Dodaj do ulubionych

"Piekne życie bez pieniedzy "

24.09.12, 09:05
przyznam ,ze dopiero za drugim "przeczytainem" rady autora
wziełąm sobie do serca smile
a jakie sa Wasze spostzerżenia ?
--
"Gdy już myślałam ,ze jestem na samym dnie , ktos rzucił mi łopatę "
Edytor zaawansowany
  • 24.09.12, 10:23
    Rozumiem, ze autor rozdaje te ksiazki gratis. smile Po co mu pieniadze, skoro zycie jest piekne bez nich.
  • 24.09.12, 13:42
    oj tam , oj tam smile

--
    "Im mniej , tym lepiej"
    "Kto wiele sciga ,mało dogoni"
  • 24.09.12, 15:00
    chętnie bym przeczytała, ale chyba już tylko na Allegro za jedyne 45 smile
    a może napiszesz w kilku zdaniach do czego sprowadza się myślenie autora o pieniądzach?
    bo z opisu wynika chyba, że chodzi o takie samoograniczanie, jakie i my tu na forum staramy się uprawiać, a nie o życie naprawdę bez pieniędzy
    dla mnie ostatnio taką inspirującą lekturą było: "Jesteś bez grosza na własne życzenie" - m.in. o tym, jak stajemy się niewolnikami naszych mniejszych i większych przyzwyczajeń, często nie bacząc na koszty
  • 24.09.12, 15:32
    W najkrótszych słowacha chodzi o to ,że....pieniądze szczęścia nie dają , nawet zakupy wink
    a tak poważnie , by nie rozdabniac sie na milion pokus , bo i tak nie przyniesie to nam zadowolenia .
    Im więcej kupujemy , tym więcej chcemy , poziom zadowolenia jest niski ,ale kolene zakupy wcale nie przynoszą "nasycenia " .

Najwięcej rajcuje nas nie samo posiadanie, co oczekiwanie , planowanie , co kupimy , co dana rzecz moze nam "dać ( np. szczególnie kobiety lubią sobie poprawiac samopoczucie nowymi akcesoriami do fitnessu wink .....a w momencie zakupu poziom zadowolenia opada smile
    czyli takie "między ustami a brzegiem pucharu wink

tutaj mały fragment
    www.piw.pl/fragmenty/b_pieniedzy.htm
    mówisz ,ze nie mozna taniej kupic ?............no rzeczywiscie ...brak w hurtowniach uncertain
    --
    "Im mniej , tym lepiej"
  • 24.09.12, 15:50
    "URLOP OGŁUPIA
    Argumenty przeciw wyjazdom wakacyjnym
    Oto, czego dowodzą najnowsze badania: prawie każdy wraca z urlopu głupszy. Każdy, kto przez trzy tygodnie odpoczywa, zapominając o rozrywkach intelektualnych, bardzo się po powrocie zdziwi. Rozwiązując test na inteligencję, będzie miał o 3 procent gorszy wynik niż przed urlopem"
    Ciekawe jaki jest wynik testu po przeczytaniu tej ksiazki? Juz sam fakt wydania na nia 45 zl. mowi sam za siebie.
  • 24.09.12, 16:10
    a skąd ściągasz te fragmenty? chętnie popatrzę
    i jestem ciekawa co autor proponuje zamiast urlopu? ale w sumie gdzieś drzemie we mnie przekonanie, że urlop nie jest niezbędny do życia, choć jest miłym dodatkiem
    można np. próbować poczuć się jak turysta we własnym mieście smile
    45 zł to cena na Allegro, nie wiem jaka była cena rynkowa
  • 24.09.12, 19:04
    Link podala wyzej w poscie beatrix_75. Moim zdaniem bardziej potrzebny jest urlop niz kolejna ksiazka kolejnego "guru", ktory wbrew tytulowi pieniadze jednak chce zrobic. Swoja droga tzw. minimalisci sa swietnym rynkiem dla tego typu ksiazek. smile
  • 24.09.12, 20:43
    Dzięki, umknął mi ten post.
  • 24.09.12, 22:55
    Facet zbija pieniądze na naiwnych. Dowodzi, że da sie zyć bez rejsu luksusowym statkiem i garnituru od Versace. Nie tłumaczy wszakże, jak da się żyć w ogóle bez ubrania i co nalezy robić zamiast urlopu, skoro się nie pracuje cały rok, jako ze pieniadze nie są potrzebne, a wiec i zarabiać nie trzeba.
    --
    zpopk.blox.pl
  • 25.09.12, 05:56
    Może i zbija, kto chce upi kto nie uzna to za zbędny wydatek. Moda na minimalizm o tyle mi się podoba że może do ludzi wreszcie dotrze że nie to co mają a to kim są stanowi o ich wartości. Wierz mi że sporo osób zachowuje się tak jakby posiadanie czegoś czyniło ich lepszymi a nieposiadanie gorszymi.
    Mnie osobiście to odpowiada by mieć tylko to czego potrzebuję i niekoniecznie musi mi to ktoś w książce tłumaczyć ale są i tacy tórzy gdześ tam by chcieli ale potrzebują zachęty.
    --
    forum.gazeta.pl/forum/f,63251,_MOLE_KSIAZKOWE_.html

czytaniejakoddychanie.blogspot.com/2012/04/czytanie-jak-oddychanie.html
  • 25.09.12, 11:00
    tak , jak pisałam , za pierwszym razem przeczytałam i pomyślalm , no fajnie , fajnie , ale nic nei zostało , teraz trafiło na bardzo żyzną glębę wink
    Czyli nie do każdego ta ksiązka dotrzae oraz nie w kazdym czasie .
    Osobiscie kupiłam za 29 zł , nie pamietam czy w stacjonarnej czy intenetowej...

jesli chodzi o wspomniany urlop , nie chodzi o to , by nie odpoczywać
    raczej o to , by nie mieć ciśnienia w kwestii wczasów zagranicznych .

