Komornik=ugoda?? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam do was pytanie. Czy jeśli posiadam zajęcie na pensji, to czy możliwe jest "dogadanie z komornikiem"? Otrzymuję wypłatę o połowę niższą, Czy komornik bierze pod uwagę moją sytuacje rodzinną, czy wogóle sam decyduje bez wierzyciela? I w końcu czy warto? Sytuację mam dosyć skomplikowaną.
    • Zawsze warto, najpierw do komornika ale też do instytucji, która go wynajęła. Jak jest komornik to może htc już po rozprawie sądowej ale trzeba próbować wywalczyć lepsze warunki daty. Oczywiście sytuację są różne, nie znam zadłużenia ani niczego o Tobie ale pensja niestety może być zajęta w połowie a nawet w większej części :-\
      Iza
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h6w1vt6qz.png
    • komornik sam decyzji nie podejmie, jedynie na wniosek wierzyciela może wstrzymać, zawiesić postępowanie. Także rozłożenie zaległości na raty to tylko decyzja wierzyciela. Z komornikiem nie ma co dyskutować - on ma od ściągniętej kasy sporą prowizję, a i nie ma możliwości prawnych iść Ci na rękę.
      Udaj się do wierzyciela i z nim spróbuj dogadać.
    • połowe z pensji bierze ,ale jak masz np konto bankowe i druga polowa pensji tam wplywa to jak najszybciej likwiduj konto bankowe i dogadaj sie z pracodawca zeby wyplacal ta drugą polowe pensji do ręki bo komornik zajmie konto bankowe i nie zostanie ci nic . Mozna niby pózniej pisac skarge na komornika ale to trwa a życ za cos tez trzeba.z komornikiem nie dogaduj sie bo powie ci ze wykonuje swoja prace i rozłozy ręce, oni biora za sciągniecie dlugu 15%. najlepiej z wierzycielem .
    • To jeszcze inne pytanie. Czy może ktoś poleci mi jakiś dobry kredyt oddłużeniowy? Żebym mogła spłacic komornika i płacić jedną ratę ale nie martwić się kontem bankowym czy rzędem skarbowym. I raczej nie ma szans na poręczyciela, bo w sumie to duża kwota a każdy ma jakieś tam kredyty.
      • Jeśli masz komornika na karku, to Twoje szanse na kredyt-jakikolwiek równają się zero, z tego co wiem. Chyba że ktoś bardziej biegły w temacie wyprowadzi mnie z błędu?
        Zresztą z reguły komornik zajmuje pensję dopiero wtedy, kiedy wszelkie próby dogadania się z dłużnikiem zawiodły. A nie lepiej dla Ciebie będzie po prostu zacisnąć zęby i doczekać końca spłaty? Przynajmniej pozbędziesz się długu.. O ile pozostała część pensji wystarcza Ci na życie...
        • Chyba nie pozostaje mi nic innego...
          Ale czy jeśli komornik zabiera mi wypłatę to może jeszcze mi wziąć ruchomość?
          Bo w zasadzie nie mam nieruchomości, auto stare ma 20 lat, Tylko co wtedy wejdzie mi do domu i zabierze lodówkę?
          • Jeśli np. stracisz pracę (czego Ci nie życzę) lub z innych powodów przestaniesz spłacać zobowiązanie to może zająć Ci posiadane ruchomości-czyli auto, telewizor, lodówkę...
          • Zając może, nawet wyznaczyć licytację; tyle, że raczej rzadko zdarza się, żeby taki sprzęt domowy, który ma już ileś lat znalazł nabywcę. Co innego samochód kilkuletni - tu na okazję często czyhają handlarze z komisów.
            próbowałaś się ugadywać z wierzycielem? Jeżeli na konto wpływa reszta pensji, to czasami nawet komornik wierzycielowi sugeruje, żeby wnieść o zwolenienie zajęcia rachunku bankowego wink Tak więc próbuj rozmawiać - z komornikiem, z wierzycielem. Tylko miej już jakiś plan i konkretne propozycje.
