Dodaj do ulubionych

Majowe oszczędzanie

28.04.13, 09:51
Chcesz rozśmieszyć Pana Boga powiedz mu o swoich planach. W kwietniu nic nie oszczędziłam,wygląda na to ,że w maju będzie podobnie .Mąż mnie poinformował w tygodniu,że coś stuka w naszym aucie.Po weryfikacji u mechanika okazało się ,że szykuje się większa naprawa. 1000 pln nam wypadnie z kieszeni.No cóż jeszcze raz przejrzę jadłospis i może jednak urwę z niego choć 150 pln.Na symboliczne oszczędności.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • black_halo Re: Majowe oszczędzanie 28.04.13, 12:55
      Mam to samo. W kwietniu nie zaoszczedzilam prawie nic a to dlatego, ze bylam na swieta w Polsce (ceny sa kosmiczne jak dla mnie), potem trafil mi sie w sumie tani przedluzony weekend we Wloszech wiec skorzystalam z okazji a na koniec musialam jeszcze sluzbowo wyjechac do Niemiec. Pracodawca zwraca mi koszty wyjazdu dopiero jak przyniose wyciag z karty kredytowej a ten przychodzi w polowie nastepnego miesiaca a karte sciagaja mi juz 5 kazdego miesiaca. Do tego wyskoczyla nagla naprawa zawieszenia bo wybilam na dziurze w jezdni. Teraz czeka mnie wiec jeszcze walka o odszkodowane tylko nie wiem na ile mi sie to oplaca.

Co do oszczedzania na jedzeniu: najwiecej sie wydaje na jogurciki, deserki, soczki. Moze na tym da sie nieco przyciac? Do tego conajmniej raz na tydzien conajmniej warto sprobowac zrobic jakis tani obiad typu ziemniaki krojone w talarki i smazone z cebulka plus np. jogurt grecki z ogorkiem jako sos tzatziki. Koszt maly a w ujeciu miesiecznym mozna zaoszczedzic kilkadziesiat zlotych. Albo zapiekanke z resztek z makaronem czy ziemniakami. Do tego wiadomo, zadnego jedzenia na miescie i powinno sie udac te 150-200 zlotych.
      --
      Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
    • tosiulec Re: Majowe oszczędzanie 29.04.13, 11:11
      W kwietniu, totalna porażka, nic nie odłożyliśmy, ani grosza sad
      Teraz nas czeka naprawa samochodu, conajmniej 200 zł. Urodziny, imieniny x4 w najbliższej rodzinie.
      Mąż musi sobie jakieś obuwie zakupić.... Także chyba nie uda się nic zaoszczędzić. Jakiś kosmos. Chciałabym chociaż 200 zł odłożyć, ale czy się uda?
      A w czerwcu urodziny naszego dziecka, chrześnicy.... niestety też będzie ciężko.
      • zuzula1976 Re: Majowe oszczędzanie 29.04.13, 12:44
        W moim aucie coś stuka od tygodni. Na przeglądzie nie stwierdzono naprawy na cito, więc jadę póki nie odleci.

W moim domu jedynym sposobem na zaoszczędzenie kasy, jest przycięcie wydatków na jedzenie i chemię/kosmetyki z naciskiem na pierwsze.

Kwiecień zamknęłam na zero, ale wydałam 1200 zł na "życie".

Nie widzę sposobu nakarmienia i oprania pięciu dorosłych osób (dwóch fizycznie pracujacych facetów i trzy kobitki na diecie).

Plan więc polega na tym, aby nie przekroczyć kwietniowej kwoty.
    • araceli Re: Majowe oszczędzanie 29.04.13, 20:30
      Akurat to, że trzeba będzie naprawić samochód to raczej nie jest niespodziewany wydatek w sensie zdarzenia - to pewnik. Kwestia kiedy i ile - dlatego u nas przy dwóch samochodach odkładamy pewną kwotę co miesiąc - idzie na naprawy i na wymianę na nowszy. W marcu wymieniliśmy jeden samochód, kwota ze sprzedaży starego pójdzie na dalsze naprawy, wymiany, przeglądy itp.

