Dodaj do ulubionych

Postanowiłam zacisnąć pasa

18.06.13, 18:47
zjadam 3 posiłki dziennie do godz 15. Rezygnuje tym samym z kolacji i zjadam ją na 2 śniadanie. Myślę że na zdrowie mi to wyjdzietongue_out zaoszczędzę sobie dodatkowych kg i może nawet schudnę.
Edytor zaawansowany
  • pindzia.lindzia 18.06.13, 18:51
    I nie jesz nic po 15-tej?!
    Zapewniam Cię, że nie dość, że nie schudniesz, to możesz nawet przytyć, będziesz senna, bez sił bez koncentracji.
    Powodzenia w "diecie"
    --
    Chcesz wyleczyć się z depresji? Nie czekaj!
    www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
  • angazetka 18.06.13, 19:06
    Powiedz, że żartujesz...
  • verdana 18.06.13, 19:12
    Utyjesz i to szybko. Bo organizm, który od 15 do rana nie dostaje jeść przestawia sie na tryb "oszczedny" i stara się wykorzystać każdą kalorię.
    A nic nie oszczędzisz, skoro to, co miałas zjeść na kolację, zjadasz na drugie śniadanie. Nie tylko to nieoszczędne, ale i nierozsądne.
    --
    zpopk.pl
  • wyihdia 18.06.13, 19:31
    Jeśli 1dyna zjada co dzień normalne porcje tyle że kolację na śniadanie wink nic jej nie będzie a nawet schudnie. To jedna z metod na redukcję tzw "intermittent fasting".
  • alusia255 18.06.13, 20:21
    Ja tak kiedys schudlam i to sporo.
  • linn_linn 19.06.13, 07:51
    Od niepamietnych czasow wiadomo, ze posilkow powinno byc 5.
  • beatrix_75 19.06.13, 09:01
    Na 99 % bedziesz miała jo-jo .
    No ale Twoje cialo , Twoja dieta .
    Ja osobiscie polecam dietę z ograniczenem chleba ( ogólnie glutenu , ale bez przesady ).
    Do tego wiecej białka , owoce i warzywa , a także małe ilości tego co lubicie jeść .
    2 miesiące =3,5 kg , ilosc tłuszczu w organizmie -3 % . Pas 5 cm smile .
    Jem , kiedy jestem głodna , ot co .
    --
    "Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej Inkwizycji"
  • malwi.4 24.06.13, 13:01
    ja odżywiam się podobnie, przede wszystkim ograniczam cukier i mąkę, jem warzywa, ryż brązowy, nabiału i mięsa jem mało, staram się nie najadać do syta i dużo piję
  • 1yna-taka 19.06.13, 09:51
    Ja nie żartuje, naprawdę ostatni posiłek zjadam o 15. Robię tak już od 3dni i na wadze ubyło mi 0,5kg. Zjadam 3posiłki, bo 5 nie dam rady w tak krótkim czasie. Oczywiście w każdym z posiłków znajduje się wszystko co powinnam dostarczyć organizmowi czyli warzywa,owoce,nabiał, mięso,ryba,pieczywo, wszystkiego po trochu. Ponieważ próbowałam bez efektu już wielu diet, kończyło się na utracie 2-3kg i stawało w miejscu, postanowiłam czegoś bardziej rygorystycznego o dziwo, nie chodzę głodna i zła jak po 5posiłkach w małych ilościach, nie musiałam czekać 1-2tygodni aż na wadzę coś drgnie, więc tym bardziej mnie to mobilizuje.
    Nie sądzę, że zrobię sobie tym jakąś wielką krzywdę, bo przecież dostarczam organizmowi wszystko co mu niezbędne. Ograniczyłam jedynie czas spożywania. Może dorwie mnie jojo, tego nie wiem, nie mogę nic więcej powiedzieć, czy schudnę czy nie, bo to dopiero 3dni. Jeżeli stracę 1kg tygodniowo to będzie szczyt moich marzeń i będzie to oznaczało, że wreście znalazłam na siebie sposób.
  • pindzia.lindzia 19.06.13, 09:57
    Teraz pewnie zgubiłaś... wodę.
    Poczytaj sobie o metabolizmie, bo sobie straszną krzywdę robisz. Zwolnić go łatwo, ale podkręcić już nie.
    Gratis dodam, że spalenie każdego posiłku kosztuje organizm 300 kalorii, więc czy naprawdę warto ograniczać ich ilość?
    --
  • 1yna-taka 19.06.13, 10:01
    Plan tego odchudzania narzuciłam sobie sama, przerobiłam trochę dietę ułożoną przez dietetyka dla mojej koleżanki. Miała straszne problemy z nogami nie mogła już dłużej dzwigać swojego balastu i w pół roku spadła 35kg, dieta polegała na 1dniu normalnego jedzenia i kolejnym dniu całkowitego postu i picia wody. Jojo jeszcze ją nie dopadło, a mija już 2lata po schudnięciu, oczywiście zjada mniej niż wcześnie i bardziej się pilnuje. Wyniki badań ma w normie. Ja nie dałabym rady aż tak się katować, ale od godziny 15 bez większych wyrzeczeń mogę sobie pościć.
  • mama_fasolki 27.06.13, 18:45
    Dietetyk ułożył Twojej koleżance dietę polegającą na naprzemiennym "normalnym" jedzeniu i głodzeniu się? Raczej szarlatan, a nie dietetyk...
  • angazetka 19.06.13, 10:01
    Od 15 do, powiedzmy, 7 rano następnego dnia nic nie jesz. To jest chory system. Paliwa organizmowi trzeba dostarczać regularnie. Szkodzisz sobie i robisz głupio, ale to twoje cialo.
  • linn_linn 19.06.13, 11:24
    No 3 dni... Ogromne doswiadczenie. A powanie Twoj organizm z kazdego posilku nauczy sie odkladac tyle, ile sie da. Nie szybko dostanie znowu. Podstawowy blad. Wstaw w googla odchudzanie 5 posilkow i poczytaj.
    Ile masz lat? Mam wrazenie, ze niewiele.
  • solejrolia 19.06.13, 10:01
    skojarzyło mi się: "jestem na dwóch dietach, na jednej byłam głodna" big_grin
    moim zdaniem beznadziejny pomysł. chcesz zacisnąć pasa, to zmniejsz porcje.
    --
    portal-ogrodniczy.pl
  • 1yna-taka 19.06.13, 10:04
    solejrolia napisała:

