Dodaj do ulubionych

Uwaga na Alior Sync!!!!

28.12.12, 11:32
2 m-ce temu założyłam konto w alior sync, żeby sobie zrobic zlecenie stałe na przelew podatku za wynajem mieszkania- bo u mnie w banku nie można do US zrobic zlecenia stałego tylko przelew co miesiąc
Zrobiłam ślicznie i bez przeszkód. Dzisiaj wchodzę kontrolnie, zeby zobaczyć ze idzie. Nie poszło przez 2 m-ce
Dzwonie na infolinie i panianka mi słodkim głosem oswiadcza, ze przelewy do US to jeszcze nie chodza i beda w przyszłości!!!
No żesz QJM!!!! system wie, ze to US, bo wykrył rachunek, normalnie zrobil mi zlecenie. Nigdzie nie ma informacji, ze tych przelewów nie wykonuja

Chyba napisze do jakiegos bankowego blogera czy dziennikarza. To jest jawne narażenie klienta na kłopoty prawne z US!!
Edytor zaawansowany
  • linn_linn 28.12.12, 11:52
    "Nigdzie nie ma informacji, ze tych przelewów nie wykonuja"
    A jest, ze wykonuja? To jednak nie to samo.
  • lilyrush 28.12.12, 12:21
    no tak...przeciez oczekiwanie ze bank wykonuje przelewy na które przyjmuje zlecenia to faktycznie jakaś fanaberia...
    skoro jest napisane ze wykonuja zlecenia stałe to ja wprowadziłam zlecenie stałe- i ono nie zostało wykonane
  • linn_linn 28.12.12, 14:26
    Nie chodzi o fanaberie. Nie wszyscy maja takie zlecenia w zakresie uslug / Twoj pierwszy bank takiej uslugi nie ma /, wiec lepiej sprawdzic na 100%: robia czy nie? W koncu po to zakladalas drugie konto.

• alfa1956 03.01.13, 11:43
    Skoro w poprzednim banku miałaś problem ze zleceniem stałym to uważam, że przed założeniem konta w nowym banku, powinnaś najpierw sprawdzić zakres jego usług.
  • mama_trzech 28.12.12, 12:23
    Chodzi pewnie o to, że system przyjął zlecenie przelewu stałego z góry posiadając informację że konto należy do US, a takich przelewów de facto nie wykonuje - więc powinien je odrzucić. To tak jak zobowiązać się do czegoś z góry wiedząc, że nie mozesz tego zrobić. Czyli celowe wprowadzanie klienta w błąd. Przynajmniej ja tak to rozumiem...
  • nvv 28.12.12, 12:43
    > Czyli celowe wprowadzanie klienta w błąd.

I jaki konkretnie cel miałoby to wprowadzenie klienta w błąd? Poza strzelaniem sobie w stopę...

Myślę, że to raczej niecelowe wprowadzenie klienta w błąd wynikające z niedopracowania (nieprzetestowania) systemu -- jak czytam o Alior Sync, to wychodzi że mają sporo takich niedoróbek, jakby wystartowali przedwcześnie na rynek, pewnie z czasem będą je poprawiać.
  • tonik777 28.12.12, 12:29
    Zgadzam się, że to błąd banku, ale uważam, że klient również powinien wykazać się odrobiną nieufności i przynajmniej za pierwszym razem sprawdzić czy poszło.
  • joanna_poz 28.12.12, 12:44
    klient również powinien wykazać s
    > ię odrobiną nieufności i przynajmniej za pierwszym razem sprawdzić czy poszło.

no ja w ramach tejże nieufności praktycznie codziennie loguję się na swoim rachunku, zeby sprawdzić czy wyszło co miało wyjść, czy przyszło co miało przyjśc i czy nie ma zaksięgowanych jakiś dziwnych transakcji na rachunku czy na kartach.
  • lilyrush 28.12.12, 12:54
    tym sposobem zlecenia stałe nie jest mi potrzebne-skoro codzinnie i tak trace czas na sprawdzanie wszytkiego na koncie wink
  • manka7878 28.12.12, 12:58
    zlecenia stale maja to do siebie, ze samo sie placi i przestajemy kontrolowac wydatki - przynajmniej ja tak mam. dlatego zawsze place wszystko tez przez internet, ale sama, bez automatu.
  • lilyrush 28.12.12, 13:10
    akurat podatek to nie jest wydatek do kontrolowania- to jest cos, co zapłacić musisz. Kontrolowac moge kolejna kieckę wink
    I nie ma też opcji, ze nie ma na to pieniędzy na koncie

Idea zlecenia stałego polega na tym, żeby je zrobić raz i mieć to z głowy i z pamieci.
  • gogologog 04.01.13, 00:02
    > Idea zlecenia stałego polega na tym, żeby je zrobić raz i mieć to z głowy i z p
    > amieci.

Bardzo sie mylisz ...
  • linn_linn 28.12.12, 14:30
    A ja kontroluje wykonanie zlecen stalych: dzis np. 2 zaplat. W koncu po to mam dostep do konta online, zeby z tego korzystac. Panskie oko konia tuczy.
  • joanna_poz 28.12.12, 13:02
    tym sposobem zlecenia stałe nie jest mi potrzebne-skoro codzinnie i tak trace c
    > zas na sprawdzanie wszytkiego na koncie wink

bez przesady.
    poza tym wbicie zlecenia staego nie zalatwia sprawy. mi np, zlecenie stałe nie wyjdzie jak nie ma wystarczającej kasy na koncie - chocby po to tez warto sprawdzic
  • zooba 28.12.12, 13:24
    Można ustawić sobie opcje informowania mailem, jeśli brak środków na stałe zlecenie i wtedy nie trzeba konta sprawdzać, czy aby na pewno ono poszło i czy są środki. Dla mnie cały sens stałego zlecenia polega na tym, że zdejmuje mi z głowy jedna rzecz do pamiętania i pilnowania.
    Jeśli system nie odrzuciłby mojego zlecenia, uznałabym za oczywiste, że zostało zaakceptowane do realizacji.
  • ardzuna 03.01.13, 19:47
    No to już wiem, czemu dostałam wezwanie do natychmiastowego zapłacanie PCC który wcześniej zlecałam w Aliorze. Dzięki za wyjaśnienie. Myślałam że to ze mną coś jest nie tak.
    --
    Obecnie skłaniam się ku byciu zwiewną leliją, delikatną,
    przemęczoną, z fochami raz na jakiś czas a jednocześnie maksymalnie niezależną finansowo. /triss_merigold6/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.