• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

telefon komórkowy u kogo?

• 10.11.12, 20:47
    Nie chodzi o aparat, ale operatora. Od zawsze miałam w Erze i na abonament. Nie potrzeba mi nowego aparatu, wielu minut, bo mam w innym telefonie bardzo dużo. Umowa promocyjna mi się skończyła, nie widzę w Erze-T Mobile nic pod moje potrzeby, ale numer muszę zachować.
    Edytor zaawansowany
    • 10.11.12, 21:15
      Play fresh
      za przeniesienie 60 minut na 90 dni
      za 5 zł doładowania na początku konto aktywne przez 365 dni - wychodzące i przychodzące.
      Możliwość doładowania w dowolnym momencie bez możliwości comiesięcznego doładowania.
      Możliwość wykupienia 100 min do play i na stac. za 5 zł
      i inne ... tongue_out

--
      Uwielbiam Linuxa. Mój faworyt: Debian 6.0 smile
    • 11.11.12, 11:40
      Tak jak poprzednik polecam Play. Play Fresh juz w ofercie nie ma ale są za to dwie bardzo konkurencyjne alternatywy (play na kartę oraz play na kartę Rok ważności konta). Szczegóły tutaj: www.play.pl/pl/oferta/play-karta/
      --
      Mój Blog o Oszczędzaniu
    • 11.11.12, 11:53
      Mam abonament w Play i po raz pierwszy nie czuję potrzeby ucieczki od operatora (a byłam już w Orange'u i Plusie). Nie zatruwają mi życia sieciowymi smsami, w obrębie sieci połączenia są za darmo (najbliżsi też mają w Play, więc hulaj dusza), jestem u nich od sierpnia ubiegłego roku i ani razu nie przekroczyłam abonamentu (ha, daleko mi do tego, nawet się nie zbliżam do granicy), mimo że mam umowę ze znajomymi, że to ja będę dzwonić, bo mam dużo minut. Jestem zadowolona.
      • 11.11.12, 12:59
        Play byłby ok, gdyby nie to, że minuty w stanie darmowym schodzą z ogólnych minut i po ich wyczerpaniu wprawdzie na Play dalej są za darmo ale gdzie indziej już się płaci. No i gdyby nie tragiczna jakość zasięgu. Ja się nie mogę doczekać odejścia z Play.

--
        tablica.pl/oferty/uzytkownik/62DT/
        • 11.11.12, 14:45
          Zasięg jest dla mnie ważny. A jak z roamingiem?
          • 11.11.12, 15:01
            Roaming bez problemu, przełącza się sam, najchętniej na T-Mobile. Rozmawia się normalnie.
            Zasięg to tragedia, gubi się nawet w mieście, w otoczeniu wysokich budynków nie da się normalnie rozmawiać i do mnie i do rozmówcy docierają zaledwie kawałki słów. I to niestety nie czasami tylko prawie zawsze. Tak samo w ruchu, nie da się rozmawiać w żadnym środku transportu.

--
            tablica.pl/oferty/uzytkownik/62DT/
            • 11.11.12, 15:27
              To chyba nie będę wydziwiać i zmieniać operatora.
              • 11.11.12, 20:39
                mam podobnie jak Ty. Jeden tel z ogromna iloscia minut. I drugi w erze, ktory mam z 10lat i musze go miec. Przy przedluzaniu abonamentu, nie bralam nowego aparatu, a z mniejszyłam oplate za abonament o polowe. Czyli mam najtanszy i za pol ceny jeszcze,
                • 11.11.12, 20:53
                  Play jest ok jeśli chodzi o koszty, ale fakt, że z zasięgiem jest różnie.
                  • 14.11.12, 23:34
                    > Play jest ok jeśli chodzi o koszty, ale fakt, że z zasięgiem jest różnie.

Oj-oj. Dla mnie nie jest OK jeśli chodzi o koszty; jak dla mnie to sieć dla egoistów którzy podniecają się, że mają kilka groszy taniej, ale mają gdzieś że jak się do nich dzwoni z innej, normalnej sieci, to się buli jak za zboże. suspicious
                    • 15.11.12, 02:20
                      nvv napisał:

> jak dla mnie to sieć dla egoistów którzy podniecają się, że mają kilka groszy taniej, ale mają gdzieś że jak się do nich dzwoni z innej, normalnej sieci, to się buli jak za zboże. suspicious

Nie masz ani trochę racji...