> skojarzyło mi się: "jestem na dwóch dietach, na jednej byłam głodna" big_grin
    > moim zdaniem beznadziejny pomysł. chcesz zacisnąć pasa, to zmniejsz porcje.

Nie dam tak rady, będę zła i głodnasad 5marnych posiłków mi nie wystarcza próbowałam, poza tym nic na tym nie chudnę 2-3kg i waga staje po 3tygodniach się wkurzam i kończę dietę.
  • 1yna-taka 19.06.13, 10:06
    Dwie z dziewczyn wypowiadały się, że próbowały podobnie, jedna z nich nawet sporo schudła, więc chyba jednak spróbuję.
  • 1yna-taka 19.06.13, 10:10
    Jak wytrzymam na tej diecie 4tyg, to dam znać czy jest skuteczna i powiem jak się po niej czuje.
    Dzięki za wszystkie rady, wiele z nich naprawdę przerabiałam i w moim przypadku to nie działa.
  • verdana 19.06.13, 10:14
    Oczywiście, że po 4 tygodniach będzie skuteczna. Problem w tym, co bedzie za dwa lata, a nie za cztery tygodnie.
    --
    zpopk.pl
  • pindzia.lindzia 19.06.13, 11:23
    Zgadzam się. A South Beach? Tu się je do woli, ale wybrane produkty. I odcukrza! Przy mafii cukrowej to bardzo ważne. Moim zdaniem to jedyna zdrowa dieta żeby schudnąć i nie oszaleć.
    --
  • beatrix_75 19.06.13, 11:30
    może masz już totalnie rozwalony metabolizm po tych dietach ?
    w takim razie trzeba sie uzbroić w cierpliwość , jesc normalnie i duużo ćwiczyc .
    Po jakims czasie organizm wróci do normy , tym bardzoje ,ze skorzysta z miesni , które potrzebują więcej energii .
    I zaczniesz chudnąć .
    Druga sprawa , aktualnie moze i wytrzymasz na tej pseudo -diecie , bo jest ciepło i organizm nie potrzebuje tylu kalorii .Ale po jakims czasie organizm upomni się o swoje .
    Jesli jednak sie upierasz , to wrzuc wieczorem jakiś nabiał -kefir , jogurt , mleko sojowe itp