Generalnie z większosci pozycji ksiażkowych na temat minimalizmu można wyciągnąć 2 zasadnicze nauki :
    "Wszsytko czego szukasz znajduje sie w tobie "
    oraz
    "Już teraz nie potrzebujesz niczego , by poczuć sie szczęsliwa " big_grin
    Oczywiscie cały czas mowimy o rodzinach , gdzie pieniadze sa , tylko przeciekają przez palce na różne zbędne zakupy .
    --
    "Im mniej , tym lepiej"
  • 25.09.12, 11:31
    Tzw. cisnienie w ogole rozsadne nie jest: dot. wczasow, ubran w cenie pensji itp. Nie potzreba ksiazki, aby to zrozumiec.
    "Jesli chodzi o wspomniany urlop , nie chodzi o to , by nie odpoczywać
    raczej o to , by nie mieć ciśnienia w kwestii wczasów zagranicznych"
    ...czyli w kraju poziom inteligencji zostaje na wyzszym poziomie, a glupieje sie tylko po przekroczeniu granicy. smile
    "Co za koszmar, jeśli należymy do elity podróżującej dla relaksu dziesięć razy w roku! Policzmy: pod koniec sezonu mamy za sobą wiosnę na Capri, lato w Porto Cer-vo, jesień w Marbelli, zimę w Engadynie i o 30 procent niższy IQ."
    No comment.
    A tak w ogole, autor powinien wybrac sie do brazylijskich favelas / takich miejsc na swiecie jest bardzo duzo / i tam zaprezentowac sile swoich argumentow.

"Wszsytko czego szukasz znajduje sie w tobie". Wlasnie dlatego kupowanie tego typu "poradnikow" jest, moim zdaniem, wyrzucaniem pieniedzy. Wystarczy usiasc w fotelu i pomyslec.
  • 25.09.12, 11:43
    (..) Wystarczy usiasc w fotelu i pomyslec(..)
    a wiesz , czasem mi sie to zdarza, niekoniecznie w fotelu .
    ale niektórzy - jak ja na przykąłd - potrzebują widziec coś czarno na białym
    farba drukarska na papierze znaczy big_grin...

dobra ... żartuje

mam nature słomianą w kwestii oszczędzania i dlatego czesto muszę sobie pewne rzeczy tłumaczyc od poczatku , a ta ksiazeczka do tego właśnie sie nadaje
    Akurat ten przykład z wakacjami , jest troche naciągany wink , natomiast więskzosc rad mi sie podoba .

--
    "Im mniej , tym lepiej"
  • 25.09.12, 12:43
    linn_linn napisała:

> "URLOP OGŁUPIA
    > Argumenty przeciw wyjazdom wakacyjnym
    > Oto, czego dowodzą najnowsze badania: prawie każdy wraca z urlopu głupszy. Każd
    > y, kto przez trzy tygodnie odpoczywa, zapominając o rozrywkach intelektualnych,
    > bardzo się po powrocie zdziwi. Rozwiązując test na inteligencję, będzie miał o
    > 3 procent gorszy wynik niż przed urlopem"
    > Ciekawe jaki jest wynik testu po przeczytaniu tej ksiazki? Juz sam fakt wydania
    > na nia 45 zl. mowi sam za siebie.

hehehe
    to samo pomyślałem, dziękuję nie skorzystam smile

PS:
    skoro życie jest piękne bez pieniędzy to książka powinna być za free
  • 25.09.12, 15:28
    O rety. Już ten kawałek mówi wiele o jakosci książki big_grin Urlop ogłupia - a praca bez przerwy nie? I jak on wpadł na to, że urlop to jest bezmózgie leżenie?
    --
    Piszę o piłce
  • 29.09.12, 15:02
    Beatrix, czy możesz rozważyć pozyczenie mi tej książki? (cena z allegro mnie odstraszyła...)

--
    Kto chce, szuka sposobu.
    Kto nie chce, szuka powodu.
  • 25.09.12, 12:05
    Kolejna mądra książka, która w czasach zwiększonej kontroli wydatków podpowiada nam, jak żyć tongue_out Każdy wie, że nie ma sensu kupować na zapas/rzeczy niepotrzebnych/nieadekwatnych do zarobków/itd. Ameryki nie odkrył autor, niestety.
    Wystarczy akcja denko, tylna ścianka i kilka innych fajnych rad z forum, nie trzeba 45 zł wydawać.
    A jeśli chodzi o wakacje w kraju, to nie wypoczywanie nad Bałtykiem nie jest dla mnie czymś urągającym. W Polsce można fajnie spędzić czas, jest tyle miejsc do zobaczenia. Mnie osobiście na przyszłe wakacje marzą Bieszczady smile Sorki, zrobił się off topic smile
  • 25.09.12, 12:15
    Oki przyjmuje do wiadmomosci dotychszasowe opinie
    ale głównie czekam na opienie osób , kóre czytały wink
    --
    "Im mniej , tym lepiej"
  • 26.09.12, 08:18
    ile ten pan zarobi na książce nie wiadomo, może 90 procent z tego wpada do kieszeni wydawcy

ja też tak mam, ze co jakiś czas potrzebuję sobie o niektórych sprawach przypominac, niby już mam jakąś "filozofie zyciową" opracowaną i nagle po przeczytaniu jakiejś książki, jakiegoś artykułu dochodze do wniosku, ze trochę odeszłam od tej mojej "filozofii", niektórym trzeba co jakiś czas przypominac, by nie schodzili z wyznaczonej ścieżki wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.