Tani czytnik e-booków empik - opinie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Tu chodzi mi przede wszystkim o bazę darmowych e-booków którymi próbują sprzedać gadżet - obawiam się że to ściema i nie ma żadnych wartościowych pozycji. Empik na moje pytanie o tytuły i na zarzut, że nie chcę kupić kota w worku, odpowiada: zalogujesz się po kupnie - zobaczysz co to za tytuły. Super.

Może ktoś ma i wie??
    • @maciejka: odradzam ten czytnik. Dyskwalifikuje go ekran LCD. To tak jakbyś czytała na ekranie komputera. Przy dłuższej lekturze męczy się wzrok. Od ponad roku posiadam czytnik z wyświetlaczem w technologii e-ink (Kindle od Amazona) i jestem zachwycony. Co do książek to są spore zasoby darmowej literatury oraz czasopism. Szczegóły opisałem to na moim blogu (link w sygnaturze). Bardzo lubię jeszcze dodatki do przeglądarki, które wyciągają mi tekst ze strony i wyłają mailem na czytniki. Raz w tygodniu sobie siadam z kawą i nadrabiam blogowe zaległości. Mam nadzieję, że pomogłem.

Ps.
      Na rynku są też inne czytniki z e-ink - (chyba Onyx). Polecam zobaczyć różnice między jednym a drugim wtedy decyzja powinna być prosta smile
      --
      Tanie Czytanie - Książki
    • Czytnik tylko z ekranem e-ink.

Na Allegro mozna dostac czytniki Kindle z reklamami (w niczym nie przeszkadzaja - to wygaszacz ekranu) w cenie okolo 400zl + ze 30 zl etui.

Warunek - sprawdzic, czy wysylka napewno z polski (bezplatna lub standardowe ceny, dostawa w dzien lub dwa).

darmowe ebooki mozesz sciagnac nawet z Empiku - jesli zalozysz konto na ich stronie masz w nim dostep do bazy darmowych ebookow.

--
      Petycja - stop cenzurze internetu
      Polecam Linuxeducd - uruchamiasz z plyty bez szkody dla ukochanego Windowsa
      • Nie kupuj kindle na allegro .. nie opłaca się - należy kupić w Amazonie .. no chyba że używany za 150-200 zł
    • Jeśli czytasz po angielsku, jest Projekt Gutenberg i wtedy masz taką bazę, że Empik ci niczym nie zaimponuje.
      Rzeczywiście, przy tym sposobie podawania informacji, wahałabym się.
      --
      Moja Mama (z namysłem, usiłuje sobie przypomnieć): "Wyjmij belkę ze swego oka i..."
      Mój Tato (pomocnie): "i wsadź ją bliźniemu swemu!"
    • Przychylam się do opinii przedmówców - pomacaj jakiś czytnik z technologią e-ink, a przekonasz się, że to coś zupełnie innego niż czytanie na ekranie komputera/telefonu i przestaniesz mieć dylemat.
      Niezależnie od tego, że "czytnik" empiku ma po prostu ekran jak tablet/telefon, zdecydowanie zniechęciłby mnie już sam sposób podawania informacji. Nie to, żebym się spodziewała w darmowych ebookach czegoś poza klasyką, do której już wygasły prawa autorskie, ale po co to ukrywać, na litość?
    • @maciejka ale przeciez możesz się zalogować na stronę empiku i zobaczyć co jest za friko ebook.empik.com/klasyka a co np po 4pln bo maja też dział z mega tanią klasyką www.empik.com/szukaj/ebook?c=ebooki-ebooki-klasyka&resultsPP=10&searchCategory=350125&start=1 także nie jest to ściema, tylko ogólnie dostępna lista wink
      • 05.06.12, 11:07
        Warto zagladac na porownywarke z roznych ksiegarni - empik nieujety, czasem tam bywa taniej - dobrze osobno sprawdzic..

W porownywarce czesto podaja rozne promocje.

ebooki.swiatczytnikow.pl/

--
        • Naprawdę już mało kto korzysta z tradycyjnych książek?smile Zdarza mi się przeczytać ebooka (najczęściej wtedy, gdy przekroczyłam limit bagażu do samolotu i nie upchnę paru książek więcejwink, ale preferuję dobre, papierowe książki...
          Tak z czystej ciekawości pytam, bo sama lubię sporo czytać.

