontozę, bo zaczęły mi się obniżać dziąsła, ciągle krwawiły i były miękkie. Okazało się, że to uczulenie na metal. Wymieniłem tę koronę na cyrkoniową (z tlenku cyrkonu) profilowaną przez komputer i do tej pory jest ok. Jakby własny ząb! Nawet w ultrafiolecie na dyskotece nie widać , że to korona. Kolejne korony od razu zamawiałem cyrkoniowe. Niestety, to jest masakra finansowa, 2500 zł od sztuki.
    • Rany, zabijacie mnie tymi cenami. W średniej wielkości mieście (zatem nie w Wawie) cena koronki porcelanowej plus wkład to 240 zł (to jest kwota, której żąda protetyk). Nawet, jeśli w wielkim mieście jest drożej, to jednak kasa, jaką koszą dentyści za usługę, poraża.

• --

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.