• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Jaką kuchenkę indukcyjną polecacie ? Dodaj do ulubionych

• 30.04.13, 14:57
    Zastanawialam się nad tym czy można na niej zaoszczedzic? Chcialabym taką z piekarnikiem. W moim bloku nie można mieć kuchenki na gaz więc pozostaje prąd. Jakie modele polecacie ?
    Zaawansowany formularz
    • 30.04.13, 20:12
      Ja mam płytę Boscha. Piekarnik zresztą też tej samej firmy. Można w ogóle kupić coś takiego jak kuchenka indukcyjna z piekarnikiem....? Płyta spisuje się dobrze, ale pierwsze dania oczywiście przypalaliśmy, bo tempo gotowania jest naprawdę ekspresowe. Trochę wkurza mnie "pykanie", ale to podobno standard. Nie wiem jak z oszczędzaniem, bo w poprzednim mieszkaniu miałam gaz, a teraz mam dodatkowo zmywarkę i czajnik elektryczny, więc tak czy siak więcej prądu zużywam.
      • 03.05.13, 21:27
        ja mam siemensa smile
        piekarnik osobno tez simensa i sobie bardzo chwale
    • 30.04.13, 22:20
      Ja mam elektroluxa, do tego piekarnik elektryczny samsung. Póki co spisuje się świetnie- tylko gary są drogie.
      Mi akurat płyta nie pyka, ale niektóre garnki "gwiżdżą" przy maksymalnym ustawieniu mocy.
      • 30.04.13, 23:25
        Podstawowy zestaw garnków z Ikei też się do indukcji nadaje:

www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30101168/
        • 01.05.13, 08:05
          te gary mam tongue_out takze nie bede musiala dokupowac
          --
          MOJE AUKCJE zapraszam serdecznie
          allegro.pl/listing/user.php?us_id=23520467
        • 01.05.13, 09:32
          Świetne są emaliowane garnki z Olkusza. Na indukcji działają super.
    • 01.05.13, 09:22
      Ja mam płytę Hotpoint Ariston. Fakt czasami wydaje dziwne dźwięki, ale super szybko gotuje. Piekarnik mam Samsunga z mikrofalą, taki 2 w 1. Tez polecam.
      --
      • 03.05.13, 12:06
        pio1303 napisała:

> Ja mam płytę Hotpoint Ariston. Fakt czasami wydaje dziwne dźwięki, ale super sz
        > ybko gotuje. Piekarnik mam Samsunga z mikrofalą, taki 2 w 1. Tez polecam.

Nie rozumiem jak można kupić płytę z jednej firmy a piekarnik z innej, chyba strasznie tanio i nieelegancko to wygląda.
        --
        http://fajnamama.pl/suwaczki/canhbhw.png
        • 03.05.13, 20:17
          Nie znasz się widać.
        • 03.05.13, 20:37
          milka_jogurtowa napisała:
          > Nie rozumiem jak można kupić płytę z jednej firmy a piekarnik z innej, chyba st
          > rasznie tanio i nieelegancko to wygląda.

A ja nie rozumiem jak można kierować się zasadą 'z jednej firmy' zamiast parametrami sprzętu. Łazisz ludziom po kuchni i patrzysz na na metki na AGD??

--
          Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
          • 03.05.13, 21:30
            a co do garow mam wmf i sobie bardzo chwale
          • 04.05.13, 08:36
            > A ja nie rozumiem jak można kierować się zasadą 'z jednej firmy' zamiast parame
            > trami sprzętu. Łazisz ludziom po kuchni i patrzysz na na metki na AGD??

Tak wyobraz sobie ze patrze tez na parametry, kilka miesiecy temu akurat kupowalam indukcje i piekarnik, padlo na bosha bo to porzadna firma i byla fajna promocja ( dawali komplet garnkow), jestem mega zadowolona.
            Poza tym nie wiem jak moglabytm zaoszczedzic tutaj kupujac np piekarnik z innej firmy, no moglam wziac mastarcook i zaoszczedzic 100 PLN, WOW albo jakies badziewie z firmy garaż i po miesiacu wydawac 500 PLN na naprawe.

