Tauron gwarancja ceny na 2 lata Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Kto z Was skorzysta z tej oerty? Miesięcznie to koszt około 5 zł dodatkowo, ceny są takie jak obecne gwarantowane na dwa lata. czy jest gdzieś haczyk?
    Prąd ma zdrożeć więc myślę, że może warto?
    --
    Karina i wesoła trójeczka
    • ale dotyczy to chyba tylko przedsiębiorstw a nie konsumentów
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e5qhzyhch.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hgy159z5e.png
    • Wstaw w googla "tauron prad": bedziesz miala przeglad opinii klientow.
    • kaka73 napisała:

> Kto z Was skorzysta z tej oerty? Miesięcznie to koszt około 5 zł dodatkowo, cen
      > y są takie jak obecne gwarantowane na dwa lata. czy jest gdzieś haczyk?
      > Prąd ma zdrożeć więc myślę, że może warto?

Ciężko powiedzieć.
      Raz, że energetykę czekają mocne wydatki na infrastrukturę, a to sobie będą odbijać w cenach prądu. Dwa, to że zapotrzebowanie w przemyśle spada (recesja - wystarczy spojrzeć na FIATa), to i ceny energii mogą spadać. A Trzy to ceny dla odbiorców indywidualnych są zatwierdzane przez URE, więc jest jakiś kaganiec.

Moim zdaniem trzeba na to spojrzeć tak - komercyjna, prywatna firma (Tauron) nie oferowałaby klientem czegoś (tu stałej ceny) gdyby nie miało to jej przynieść korzyści finansowych smile
    • kaka73 napisała:
      > Prąd ma zdrożeć więc myślę, że może warto?

http://img836.imageshack.us/img836/661/skanujs.jpg

Uploaded with ImageShack.us
    • Właśnie dostałam coś takiego z Tauronu. Forma pisma jak z Providenta. Koszmmmmaaar. W dodatku na jedno nazwisko przesłali to samo w 3 kopiach. Na kopercie wielkie TAK! Chcę gwarancję. Ble, ble, bele. Jak się nie zaprotestuje, to domyślna gwarancja ceny (z podwyżką!) na 12 miesięcy. Ja to przeczytałam, ale sporo osób nic z tym nie zrobi. To są wstrętne metody. Też dostaliście takie pisma? A na stronie trudno znaleźć wiarygodne informacje. Wszędzie inne ceny. Chaos informacyjny. I ja płacę takiemu dostawcy, który robi ze mnie idiotkę. Brrrr. Ostatecznie pewna jest tylko faktura do zapłacenia. Czy to tylko moje odczucia????
      • A ja chciałam zapytać czy ktoś zmieniał dostawcę i jak to wygląda.
        Mnie na ten moment obsługuje Tauron i też dostałam to pismo.
        Zaczęłam porównywać ceny i ni w cholerę nie mogę się połapać z czego wynikają i porównać. Chyba nie o to chodziło... Jest gorzej niż taryfami komórkowymi sad
        Na ten moment wyszło mi tak:
        mam ceny netto:
        en czynna 0,2844
        jakościowa 0,0084
        zmienna 0,2078
        przejściowa 1,13
        stała 3,6
        abonamentowa 0,8
        trzy pierwsze przeliczam przez kwh, trzy ostatnie stałe na miesiąc (przy rozliczeniu 6m)

propozycja która przyszła to:
        en czynna 0,2681
        jakościowa 0,0084
        zmienna 0,2078
        przejściowa 1,13
        stała 3,6
        abonamentowa 0,8

Na jakiej zasadzie mogę dowolnie wybrać nowego dostawcę, bo nie bardzo rozumiem, czy będę płacić wtedy jeden rachunek, czy np. 2 z racji tego, że mój region obsługuje Tauron.
        Czy polecacie firmy z czołówki tego porównania? ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/formularz_kalkulator_html.php