Pozdrawiamsmile
          • zosiaonline napisała:

> Naprawdę już mało kto korzysta z tradycyjnych książek?smile Zdarza mi się przeczyt
            > ać ebooka (najczęściej wtedy, gdy przekroczyłam limit bagażu do samolotu i nie
            > upchnę paru książek więcejwink, ale preferuję dobre, papierowe książki...
            > Tak z czystej ciekawości pytam, bo sama lubię sporo czytać.
            >
            > Pozdrawiamsmile

Mam kilkadziesiat metrow biezacych tradycyjnych ksiazek, wiekszosc przeczytalem.....

Bylem sceptyczny co do czytnika (wczesniej korzystalem z tabletu, ale rozczarowal mnie szybkim rozladowywaniem baterii - kilka godzin czytania w sumie, i inna jakoscia odczytu niz papier - ot , matowy ekran podswietlany od spodu.)
            czytnik e-ink bardzo przypomina tradycyjna ksiazke, jesli chodzi o sposob czytania, meczy oczy w takim samym stopniu jak wielogodzinne czytanie papierowej ksiazki (sprobuj poczytac ciagiem 6-8 godzin na tablecie czy czytniku tft) , a do tego mozliwosc otwierania kazdej na ostatniej czytanej stronie, brak tracenia czasu na uruchamianie czy startowanie - biore w reke, przyciskam przycisk i czytam.
            program Calibre konwertuje wszystkie teksty do mobi, co umozliwia w kindle przeformatowywanie tekstu po zmianach wielkosci czcionki czy odstepow do najdogodniejszego, jesli satndarowe uruchomienie nie zadowolilo..

--
            • > czytnik e-ink bardzo przypomina tradycyjna ksiazke,

A z jakiego korzystasz? Czy mógłbyś coś polecić? Ja kompletnie się na tym nie znam, ale chciałabym zrobić prezent urodzinowy mojemu tacie, bo lubi nowinki techniczne i jednocześnie lubi czytać smile Czy taki Kindle jest wart zainteresowania? Czy sprawdzi się w "polskich warunkach"? Chodzi mi o to, czy nie okaże się po zakupie, że np. nie można na niego załadować połowy polskich książek albo że zaskoczy nas inną niemiłą niespodzianką.

R.
    • Ale o jaki Co chodzi? Tani z Empiku, ten, na który mają niby promocję do jedna wielka ściema, bo nie ma wyświetlacza w technologii e-papier, więc jest po prostu maleńkim komputerkiem do czytania, a nie żadnym czytnikiem e-booków. I tu jego największa wada, po co kupować coś, co swojej fukncji wcale nie spełnia, bo świeci po oczach? Jak ktoś planował zakpu, to niech lepiej wyda na coś innego, lub dołoży więcej.
      --
      Słowa palą, więc pali się słowa...
      • Sciema to by była jakby ktoś mówił, że tam jest e-ink, ale tego nikt nie ukrywa że to inna technologia wink a co do świecenia po oczach, to masz regulację jasności przecież i nic po oczach nie świeci, bo ustawiasz jasność tak jak ci pasuje. jak jesteś na dworze to ciemniej żeby słońce nie odbijało, a jak w ciemniejszym pomieszczeniu to jaśniej żeby nie męczyć oczu. generalnie myślę, ze jest to całkiem spoko maszyna na początek zabawy z ebookami, żeby zobaczyć czy komuś się podoba czy nie, także nie przesadzałbym wink bo za tą cenę nic fajniejszego się nie kupi
        • > że to inna technologia wink a co do świecenia po oczach, to masz regulację jasno
          > ści przecież i nic po oczach nie świeci, bo ustawiasz jasność tak jak ci pasuje
          > . jak jesteś na dworze to ciemniej żeby słońce nie odbija

ta inna technologia to LCD a co to jest i jak sie na tym czyta to kazdy widzi
          i nie musisz tu pisac pierdol ze sobie moge sciemnic w sloncu