--
      Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
      • etna22 Re: Majowe oszczędzanie 30.04.13, 08:13
        A ja mam zamiar kupic rowerek dla synka-zrobiło się ciepło wiec wszystkie oszczednosci pójdą na ten cel-maly kocha rowery-przy pomocy taty i dziadka jeździ juz na duzymsmilema dopiero 1,5 roczku wiec ten patent zeby go od razu do duzego przyzwyczajać nie przejdzie-to jest mój majowy cel na który bede oszczedzaćsmile
        --
        MOJA TABLICA:

tablica.pl/oferty/uzytkownik/58OZ/
    • marcelina4 Re: Majowe oszczędzanie 30.04.13, 12:33
      witajcie! kwiecień był rewelacyjny, wpadła duża premia i poszła prawie w całości na oszczędnościowe, za resztę musiałam córkę troszkę obkupić w wiosenne rzeczy ( kurtka, bluza dresowa itp. ), w dodatku mamy planowane dwie prywatne wizyty lekarskie i na to wyjdzie trochę kasy, ponadto wyjazd na trzy dni w weekend majowy i dwie imprezy urodzinowe.
      Spodziewam się, że w maju mało zaoszczędzę, możliwe, że nawet nic, ale cóż raz lepiej, raz gorzej, w maju będzie właśnie gorzej smile
      • skarbonka-bez-dna Re: Majowe oszczędzanie 01.05.13, 12:41
        Kwiecień nie był rewelacyjny, wręcz przeciwnie. A maj... - szykuje się wyjazd, impreza, prezent;/ poza tym wypadałoby przyjrzeć się garderobie i w końcu zrobić w mieszkaniu to co ułatwi (i uładni może trochę tezwink nam życie, a co ciągle jest odkładane. Kontynuuje ściankę chemiczną i mam nadzieję, że może uda się maj przeżyć, choć trochę wątpię. Ścianka żywieniowa też w akcji - tu mam pole do popisu, ale moja akcja tygodnia całkowicie bez zakupów upadła, bo okazało się, że ZUPEŁNie nie umiem piec chleba - nawet zakalec to nie był, tylko nie wiem cosad Co nieco wystawiam na all, żadne dodatkowe fuchy się nie szykują. Suma sumarum nie oszczędzę nic w maju - oby wyjść na zero...
        • rooms Re: Majowe oszczędzanie 01.05.13, 13:05
          w kwietniu naprawy u mechanika trochę nas przygięły do ziemi... Teraz dwie komunie w bliskiej rodzinie (jeden chrześniak, a druga - poza miastem). Kosiarka się rozkraczyła - kolejny wydatek... Maj widzę bardzo czarno. Czerwiec w sumie też nie lepiej (szczepienie dla dziecka, urodziny), ale w wakacje powinniśmy się odbić od dna. Teraz tylko muszę się zmobilizować i wystawić rzeczy na all, zawsze to parę groszy.
    • 1yna-taka Re: Majowe oszczędzanie 01.05.13, 20:30
      joasia738 napisała:

> Chcesz rozśmieszyć Pana Boga powiedz mu o swoich planach.

big_grin rozbawiłaś mnie do łez, a wiedz, że to BEZCENNEwink

Ja tradycyjnie oszczędzę 100zł, kto chce niech się śmieje dla mnie to naprawdę dużosmile
      • joasia738 Re: Majowe oszczędzanie 02.05.13, 08:18
        Jasne, każda złotówka odłożona na konto oszczędnościowe jest cenna. U mnie dalej wydajemy .Mąż się wkurzył i wczoraj wymienił blat kuchenny .Ta naprawa czekała już jakiś czas.Zaoszczędziliśmy na naprawie auta i kasa poszła na nowy blat.Dzieciaki sprzedaliśmy babci i odrabiamy zaległości w porządkach domowo-działkowych.