Argument merytoryczny: operatorzy (święta trójca) za kończenie rozmowy w Play płacą dosłownie grosze więcej niż w starych sieciach (we własnym gronie) i ta różnica stale się zmniejsza. Jest tylko i wyłącznie ich decyzją (mającą zresztą cechy zmowy) to, że od ciebie biorą za takie połączenie 2-3 razy więcej (a nie kilka groszy), a dodatkowo nie wliczają takich rozmów do minut w ramach abonamentu... Robią to po to, by utrudnić odejście do Playa... Jeśli takie antyrynkowe, nieuczciwe praktyki popierasz, proszę bardzo, finansuj nadal ich działalność, ale nie obrażaj tych, którzy są bardziej świadomymi konsumentami...

Argument pragmatyczno-logiczny: czy naprawdę uważasz, że absolutną powinnością osób, które chcą zmienić operatora jest studiowanie taryf innych operatorów, by wybrać ofertę, która będzie najlepsza dla ich rozmówców, a nie dla nich samych?

S.
                      --
                      Jeśli kiedyś zrealizuje się wreszcie teoria spiskowa o małej, tajemniczej grupce ludzi, którzy decydują o losach świata, to nie dlatego, że zagarnęli oni podstępnie władzę. Ale dlatego, że ta władza i kontrola nad nią została porzucona przez obywateli, którzy poszli oglądać telewizję śniadaniową.

Mariusz Janicki, "Polityka" nr 41 (2878), 2012
                  • 17.11.12, 10:40
                    play ma zasięg 3 sieci. Wystarczy w ustawieniach w telefonie zmienic na ręczny wybór operatora i wybrać plus/orange/erę i zasieg będzie oksmile. Sama wypróbowałamsmile.
                • 11.11.12, 21:08
                  Już raz tak zrobiłam i pewnie zrobię kolejny raz. Dziękuję!
            • 08.12.12, 13:16
              Jeśli chodzi o roaming, to dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie sobie takiej darmowej aplikacji upc phone na smartfonie. Mając dostęp do wifi czy 3g to się w ogóle za roaming nie płaci. Kumpel ma taką aplikację i jak byluśmy niedawno za granicą to wszyscy z jego telefonu do domu dzwoniliśmy. Ja niestety nie mogę sobie zainstalować, bo warunkiem jest posiadanie stacjonarnego w upc. A, nieważne w jakiej sieci komókowej się jest wink
        • 11.11.12, 23:42
          > Play byłby ok, gdyby nie to, że minuty w stanie darmowym schodzą z ogólnych min
          > ut i po ich wyczerpaniu wprawdzie na Play dalej są za darmo ale gdzie indziej

Nie, ja tak nie mam na pewno.

ak samo w ruchu, nie da s
          > ię rozmawiać w żadnym środku transportu.

to zalezy gdzie, ja mam playa i normalnie duzo rozmawiam w samochodzie. choć faktycznie w stosunku do Plusa jet troche gorzej z zasiegiem.

Ja polecam PLAY, na trzymanie nru najtaniej, wtedy na kartę. A jak ci zalezy na abonamencie to z ich strony wynikaloby, że bez telefonu 20zl/mc: www.play.pl/pl/oferta/przejdz-do-play/play-abonament/super-stan-darmowy/?oT=play_abonament_mnp7&tA=MNP_S_LP2_49&P=stan-darmowy-bez-telefonu
          • 12.11.12, 07:56
            Jeżeli miałbym numer, który chcę tylko zachować to brałbym kartę - nie ważne w jakiej sieci, bo chyba każda obecnie ma rok ważności konta (play i orange mają). Wydasz na tel 10zl miesięcznie i numer się zachowa....
            --
            Mój Blog o Oszczędzaniu
        • 14.11.12, 22:50
          astrum-on-line napisała:

> Play byłby ok, gdyby nie to, że minuty w stanie darmowym schodzą z ogólnych min
          > ut i po ich wyczerpaniu wprawdzie na Play dalej są za darmo ale gdzie indziej j
          > uż się płaci. No i gdyby nie tragiczna jakość zasięgu