• Najpierw przeczytałam artykuł w Wyborczej gdzie piszą o nowej umowie jako o formie oszustwa, kilka dni póżniej zadzwoniła pani z Tauronu z ta ofertą więc dokładnie wypytałam. Umowe podpisuje sie na trzy lata, po podpisaniu wchodzi dodatkowa opłata handlowa 3,99 za każdy miesiąc o czym nie informują, Tauron daje promocję i przez pierwszy rok jej nie naliczają ale potem już tak. Po drugie gwarancja niezmienności ceny prądu obejmuje też obniżki więc w razie obniżki ceny u nas obniżki nie będzie.
          Całkowity koszt to 8 procent taniej na rachunku ale już nie dopytałam czy 8 procent od całości czy tylko od ceny prądu czyli od połowy rachunku.
          Mnie się nie opłaci.
          --
          ,,- Filmik drugi nadal nie działa.
          - Masz stary internet, mi działa. ,,
        • Dzięki za link do kalkulatora. Wyszło mi, że Duon rocznie 160 zł - opłata handlowa 5 zł co miesiąc, a tutaj podają, że Tauron 3 zł. Sumarycznie więc 160-24=136 zł w Duon mniej niż w Tauronie. Też interesuje mnie, czy ktoś zmieniał dostawcę. Jak to wygląda? Czy potem - jak już zobaczę ostatecznie faktury - mogę znowu zmienić dostawcę? Jakie są kary?
        • Witam huexido przeczytałam Twoją wypowiedz dotyczącą energii, jeśli chcesz wyślij mi na meila dane takie jak cena za mwh ile zuzywasz miesiecznie (masz to na ostatniej fv w pozycji energia elektryczna czynna)i okres rozliczeniowy oraz taryfa w ktorej dzialasz. zuemi5@wp.pl
        • Pamietaj zeby umowe z ta firma dokladnie przeczytac oraz jej wszystkie zalaczniki. Pamietaj tez o tym ze maja oplaty handlowe doliczane do rachunku. Pamietaj o tym ze umowa zawarta jest na czas nieonaczony ale cennik obowiazuje przez okreslony termin np dwa a moze i ponad dwa lata. Czyli umowa na czas nieoznaczony obowiazuje Cie tak dlugo jak obowiazuje cennik. Jesli przyjdzie Ci ochota wypowiedziec umowe z ta firma zawartavna czas nieoznaczony zaplacisz im pieknie nazwana oplate miesieczna czyli kare czyli stawka oplaty miesiecznej razy ilosc miesiecy o jaki skracasz umowe.Zastanow sie jaka masz pewnosc ze po podpisaniu umowy z nimi np.stracisz prawo do lokalu nawet czy masz taka pewnosc co sie bedzie dzialo np jutro za miesiac a rok chyba nie. Pomysl zanim podpiszesz lojalke jakie sa tego nie tylko plusy ale tez minusy. Ile moze Cie kosztowac zmiana takiej decyzji jaka masz pewnosc ze tego nie zrobisz. A potem odpowiedz sobie na pytanie czy warto miec tak lojalke podpisana. Pozdrawiam
    • prawda jest taka, że obojętnie który sprzedawca czy też dystrybutor energii elektrycznej ma swoje kruczki prawne oraz plusy i minusy. Nie ma firmy energetycznej, która w 100% dbałaby tylko i wyłącznie o dobro swojego klienta. Jedyne co to mogę ostrzec przed "małymi" firemkami energetycznymi typu "energia dla firm" itp. jak już to ufać firmom właśnie typu TAURON , ENEA, ENERGA itp. Jest wielu odbiorców e.e. którzy np. rezygnowali z TAURONU przechodząc do np. energi dla firm i po 4 m-cach wracali znowu ... w każdej firmie sprzedającej prąd są takie kwiatki.
      • Na ofertę pisania e-maila nie odpowiem, ale dziękuję. Autorka nie ma historii wpisów. Co do Tauronu - na razie odesłałam ofertę z brakiem zgody na nowe warunki - czy to na rok czy na 2 lata. Pozostanę przy starych, od których mogę odstąpić w dowolnym momencie (chyba). Żadnej lojalki, bo Tauron proponuje mi w zamian tylko wyższe faktury. Skoro na ceny dla klientów indywidualnych musi się zgodzić urząd to nie podejrzewam nagłej podwyżki. Tauron proponuje mi płacenie 5% więcej za prąd z lojalką. Do tego co miesiąc 5 zł i 25 zł co miesiąc w razie odstąpienia od lojalki. Chore. Kto zmieniał dostawcę i jest zadowolony? Jakie macie doświadczenia? Ja na razie czekam i się dowiaduję.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.