Dodaj do ulubionych

Podróż poślubna dla oszczędnych - rady.

31.05.12, 17:16
W drugiej połowie września, po ślubie planujemy wyjazd w góry a konkretnie w Bieszczady bo jeszcze nigdy tam nie byliśmy. Chcemy odpocząć w ciszy i spokoju, nacieszyć się przyrodą no i sobą smile Szukam sprawdzonych miejsc i kwater w rozsądnej cenie. Co warto zwiedzić, gdzie pojechać?
Tylko nie mówicie mi, że jak podróż poślubna to koniecznie wczasy za granicą muszą być , bo słyszę to na każdym kroku.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • kaga9 Re: Podróż poślubna dla oszczędnych - rady. 31.05.12, 17:52
      Wetlina albo Ustrzyki Górne. W Wetlinie koniecznie piwo w Bazie ludzi z mgły, miejsca najlepiej przy barzesmile Namiarów na fajną miejscówkę nie mam, choć byłam, zwłaszcza dla nowożeńców (pokoje obok siebie, bardzo akustyczne i ekhm, strasznie skrzypiące łóżkawink). Na innym forum dziewczyny polecały Piotrową Polanę w Wetlinie, a koleżanka Hotelik Biały w Ustrzykach Grn.

W przerwach pomiędzy zdobywaniem szczytów polecam -o ile Was to interesuje -oglądanie dawnych cerkwi, niektóre naprawdę przepiękne, tu i ówdzie zachowany ikonostas. Zawsze można też skoczyć do Soliny, obejrzeć zaporę, skusić się na rejs statkiem albo wypożyczyć rower wodny. Ale tam to już tłum.

Aha, uprzedzam -w Bieszczadach jest drożej, niż myśleliśmy. Jeśli macie możliwość, pewne produkty lepiej zabrać ze sobą niż kupować na miejscu.

PS Też nie byłam za granicą w podróży poślubnejsmile
    • jamesonwhiskey Re: Podróż poślubna dla oszczędnych - rady. 31.05.12, 18:11
      Tylko nie mówicie mi, że jak podróż poślubna to koniecznie wczasy za granicą muszą być , bo słyszę to na każdym kroku.

chyba nie o to chodzi , raczej o to zeby bylo przyjemnie i milo
      taki wrzesien w bieszczadach moze byc fajnie jesli hjest fajna pogoda
      moze byc tez blakanie sie w deszczu ewentualnie siedzenia w jakiejs lipnej kwaterze
      co nie nastraja jakos optymistycznie
      wez pare groszy i ruszaj do grecji takie santorini bedzie bardziej klimatyczne niz laka w bieszczadach a za nia druga laka i pagorek
    • kwietniowka2011 Re: Podróż poślubna dla oszczędnych - rady. 31.05.12, 22:22
      szysz_ka napisała:

> Tylko nie mówicie mi, że jak podróż poślubna to koniecznie wczasy za granicą mu
      > szą być , bo słyszę to na każdym kroku.

kwatery nie doradzę, ale w kwestii podróży poślubnej napiszę Ci, że my pojechaliśmy na kilka dni w Polskę, nocowaliśmy w prawdziwym zamczysku (Bytów), w stylowym pokoju , wcale nie było tak drogo (jak w hotelu w małej miejscowosci), a wrazenia niezapomniane smile
    • 123ciocia_stasia Re: Podróż poślubna dla oszczędnych - rady. 02.06.12, 13:44
      > Chcemy odpocząć w ciszy i spokoju, nacieszyć się przyrodą no i sobą smile

Świetnie ujęłaś cel podróży poślubnej smile Życzę wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Nadmiar "zagranicznych" atrakcji może tylko przeszkadzać w podróży poślubnej.

Ktoś wspomniał o romantycznym zamku. Wiem, że w Niedzicy, na Spiszu, w zamku można wynająć pokoje. Ale można być też "w normalnym" miejscu. Białka Tatrzańska jest piękna latem, jest tam też sporo porządnych, czystych i niedrogich (latem) kwater. O Bieszczadach nic nie wiem, niestety.
    • trypel Re: Podróż poślubna dla oszczędnych - rady. 03.06.12, 08:51
      chcesz ciszy, przyrody i spokoju?
      jedź do Puszczy Knyszyńskiej
      w środku puszczy masz super hotel, Lipowy Most, wokół km lasu (od najblizszego asfaltu jakies 8 km), w pokojach nie ma TV smile co w Waszym przypadku jest akurat idealne.
      Na miejscu basen, sauna, km scieżek na spacery i rower.
      A w nocy jelenie pod oknami słychać smile
      --
      Kochanie. Jubiler już był zamknięty. Ale kupiłem Ci jogurt.
    • czekolada72 Re: Podróż poślubna dla oszczędnych - rady. 04.06.12, 18:08
      A moze Lesko?
      www.eholiday.pl/noclegi-fu7461.html
      ja akurat bylam zima, ta zima stulecia wink , z 2 lata temu - i to byla jedna z bardziej niezapomnianych wypraw, w tym zwiedzanie Sanoka.
      --
      "Nie ma na świecie takich zamków, których porządny złodziej nie potrafi otworzyć i nie ma takiej kryjówki, której nie potrafi znaleźć. A im więcej zamków, tym więcej podejrzeń, że za nimi jest co kraść. Po co nasuwać ludziom podejrzenia?"
      59,2
      Niestety stara to prawda: diabły są atrakcyjniejsze od aniołów.
      • czekolada72 Re: Podróż poślubna dla oszczędnych - rady. 04.06.12, 18:10
        A, ibylam swiadkiem jak obsluga przygotowywala apartament na zareczyny smile))
        --
        "Nie ma na świecie takich zamków, których porządny złodziej nie potrafi otworzyć i nie ma takiej kryjówki, której nie potrafi znaleźć. A im więcej zamków, tym więcej podejrzeń, że za nimi jest co kraść. Po co nasuwać ludziom podejrzenia?"
        59,2
        Niestety stara to prawda: diabły są atrakcyjniejsze od aniołów.
      • nataasha Re: Podróż poślubna dla oszczędnych - rady. 02.06.14, 18:37
        Chcemy odpocząć w ciszy i spokoju, nacieszyć się przyrodą no i sobą

