Średnie zużycie wody w Polsce Dodaj do ulubionych

> Moja spółdzielnia z góry zakłada zużycie 5 m3 na osobę w tym 2,5 ciepłej
> Co daje ponad 160l/osobę/dzień
> Jeżeli to jest jakieś przeciętne zużycie [...]

Może przeciętne w danym rejonie (jeśli lokatorzy danej spółdzielni bogaci i nie oszczędzają wody), a może po prostu lokatorzy kredytują spółdzielnie do najbliższego wyrównania zaliczek (tj. rozliczenia kosztu wody ze stanem faktycznym co X miesięcy) -- tzn. przeciętna osoba może mieć nadpłatę, a spółdzielnia może np. specjalnie zawyżać zaliczki aby obracać większą gotówką.

Tak, czy inaczej, na zaliczki w ogóle bym nie patrzył bo to szum informacyjny.

Przeciętne zużycie w największych miastach Polski to ok. 110l/osobę -- tzn. tak było kilka lat temu, a przeciętne zużycie powoli spada (zasługą jest m.in. oszczędniejszy sprzęt AGD).

Na szybko teraz wrzuciłem w google "zużycie wody" i znalazłem ciekawe dane, opublikowane przez GUS w 2010r.:
www.oczyszczanie-sciekow.pl/2010/12/ilosc-sciekow-w-polsce-w-2009-roku/
są tam w miarę aktualne (2009r.) dane z całej Polski z przeciętnym zużyciem wody (tzn. ilością ścieków, ale to na jedno, dla większości forumowiczów, wychodzi, nie?) w każdym województwie.

Cytując najistotniejsze dane z w/w strony:
Średnie zużycie wody w miastach Polski: 94,86 l/osobę, na wsi: 69,91 l/osobę.
Przeczytaj całą dyskusję (1-100)
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
przejdź do: 1-100 101-123
(101-123)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.