Dodaj do ulubionych

polećcie kantor internetowy

02.11.12, 16:23
Hej, mam pytanie - mam do wymiany troszkę euro na złotówki, polecacie jakiś kantor internetowy? Czy ktoś z takiego korzysta?
Edytor zaawansowany
  • 02.11.12, 16:33
    Tu był wątek.
    Ja od 2 czy 3 lat mam konto na internetowykantor.pl, jak się poleci komuś i ktoś się zarejestruje z polecenia to obie osoby dostają kupon na 1000 jednostek waluty po kursie średnim (czyli NBP). Więc jak chcesz to mogę polecić Ci i będziesz miał 1000jw taniej niż gdziekolwiek. Jakby co to pisz na ofelia1982@gazeta.pl
  • 03.11.12, 08:18
    Ja od 2 czy 3 lat mam konto na internetowykantor.pl, jak się poleci komuś i kto
    > ś się zarejestruje z polecenia to obie osoby dostają kupon na 1000 jednostek wa

A ja nie polecam tego miejsca, z tego co sie orientowalam jest tam o wiele drozej niz w innych tego typu kantorach, nic dziwnego ze musza uciekac sie do takich promocji polecania.
  • 03.11.12, 18:22
    A jakis konkretny przykład? Bo na TEJ stronie jest porównywarka kantorów online i internetowykantor.pl wypada bardzo dobrze...
  • 04.11.12, 12:27
    > A jakis konkretny przykład? Bo na TEJ str
    > onie
    jest porównywarka kantorów online i internetowykantor.pl wypada bar
    > dzo dobrze...

nie zagłębiam się w temat, ale dziwna ta strona która podałas. Jestes pewna ze to nie reklama internetowegokantoru? nie zgadza sie info co do cinkiarz.pl - gdzie nie placi sie za przelew, a w tabeli stoi ze sie placi ;-(
    Pisalam tu gdzies na forum, kupowalam w tym kantorze ktory polecasz raz w promocji duza sume i zaoszczedzilam jakies grosze przy tym gdybym kupowala ta sama sume w cinkciarz.pl bez promocji.
    Jak porownywalam kursy to zawsze w intenrotowykantor wychodzilo drozej, no chyba ze teraz sie cos zmienilo. Poza tym denerwowalo mnie to kupowanie waluty, po nie wiadomo jakim kursie, dopiero po zaksiegowaniu daja info ile to kosztuje, bez sensu.
    W kazdym razie ja sie zniechecilam, z tego powodu ze jest DROZEJ iz gdzie indziej, no ale moze ja cos zle porownywalam
  • 04.11.12, 13:08
    Potwierdzam słowa milki -- przyznaje, że nie korzystałem nigdy z żadnego kantoru internetowego, ale gdy kilka razy byłem bliski temu, to robiłem wpierw własny "research" i wychodziło mi dokładnie tak jak milce -- internetowykantor.pl jest stosunkowo drogi, z promocją wychodzi jeszcze-jeszcze, ale promocja się kończy, a użytkownik zostaje i przepłaca.

A strona strefawalut.pl jest dziwna/podejrzana i zacytuje słowa:

Przecież ta strefa walut to ewidentna ściema. Aż dziw, że jeszcze nikt z Was się w tym nie połapał. Jest to zwykła strona zapleczowa dla IK, żeby wypozycjonować ich serwis, a przy okazji ściągnąć naiwnych internautów. "Promocja - 0% spreadu, a dopiero później się okazuje że tylko na 500 sztukach i to pod różnymi warunkami. Szkoda, że nie na 1 sztuce? smile))) Coś takiego powinno być karalne..

oraz innego użytkownika:

Ja także odradzam korzystania z informacji zawartych na strefawalut.pl bo są po prostu nierzetelne. Jeżeli wejdziecie sobie na stronkę jakkiegoś kantoru to sami zobaczycie, że info się nie pokrywa. To po prostu rozbudowany chwyt reklamowy.
  • 04.11.12, 17:18
    Jak kto uważa.
    Z tym, że z tego co się orientuję to cinkciarz i walutomat działają na zasadzie podaży i popytu - żeby kupić x jednostek waluty, ktoś musi chcieć x jw sprzedać, tak?
    A mi zależy na tym , że na początku miesiąca zawsze mam możliwość kupna waluty i tyle.
  • 03.11.12, 08:07
    ja kozystałam z kantoru w BANKU Alior - bezpiecznie i dobre kursy. Zakładałam nawet taki watek.
    --
    Martusia 2006 ; Staś 2009
  • 03.11.12, 10:58
    Tu masz sporo danych
    forum.gazeta.pl/forum/w,24,131406309,131406309,Dobry_kantor_internetowy_.html
    --
    Zamość zadziwia
  • 03.11.12, 16:47
    a ja korzystam z www.walutomat.pl
  • 04.11.12, 14:31
    forum.gazeta.pl/forum/w,20012,138069426,138069426,Kantor_walutowy_Alior_Bank.html
    Ja polecam kantor ktory ma gwaracje bankowe, kupowałam tam ostatnio bardzo duzo CHF gdyz spłacałam kredyt. Wszystko szybko, bez prowizji i po bardzo dobrym kursie.
    --
    Martusia 2006 ; Staś 2009
  • 04.11.12, 17:10
    ja korzystam z pomarańczarni - dobre kursy, mam konto w wbk - cała operacja wysłanie i powrót już złotówek trwa około 15 minut. jedyny minus - działają do 16:30 wink i muszę się pilnować jak chce żeby kasa była jeszcze tego samego dnia.

