czy 850 zł wystarczy... Dodaj do ulubionych

  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • witam
    wiem że tego typu postów jest wiele, ale poradźcie coś proszę bo ręce mi opadają... Po tych wszystkich podwyżkach zostaje mi na jedzenie dla 2 dorosłych osób + dziecko 3 letnie - 850 zł.
    to już po odliczeniach wszystkiego (rachunki, opłaty, chemia i paliwo). chciałabym gdzieś dorobić, ale mieszkam w małym miasteczku (praktycznie jest to osada)i nie bardzo jest gdzie.
    zakupy robimy bardzo skromne i już nie wiem na czym mam jeszcze zaoszczędzić. Proszę o jakieś rady, bo już nie wiem co robić...
    • 850 zł miesięcznie to 28 zł dziennie, 198 zł tygodniowo.
      Przy rozsądnym gospodarowaniu jak najbardziej wystarczy na jedzenie dla trzech osób.
      • w watku o ekstremalnym oszczedzaniu podalam przykladowe koszty obiadow dla 4 osobowej rodziny...
        wgmnie da sie, skromnie, bo skromnie - ale sie dasmile

        --
        Liczba literówek jest wprost proporcjonalna do poziomu irytacji.
        • troszkę mnie pocieszyliście smile
          • Pocieszę Cię jeszcze bardziej . Moja rodzina - ja ,mąż , dwie nastolatki i 1,5 roczny chłopczyk po odliczeniu rachunków i chemii na jedzenie mamy 500 zł i to przy pomyślnych wiatrach i dajemy radę bo nie ma innego wyjścia . wink
            --
            forum.gazeta.pl/forum/f,101081,Pod_Zielona_Latarnia.html
            • no rzeczywiście... podziwiam że dajecie radę smile
              ps to przy tobie to ja mam "dużo forsy" wink
              • mmisiaaa napisała:

                > no rzeczywiście... podziwiam że dajecie radę smile
                > ps to przy tobie to ja mam "dużo forsy" wink

                Oj tak .Ps. Wiesz jak ja oszczędzam ? Odkryłam ,że większość rzeczy mogę wykonać sama . Piekę chleb ,drożdżówki , robię domowe słodycze i soki . Zdrowo ,smacznie i uwierz mi tanio . Polecam kanał kulinarny na youtube - Kotlet Tv , Pozytywna kuchnia , Skutecznie tv.
                --
                forum.gazeta.pl/forum/f,101081,Pod_Zielona_Latarnia.html
            • Finka - pełen szacunek! Jak Ty to robisz? Z tego co piszesz, wynika, że nawet udaje Ci się za taką kwotę zaserwować w miarę urozmaicone menu. Bez żadnego własnego ogródka? Mogłabyś opublikować skład jednomiesięcznych zakupów żywieniowych? Nawet jeżeli wszystko robisz sama, to przecież składniki też kosztują... Dzięki z góry
              • Ja na 3 osoby w tym syn alergik mam 660 a od marca pewnie mniej bo czynsz podskoczy.
                Mieszkam w Wawce i żyjęwink
                dyscyplina finansowa,rozważne zarządzanie żywnością i dasz radę
              • maciejka_73 napisała:

                > Finka - pełen szacunek! Jak Ty to robisz? Z tego co piszesz, wynika, że nawet u
                > daje Ci się za taką kwotę zaserwować w miarę urozmaicone menu. Bez żadnego włas
                > nego ogródka? Mogłabyś opublikować skład jednomiesięcznych zakupów żywieniowych
                > ? Nawet jeżeli wszystko robisz sama, to przecież składniki też kosztują... Dzię
                > ki z góry

                Ostatnio zrobiłam z pół kilograma mąki ,drożdży ,3 jajek i pół słoiczka dżemu 15 pysznych drożdżówek . Chleba nie kupuję ,mąż piecze . Obiady są przeplatane , jeden dzień zupa na korpusie z kurczaka , następnego dnia drugie danie . Ostatnio nauczyłam się robić twistera z kfc . Zrobienie tortilii to pół kilograma mąki jedno jajko , 1/4 kostki smalcu i sól -wyszło 10 tortilii. Nadzienie to pierś z kurczaka , trochę sałaty ,pomidor pokrojony w kostkę i majonez z cytryną i pieprzem . Moje dzieci je uwielbiają. Robię dużo potraw jedno garnkowych i mrożę w mniejszych pojemniczkach - fasolka po bretońsku ,bigos ,gulasz . Mrożę też i krokiety z kapustą albo z pasztetem . Aha ,bardzo polecam pieczenie własnego pasztetu ,jest pyszny i tanio wychodzi .smile

                --
                forum.gazeta.pl/forum/f,101081,Pod_Zielona_Latarnia.html
    • Bez najmniejszego poblemu dasz rade. Pilnuj wydatki i planuj jadłospis na tydzieńsmile

      --
      Problem jaki ludzi zżera to zbytnia zachłaność i brak rozwagi.
      Brak umiejętności zarządzania własnymi pieniędzmi i zbyt duża rozrzutność
    • Czy małe miasteczko/osada oznacza, że jest drogo w sklepach. Masz jakąś biedronkę/lidla w pobliżu. Jeśli w sklepach jest drogo warto się zorganizować i robić większe zakupy, gdzie zależy od Twojej lokalizacji. Ale trzeba je bardzo sensownie rozplanować.
      850zl wystarczy jeśli nie chorujecie, jest to wręcz dużo, ale jak napisałam wszystko zależy od sklepów i cenach w Twojej miejscowości.
    • Rozumiem Cie, ze nie jest latwo, mam tak samo, 30 zl na dzien na dwoje doroslych i prawie 9latke. Kupuje w dyskontach (biedronka lidl tesco real), przegladam gazetki z oferta i korzystam z promocji, warzywa i owoce sezonowe, drogich nie kupuje, nie kupuje slodyczy (czekolada jedna na tydzien nam wystarczy, baton dla corki) i alkoholu, nie kupuje drogiego miesa ani sokow (wyciskam sama, pijemy herbaty i wode). Gotuje od podstaw wszystko w domu surówki, zupy itd, sama robie twarozki, pasty do kanapek, salatki. Do pracy i szkoly jedzenie z domu kanapki, jogurt, drozdzowe rogaliki, salatki, owoce. Planuje zakupy (nie tylko jedzeniowe), robie liste i cokolwiek poza nia kupuje tylko jesli jest promocja na cos co normalnie uzywamy.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.