Szczerze mówiąc, nie mam żadnego z powyższych problemów. Mam średni w kwocie abonament, którego nie jestem w stanie przekroczyć mimo intensywnych niekiedy rozmów, niekoniecznie z Play. Na zasięg również nie narzekam, może mam więcej szczęścia, może to kwestia tego, że rzadko podróżuję.
    • 15.11.12, 11:45
      PlayFresh? 5 zł doładowania przedłuża konto o rok.
    • 15.11.12, 17:36
      Ja od zawsze miałam w Orange i na kartę. Jestem b. zadowolona. Uważam, że abonament jest dla tych, którzy... są do niego przyzwyczajeni i uważają, że inaczej nie można. Co prawda dostaje się wtedy telefon, ale dla mnie to gra niewarta świeczki (i tak musiałabym go spłacić w abonamencie). Doładowuję za 100 zł na 5 m-cy (choć dochodzą mnie słuchy, że coś tam pozmieniali i chyba na gorsze), ale impulsy do wszystkich mam chyba za 18 gr (poza Polsat i Play). Nowości w innych sieciach bardzo mnie cieszą, ponieważ wiem, że Orange będzie musiał się do nich dostosować by zachować klientów, a więc będzie to dla mnie korzystne.
      --
      www.inspirujacacodziennosc.blogspot.com
      • 15.11.12, 20:32
        Ja tez mam w play juz chyba ze 4 lata. Nigdy nie narzekałam,ostatnio też kończyła mi sie umowa i z ciekawości przeanalizowałam inne oferty i wyszło że jednak w playu najlepsza. mam najniższy abonament za 29zł i coś koło 3 godzin/mies. (mi w zupełnosci wystarcza), z zasiegiem mam dopiero teraz mały problem, ale to chyba wina nowego tel bo w starym wszystko bylo ok
        --
        Zuzia 860g, Marysia 90g[*] 26tc
        • 15.11.12, 21:45
          miałam orange długo, zmieniłam na play i jestem zadowolona. z zasięgiem nie mam problemu
          • 17.11.12, 10:46
            Ja mam play na abonament dla firm. Jestem super zadowolona: płacę 33zł abonamentu, w tym mam 600 minut do wszystkich sieci, do playa i na stacjonarne za darmo na cały okres trwania umowy. Umowa na 1 rok bez telefonu. Takiej oferty nie ma w salonach, trzeba skontaktować się z doradcą play ( wystarczy zamówić rozmowę przez stronę lub infolinię). Jest to oferta nie do pobicia przez innych operatorów. Poza tym z nowym rokiem kończy się dyskryminacja Playa przez innych operatorów, połączenia do playa mają być w tej samej cenie co do innych sieci.
    • 17.11.12, 13:11
      Dziękuję za rady. Na razie nie podjęłam decyzji. Mam telefon stacjonarny z limitem 3000 lub 4000 minut. Z komórki dzwonię kiedy jestem poza domem i są to połączenia do różnych operatorów.
      • 17.11.12, 22:22
        do tej pory miałam abonament 30 zł - 55min
        który przekraczałam ostatnio więc defacto rachunki wyższe
        zadzwoniłam do biura obsługi informując że chcę przejść na kartę, bo będzie to dla mnie korzystniejsze finansowo i dostałam propozycję abonamentu 20zł - 120min - 18 miesięcy
        Wydaje mi się to korzystne (a nie chce zmieniać operatora)
        Warto zadzwonić i zapytać
        --
        http://www.suwaczek.pl/cache/152d2773ca.png
        • 08.12.12, 13:38
          gosia_i_lenka napisała:

> do tej pory miałam abonament 30 zł - 55min
          > który przekraczałam ostatnio więc defacto rachunki wyższe
          > zadzwoniłam do biura obsługi informując że chcę przejść na kartę, bo będzie to
          > dla mnie korzystniejsze finansowo i dostałam propozycję abonamentu 20zł - 120mi
          > n - 18 miesięcy
          > Wydaje mi się to korzystne (a nie chce zmieniać operatora)

a jaka to sieć?
    • 08.12.12, 14:41
      Nie lubię Playa - właśnie ze wspomnianego już powodu - że jeśli nie jestem w Play to rozmowy dla mnie są do tej sieci chyba 2,5x droższe.
      Dlatego mówię znajomym z Playa, że jak chcą tylko pogadać, to ja do nich nie dzwonię....

Kiedyś (jak jeszcze o takich problemach nie wiedziałam) nawet się zastanawiałam nad Play, ale okazało się, że nie mają roamingu we wszystkich krajach - nie wiem teraz może się to zmieniło.