--
    Na swoim. Jest dobrze smile
  • 05.11.12, 08:52
    OK przekonaliście mnie, założyłam konto w kantorze Alior Banku. Kursy lepsze niż internetowykantor.pl
  • 05.11.12, 17:57
    kocham ALIOR, na prawdę super serwis, i to nie tylko w kontekście spreadu, ale także historii kursu, zleceń i zakupu z odroczoną spłatą 95% procent o dwa dni (szkoda że te dwie ostatnie opcje nie są dostępne łącznie, ale cóż, za dobrze by było)
  • 06.11.12, 08:14
    Podzielam miłość do kantoru Aliorawink, tym bardziej, że oszczędzam na przelewach bezpłatnie wypłacając z Aliora i wpłacając gotówkę na konto kredytu. Dodatkowo zagraniczne zakupy internetowe dzięki bezpłatnym kartom i braku przewalutowania wychodzą mi taniej.
    --
    Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację. (Churchill)
  • 12.12.12, 13:42
    My korzystaliśmy z Inkantoru i cinkciarza. Oba działają i są uczciwe wink Cinkciarz działa w trybie online tzn. pieniądze są na koncie walutowym tego samego dnia. Kursy chyba podobne w obydwu.
  • 10.04.13, 11:19
    skąd nagle taki urodzaj nowych nicków?

a niektóre to bardzo sumiennie wpisują to samo x2.

u nas jest cinkciarz.pl - mąż ponoć zadowolony, ja preferuję obrót gotówką.
  • 26.04.13, 11:31
    Ja też od marca 2012 kupuję na cinkciarz.pl. Nazwa mnie trochę zniechęcała, ale ogólnie jest ok. Spłacam kredyt w CHF (rata 405) i w ciągu roku porównujac franki kupowane tak w stosunku do kursu banku wyszło mi, że jestem około 700 zł na plusie. Uważam, ze to całkiem sporo.

• 29.04.13, 22:37
    A więc zrobiłam jednoczasowy szybki search online i kursy wypadają następująco:
    -najlepiej cinkciarz (ale tam chyba jest dodatkowo prowizja, stawiam że ostatecznie i tak wygra Alior)
    -Alior (bez prowizji)
    -wymieniaj taniej
    -fritzl czy jakmutam
    -no i oczywiście internetowykantor najsłabiej (jedyny plus to dobry program lojalnościowy, jak ktoś ma czas naganiać, to całą swoją walutę kupi po kursie średnim)