1yna-taka napisała:

> joasia738 napisała:
        >
        > > Chcesz rozśmieszyć Pana Boga powiedz mu o swoich planach.
        >
        > big_grin rozbawiłaś mnie do łez, a wiedz, że to BEZCENNEwink
        >
        > Ja tradycyjnie oszczędzę 100zł, kto chce niech się śmieje dla mnie to naprawdę
        > dużosmile
        • czekolada72 Re: Majowe oszczędzanie 02.05.13, 18:38
          Na poczatku miesiaca odkladam zawsze kolejna stowke.
          Przez ostatnie mieice odkladalismy tez po 100 na Komunie - prezent, niestety tez trzeba bylo na jakies ciuchy dla nas.

Niby mamy wszystko zaplanowane, ale zawsze co sie zdarza, cos wypada... poki do przelomu lata/jesieni nie skoncze splat - to o jakims wiekszym luzie finansowym nawet nie ma co marzyc sad

Ale... niby pieknie realizuje akcje forumowe - denko, tylna scianka, miesieczne 100, pozbywanie sie/wykorzystywanie przydasi - wiec bylo nie bylo cos powinno, chociaz kilkanascie-kilkadziesiat zl, byc jakis zaskorniakow, a tu - wszystko idzie... i chyba wiem w czym problem, dla mnie to odkrycie, dla kogos moze nie, ale - spozywka podrozala. Naprawde patrzac po tym co kupujemy - kupujemy mniej, natomiast kasy idzie wiecej.... Mam czarno na bialym. Nie podoba mi się to uncertain
          --
          Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
          Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
          59
              • aravia Re: Majowe oszczędzanie 06.05.13, 10:34
                a ja się załamałam, jak zobaczyłam na koncie wypłatę za kwiecień. Dostałam prawie 1000zł mniej, bo pod koniec marca trafiłam do szpitala i kilka dni w kwietniu byłam na L4. A potem jescze 2 dni zwolnienia na dziecko. Cycki mi za przeproszeniem opadły, jak mi kadrowa wytłumaczyła skąd ta różnica. Dostaję teraz dodatek do pensji i miałam nadzieję, że naprawdę uda mi się trochę odłożyć na moją wymarzoną szafę, a tu klops. Znów trzeba na wszystkim oszczędzać i ciułać, żeby jakoś przeżyć.
          • czekolada72 Re: Majowe oszczędzanie 27.05.13, 08:14
            Niestety limit pieniezny na zarelko - przekroczony!
            Mimo 3-4 tygodniowej nieobecnosci M - zuzycie wody masakryczne!

I w zwiazku z tym - zalozenia na czerwiec - w tych dwoch kwestiach rezim, rezim i jeszcze raz rezim!
            --
            Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
            60,5
            • linn_linn Re: Majowe oszczędzanie 27.05.13, 08:38
              Ja okresowo "przykrecacm srube": w maju na pierwszym miejscu postawilam zmniejszenie zapasow spozywczych. Zamrazalnik prawie pusty, co nie miala miejsca od bardzo dawna. W spizarni zapasy spore, ale niektore produkty zniknely. Do tego otrzymalam niespodziewanie niskie rachunki za gaz i wode. Teraz opracowuje strategie na czerwiec smile
    • zuzula1976 Re: Majowe oszczędzanie 08.05.13, 10:32
      Od początku m-ca wydałam już 400 zł i wyliczyłam, że jeśli będę kupować tyle, co dotychczas, to maj zakńoczę na kwocie 1700 zł, której najzwyczajniej na świecie nie mam.