> całkiem spoko maszyna na początek zabawy z ebookami

z powodu uzycia LCD to jest idealna maszyna zeby sie zrazic do czytnika na zawsze

>bo za tą cenę nic fajniejszego się nie kupi
          tyle ze nie sa to najrozsadniej wydane pieniadze
          na ten moment liczy sie tylko kindle i nie ma co wywazac otwartych drzwi jakimis polsrodkami
          • Ale kto tu wyważa otwarte drzwi? ja wypowiadam swoje zdanie, do którego mam prawio jakby, a ty mi mówisz ze pisze pierdoły. Miałeś w ręku w ogóle ten czytnik empikowy? ja czytałem na nim w słońcu i czyta się na nim lepiej niż na kompie bo ma matowy ekran i nic ci po oczach nie świeci. nie oceniaj prosze czegoś czego nie znasz do końca. a z tym kindlem to piszesz jakby był jedyny na rynku, a co z prestigio, iriverem czy onyxem? to juz droższe, czyli w Twoim mniemaniu "lepsze" czytniki wink ja uważam nadal że to dobrze że jest dostępny taki sprzęt budżetowy, bo każdy ma swój rozum i zrobi tak jak mu pasuje, i i jak chce wydać mało to kupi w empiku, a jak ma kase to kupi coś droższego wink i i tak będzie szczęśliwy.
            • Tylko widzisz, te pseudoczytniki tft to sa takie jakies kulawe, okrojone tablety, robiace wiele rzeczy a zadnej naprawde dobrze.

sens bylby przy nich jeszcze wtedy, gdyby wywalono by z nich opcje multimedialne, pozostawiajac wylacznie przegladanie dokumentow, dajac w zamian podwojna czy potrojna baterie - na przynajmniej 16 lub wiecej godzin ciaglej pracy, bez koniecznosci ciaglego doladowywania

Wtedy moznaby przebolec ekran tft, wystarczaloby dla osob korzystajacych bardziej sporadycznie, czytajacych kilkanascie minut dziennie lub okazjonalnie.

--
            • > ja czytałem na nim w słońcu i czyta się na nim lepiej niż na kompie bo ma matowy ekran i nic > ci po oczach nie świeci.

lepiej niz na kompie to ciagle za slabo

> Miałeś w ręku w ogóle ten czytnik empikowy?

a ty miales w reku kindla ?

> co z prestigio, iriverem czy onyxem?

nic co mam byc , zwykle niszowe niedorobki ktore nie zdobyly rynku

> bo każdy ma swój rozum i zrobi tak jak mu pasuje, i i jak chce wydać

rozum moze i ma co nie znaczy ze jest rozsadny
        • > Sciema to by była jakby ktoś mówił, że tam jest e-ink, ale tego nikt nie ukrywa
          > że to inna technologia ;

Przeciętny zjadacz chleba może nie rozróżniać. Więc jest to ściema. Tak samo jak wszelkiej masci actimele - składu nikt nie ukrywa, ale ściemniają, ze taaakie zdrowe.

a co do świecenia po oczach, to masz regulację jasno
          > ści przecież i nic po oczach nie świeci, bo ustawiasz jasność tak jak ci pasuje

Świeci, bo na tym polega jego technologia. Że świeci. E-papier nie świeci. Oczy męczysz tak czy inaczej, bo nie są stworzone, zeby w świecące diody kilka godzin patrzeć.

generalnie myślę, ze jest to
          > całkiem spoko maszyna na początek zabawy z ebookami, żeby zobaczyć czy komuś si
          > ę podoba czy nie, także nie przesadzałbym wink

Komuś się może nie spodobać, a prawdziwy czytnik by mu się spodobał. To tak jakby pojechać w marcu nad Bałtyk, zeby sprawdzić, że będzie mi się podobało w czerwcu Morze Śródziemne.