No, ciszy i spokoju to raczej w Pradze nie znajdą smile Długo czekałam żeby odwiedzić to miasto i w końcu trafiła się okazja w czasie weekendu majowego. Były takie tłumy że więcej czasu poświęciłam na uważaniu żeby mi ktoś nie skroił torebki, żeby się nie odłączyć od grupy, nie zdeptać kogoś, nie być zdeptanym itp. big_grin

Z perspektywy bycia "bieszczadzkim" tubylcem mogę polecić:
        W Sanoku:
        - Skansen na drugim brzegu Sanu - świetne miejsce na dłuugi spokojny spacer, często sentymentalnybig_grin Często widzę jakiś turysta wypatrzy zastawę, obraz czy jakiś przedmiot, przypomniany z dzieciństwa, dokładnie taki jak u babci, prababci i jest okazja do wspomnień. Dodatkową atrakcją jest nowo dobudowana część, Galicyjski Rynek.
        - jeśli interesujecie się sztuką to polecam wystawę malarstwa na sanockim zamku - gromadzi duży zbiór ikon i prac Z. Beksińskiego.
        - nie polecę nic z noclegów, ale jeśli chodzi o jedzenie to warte polecenia jest Xavito (kuchnia meksykańska), pizza w Soprano, chwalony jest także Kredens zrewolucjonizowany przez Magdę G. ale ciągle jest mi nie po drodze tam wstąpić.
        W Ustrzykach Dolnych:
        - Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego
        - Muzeum Młynarstwa - ciekawy obiekt, można połączyć zwiedzanie z dobrym posiłkiem (kuchnia lokalna - polecam placek ziemniaczany smażony bezpośrednio na kuchni węglowej)
        Jeśli nigdy nie byliście, to warto wybrać się na spacer Tamą Solińską - ale warto wiedzieć lecie jest tam mega tłok, stragany, budki z fast foodami. Za to jest możliwość zwiedzenia wnętrza tamy i to już jest przeżycie smile Jeśli zamierzacie zwiedzać zaporę to polecam książkę Tajemnice Soliny - popatrzycie na to miejsce z innej perspektywy smile
        Dodatkowo polecam wycieczki w góry - Połoniny, Tarnica itp.
        --
        Kosmetyczka minimalistki - bycjakmarilyn.blogspot.com/
        • goscinnie_ino Re: Podróż poślubna dla oszczędnych - rady. 02.06.14, 21:34
          ktoś już wyżej wspomniał o "Bazie ludzi z mgły" - koniecznie odwiedźcie smile
          niedaleko knajpki jest pensjonacik "Chata nad rzeką" - w prawdzie nie byłam tam kilka lat, ale zanim porodziłam dzieci bywałam często i wspominam mile. jest dostęp do kuchni, ale też możliwość skorzystania z posiłków przygotowywanych przez gospodarzy. świetna miejscówka na różne wypady, a jak pogoda nie dopisuje, to masz 30 sekund drogi do świetnej knajpy, idziesz, zamawiasz wino z kija i spędzasz romantyczny wieczór z nowo upieczonym mężem smile

a co zobaczyć: o rany, połoniny koniecznie, mała i wielka rawka i najpiękniejsze z pięknych bukowe berdo (przy okazji tarnica wink.

--
          Marta 16.03.2011
          Marysia 12.07.2012
          i...znowu serca mam dwa smile
        • mamgrosik Re: Podróż poślubna dla oszczędnych - rady. 02.06.14, 23:52
          Pierwszy raz w Pradze tez byłam w majowy długi weekend i było okropnie. Morze ludzi. I na około język polski wink

Po 6 latach wybraliśmy sie w "zwykły weekend" i było o niebo lepiej.
          Praga do najcichszych nie należy fakt, ale jak sie jest zakochanym to ludzi dookoła sie nie widzi wink
          --
          mamgrosik.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się