Chyba muszę zrobić inaczej.
      Z miesięcznych regularnych pensji - opłaty i raty na maksa - wskazana wcześniejsza spłata.
      Ze zleceń tygodniowych wydatki bieżące, jakieś 200-250 zł/tydzień wystarczą na cały m-c.

Tylko trochę się boję, że jeśli wypadnie jakieś zlecenie z systemu, to się nie pozbieram.
      • joasia738 Re: Majowe oszczędzanie 08.05.13, 17:14
        U mnie zjazd wciąż trwa.Maj przywitaliśmy chorobą dzieci.W kwietniu był luz.A w maju po długim i zimnym weekendzie dzieci są znowu chore. Wykupiłam leki i jestem lżejsza o 150 pln.Wirus który nas dopadł sieje spustoszenie ,bo mnie też coś bierze. A miałam nie narzekać i być optymistką .Jak to zrobić wobec takich niespodzianek?
        • marika012 Re: Majowe oszczędzanie 19.05.13, 08:53
          >Wykupiłam leki i jestem lżejsza o 150 pln.Wirus który nas dopadł sieje spustoszenie

Wirusa organizm musi sam zwalczyć, po co tony leków? Tak, wiem lekarze zapisują ale te leki nie bardzo skracają przebieg choroby. Ja przy wirusie recepty chowam do kieszeni. W ruch idzie nurofen jak jest gorączka, okłady z cebuli na kaszel, inhalacje z soli przy katarze i jakiś lek przeciwwirusowy homeopatyczny (ostatnio to:
          www.ceneo.pl/4774468
          buteleczka za 19 zł starczyła na infekcje męża, syna i córki.
          Tylko dobrze jest w inhalator zainwestować - ja kupiłam tańszy -za 120 zł i działa super.
          • joasia738 Re: Majowe oszczędzanie 19.05.13, 10:43
            Chyba powinnam zaaktualizować wpis. Z tej infekcji wykluło się zapalenie ucha x 2(bliźniaki -3,5 letnie przedszkolaki).Przypuszczam,że w czasie szaleństw u babci w zimny długi weekend je przewiało. .Nie obyło się bez antybiotyków,osłon,środków przeciwwirusowych .Co do inhalatora posiadamy i używamy .Jeśli Twoje dziecko przez 5 dni walczy z gorączką ok 39,5 i non stop szprycujesz go ibumem ,żeby tą gorączkę zbić (uprzedzam po kontrolą lekarzy).A po 5 dniach koncu okazuje się ,że wykluło się zapalenie ucha to chyba nie masz wyboru i serwujesz delikwentowi antybiotyk? Lekarze ostrożnie przepisują antybiotyki wiem co mówię ,bo moje dzieci dużo chorowały w tym sezonie.
            • marika012 Re: Majowe oszczędzanie 19.05.13, 11:08
              Ja pisałam o wirusówkach. Oczywiście jak jest bakteria i doraźne metody nie działają podaję antybiotyk.
              Lekarze dają na infekcje wirusowe stosy leków - w czwartek lekarz przepisał córce na wirusa : neosine, nasivin, sinecod i coś czego rozczytać nie mogę coś jak henfer(?). Nie kupiłam nic, zastosowałam to co pisałam wyżej i po dniu po gorączce 39,5 nie było śladu. Jeszcze smarka i apetytu nie ma ale energii ma mnóstwo więc idzie ku dobremu.
          • angazetka Re: Majowe oszczędzanie 19.05.13, 20:58
            > jakiś lek przeciwwirusowy homeopatyczny (ostatnio to:
            > www.ceneo.pl/4774468
            > buteleczka za 19 zł starczyła na infekcje męża, syna i córki.

