Dodaj do ulubionych

dobre słodycze dla dzieci

23.01.12, 11:47

szukam przede wszsytkim dobrej czekolady ,zeby w składzie miała jak najmniej niezdrowych składników
czy możecie cos polecić ?
Jezeli macie przepisy na naturalne " słodycze , to prosze wklejajcie
--
something in the middle of nothing
Obserwuj wątek
    • pindzia.lindzia Re: dobre słodycze dla dzieci 23.01.12, 13:39
      Polecam robienie fondue. Wystarczy gorzka czekolada, owoce, garnek i widelce.
      Do garnka wlewasz śmietanę (może być nawet 12% jak dbasz o linię, ale szczerze mówiąc najlepsze fondue jest z 36%), jak jest już ciepła rozpuszczasz w niej czekoladę. Gęstość możesz regulować dodając śmietany albo czekolady, a jeśli jest dla dzieci za gorzko to można dodać cukier wanilinowy. Jak wszystko jest już ciepłe i rozpuszczone zdejmujesz z ognia.
      Obierasz owoce (kiwi, pomarańcze, banany, owoce sezonowe), kroisz i maczasz je w czekoladzie. Pycha!
      A najlepsze jest to, że wiesz co jesz, bo sama regulujesz tłustość i słodkość.
    • chester28 Re: dobre słodycze dla dzieci 23.01.12, 13:41
      Dla młodszych dzieci polecam z produktów benedyktyńskich- biszkopty ( a dokładnie "Biszkopty Benedyktynek z Sandomierza"). Krótka i przyjazna lista składników,bez konserwantów,na opakowaniu jest info, że produkowane są ręcznie wg.receptury sprzed ponad 100lat. Są naprawdę smaczne, kruche, mojemu synkowi smakują.
      • baba-baba Re: dobre słodycze dla dzieci 23.01.12, 17:21
        chester28 napisała:

> Dla młodszych dzieci polecam z produktów benedyktyńskich- biszkopty ( a dokładn
        > ie "Biszkopty Benedyktynek z Sandomierza"). Krótka i przyjazna lista składników
        > ,bez konserwantów,na opakowaniu jest info, że produkowane są ręcznie wg.receptu
        > ry sprzed ponad 100lat. Są naprawdę smaczne, kruche, mojemu synkowi smakują.
        a zawierają cukier?
        • daredevil83 Re: dobre słodycze dla dzieci 24.01.12, 11:35
          Biszkopty Benedyktynek z Sandomierza
          Surowce: mąka pszenna, cukier, świeże jaja kurze, miód pszczeli, środek spulchniający - kwaśny węglan amonu.
          Produkowane według receptury sprzed ponad 100 lat, tradycyjnym ręcznym sposobem, ze składników naturalnych.

Z tego, co udało mi się wyczytać, kwaśny węglan amonu (E 503b) - jest środkiem syntetycznym... Czyżby siostry miały małe laboratorium w klasztorze? smile

--
          Półki Na Myśli
          • baba-baba Re: dobre słodycze dla dzieci 25.01.12, 17:59
            daredevil83 napisał:

> Biszkopty Benedyktynek z Sandomierza
            > Surowce: mąka pszenna, cukier, świeże jaja kurze, miód pszczeli, środek spulchn
            > iający - kwaśny węglan amonu.
            > Produkowane według receptury sprzed ponad 100 lat, tradycyjnym ręcznym sposobem
            > , ze składników naturalnych.
            >
            > Z tego, co udało mi się wyczytać, kwaśny węglan amonu (E 503b) - jest środkiem
            > syntetycznym... Czyżby siostry miały małe laboratorium w klasztorze? smile
            >
            Dziękismile
          • agattka_84 Re: dobre słodycze dla dzieci 30.01.12, 14:04
            > Z tego, co udało mi się wyczytać, kwaśny węglan amonu (E 503b) - jest środkiem
            > syntetycznym... Czyżby siostry miały małe laboratorium w klasztorze? smile
            >