            --
            http://www.suwaczki.com/tickers/zem3wn15wot8it6d.png
            • U mojego komornika jest wywieszana lista rzeczy,które będą licytowane. Ku mojemu zdziwieniu są takie rzeczy jak: łyżeczki małe,ręczniki kąpielowe,szafki kuchenne,przybory kuchenne (chochelka itp. ) Może to dla nie których jest to śmieszne,ale ja się osobiście przeraziłam sad komornika nikomu nie życzę sad
              --
              Oliwka-moje szczęście!

[*]-08.07.2009r
              • Faktycznie zaskakujaca lista. Smieszna nie, gdyz latwo wyobrazic sobie sytuacje kogos, komu komornik zajmuje reczniki i male lyzeczki.
                • Być moze te ręczniki, łyżeczki, chochelki komornik zabrał od jakiejs firmy (sklepu z agd, wyposażeniem kuchni?). Jeśli to są rzeczy z egzekucji od osób fizycznych to ja poproszę dane tego komornika, jestem w sytuacji gdzie pan i pani mają wb mnie dług (zasądzony, oddany do komornika) nieściągalny, pani wyjechała do uk a pan pracuje na czarno (bez umowy) i pieniądze dostaje od szefa do ręki, pan mieszka u rodziców i teoretycznie nie posiada nic oprócz właśnie łyżeczek itp przedmiotów.

--
                  Kto chce, szuka sposobu.
                  Kto nie chce, szuka powodu.
                  • Nie zabral, a stanowia one elementy wykazu "co mozna zajac". Nie sadze, aby dotyczylo to osb fizycznych: lista bylaby zlozona z miliona elementow, a tak chyba nie jest.
                    • No wiedzialam, ze pokrecilam cos z ta osoba fizyczna: tak to jest jak sie robi 3 rzeczy naraz i uzywa 2 jezykow. Mialam na mysli osobe prawna.
              • nie wolno komornikowi zająć przedmiotów codziennego uzytku jeżeli ich wartość jest znikoma a dla dłużnika stanowią wartość użytkową. Łyżeczki? Od osoby fizycznej? Chyba że ze szczerego srebra... nie straszcie autora że komornicy uganiają się za łyżeczkami i ręcznikami.
    • Z tego co wiem to nie ma tak ze się ma dwóch lub więcej komorników, przewaznie łączą kilka spraw i jeden komornik prowadzi sprawy albo jednego spłacisz to drugi bierze sie za sciąganie długów od nastepnego wierzyciela. Znajomy miał sytuacje gdzie miał długi na karcie kredytowej oraz nie splacony kedyt w róznych bankach , jeden komornik wszedl na pensje i pobierał polowe wyplaty ,drugi komornik od drugiego wierzyciela nie robił nic, jak zostało niewiele do splaty to reszte zadluzenia sciągnął z rachunku bankowego ,tylko ze ta polowa pensji która zostala wplywala na konto bankowe i został bez pieniędzy cały miesiąc. Komornik się tlumaczyl ze oni nie wiedzą za co są pieniądze na rachunku bankowym (niewiedzieli ze to druga częśc pensji) tak się tlumaczą . I dlatego najlepiej brac wyplatę do reki od pracodawcy -omijac konto bankowe bo komornik wszystko weżmie.
    • Takiego komornika szukam, bo eks ma kilkadziesiąt tysięcy złotych zaległych alimentów a obecny komornik nie robi nic

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h6w1vt6qz.png
    • Bzdury piszecie z tym zajęciem.
      Udaj się do Wierzyciela/Wierzycieli zapytaj o możliwość ugody. Komornik może odstąpić od egzekucji na wniosek wierzyciela. Jeżeli potrzebujesz pomocy pisz na priva, ja się wybroniłam (póki co) od 3 komorników, zawarłam z bankami i kancelarią ugodę.
      I pamiętaj, że Wierzyciel wolałby dostać kasę bezpośrednio od dłużnika niż pomniejszoną część od Komornika. Egzekucję może prowadzić zarówno z pensji, z rachunku bankowego z ruchomości bądź nieruchomości (a z tego co piszesz wynika, że nie jest to 1 komornik).