Korzystałam jedynie z ik kiedyś oraz Aliora teraz. Sam proces - szybko i sprawnie. Żebyśmy mieli pełny obraz, powinniśmy porównać jeszcze takie parametry jak: prowizja i ew dodatkowe opłaty - czy sa i jakie, ew koszty przelewu wychodzącego, czy można kupować przez całą dobę, robić zlecenia ze sztywną ceną, jaki program lojalnościowy itp
  • 30.04.13, 13:08
    sprawdziłam głębiej i kursy które widać na pierwszej stronie cinkciarza są kursami 'hurtowymi' - kupując np 1500 CHF w cinkciarzu zapłacimy więcej niż w Aliorze, a więc Alior rules
  • 22.05.13, 15:45
    Korzystam z Trejdoo.com i jestem zadowolony. Wymieniam po korzystnym kursie, nie płacę spreadu przelewam za darmo środki do mojego banku. W zasadzie to oszczędzam na każdej transakcji. Polecam sprawdzić samemu.
  • 23.05.13, 13:23
    skąd masz znać, jak ta strefa nie ma w zestawieniu trejdoo. wejdź sobie na kurencja.com/ tam masz wszystkie kantory i platformy walutowe
  • 28.02.14, 22:33
    A z jakiego kantoru korzystacie obecnie?
    Zrobiłam szybki rekonesans i Fritz wypada chyba najlepiej.
  • 28.02.14, 22:54
    ja korzystałam z kantoru internetowego alior banku, jestem bardzo zadowolona, wszystko za free, przelew na konto z kantoru na ROR w ING ekspresem, a no i kurs dobry smile
    --
    Ludziom, zawdzięczam naprawdę wiele, zwłaszcza problemów...
  • 01.03.14, 09:44
    Czy trzeba mieć rachunek w Aliorze, żeby korzystać z ich kantoru?
  • 01.03.14, 11:26
    Nie, nie trzeba. Zwykle korzystałam z ich zwykłego kantoru bo, nawet tam mieli lepszy kurs, aż Pani w kasie poleciła mi kantor internetowy. Założenie jest banalne i trwa moment, a z usług byłam bardzo zadowolona. Teraz kiedy już jestem w DE i potrzeba mi coś w PL załatwić nadal korzystam z tego kantoru. Aha, na początek założą Ci oprócz konta w Euro, jeszcze w jakiś tam innych 4 popularnych walutach, ale jeśli nie będziesz korzystać zlikwidują je, oczywiście jeśli będziesz potrzebować potem ich nagle to bezpłatnie je założysz. Wszystko co robiłam odbywało się za free. A nie sorki, założenie konta kosztowało mnie jednak jeden grosz bo, dla uwiarygodnienia danych musiałam przesłać 1gr ze swojego konta ROR, w moim przypadku z ING. Nie korzystałam nigdy z innych kantorów internetowych, więc porównania nie mam, ale z tego jestem bardzo zadowolona smile
    Ps. to nie reklama i nie pracuję w Aliorze czy innym, żeby była jasność wink
    --
    Ludziom, zawdzięczam naprawdę wiele, zwłaszcza problemów...
  • 01.03.14, 15:49
    Też polecam kantor Aliora. Dodatkowo można do rachunku walutowego zamówić kartę (bezpłatna, jeśli w ciągu pierwszych 6 miesięcy dokona się nią jakiejś płatności). Kartą można płacić przez internet, w terminalach i wybierać pieniądze z bankomatu (jedna wypłata w miesiącu darmowa, każda kolejna 9 zł).
  • 19.03.14, 13:18
    Wiem, ze jest taki kantor internetowy-nowy, specjalnie dla walut.
  • 26.03.14, 12:56
    nie rozumiem Twojego komentarza.. a sa kantory nietypowo dla wymiany walut? też korzystałam z internetowych, i dlatego bardzo interesuje mnie to co mówisz
  • 08.11.17, 14:15
    osobiście korzystam z kantoru online od ok roku. Jetsem bardzo zadowolona, bezpiecznie , szybko z dobrym kursem. W dobrykantorpl jest tez mozliwość dodatkowej negocjacji przez telefon.
  • 12.05.14, 18:01
    no i super, śmierdzi spamem na kilometr, a ja korzystam z kantoru aliora dla konta firmowego, jak mam małe przelewy waluty i też jestem zadowolona i co?
    --
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • 21.05.14, 13:38
    może nie wyciągajmy pochoopnych wniosków smile tak samo jak zorbiłas/es to Ty tak samo inni mówią o swoich wyborach zachęcając lub zniechęcając. ja złych doświadczeń nie mam, więc nie będę żadnego hejtować, ale mogę polecić lidera walut bo z niego korzystam
  • 13.05.14, 10:33
    a z jakich to dane było ci korzystać?
  • 13.05.14, 13:11
    Kurs CHF z godz. 13:07 na lowspread 3,4488 a na konik-online (z tego korzystam) 3,4441.
  • 13.05.14, 23:47
    to juz wiadomo ze z tego Macko nie korzystal.....
  • 01.07.14, 12:45
    jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze albo jakiś walorach kontorów internetowych to służę radą. z praktycznego punktu widzenia mam kilka obserwacji i chętnie pomogę smile
  • 03.08.14, 13:48
    > Ja polecam A M R O N E T. Wydaje mi się, że nie znajdziesz nic lepszego i równi
    > e bezpiecznego. Nie ufaj szemranym firmom.

Ufajcie tylko firmom zatrudniającym mało rozgarniętych bezrobotnych do pisania wpisów sponsorowanych za 30 groszy od wpisu.
  • 25.08.14, 15:45
    ja polcam cinkciarza
    --
  • 25.08.14, 21:59
    Według mnie topkantor.pl pod względem kosztów i niezawodności jest lepszy od wejścia na platformy multimedialne brokerów Forex. Wypróbowałem serwis. Nie tylko według mnie jest najlepszy, ale także według popularnych branżowych rankingów. Możesz znaleźć potwierdzenie tutaj www.kurencja.com.
  • 11.05.15, 17:13
    To bardzo ciekawe, co piszesz, bo jak ja przewalutowuję i robię przelew z kantoru alior, to jak się zaloguję do banku alior, to środki już na koncie są.
    --
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • 14.05.15, 09:11
    Wypróbuj kantoronline.pl. Ja tam zawsze negocjuje i dają mi dobre ceny. Poza tym mają miłą obsługę.
  • 21.10.16, 10:22
    Ja mam Amronet i jestem zadowolona . Promocje i dobre ceny

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.