Wydawalo mi sie ze kupowanie kompletami to podstawowa zasada urzadzania mieszkania ze smakiem, rozumiem ze ty w lazience masz zlew z Vileroy, kibelek z Koła a wanne z Geberit, wow.
            --
            • 04.05.13, 21:57
              WOW? Ale kulturka big_grin Tylko 'JOŁ' jeszcze brakuje big_grin

Nie - kupowanie kompletami nie jest podstawową zasadą urządzania mieszkania 'ze smakiem'. Każdy projektant Ci to powie. To oznaka zachowawczości dobra dla ludzi nie bardzo znających się na rzeczy. A jeżeli chodzi o dobór płyty indukcyjnej do piekarnika to już zupełny absurd bo płyty w wyglądzie nie różnią się w zasadzie niczym - czarne szkło z różnymi wzorami palników. Mam płytę Electroluxa i piekarnik Boscha i nie różni się niczym od zestawu Bosch+Bosch.

--
              Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
              • 05.05.13, 00:06
                araceli napisała:

> WOW? Ale kulturka big_grin Tylko 'JOŁ' jeszcze brakuje big_grin
                >
                > Nie - kupowanie kompletami nie jest podstawową zasadą urządzania mieszkania 'ze
                > smakiem'. Każdy projektant Ci to powie.

To oznaka zachowawczości dobra dla lud
                > zi nie bardzo znających się na rzeczy.

Oh, to ciekawe wychodzi na to ze moj projektant a takze rozliczne osoby publikujace opinie na ten temat w necie mnie oszukaly. No to zdradz co kupuja ludzie " znajacy sie na rzeczy" ?

A jeżeli chodzi o dobór płyty indukcyjne
                > j do piekarnika to już zupełny absurd bo płyty w wyglądzie nie róż
                > adzie niczym - czarne szkło z różnymi wzorami palników. Mam płytę Electroluxa i
                > piekarnik Boscha i nie różni się niczym od zestawu Bosch+Bosch.

Hehe, i na pewno niesamowicie oszczędziłes na takiej "mieszance" gratulacje. Mi taka zbieranina kojarzy sie z kupowaniem na allegro jak najtanszych, uzywanych rzeczy, no ale ja przeciez jak sie okazuje nie znam sie na rzeczy. Ale nie chcialabym sie czuc w swojej kuchni jak w lombardzie.

--
                • 05.05.13, 12:17
                  > Oh, to ciekawe wychodzi na to ze moj projektant a takze rozliczne osoby publiku
                  > jace opinie na ten temat w necie mnie oszukaly. No to zdradz co kupuja ludzie "
                  > znajacy sie na rzeczy" ?

Wyposażanie domu w 'komplety' kończy się efektem wystawki z marketu, który niektórym bardzo się podoba. Ze znaniem się na rzeczy niewiele to ma wspólnego.

> Hehe, i na pewno niesamowicie oszczędziłes na takiej "mieszance" gratulacje.

Gdybyś potrafiła przeczytać to co napisałam to wiedziałabyś, że kierowałam się parametrami i funkcjami sprzętu. Nie dobierałam sprzętu, żeby 'zaoszczędzić', pewnie nawet wydałam więcej niż na 'kompleciki'. Natomiast jak widać Ty po prostu leciałaś nie wyglądem tylko kasą - miało być widać, że wydałaś pieniądze w to jest chyba najpaskudniejszy 'styl'.

--
                  Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
                  • 05.05.13, 21:20
                    araceli napisała:

> milka_jogurtowa napisała:
                    > > Oh, to ciekawe wychodzi na to ze moj projektant a takze rozliczne osoby p
                    > ubliku
                    > > jace opinie na ten temat w necie mnie oszukaly. No to zdradz co kupuja lu
                    > dzie "
                    > > znajacy sie na rzeczy" ?
                    >
                    > Wyposażanie domu w 'komplety' kończy się efektem wystawki z marketu, który niek
                    > tórym bardzo się podoba. Ze znaniem się na rzeczy niewiele to ma wspólnego.
                    >

Ale dalej nie napisales co kupuja " ludzie znajacy sie na rzeczy", jesli nie sa to serie zaproponowane przez producentow.