Poza nazwą, biszkopty te mają niewiele z siostrami wspólnego wink Są produkowane (biszkopty, nie siostry wink ) przez Fabrykę Ciast i Cukrów Dr Stanisława Gurgula Sp. z o.o.
    • henia04 Re: dobre słodycze dla dzieci 23.01.12, 13:50
      Drobne kasze (manna, kukurydziana, płatki ryżowe, ryż słodki, tapioka) ugotowane na gęsto na wodzie/mleku z łyżką jakiegoś tłuszczu (masło, jakieś masło orzechowe niesłone, oleje) wylewam na coś dużego płaskiego (natłuszczonego), rozsmarowuję, jak trochę przestygnie kroję na kwadraciki, obtaczam w mielonych migdałach, gorzkim kakao, wiórkach kokosowych - co tam złapiesz smile.
      W sieci poszukaj przepisów na najróżniejsze odmiany siasteczek owsianych albo z mąki pełnoziarnistej, często bez cukru, a nawet jajek, mleka.
      Domowy budyń - nie z torebki, ale na mące ziemniaczanej i jakieś dodatki smakowe: czekolada, masło migdałowe, owoce (choćby z mrożonki).
      Ostatnie moje odkrycie: żelki z agaru. Agar (trzeba trafić taki co raczej nie ma specyficznego zapachu wodorostów), kompot (z mrożonki, słoika - plus sok z cytryny) albo słabo rozwodniony syrop (Białuty sprzedają rewelacyjny koncentrat jabłkowy), mieszamy wg przepisu na agarze, wlewamy do natłuszczonych foremek do kostek lodu do stężenia. Jeśli dotrwają do fazy przechowywania, to trzeba w cukrze pudrze obtoczyć, albo nawet zwykłym, bo się kleją.
      Najprostsze ciasta biszkoptowe przekładane owocami (ja mam np. jabłka prażone w słoikach), kasza jaglana zapiekana z jabłkami ze starych polskich przepisów, kruche babeczki (robione z dzieckiem) z owocami/powidłami/serkiem.
      Do suszonych moreli się zraziłam, kupiłam za ciężkie pieniądze kilo ekologicznych i były niemożebnie robaczywe... Kupuję zwykłe migdały, duże rodzynki (parzę wrzątkiem przed jedzeniem), zwykłe morele suszone, nie eko. Raz trafiłam śliwki suszone nie siarkowane, ale traktowane jakimś kwaśnym konserwantem - trzy parzenia i dopiero dało radę zjeść... Ale teraz wolę siarkowane, w rozsądnych ilościach.
      • beatrix_75 Re: dobre słodycze dla dzieci 23.01.12, 14:57
        dziękuję z wszysytko propozycjesmile proszę o jeszcze
        ten blok chyba zrobie w najblizszym czasie ...ale z połowy składników , sprawdze ,czy bedzie smakował smile
        Jeśli chodzi o wypieki , to nie jest żle ciasteczka owsiane robiłam , piekę także mufinny . niedawno "odkryłam" marchewkowe -pyszne .
        więc bardziej chodzi mi o pozostałe mozliwosci , np twarde cukierki smile
        Jestem na etapie edukowania dziecka w kwestii zdrowego jedzenia, niestety jak byl mały popełnilismy dużo błędów jeśli chodzi o odzywianie ( główny grzech --> za dużo cukru sad , no ale tak to jest , jak sie ma niejadka , człowiek panikuje i chce wcisnąc cokolwiek )

--
        • henia04 Re: dobre słodycze dla dzieci 23.01.12, 15:36
          Wiem, pamiętam boje z babciami o danonki... Jak kazałam babci zjeść jeden duży kubeczek, skoro tak chętnie karmi dziecko "tylko jednym małym", to zrobił się spokój. Babcie zgodziły się, że to niejadalne. Po wściekle czerwonym Jupiku (dziadek chciał dobrze) powodującym zaropiałe policzki dziecka, no już w ogóle było pełne nawrócenie.
          Ale dzięki temu mam teraz np. kompoty (galarety?) agrestowe, przeciery z pigwy (do kruchych ciasteczek po prostu niebo w gębie), pieczenie z dziećmi bułeczek drożdżowych, wiśnie drylowane w słoikach, suszone czarne jagody...
          Twarde cukierki to niestety po prostu cukier, mało skarmelizowany (znaczy bez przypalania), z jakimś owocowym sokiem, robiłam żeby pokazać, co to są lizaki (cukier, kwasek cytrynowy, woda, trochę syropu wiśniowego dla koloru, podgrzać, wylać "placek" na natłuszczony pergamin, szybko wetknąć patyczek - tadam, lizak. Nie, nie kupię ci tego zielonego, ani tego barwiącego na czarno, to też po prostu lizak.)
          • baba-baba Re: dobre słodycze dla dzieci 23.01.12, 17:38
            Polecam rodzynki z Lidla,są bez konserwantów.
            Ciasto "Kaszak" jest super,bo składa się z mannej na mleku.Można je dowolnie modyfikowac nd.dodac herbatniki lub nie,zmniejszyc ilosc cukru(ja na dużą blachę daję tylko 0,5szkl),dodaję namoczone płatki owsiane.Najważniejsze,że na wierzch dasz roztopioną czekoladę np.gorzką 60%kakao Union Chocolate,kupuję w Polo,czarne opakowanie.Sama się zdziwiłam jakie to dobre.Acha,w kaszaku jest też warstwa dżemu i można go pokroic w kostkę,polecam bardzo.

