Dodaj do ulubionych

marzec-oszczędzanie

25.02.11, 16:50
Ponieważ do końca lutego już tylko trzy dni postanowiłam założyć wątek marcowy. Moje założenia na nadchodzący miesiąc-
-opłaty stałe 250zł
-moje lekarstwa 120zł
-życie-chcę się zamieścić w kwocie 800zł
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • aliarra Re: marzec-oszczędzanie 25.02.11, 18:11
      smile
      --
      Teletubisie: czerwony, zielony, żółty
      allegro.pl/teletubbies-teletubies-teletubis-lala-b-ladny-i1480209392.html
      allegro.pl/teletubbies-teletubies-teletubis-dipsy-b-ladny-i1480209539.html
      allegro.pl/teletubbies-teletubies-teletubis-po-b-ladny-i1480209730.html
      • pawelkata Re: marzec-oszczędzanie 02.03.11, 10:42
        Dołączam się do gratulacji i podziwiam chęć odłożenia powstałej nadwyżki na zaplanowany cel, zamiast "rozwalenia jej" w tym miesiącu na zbędne rzeczy.
        --
        Paweł Kata

Oszczędzanie pieniędzy i nie tylko... -- mój blog o oszczędzaniu
        Neominimalizm, czyli minimalizm w 21. wieku -- mój blog o filozofii minimalistycznej
    • zonaniezona1 Re: marzec-oszczędzanie 27.02.11, 10:21
      Zaplanowałam budżet na miesiąc...
      3 500,00 zł - wpływy
      700,00 zł opłaty
      800,00 zł zycie ( srodki czytości zakupiłam już w tym miesiacu)
      100,00 zł obiady syna
      500,00 zł niemiecki syna (nie wydałam w tamtym miesiacu)
      200,00 zł syn ewnetualne dodatkowe wydatki
      30,00 zł doładowanie komorki
      100,00 zł rezerwa
      Pod koniec marca muszę doładowac bilet miejski za 200 zł - ale to zrobie z kwietniowej wypłaty.
      1000 zł od razu przerzucam na lokatkę .
      Teraz tylko trzymac się planu smile))...

• pulcino3 Re: marzec-oszczędzanie 27.02.11, 11:35
        A ja jestem pewna, że marzec będzie ciężki, bo jest to długi miesiąc 31dni , co wiąże się z tym , że więcej wydam na dojazdy do pracy,( ta benzyna mnie dobija ...;p), na opiekunkę do dziecka, na zakupy żywnościowe na pewno więcej wydam, plus dodatkowe rzeczy jakie wyskoczyły ( nowy garnitur syna, podatek za mieszk. do zapłacenia itd. No i dłużej będzie się czekać na kolejną pensję bo aż 31 dni! big_grin
        --
        nothing can go wrong...
        When you're in love, what can go wrong?
        • johana75 Re: marzec-oszczędzanie 27.02.11, 12:55
          U mnie w przeciwieństwie do stycznia dodatkowy przypływ gotówki ok. 4 tys. będzie na wakacje smile
          Luty normalny bez dodatkowych kosztów. Duża kwota zaoszczędzona.
          To dobrze bo pracuj do 15 kwietnia (zwolniłam sie sama), nie było innej możliwości.
          Cóż szukam pracy , jedna juz zaklepana, ale jeszcze nie na 100% bo umowa nie podpisana, pomimo tego szukam jeszcze jednaj na zapas smile
          Wydatki jak zawsze w granicy 2500 tys. plus naprawa auta ok. 1500 zł.(pokrywa ubezp.)
          --
          Ein junger Mann weiß nicht was er tut, aber er tut es die ganze Nacht! ;P
    • 098qwerty Re: marzec-oszczędzanie 28.02.11, 06:59
      Mój plan na marzec:
      - 700 - jedzenie ja i mąż (ok 22 zł dniówka) - mam nadzieję, że będzie mniej bo dużo jedzenia zostało mi z chrzcin smile
      - mleko modyfikowane dla dziecka mam zapas na cały m-c ale jak będę przy okazji w Tesco i będzie to kupię na kolejny m-c smile Do tego Tesco mam 30 km.
      - 100,00 - chemia
      - 70,00 - odsetki kredyt odnawialny i opłata za polecenie przelewu (będzie mniej bo już sporą część kredytu odnawialnego spłaciłam - ale trudno mi oszacować ile wyniosą)
      - 200,00 pieluchy i chusteczki nawilżane (mam spory zapas ale jak trafi mi się promocja to nie wykluczam, że kupię smile )
      - 320,00 - lekarz prywatnie + lekarstwa dla dziecka (może nie będzie potrzebna wizyta u pediatry bo dziecię zdrowe ale wizyta u neurologa raczej pewna)
      - 400,00 - rachunki (gaz CO, en.el. i komórka i internet) całe szczęście że w maju kończy mi się umowa na komórkę - przejdę na kartę.
      - 280,00 - szczepienie dziecka (pneumokoki albo zrobię teraz albo po 6 m-cu od urodzenia - zastanawiam się jeszcze kiedy)
      - 500,00 - dentysta (wznawiam leczenie bo w ostatnich 2 m-cach ciąży musiałam już sobie odpuścić wizyty).
      - 100,00 - wizyta lekarska moja (po porodzie) - odłożona z poprzedniego m-ca z braku czasu przed chrzcinami
      - 300,00 - inne (czyli coś niespodziewanego)