>
                    > Gdybyś potrafiła przeczytać to co napisałam to wiedziałabyś, że kierowałam się
                    > parametrami i funkcjami sprzętu. Nie dobierałam sprzętu, żeby 'zaoszczędzić', p
                    > ewnie nawet wydałam więcej niż na 'kompleciki'.

A to ciekawe, jeszcze oszczednosc moglabym zrozumiec. Ale kupowanie zbieraniny przedmiotów na przekór zdrowemu rozsadkowi, skoro nie trzeba liczyc sie z kasą jest dla mnie niepojęte. To tak jak bym chciala kupić czarny kostium i zakupila marynarke z jednej firmy a dól z drugiej, mimo ze bez problemu mozna kupic komplet od jednego krawca, no ale po co przeciez to czarne i z daleka nie widac różnicy wink))))

--
                    • 06.05.13, 13:45
                      > Ale kupowanie zbieraniny przedmiotów na przekór zdrowemu rozsadkowi,

Ostatni raz bo chyba wszyscy oprócz Ciebie zrozumieli: Zdrowy rozsądek nakazuje kupować sprzęt zgodnie z jego parametrami/funkcjami, które są nam potrzebne a nie tylko dlatego, że są tej samej marki. Jak dla mnie EOT.

--
                      Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
                      • 06.05.13, 15:50
                        araceli napisała:

> milka_jogurtowa napisała:
                        > > Ale kupowanie zbieraniny przedmiotów na przekór zdrowemu rozsadkowi,
                        >
                        > Ostatni raz bo chyba wszyscy oprócz Ciebie zrozumieli: Zdrowy rozsądek nakazuje
                        > kupować sprzęt zgodnie z jego parametrami/funkcjami, które są nam potrzebne a
                        > nie tylko dlatego, że są tej samej marki. Jak dla mnie EOT.

Hehe, płyta z taniego Elektroluxa w cenie porządnego Bosha pewnie ma takie parametry i funkcje ze hoho, mam nadzieje ze chociaz przy okazji nie zapomnieli dodac funcji gotowania.

Masz racje czas skonczyc dyskusje, nie wiem czy ktos zrozumial przeslanie osoby " znajacej sie na rzeczy inaczej" wink))))

--
                        • 08.05.13, 13:27
                          To jednak chyba prawda że ciąża wyżera kobietom rozum.
                        • 23.06.13, 00:45
                          Proponowałabym czytać ze zrozumieniem i rozszerzyć horyzonty...akurat bosh ma kiepskie opinie jeśli chodzi o płyty i piekarniki, ale za to łądnie wygląda smile hehe. Dobre. Napisałabym jeszcze coś o parametrach itp. ale z tego co czytałam wiem że nie ma sensu. A propo ubrań tej samej marki - uśmiałabym się jakbym kogoś zobaczyła od stóp do głów ubranego w tę samą markę smile elegancja nie oznacza nudy!!!! Pozdrawiam
                • 06.05.13, 11:33
                  13 tydzień... widać, że Ci hormony szaleją.
        • 03.05.13, 22:36

Dla mnie najważniejsza była funkcjonalność tych urządzeń a nie ich marka. Do tego jeszcze cena też odegrała znaczącą rolę.
          Poza tym czym się różni na pierwszy rzut oka taki Bosch od Samsunga, czy Beko. Prawie wszystkie płyty i piekarniki są czarne ze srebrnymi wykończeniami.
          Ja u nikogo nie chodzę i nie sprawdzam z jakiej firmy ma dany sprzęt. To takie małostkowe. To tak jakbym kupowała wieżę danego producenta, bo mam od niego telewizor, albo suszarkę dobierała do producenta pralki.
          Dla mnie jakoś te znaczki nie mają znaczenia. No ale niektórych kręcą metki na ubraniach....
          • 06.05.13, 11:51
            To nie jest odpowiedź na temat, ale kwestia marek w zasadzie tez się z tematem wiąże.

Ja mam w domu sprzęt różnych firm:
            siemens - zmywarka, teraz dokupiłam jeszcze używaną pralko-suszarkę
            bosch - kuchenka gazowa i piekarnik, wcześniej pralka, która zepsuła się dopiero po 14 latach
            electrolux - lodówko-zamrażarka
            no i wysuwany okap mastercook, ale to był już zakup stolarza.
            Po 9 latach używania wszystko jest ok, nic się nigdy nie zepsuło, tylko ten trzyma się ledwo ledwo, coś pękło, coś się odłamało, śrubka się ukręciła.