Kolejne to szaszłyki owocowe z patelni albo banan z mikrofali nawet.Obierasz banana i do mikrofali na 40-60sek.,posypujesz cynamonem,cukrem nie bo jest wściekle słodki,bez porównania do świeżego,i obok kleks jogurtu naturalnego.Ja jeszcze(dla siebie) sypię imbir.
            Jabłko tez tak robiłam ale było jakieś suche.

Liczy się też forma podania np.robisz z dzieckiem ludziki owocowe.No i potem np.odgryzasz głowę potworowismile

• momas Re: dobre słodycze dla dzieci 23.01.12, 17:53
      wlasnorecznie wyprodukowane pianki marshmallows - np z truskawkami.
      mietowki pudrowe
      kulki z mleka w proszku.
      Towszystko mozna samemu wyprodukowac.
      o ile tomozna nazwac zdrowymi slodyczami smile

--
      Liczba literówek jest wprost proporcjonalna do poziomu irytacji.
      • fraaumiaau Re: dobre słodycze dla dzieci 23.01.12, 19:08
        Ciasta domowej roboty. Są takie gdzie jest naprawdę bardzo mało cukru, a i taka dużo blacha starczy na dłużej i dla całej rodziny. Cukru tak naprawdę nie bardzo da się uniknąć, ale zawsze lepiej upiec to ciasto niż dać dziecku chipsy albo danonka.
        Sałatki owocowe- owoce to witaminy, a przy okazji dziecko zje jogurt naturalny bogaty w wapń.
        Dla starszych panna cotta. Co prawda trzeba wrzucić do niej 3 łyżeczki żelatyny, ale jest pyszna i składa się z mleka i śmietanki. Może być polana zmiksowanymi truskawkami lub innymi owocami.

Australian Silky Terrier
        fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2940021,2,1,Szanti.html
      • agpagp Re: Ratunku 23.01.12, 23:30
        jak to co? da mu się śniadanie: moja córka dostaje batony musli ,bakalie, muffiny, dziś miała wafle przekładane domowym dżemem ( mało cukru) , owoce. Jedyne słodycze jakie zdarzy jej się zjeść to urodzinowe lub imieninowe cukierki.
        --
        Jestem na dwóch dietach - na jednej byłam cały czas głodna.
        • anyx27 Re: Ratunku 23.01.12, 23:34
          Wszystko na bazie ksylitolu (można kupić gotowe p. ksylitolki czy lizaki) albo zrobić samemu dodając ksylitol. Wafle ryżowe z dżemem bez konserwantów i cukru - słodzonym sokiem owocowym, jogurt naturalny z tym samym dżemem + płatki kukurydziane bez cukru.
      • gingers73 Re: Ratunku 24.01.12, 07:54
        Mój chodzi do przedszkola
        i tam je posiłki
        a na deser mają albo ciasto drożdżowe albo owoce albo kisiel - budyń
        a w domu dostaje też owoce
        czasem jakiegoś biszkopta

jak pójdzie do szkoły też będzie dostawał mam nadzieję domowe ciasteczka i muffinki

--
        Every moment is good to change everything
        • ewe_g Re: Ratunku 24.01.12, 22:11
          Moja córka miała taką przyjaciółkę w szkole, której rodzice bardzo ograniczali słodycze na rzecz suszonych owoców. Inicjatywa cenna, ale do czasu....
          O owych ograniczeniach dowiedziałam się, kiedy ta dziewczynka pierwszy raz odwiedziła moje dziecko i zdumiało mnie jak łapczywie rzuca się na cukierki, które u nas sobie spokojnie stały na wierzchu przez wiele dni.
          Oczywiście zabrałam te słodycze, żeby jej nie zaszkodziły, ale pomyślałam sobie, że umiar we wszystkim jest wskazany.