Niestety zas. macierzyński za luty był niższy niż przewidywałam (krótszy miesiąc) a marzec o wiele dłuższy od lutego ale mam nadzieję, że uda się coś zaoszczędzić (na spłatę k.odnawialnego smile
      • 098qwerty Re: marzec-oszczędzanie 04.04.11, 09:34
        Ja z marca jestem nawet zadowolona, zamknęłam część kredytu odnawialnego z kasy którą dostałam z ubezpieczeń za urodzenie synka smile Dostanę też w najbliższym czasie dosyć sporą jak dla mnie kasę i spłacę do końca kredyt (najprawdopodobniej w maju) big_grin
        W wydatkach marcowych (kwotowo) się zmieściłam ale zmieniła się trochę ich struktura. W kwietniu, maju, czerwcu i lipcu tniemy ostro wydatki bo mężowi kończy się umowa o pracę w lipcu a nie wiadomo czy do tego czasu coś nowego znajdzie (aktualnie już szuka ale przygotowanym należy być na wszystko). Oszczędności nie mamy bo wszystko poszło na spłatę kredytu, który zżerał mi sporo kasy za odsetki dlatego za cel postawiłam sobie jego spłatę.
        --
        synek 11/2010 smile
    • anulajc Re: marzec-oszczędzanie 01.03.11, 11:41
      Ja zaczyna wtym misiącu oszczędzać. Niestety nie z same z siebie tylko z przymusu. Trochę nam się posypało ale damy radę! MUSIMY! Od dziś wszystko zapisujemy i mam nadzieje że za 2-3 miesiące wyjdziemy na prostą.
      --
      • re_ni73 Re: marzec-oszczędzanie 01.03.11, 21:10
        A ja trzymam w rękach umowe o prace na 3 miesiące na 0,72 etatu,teraz tylko by sił starczyło.Muszę kupić bilet miesięczny 70 zł, muszę powiększyć budżet na jedzenie,ale ten miesiąc to wielka niewiadoma.Od tego miesiąca muszę jak najwięcej oszczędzać,ale przy tych cenach to chyba nie będzie łatwe.
        --
        Życie to bajka.Jak się skończy? Tylko zależy od ciebie
          • agpagp Re: marzec-oszczędzanie 01.03.11, 22:00
            ja w tym miesiącu zwiększyłam stawkę żywieniową

dziś wydałam 200 zł u mechanika niemal całując go po rękach ( smar mnie odrzucił ostatecznie big_grin ) bo okazało się że oryginalna pompa paliwowa kosztuje 900 zł on znalazł za 250 świetny zamiennik i jeszcze się targował z facetem i ostatecznie kosztowała 150 zł - jednak moje mechaniki to fajne chłopaki

czeka mnie jeszcze opłacenie 2 raty ubezpieczenia auta

wyjazd do Warszawy ( właściwie koszt biletów pkp i pewnie jakieś jedzenie - może jeszcze załapię się na jakiegoś Grupona )

-670 opłaty
            - 600 paliwo
            - 1230 życie

A córka chce na zajęcia z karate i muszę już pomału myśleć o sukience do komunii i wianku i bucikach.