bo za tą cenę nic fajniejszego się
          > nie kupi

Bo to shit, logiczne, ze za 299 zł w miarę przyzwoitego nie kupisz. Po co w ogóle kupować, to nie sprzęt pierwszej potrzeby.
          --
          Słowa palą, więc pali się słowa...
    • Bardzo dziękuję za opinie, szczególnie te na temat tanich i darmowych e-booków - to była moja główna motywacja żeby kupić e-czytnik. Po Waszych opiniach chyba na razie poczekam na kindle-a.
    • Moim zdaniem nie warto. To zwykły okrojony z funkcjonalności tablet. Jeżeli ktoś miał Kindle lub inny czytnik oparty na technologii e-ink, to na 100% nie będzie brał na poważnie tej propozycji. Empikowy tablet jest dla ludzi, którzy czytają sporadycznie, przez maksymalnie kilkadziesiąt minut, dwa razy w tygodniu.

Jeżeli chcesz kupić sobie czytnik do czytania książek, to tylko oparty o e-ink. Na tzw. czytniki oparte o LCD nawet nie patrz, bo nie warto.

Jeśli masz parcie na czytnik, kup używanego kindle. Ludzie mający taki sprzęt zazwyczaj o niego dbają, więc ryzyko kupienia uszkodzonego egzemplarza jest mniejsze niż w przypadku kupowania używanego tabletu czy netbooka.
      --
      "Wszystko trzeba robić tak prosto, jak to tylko jest możliwe, ale nie prościej." - Albert Einstein
    • Ja polecam Kindle z jeszcze jednego względu:
      Kupiłam dla mojej rodziny 4 czytniki Kindle (tu dodatkowy atut, że jesli są zarejestrowane na jedno konto, to każdą zakupioną książkę można czytać na każdym z czytników). I niestety w jedenym z nich (DX) po jakimś pól roku zrobiły się pęknięcia wokół ekranu. Napisałam o tym do serwiu Amazona i po 3 dniach przyszła do mnie paczka z nowym urządzeniem, a Amazon przesłał mi na maila naklejki, które tylko musiałam nakleić na pudełko zwracanego uszkodzonego Kindla - nic nie płaciłam za tę operację.
      Po jakimś czasie na innym kindlu zrobiła mi się rysa na ekranie, nieco wkurzająca przy czytaniu, też bez problemu (w sumie to mogli się wypiąć, bo żadna ich wina w tym, że nie umiem zadbać o swój sprzęt) wymienili.
    • Ta darmowa baza ebooków z empiku to jeden wielki żart. Te same darmowe ebooki znajdziesz na bookini.pl/

Mam w domu Kindla z ekranem dotykowym, tablet i korzystałam z empikowego Trekstora. Po pierwsze chciałabym obalić mit, że posiadanie czytnika z ekranem dotykowym zmniejsza komfort czytania przez odbite ślady palców na ekranie. Bzdura. Ekran dotykowy jest mega wygodny, tak się do niego przyzwyczaiłam, że zdarza mi się w tradycyjnych książkach próbować tak zmienić stronę. Jeśli chodzi o komfort czytania, oczywiście nr 1 to eink. Jeśli chodzi o jakość/cena to oczywiście Kindle. Jeśli chodzi o warunek ceny to Trekstor. Nie jest to, jak niektórzy twierdzą, zubożony tablet. Jest od tabletu lżejszy, poręczniejszy, wygodniej się przerzuca strony, czyta itd. Co najważniejsze: za 230 zł tabletu się nie kupi.
      Moja opinia jest taka. Jeśli ktoś zamierza korzystać z czytnika okazjonalnie, żal mu pieniędzy na większy wydatek, chce kupić czytnik dla dziecka (Kindle ma rewelacyjny serwis gwarancyjny, ale gwarancję jedynie na rok) to wybrałabym Trekstora.
      Poza tymi przypadkami - Kindla.
    • uprzejmie donosze, ze mam Kindle Touch i nic sie nie palcuje - to nie jest LCDbig_grin
      uzywalam classica, ale Touch jest nieporownanie wygodniejszy - zwlaszcza dostep wbudowanych slownikow za pomoca dotykowego ekranu jest fantastyczna rzecza ;
      bateria trzyma fenomenalnie - teraz mam juz 1,5 miesiaca, czytam codziennie (wylaczam wifi kiedy nie potrzebuje) i jeszcze troszke jej zostalo;
      co do modeli sprowadzanych ze Stanow z reklamami i kupionych na all. - niektorzy raportowali problemy z realizowaniem gwarancji w tej sytuacji; gwarancja Kindla jest wprawdzie na rok tylko, ale (na podstawie popsutego K. mojej przyjaciolki stwierdzam) spisali sie super - dostarczyli nowy sprzet bez klopotu;
      mialam w reku (ale nie uzywalam dluzszy czas) Onyxa - ale nie widze troche sensu, skoro nowy Kindle jest tanszy niz nowy Onyx;
      czegos bez e-inku w zyciu bym nie kupila, jesli sie czyta wiecej niz 10 min na dzien;
    • Też się ostatnio zastanawiałam. Założyłam nawet post na forum, ale chyba nie w tym miejscu bo nie ma żadnych odpowiedzi.

