• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Nawóz do iglaków z chleba.

• 23.03.11, 13:34
    Kilka miesięcy temu, w którymś z wątków napisałam, że chcę zrobić nawóz z chleba, ktoś wtedy prosił o przepis. Niestety nie pamiętam już jaki to wątek. Tym niemniej dziś dopadłam sąsiada, którego tuje powalają wysokością i uroda i już wiem.

1. Należy nazbierać ok 2/3 wiadra starego chleba, najzwyklejszego
    2. Zalać to wodą i postawić w ciepłym miejscu.
    3. Jak zacznie śmierdzieć (fermentacja) to wystawić na dwór w słoneczne miejsce
    A jak smród będzie już bardzo kwaśny to przecedzić, dolać wody w stosunku 1:1 i podlać krzaczki, ale te kwaśnolubne.
    Z rozmowy wyszło, że proces tworzenia to około miesiąca.

Oczywiście ten "przetrawiony" chleb też można dać pod drzewka, ale to jak kto lubi rożne zwierzątka chętne do konsumpcjiwink

Stosować dwa razy do roku, wiosna i jesienią.

Za pół roku mogę zdać relacje, czy moje biedne żywotniki, które nabyłam wraz z chatką odzyskały trochę urody.

maciekpowiedzial.blox.pl
    Edytor zaawansowany
    • 16.06.11, 11:32
      Piekne dzieki!!, bo to ja sie dopytywalam smile
      Zaczynam zbierac chleb, moze byc suchawy?
      --
      Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. — św. Augustyn
      60
      "Kto nie naraża się na szwank - ten głównej stawki nie wygrywa"
      • 16.06.11, 15:57
        Suchawy może być, suchy jeszcze lepiej. Nie polecam świeżego chleba, bo wtedy nawóz drogi sie stajesmile Ponieważ moje krzaczki już podlane to mogę dodać, ze strasznych smrodów nie było. Ot kwaskowaty zapach - no, ale to w końcu kwas chlebowy powstaje. Natomiast na powierzchni wody powstawały piękne kultury pleśni, więc co jakiś czas zamieszałam zawartość wiadra.
        maciekpowiedzial.blox.pl
    • 17.06.11, 10:27
      Nie ryzykowałabym. Chleb zawiera sól, zabójczą dla roślin.
      --
      kuchniapsakuby.blox.pl/

www.gwiazdanadziei.pl/pomoc_tomek
      • 01.06.12, 12:17

up
        --
        "Nie ma na świecie takich zamków, których porządny złodziej nie potrafi otworzyć i nie ma takiej kryjówki, której nie potrafi znaleźć. A im więcej zamków, tym więcej podejrzeń, że za nimi jest co kraść. Po co nasuwać ludziom podejrzenia?"
        59,2
        Niestety stara to prawda: diabły są atrakcyjniejsze od aniołów.
    • 03.06.12, 07:47
      Moja mama na swojej działce taki nawóz stosuje od lat, zasilając w ten sposób borówki amerykańskie. Co roku ma rewelacyjne zbiory.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.