--
            Jestem na dwóch dietach - na jednej byłam cały czas głodna.
    • meggi79 Re: marzec-oszczędzanie 02.03.11, 10:11
      U mnie też marzec będzie ciężki.
      Trzeba będzie mocno przykombinować żeby dotrwać do wypłaty.
      W pracy wygonili mnie na L4 ze względu na ciężkie warunki a przy okazji obcięli pensję tak, że jak mi przed chwilą przyszła to mi się płakać chciało....

trzeba będzie uruchomić głowę jak tu zdobyć jakieś dodatkowe pieniądze...
      --
      Nasze aukcje

http://lbdf.lilypie.com/9MKjp1.png
      Kuba ma 10 lat, Kacper ma 5 lat a w lipcu urodzi się Filip smile
          • krewetka Re: do meggi 04.03.11, 11:11
            niekoniecznie, zalezy jaka pensje miala ( stala czy z premiami), pamietajcie ze kwota na L4 ( w ciazy)to 100% podstawy a nie 100% pensji....

co do oszczędzania to w tym miesiącu kiepsko:
            WPŁYWY ok 3000
            ok 650zl żywność
            ok 350zl paliwo ( niestety mieszkamy na wsi i wszędzie daleko a autobusy tu nie kursują)
            ok 300zl na dziecko( mleko jakieś pampki z promocji, ubranko, itp)
            ok 300zl rachunki
            ok 500zl inne ( np apteka, bilet dla syna meza, itp)
            i najgorsze: 1400zl ubezpieczenie auta sad - to pokryje z oszczędności, gdyż udaje mi się oszczędzać ok 500zl miesięcznie

--
            • konwalia-82 Re: do meggi 04.03.11, 12:04
              krewetka napisała:

> niekoniecznie, zalezy jaka pensje miala ( stala czy z premiami), pamietajcie ze
              > kwota na L4 ( w ciazy)to 100% podstawy a nie 100% pensji....
              >
              >

bzdure piszesz-wszystkie ozusowane składniki wynagrodzenia wliczają się

--
              http://www.suwaczki.com/tickers/34bwdqk3ojz97yr7.png
                  • naturella Re: do meggi 04.03.11, 13:09
                    U nas lekka masakra, bo w zeszłym miesiącu zapłaciliśmy za gaz 1300 zł, a teraz przyszła faktura za prąd - 723 zł. Do tego jeszcze rozliczenie roczne ze starego mieszkania, 250 zł, no ale zapłacę to i będzie z głowy. Dopiero teraz, po czterech miesiącach mieszkania, wiem, jakie mamy rachunki i ile należy wpłacać sobie co miesiąc - bo np. za prąd przysłali nam prognozę 10 złsmile Mieliśmy też ostatnio spory wydatek w postaci żaluzji, 2100 zł - ale już spłaciliśmy. Mnie zostało 500 zł do końca miesiącasmile mężowi też 500 zł do 10.03, bo wtedy dostaje pensję. Tyle, że w weekend musimy zapłacić za szambo (130 zł), zrobić całotygodniowe zakupy (300 zł). Plus taki, że mąż dostał trochę większe pieniądze i spłaciłam sobie kartę kredytową - w poniedziałek idę ją zamknąć.
                    --
                    --------------
                    Zagłosuj na mój projekt kuchnismile
                    promocje.ikea.pl/kuchniajakmarzenie/projekt/4cd950da39c78.html
                    • zuzanna56 naturella 04.03.11, 15:26
                      naturella napisała:

> U nas lekka masakra, bo w zeszłym miesiącu zapłaciliśmy za gaz 1300 zł, a teraz
                      > przyszła faktura za prąd - 723 zł.

Mnie też takie rachunki przerażają sad Ale to nie jest chyba za miesiąc?
          • annie_83 Re: do meggi 04.03.11, 15:23
            bamalu napisała:

> ja w ciąży na zwolnieniu więcej dostawałam niż jak pracowałam cały tydzień mies
            > iąc z sobotami źle ci naliczają

A ja dostaję mniej niż w ostatnich miesiącach pracy, bo kasa na zwolnieniu jest średnią z 6 lub 12 m-cy, a ja miałam wyższą pensję przez ostatnie 3 m-ce pracy. Niekoniecznie źle jej naliczają - nie znamy sytuacji.
    • mrowka_r Re: marzec-oszczędzanie 12.03.11, 17:33
      Niestety ostatnio zupełnie odpuściłam zapisywanie wydatków sad
      W ogóle jakiś zwariowany ten początek marca i na dobrą sprawę nic nie planowaliśmy,
      wszystko to spontan. Dzisiaj stwierdzam, że jestem już tym zmęczona.
      Zapisywanie wydatków sobie chyba daruję, bo aktualnie nie mam na to czasu.
      Ale w ramach planu oszczędnościowego (i trochę lenistwa wink) wyjadamy zapasy.
      W lodówce mam dosłownie tylko kilka rzeczy i to pojedyncze sztuki, które zostaną wykorzystane
      na pizze/zapiekankę/sos do makaronu - jeszcze się nie zdecydowałam co zrobię.
      Jest jeszcze malutka porcja ciasta na muffinki, jedną blachę już upiekłam.
      Pusta lodówka ułatwia porządki - mogę spokojnie zabrać się za mycie przed wyprawą do sklepu.