"maciekpowiedzial.blox.pl" target="_blank">maciekpowiedzial.blox.pl</a>
          • vvrotka Re: Ratunku 27.01.12, 18:39
            A ja widziałam jak dziecko, które codziennie je słodycze, również rzuca się na słodycze i dosłownie na wyścigi przed innymi. Jaki z tego wniosek?
    • mazel_tov Re: dobre słodycze dla dzieci 24.01.12, 09:10
      To taki skandal, jak dziecko raz na kilka dni zje batonika czy normalną czyli nie gorzką czekoladę?
      Nie przesadzacie?
      Po co to wszystko?
      Naprawdę wierzycie, że nie jedzą nic na własną rękę u znajomych czy w szkole? Że tam na stole tylko owoce i lemoniada bez cukru?
      • anyx27 Re: dobre słodycze dla dzieci 24.01.12, 09:37
        mazel_tov napisał:
        > To taki skandal, jak dziecko raz na kilka dni zje batonika czy normalną czyli n
        > ie gorzką czekoladę?

Skandal nie. To się nazywa wpajanie dobrych nawyków żywieniowych.

> Naprawdę wierzycie, że nie jedzą nic na własną rękę u znajomych czy w szkole?
        W szkole nie je,bo nie ma sklepiku i je to, co dostanie w domu.
        U znajomych na co dzień też nie, jedynie na imprezach urodzinowych itp. Ponieważ jednak jest przyzwyczajona do zdrowych rzeczy, nie jest w stanie pochłonąć tony śmieciowych słodyczy, a minimalna ilość raz na jakiś czas krzywdy jej nie zrobi. Wyjątkiem był czas, kiedy przez 2 miesiące była na diecie całkowicie bez cukru,mleka, drożdży i mąki pszennej. Da się.
      • gingers73 Re: dobre słodycze dla dzieci 24.01.12, 09:53
        Oczywiście że nie
        skłamałabym że mój nie je normalnych słodyczy
        landrynek
        batoników
        ale staram się żeby jak najrzadziej
        i w domu czasem pije oranżadę na wodzie jurajskiej a zdarza się i coca cola
        choć wiem że to niezdrowe ale nie uniknę tego bo przecież i w przedszkolu dzieci przynoszą słodycze
        --
        Every moment is good to change everything
        • beatrix_75 Re: dobre słodycze dla dzieci 24.01.12, 10:02
          i w szkole też smile i potem sie dzielą
          mój je słodycze codziennie , ale nie w dużych ilościach ( np do szoły daam mu 10 m&m-sów
          smile , oryginalnych , te z Biedronki to mają tyle E-E-E-E-E ,ze oko bieleje przy czytaniu
          --
    • pyzzi Re: dobre słodycze dla dzieci 24.01.12, 10:26
      Oj, te szkolne sklepiki.... tam to dopiero żelki, gumy, czipsy, batoniki, słodkie napoje ; nawet, jak można kupić jabłuszko, to dzieci często nie są w stanie obronić się przed jakimś różowym słodyczem za grosze.
    • marajka Re: dobre słodycze dla dzieci 24.01.12, 23:54
      Najlepiej czytać etykiety i jużwink Na pewno nie jest najtańsza, ale zawsze lepiej wybrać coś lepszego. I nie dać się zafiksować na punkcie zdrowia - wiadomo, nie dawać farbowańców świecących w ciemności, ale suszone owoce? Owoce to owoce, nie słodycze (chyba, ze śliwki w czekoladzie tongue_out). Ja jako dzieciak bym nie tknęła, ale może są takie, które lubią.
      --
      Słowa palą, więc pali się słowa...
      • idalia-judit Re: dobre słodycze dla dzieci 25.01.12, 13:31
        moje dziecko z azs i bezglutenowe nie je w ogóle cukru bo nie może. W zamian-suszone owoce niesiarkowane, kisiele z gotowanych suszonych owoców, ciasta i ciasteczka pieczone przeze mnie ze słodem (w sklepach ze zdrową żywnością) lub miodem, desery z kaszy jaglanej. Wcześniej była uzależniona od kupnych słodyczy, teraz polubiła to co dostaje i je chętnie, bo jest pyszne. Jak się chce i nie ma wyboru to można zyć bez białego cukru.
        • amandaas Re: dobre słodycze dla dzieci 25.01.12, 13:43
          Co ma azs do cukru? Mam od urodzenia podobnie jak mama i bracia i jakoś cukier można jeść. Czekolade mniej bo powoduje wysiewy, ale cukier jak najbardziej można.
          A gluten co ma do cukru? Przecież go nie ma w cukrze więc o co chodzi? Glutki nie za bardzo mogą jeść ciasta, ale inne słodkości tak.
        • marajka Re: dobre słodycze dla dzieci 25.01.12, 16:08
          Jak nie może, to nie może. Ale jak może? Mozna dziecku kupić baton muesli, dobrą czekoladę, rodzynki/orzechy w czekoladzie... Nie mówię, ze owoce złe i trzeba dziecko paść słodyczami (bo zaraz ktoś mi to zarzuci). Tylko w wątkach o słodyczach często przewijają się suszone owoce czy konfirury. A to jednak inna kategoria niż słodycze, przynajmniej dla mnie. No ale wypada się popisać jaki to się ma wstręt do cukru i jak to dzieci tylko suszone morele wodą popijająwink Autorka pytała o czekoladę - więc można domniemywać, ze jej dzieci mogą jeść cukier.
          --
          Słowa palą, więc pali się słowa...
          • b-b1 Re: dobre słodycze dla dzieci 25.01.12, 18:44
            Ten blok czekoladowy, do którego link tu podano-zrobiłam dzisiaj i...klapa ...oczywiście wyszedł piękny, ale żadnemu z moich dzieciaków nie podszedł(mnie zresztą tez nie)-więc na próbę można z połowy(a nawet z 1/3 składników).
            • beatrix_75 Re: dobre słodycze dla dzieci 26.01.12, 09:53
              bo może jesteście przyzwyczajeni do smaków kupnych czekolad ?
              Ale jakby nie jesc wcale słodyczy przez tydzień , to i taki blok pewnie by smakował smile