A co do pytania w temacie.
      Ja mam Orange na kartę - przeszłam z abonamentu na kartę niedawno i byla to bardzo ale to bardzo dobra decyzja.
      --
      • 08.12.12, 14:48
        > A co do pytania w temacie.
        > Ja mam Orange na kartę - przeszłam z abonamentu na kartę niedawno i byla to bar
        > dzo ale to bardzo dobra decyzja.

o a mozesz cos wiecej, nie cierpie orange, jestem tam juz ponad 10 lat, no ale mam iphone z simlockiem a nie chce przy nim grzebac zeby cos nie nie popsulo w systemie, wiec to jest jedyny powod dlaczego nie chcialabym przechodzic do konkurencji, choć nerwy mam juz na nich straszne i ostatnio zrezygnowalam z internetu u nich.

A na tym przejsciu na karte duzo oszczedzasz?
        Pamietasz moze dokladnie co zyskałaś?
        • 08.12.12, 19:13
          dla mnie to była dobra decyzja bo teraz płacę za to co faktycznie wydzwonię - w moim przypadku jest to dużo dużo mniej niż płaciłam w abonamencie.
          I dużo używam internetu - więc sobie wybrałam odpowiednią taryfę - nie martwię się więc, że mi nabije rachunek, bo wszystko mam non-stop pod kontrolą.
          Założyłam niedawno DG więc mi łatwiej odliczaj tak kupione karty/minuty. I jak kupuję to mi punktów w paybacku przybywa.
          Aha no i stwierdziłam, że nie chcę od operatora nowego telefonu - sama sobie kupiłam taki jak chciałam - wszystko to po analizie cen i wykresów rozmów (dostępne na stronie - do kogo najwiecej się dzwoni, do jakich operatorów etc).
          • 08.12.12, 20:16
            > Założyłam niedawno DG więc mi łatwiej odliczaj tak kupione karty/minuty. I jak
            > kupuję to mi punktów w paybacku przybywa.

a co to takiego to DG?
            Payback jest tez za abonament w Orange, ale czy na cos Ci sie udalo wymienic te punky? zeby dostac jakas nagrode trzeba chyba zbierac 10 lat;-(
            • 08.12.12, 20:52
              > a co to takiego to DG?

DG = działalność gospodarcza (firma)
            • 08.12.12, 20:58

działalność gospodarcza.

Kartę payback mam od niedawna więc jeszcze na nic, ale to nie jest tak, że specjalnie za coś płacę, żeby dostać punkty. Po prostu, i tak i tak kupuję coś za co są punkty więc w sumie jedna karta więcej w portfelu nie robi różnicy. Punkty mają ważność 36 miesięcy - coś tam się zawsze uzbiera.

Podobnie miałam z Almą - mój najbliższy sklep - i tak i tak tam zachodzę więc mam kartę. Bardzo mile się zdziwiłam kiedy pani przypomniała mi o tym że punkty tracą ważność i muszę wykorzystać. Prezent był przydatnysmile
              • 08.12.12, 21:09

>
                > działalność gospodarcza.
                >
                > Kartę payback mam od niedawna więc jeszcze na nic, ale to nie jest tak, że spec
                > jalnie za coś płacę, żeby dostać punkty. Po prostu, i tak i tak kupuję coś za c
                > o są punkty więc w sumie jedna karta więcej w portfelu nie robi różnicy. Punkty
                > mają ważność 36 miesięcy - coś tam się zawsze uzbiera.

No ja tez zbieram, ale cos na nic ciekawego uzbierac nie moge wink
    • 09.12.12, 17:16
      Ja mam numer od kilku lat w Play Fresh na kratę. Moja rodzina też. Koszty utrzymania w porównaniu z innymi sieciami są duuużo mniejsze. Chyba, że komuś na nowym fonie zależy. Z zasięgiem nigdy problemu nie miałem.

Przed podjęciem decyzji proponuję:

1. analizę używania fona (do kogo i ile dzwoni się)
      2. do jakich sieci
      3. ile minut i gdzie w abo lub na kartę
      4. pakiety internetowe

I dopiero wtedy wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Jeszcze jedno. Proszę nie kierować się zasięgiem. Teraz mają go wszyscy. A opowieści, że jakaś sieć nie ma zasięgu tu, czy tam, można zrównoważyć opowieściami, że inna nie ma tam i gdzieś indziej.
      --
      Myśleć. Czytać. Liczyć.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.