Dla mnie marka ma znaczenie, ale nie dlatego, że to prestiż lub jego brak, ale właśnie trwałość. Znaczenie ma dla mnie także wygląda, ale ponieważ teraz wiele sprzętów, szczególnie kuchennych kupuje się do zabudowy, to też przestaje to już być takie ważne. Co do funkcji, to znaczenie mają dla mnie te, które są faktycznie wykorzystywane, ale regułą jest to, że im lepsza marka, tym mniej bajerów za tę samą cenę co w słabszych markach "full wypas".

Pianino dla dzieci też wolałam sprawdzonej marki i kupiłam yamahę. Z samochodami też nam się to sprawdza - kupujemy dość stare ale dobrej marki, dużo nie płacimy i jeździmy kilka lat prawie bez awarii. Mąż mnie tego nauczył, bo miał już swoje doświadczenie w elektronarzędziach i widzę, że miał rację.

A w temacie, to kupiłabym siemensa, boscha albo electroluxa, w życiu już mastercooka, whirlpoola (z doświadczeń znajomych). Może na samsunga jeszcze bym się zdecydowała, ale nigdy nie miałam, więc już z pewną obawą.
            --
            www.inteligentny-projekt.pl/
    • 01.05.13, 10:03
      Jeżeli pozzwolicie to podepnę się pod temat smile bo jestem właśnie na etapie zakupu indukcji.

Jakie funkcie w kuchenkach są niezbędne , a jakie bajerami, które podnoszą cenę a ich nie używacie?
      --
      Pozdrawiam Justa
      • 01.05.13, 11:25
        Jedyne co się tak naprawdę przydaje to boost (czyli taki dopalacz, rzeczywiście woda np. na makaron gotuje się w try miga), ja nie korzystam z żadnych timerów, progamów itp.
        Moja płyta ma jeszcze wskaźnik ciepła resztkowego, ale bez tego też bym się obyła.
    • 01.05.13, 11:52
      Ja mam Beko, fajnie się spisuje od 4 lat. Mam booster z którego korzystam bardzo często (w przypadku gotowania w szybkowarze w pierwszym etapie, czy też wody na makaron, kasze, ryż itp.). Z timera też korzystam bardzo często (jak gotuję powyższe rzeczy to ZAWSZE go włączam i mam święty spokój. Po upływie zadanego czasu kuchenka sama się wyłącza. Dla mnie to rozwiązanie rewelacyjne.) Gdybym kupowała ponownie (oby nie wink ) to patrzyłabym tylko na wymienione przeze mnie cechy.
      Garnki mam z Ikea, nie mam zastrzeżeń.
    • 06.05.13, 12:51
      Ja mam AEG -firma niemiecka tylko mniej znana niż bosch. Dodam, że nie dobierałam piekarnika (Amica) do płyty, tylko do mikrofalówki i żyję o dziwo.
    • 09.05.13, 11:35
      Ja mam płytę Mastercook
      allegro.pl/plyta-indukcyjna-mastercook-ide-64ls-i3230364814.html
      Piekarnik też mam Mastercook
      allegro.pl/piekarnik-do-zabudowy-mastercook-mb-8eprx-i3214934309.html
      Póki co, jestem bardzo zadowolona.

W ogóle w domu mam też lodówkę Mastercook, okap kuchenny, zmywarkę i pralkę. Jestem zadowolona.

Poza tym oni często mają jakąś promocję np. jak kupisz płytę, to dostaniesz zestaw garnków do indukcji. Trzeba sprawdzać na ich firmowej stronie.
      Ja skorzystałam z promocji: kupiłam zestaw (okap, płyta i piekarnik) a za 1 zł plus vat dostałam zmywarkę wartą 1000 zł (sprawdzałam). Tak więc czasem się opłaca.
      Poza tym Mastercook to dawna stara firma Wrozamet z Wrocławia.

Warto przejrzeć parametry płyt i piekarników, cenę oraz co nam będzie potrzebne. I dopiero wtedy wybrać firmę. Pozdrawiam.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.