W każdym razie z moich poszukiwań wynika, że jeśli tylko ma się miejsce w domu na książki, to z finansowego punktu widzenia nie ma sensu kupować czytnika. Nie dość, że za porządne urządzenie trzeba sporo zapłacić, to jeszcze ceny e-booków (np. z empiku) są porównywalne z cenami książek.
      • Zależy jakie masz argumenty za kupnem czytnika. Dla mnie ważna była mobilność oraz fakt, że czytnika poza czytaniem książek używam również do czytania treści ze stron internetowych (blogi i artykuły specjalistyczne). Ilości tekstów, które przesyłam na czytnik byłaby dla mnie nie do 'przejedzenia' na komputerze smile.

Co do cen książek to się zgadzam, że są ciągle za wysokie. Szczególnie, że na chłopski rozum odpada wiele kosztów związanych z drukiem, transportem i magazynowaniem.

Całe szczęście, że jest sporo książek, które można znaleźć za darmo (nie pirackie). Kiedyś część źródeł podałem tutaj: oszczedzanie.eu/tanie-czytanie-ksiazki/

--
        ---------------
        Mój Blog o Oszczędzaniu | Marek Mazur - Wycena Nieruchomości
        • Czytnik to nie tylko cena. To takze waga. Na wakacje zabieram teraz w torebce czytnik, a nie sześć książek w plecaku i nie zastanawiam sie w panice, czy mi starczy do końca pobytu.
          Znacznie wygodniej czyta sie tez grube ksiązki - juz nie wspomnę o noszeniu ich ze sobą.
          --
          zpopk.pl
      • 1. 400 zł za czytnik to niewiele. Pamiętam czasy, gdy najtańsze zaczynały się od 1 tyśsmile.
        2. Może i ceny ebooków są zbliżone do książek papierowych, ale z drugiej strony księgarnie prześcigają się w promocjach i to bardzo często nie na książki typu "Poradnik działkowca", a na nowe i/lub pożądane tytuły. Np. ostatnio kupiłem biografię Brzechwy wartą w papierze 44,90, w wersji na czytnik za 9,90. To chyba JEST znacząca różnica w cenie?smile
        Generalnie nie pamiętam, czy kupiłem jakąś e-książkę w cenie wyższej niż połowa okładkowejsmile.
        3. I trzeci argument - "ciężar gatunkowy" niektórych książeksmile. Szczególnie cegły zdecydowanie lepiej transportować na czytniku.

Minusy? - nie pachnie, nie szeleści, itd.

--
        Półki Na Myśli
    • Ja mam Kindle paperwhite i go uwielbiam. Wcześniej miałam Kindle'a 2. Oba o wiele lepsze od tego empikowego szajsu. Duzo darmowych e-booków masz na virtualo.pl i publio.pl Jest też wiele promocji np po 10zł można kupić fajne ksiażki. Te darmowe to przeważnie klasyka i lektury szkolne do których prawa autorskie już wygasły. Jak lubisz Tołstoja, Dostojewskiego czy jakąś tam inną klasykę to proponuję Kindle'a. Zwróci się. Ja kupowałam na amazon.co.uk z reklamami i przywiózł mi znajomy z Anglii. Poza tym jest naprawdę dużo promocji na tych stronach o których pisałam i można sporo zaoszczędzić.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.