Za tą cenę kupiłabyś z pięć kilo cukru. Więcej i ta sama skuteczność.
            • marika012 Re: Majowe oszczędzanie 19.05.13, 22:47
              Buchacha!!! Ale zabawna jesteś.
              Leki homeo stosuję od lat i w porozumieniu z lekarzem i na własną rękę. Podaję i rodzinie i naszym zwierzętom. Nie zdarzyło się jeszcze żeby zawiodły przy wirusach.
              A cukru nie używamy wcale tongue_out ale proszę bardzo możesz sobie kupić jak lubisz.
    • bifra Re: Majowe oszczędzanie 14.05.13, 19:10
      Niestety plany planami a życie życiem smile U mnie podobnie, nie wiem gdzie rozchodzą się pieniądze, ciągłe niespodziewane wydatki, a ceny zestawu leków przy chorobie dzieci to koszmar.. Czytała ostatnio fajny artykuł o oszczędzaniu www.czasnafinanse.pl/oszczedzanie/artykuly/jak-zaoszczedzic-pieniadze Niby oczywiste rzeczy, ale kilka spraw dopiero wtedy sobie uświadomiłam. Wiele razy też słyszałam o prowadzeniu budżetu domowego, podobno bardzo pomocnego, czas zacząć.
    • solejrolia Re: Majowe oszczędzanie 23.05.13, 10:20
      na przełomie kwietnie i maja rzuciłam definitywnie fajki (wielka radość, bo odbyło się to bezproblemowo) więc jest pewnego rodzaju oszczędność.
      ograniczam kawę, bo najlepiej na mnie nie wpływa, i choć nie spodziewałam się od razu to jednak widzę po zużyciu, ile teraz oszczędzam pieniędzy- kawa jednak do najtańszych artykułów nie należy, a porządna, to naprawdę potrafi kosztowaćuncertain
      zmniejszyłam zakres lekcji angielskiego. kolejna nieduża oszczędność. to akurat na jakiś czas, i za niedługo znów wrócę do nauki, póki co z lekcji korzysta tylko córka.

pod koniec miesiąca, na przełomie maja i czerwca czeka nas przegląd samochodu- spory wydatek, bo musi być w ASO.
      i prywatne wizyty u lekarza, w tym miesiącu aż 3 , a to daje 300-350zł, niestety innego wyjścia nie mam "płaczę i płacę".
      są też spore wydatki na ubrania na córkę, znów urosławink, to sandałki, to spodenki, to kostium kąpielowy, to bluza rozpinana, jakieś getry...ubrania to rozmiar jeszcze dziecięcy, ale na szczęście buciki mogę kupować na dziale damskim, i widzę, że i oferta lepsza, i ceny także, i promocji więcej.
      --
      portal-ogrodniczy.pl
    • birkin-bag Re: Majowe oszczędzanie 25.05.13, 14:08
      zjadły nas wydatki medyczne:
      rehabilitacja córki, choroba moja i córki, kontuzja męża - w efekcie też rehabilitacja. niefajnie. na szczęście oboje kończą rehabilitację. Miesiąc jeszcze nie dobiegł końca, ale wiem, że więcej niż 600 zł nie odłożymy sad
        • linn_linn Re: Majowe oszczędzanie 30.05.13, 10:29
          To jest metoda strusia: chowanie glowy w piasku. Ewidencje nalezy prowadzic nie tylko na plusie, ale i na minusie. W przeciwnym wypadku cala akcja nie ma sensu. Ja robie tak: podliczam miesiac / przychody i wydatki /, wyliczam saldo i koryguje o wynik z poprzedniego miesiaca / kumulacja od stycznia /. W ten sposob niepotrzebnie sie nie doluje wtedy, gdy dany miesiac jest na minusie. Jesli mam saldo pozytywne od poczatku roku, to problem z glowy. Jesli nie, to dokrecam srube w nastepnym miesiacu. Niby nic wielkiego, a nastroj lepszy.
          • czekolada72 Re: Majowe oszczędzanie 30.05.13, 11:34
            Robie podobnie - poki co jednak wsio zaoszczedzone od nowego roku zostanie "zutylizowane" w czerwcu sad
            --
            60,5
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się