      I jeszcze jedna ważna informacja, jeżeli masz więcej niż 1 komornika drugi powinien przekazać dokumenty temu pierwszemu i wówczas ten pierwszy dzieli pieniądze procentowo na zaspokojenie poszczególnych wierzycieli.
      • "Wierzyciel wolałby dostać kasę bezpośrednio od dłużnika niż pomniejszoną część od Komornika"
        Gdyby to bylo proste, do komornika by niedoszlo.
        Po drugie chyba niedokladnie czytalas: o ugodzie z wierzycielem/wierzycielami pisalo kilka osob.
        • Jezeli bank rozwiazał umowe kredytową i przekazal sprawe komornikowi to jedyne porozumienie z wierzycielem byloby skuteczne gdyby dłuznik zaproponował jakąś tam kwote i reszte splaty w ratach (przywrócenie jakby tej umowy kredytowej) bo tak jak sie nie ma ani grosza to nic sie nie dogada.
      • Napisałam ci na pocztę gazetową. Sprawdź.
      • Wierzyciel, jeśli egzekucja jest skuteczna, dostaje tyle, ile ma na tytule; to dłużnikowi opłaca się bardziej płacić bezpośrednio u wierzyciela, a nie komornika, bo w ten sposób zapłaci mniejszą opłatę egzekucyjną. Opłata obciąża dłużnika, a nei wierzyciela.
        Jeśli cos chcesz w tej sprawie zdziałać, musisz się dogadać z wierzycielem, bo to na jego wniosek działa komornik.
        --
        http://www.suwaczki.com/tickers/zem3wn15wot8it6d.png
    • Mam w domu kodeks cywilny i czytałam co podlega zajęciu a co nie, martwi mnie tylko to że mając jednego komornika który siedzi mi na pensji dostaję resztę wypłaty na konto a tu nagle konto zajmuje drugi komornik. Nie jest prawdą to że komornik może być tylko jeden. Nawet jak jeden prowadzi egzekucję, to drugi może ale nie musi przekazywać sprawy. Może prowadzić egzekucję z "innych źródeł" aż do zakończenia czynności jednego komornika. Najgorsze są te dodatkowe opłaty. Chyba już nigdy nie będę miała narmalnej pensji. Pozdrawiam i dziękuję za wszytkie sugestie.
      • moze zajać konto, ale pieniadze do wysokości 10.000 bank ma obowiązek Ci wypłacić jeżeli tego nie zrobi podnosisz art 54 kodeksu bankowego i tym samym niedouczony pracownik banku łaski Ci nie robi.
        Sprawdze te wszystkie informacje i podeślę Ci na poczte ale w poniedziałek z pracy. I nie zgodzę się z Tobą w przypadku zbiegu egzkucji sprawe przejmuje I komornik chyba że drugi prowadzi egzekucje z innej wierzytelności.
        Jeżeli masz na siebie dom/działkę to jeden zajmuje pensje a drugi inne mienie. Ale w praktyce jest tak, że powinnaś zgłosić zbieg egzekucji o dostać jednego komornika.
        • tak 3 srednie krajowe sa wolne od zajecia ,ale to nie jest tak ze jak bedziesz miala zawsze 10 tys na koncie to ci nie zabiorą , komornik wysyla do banku o zajecie rachunku, bank tego nie robi bo na konto wplywają pieniadze z pensji np po 3 tys , wiec dopiero zablokuje konto po ok 4 miesiace , 3tys x 4 . i niewaznie czy tam masz kase czy nie. przekroczona jest wtedy srednia krajowa i mogą blokowac konto bankowe.
          • Miałam już zajęte konto. I wygląda to tak że jest zajęte od razu bez względu na to czy są na koncie pieniądze czy nie i ile. Kwota wymagana jest zablokowana. Tylko że dopiero jak saldo rachunku będzie powyżej tej kwoty 10 tys to wtedy przekazują do komornika kasę powyżej tego minimum.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.