Z dużych wydatków - zamierzam kupić nowe okulary. Z tego co się orientowałam w moim ulubionym salonie to ok. 200 zł szkła + ok. 280 oprawki (tylko jeden model do mnie pasował - dwa kolory, jeszcze się nie zdecydowałam).

• johana75 Re: marzec-oszczędzanie 13.03.11, 17:19
        Ja też nie zapisuje wydatków, jakoś nie chce mi się i zniechęca mnie to ze 10 dni w miesiącu maż rozporządza kasą (na szczęście ma wyliczoną) i on tez nie zapisywał wiec dałam spokój.
        Z większych wydatków to kupiłam plafon i podkład pod cienie do powiek za 40 zl. *wow ale zaszalałam wink
        Ale wkurza mnie ze umaluje sie a po kilku godzinach cienie mi spływają z oczu ;P
        --
        • johana75 ps. 13.03.11, 17:21
          Nie wiem czy pisałam, ale dostałam juz umowę o pracę do podpisania. Praca fajniejsza a kasa ta sama. Jestem very happy smilesmilesmilesmilesmilesmile
          --
            • johana75 Re: ps. 13.03.11, 18:57
              Cieszę się że Ty tez znalazłaś.
              Mam 3 miesiące próby , a potem na czas nieograniczony. Mam nadzieje ze zakorzenię się tam na troszkę wink
              --
              • mrowka_r Re: ps. 13.03.11, 20:04
                Gratulacje smile

Przypomniałam sobie jeszcze o czekających nas w tym miesiącu opłatach: ubezpieczenie auta i mój bilet 90-dniowy (196 zł).

Korzystając z okazji: zapraszam na moje aukcje na allegro.
                Dzisiaj pierwsza część rzeczy wystawiona, jutro reszta jak porobię zdjęcia.
                Link w stopce smile
                --
                allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2046947
    • agpagp Re: marzec-oszczędzanie 14.03.11, 23:48
      cóż ... w połowie miesiąca stwierdzam ze mam pustkę w portfelu tzn mam 300 zł i 350 na koncie ale jutro w aptece muszę zostawić 100 zł a w piątek mam wyjazd ( 200 zł pójdzie jak nic ) i chyba nie dostanę w tym miesiącu wypłaty bo za późno przesłałam swój grafik smile a do tego wlać trzeba coś do auta i na razie widzę to jakoś w szarych barwach ( w przyszłym tygodniu ma wpaść 500 zł ale 400 zł pójdzie mi na czynsz ) Ale myślę że dam radę smile
      najważniejsze że na konto oszczędnościowe udało się coś przeleć w tym miesiącu smile
      --
      Jestem na dwóch dietach - na jednej byłam cały czas głodna.
              • re_ni73 Re: marzec-oszczędzanie 19.03.11, 17:19
                Chyba tak ale sama nie wiem,bo za tamte dni nie mam żadnej umowy,wczoraj pomyliłam było przepracowane 4 dni.Tylko mi coś niepasuje stawka koleżanka za 4 dni dostała 180,inna za 5- 250,a ja 160.Stawki takie same ilość godzin tak samo więc dlaczego takie rozbieżności.

Życie to bajka.Jak się skończy? Tylko zależy od ciebie
          • johana75 Re: marzec-oszczędzanie 19.03.11, 17:29
            agpagp napisała:

> dlatego całuję z czułością mój wlew do gazu big_grin

Ja swojego wlewu do gazu co prawda nie całowałam , ale chyba zacznę ;P
            Choć gaz też podrożał...
            --
    • fruzia01 Re: marzec-oszczędzanie 04.04.11, 08:46
      podsumowaliśmy marzec
      pierwszy raz nasze wydatki na bieżące życie były sporo wyższe niż przychody
      a najgorsze że analizując arkusz wydatków nie widać w nim konkretnych drogich pozycji - po prostu tu trochę więcej, tam trochę więcej, z extra wydatków tylko moja kurtka za 140pln
      masakra, dobrze że mamy oszczędności
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się