tak moj syn może jeść cukier i ja także jestem zdania ,ze słodycze są dla ludzi .
              trzeba jednak wybierac dobrą jakośc i jeśc małe porcje .
              Pytałam o czekolade , bo sama mam czasem ochote zjeśc 1-2 kostki czekolady , ale wiecie....takiej ...super smile
              te z LIdla i Biedronki sa ...moim zdaniem niezbyt dobre , milka też sie jakoś spaściła ostatnio , jadłam kiedys taką czekolade , bodajże niemiecką , biało czarna ( kawowa ) pyszna , ale nie popatrzyłam na skład .
              Czy te czekolady po 8-10 zł. sa warte swojej ceny ?

--
                • idalia-judit Re: dobre słodycze 28.01.12, 23:28
                  jeśli chodzi o azs, ostatnio za przyczynę podaje się chore jelito a przy celiakii to wiemy że na 100 % jest ono chore. Aby wyleczyć jelita należy bezwględnie zrezygnować z wszelkich rafinowanych i sztucznie tworzonych produktów (w tym cukru, spytajcie rolników jak on jest dziś produkowany), konserwantów i barwników. To wiem od dietetyczki która nie tylko pomaga schudnąć ,ale też zajmuje się leczeniem dietą.
                  • babeth jai koszt energii 30.01.12, 11:19
                    Czy ktoś z Wasz obliczał jaki jest koszt zużycia energii do wypieczenia ciasta? Np. piekarnik na prąd, ciasto pieczone w temp. 200 stopni, czas 1 godzina. U mnie temat na czasie. Piekę ciasto na szkolne Jasełka i zastanawiam się czy kosztowo nie wyszłoby taniej kupić gotowca w cukierni.
                  • trypel Re: dobre słodycze 30.01.12, 11:26
                    idalia-judit napisała:

> (w tym cu
                    > kru, spytajcie rolników jak on jest dziś produkowany),

skąd rolnicy wiedzą jak produkowany jest cukier? wydaje mi się że ich zadanie kończy sie na dowiezieniu buraków do cukrowni.

--
                    Kasia posprzątała mieszkanie, wyprowadziła psa na spacer, odrobiła lekcje, ale mama i tak zauważyła, że jest w ciąży.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka