• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Licznik dwutaryfowy Dodaj do ulubionych

• 15.05.12, 14:01
    Chciałabym uczulić wszystkie osoby mające licznik dwutaryfowy. Kontrolujcie godzinę na swoich licznikach. Dzisiaj przez przypadek, przy okazji odpisywania zużycia prądu mąż zauważył, że godzina na liczniku różni się od godziny właściwej, aż 11 minut. Znaczy to, że tańsza taryfa włącza się 11 minut wcześniej, i 11 minut kończy wcześniej. Niby nie jest to dużo, ale ja bardzo dużo korzystam z tańszego prądu od 13-tej, do 15-tej. Nie wiem jak długo to trwa, bo nie zwracaliśmy uwagi na godzinę na liczniku. Nieźle mnie Tauron nabijał w butelkę. Dzwoniłam z reklamacją. Pani powiedziała, że to tylko urządzenie, i może się coś rozprogramować. W czwartek będzie ktoś z Tauronu, żeby to zmienić. Tak więc uważajcie i sprawdzajcie dokładnie liczniki.
    --
    Jestem jak trzcina, zawsze wracam do pionu.
    Zaawansowany formularz
    • 15.05.12, 14:17
      Ja jakiś czas temu zauważyłam ,że włącza mi się 15 min. później od 13.15 do 15.15.Też przez przypadek to odkryłam,ale sugeruję się tą godziną i tyle.Nigdy nie myślałam,że do tego można też zgłosć reklamację.Dzięki.
      --
      Życie to bajka.Jak się skończy? Tylko zależy od ciebie
      • 15.05.12, 19:03
        Ja zrezygnowałam z licznika 2-taryfowego, ale w Enea to było tak że trzeba było uważać jeszcze na czas letni i zimowy i na tym też sie przejechałam. Czyli jak przesunęliśmy czas o 1h później to mój licznik nie przestawiał sie a tańszy prąd miałam od 14 -16 zamiast od 13-15 . Teraz mam 1 taryfowy, mnie się nie opłacał 2- taryfowy bo nie mam ogrzewania ani ciepłej wody na prąd.
        --
        ---
        Warum sind Männer wie Schokolade?
        Sie halten nicht lange und sie hinterlassen Flecken, wenn sie heiß werden! ;P
    • 15.05.12, 19:34

U mnie i na starym i na nowym wszystko dziala bez zarzutu, akurat na licznik pradu jestem bardzo wyczulona bo duzo zuzywam pradu uncertain ale wiele osob pewnie nie pomyslu nawet zeby te godzine sprawdzic.
      --
      pomoz-amelce.pl
    • 15.05.12, 20:01
      Ja zrezygnowalam po roku uzywania. Godziny tansze w dzien byly za krotkie smile Nie moglam na raz wstawic prania, pieczenia, zmywarki, mikrofali, bo moje stare kable tego nie wytrzymywaly. Musialam ciagle wybierac, co wlaczyc? Godziny nocne byly za pozno, wstawialam pranie, spalam, wstawalam w nocy, zeby powiesic.. Jak zapomnialam, wstawialam pranie w dzien w czasie drogiego pradu (musialam prac dwa razy dziennei), w koncu poddalam sie sad
      Tera mam spokoj smile
      Pozdrawiam, Koko
    • 15.05.12, 20:30
      a ja jestem bardzo zadowolona z licznika dwutaryfowego.
      W Tauronie jest teraz kilka taryf do wyboru -np. weekendowa(caly weekend to nizsza taryfa),
      ja mam taryfe z tanszymi godzinami od 13-15, oraz 21-7 rano.
      Pradem grzejemy wode, ogrzewanie podlogowe w lazience, piekarnik na prad itd
      dzieki sterownikom czasowym co tylko sie da robimy w drugiej taryfie, w wekendy prasuje, a w drogich godzinach to tylko swiatlo i tv.

Rezultat placimy miesiecznie za okolo za domsmile
      • 15.05.12, 20:46
        Masz równocześnie 2 taryfy? Weekendową, i G12e?
        --
        • 15.05.12, 21:21
          Niestety tak nie da rady - miec dwie taryfy narazsmile

w weekendy 13-15 prasuje - w tygodniu wieczorem mi sie nie chcesmile
          • 15.05.12, 21:29
            Ja mam w dzień II taryfę od 13:00 do 15:00 i 22:00-6:00 oraz weekendy - II taryfa włącza się w piątek o 22:00 i wyłącza się w poniedziałek o 6:00 rano, jestem bardzo zadowolona z tej taryfy bo odkąd weszły mi weekendy na II taryfie to znacznie obniżyło mi rachunki (mam ogrzewanie i kuchenkę na prąd).
            --
            pomoz-amelce.pl
            • 15.05.12, 22:21
              czyli masz taryfe G12w - ja wole miec codziennie od 21 do 7 rano tansza taryfesmile
          • 15.05.12, 22:02
            No właśnie, bo nie do końca zrozumiałam.
            --
    • 16.05.12, 08:26
      U mnie zegar taryfowy rozmija się z rzeczywistym od 35 latwink Co jakiś czas inkasent go ustawia, a po kilku dniach już jest źle, wiec co kilka dni muszę sprawdzać o której rzeczywiście się przełączaja taryfy. Dostawca energii nie widzi problemu i nie zamierza naprawiaćsurprised
      • 22.05.12, 11:13
        To i tak lepiej, niż w wynajmowanym przeze mnie przez pewien czas mieszkaniu - tam licznik nie przełączał się wcale. Jako lokator nie mogłam nic zrobić, a właścicielka nie interesowała się specjalnie mieszkaniem - obchodziło ją tylko to, czy dostaje od nas regularnie pieniądze wink
        --
        http://i279.photobucket.com/albums/kk143/faeini1/cat-playi-1.gif
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.