--
  • angazetka 19.06.13, 12:39
    Ja oszalałam po tygodniu jej stosowania, organizm wołał o węglowodany.
  • beatrix_75 19.06.13, 12:56
    no bo to chyba byla faza I wink

--
  • angazetka 19.06.13, 15:42
    No owszem, koszmar. Potem znalazłam metodę dobrą dla siebie i powoli schudłam niemal 30 kg.
  • marzeka1 19.06.13, 17:46
    JAK można dobrowolnie tak siebie krzywdzić??? Rozwalając przy tym sobie metabolizm?
  • guderianka 19.06.13, 18:02
    Jak chcesz zacisnąć pasa to jedz 6-8 mniejszych posiłków i ogranicz cukry wink
    --
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/aj/bi/e83n/A8WTTObXAoZ7NOGD9X.jpg
    Troszke tluszczu ma owszem (ale przy dwojce dzieci ciezko nie dojadac po nich) ale glownie chodzi o rozstep miesnia - a na rehabilitacje/plastyke czasu kasy i glowy nie ma. by ichi51e2
  • havana28 20.06.13, 15:31
    Ja mniej wiecej tak się odżywiam już od jakiego roku tzn zwykle kończę jedzenie ok godz. 15-16 (wyjątek to świeta, jakieś imprezy itp ale nie ma ich zbyt wiele) i mam przerwę do rana do 7-8, czasem dłużej bo czekam aż mi się naturalne uczucie głodu obudzi. Dużo schudłam - dużo w moim wykonaniu oznacza jakieś 4 kilo bo nigdy nie miałam specjalnie nadwagi - i to z miejsca z którego jestem najbardzie zadowolona czyli z talii. Budze się lekka i rześka, potrzeba snu zredukowała mi się do ok 5-6 godzin. Ludzie którzy mowią że od niejedzenia utyjesz i bedziesz zmęczona i śpiaca nie mają o sprawie zielonego pojęcia. Nigdy w życiu nie czułam się tak dobrze,mam porównanie jak się czuję nie jedząc 15-18 godzin, a jak jedzac kolację. Powodzenia.
  • guderianka 20.06.13, 15:57
    Ludzie którzy mowią że od niejedzenia utyjesz i bedziesz zmęczona i śpiaca nie mają o sprawie zielonego pojęcia

nieprawda
    myślisz, że działasz sobie na korzyść-a ja myślę że korzyści są chwilowe i mogą zaskutkowac w przyszłości problemami z cukrem. Organizm nie powinien tak długo być w niepewności i w stanie swoistego czuwania, oczekiwania aż dostanie energię. Skoki wagi-uczucie zmęczenia i bycie śpiącym-to objawy szwankującej gospodarki właśnie
    --
    Troszke tluszczu ma owszem (ale przy dwojce dzieci ciezko nie dojadac po nich) ale glownie chodzi o rozstep miesnia - a na rehabilitacje/plastyke czasu kasy i glowy nie ma. by ichi51e2
  • havana28 20.06.13, 16:10
    Pozwolę sobie sie z tobą nie zgodzić i kontyuować to co sprawia że czuję się bardzo dobrze. Zwłaszcza że ten styl odżywia się nie wymaga to ode mnie żadnego wysiłku i doszłam do tego niejako naturalnie. Nie mam też najmniejszej ochoty ciągnąc ten temat. Niech każdy robi w życiu to co jest dla niego dobre.
  • guderianka 20.06.13, 16:12
    jasnesmilerób co uważasz-ale zastanow się nim doradzisz innym jako 'super" sposób i skrytykujesz tych, którzy nie uważają go za dobry

--
  • verdana 20.06.13, 18:50
    Bo na razie jest super.
    Problem w tym,z ę za 10 lat moze absolutnie nie byc super.
    --
    zpopk.pl
  • beatrix_75 21.06.13, 08:52
    zalezy jeszcze jak duży jest ten ostani posiłek .
    Ale w sumei jaki by nie był po 5-6 h pojawia sie uczucie głodu , no chyba ,ze ktos ma po prostu wolny metabolizm ( nie mylic z rozwalonym smile
    --
    "Jak cię widzą,to pracuj " wink
  • guderianka 21.06.13, 10:28
    beatrix-no kurde, jak wolny musi być metabolizm, który sprawia, że organizm nie ma dostarczanej energii i składnikow odżywczych przez ok. 16-17 godzin!. To jest rozwalony metabolizm-choćby autorka powyżej zarzekała się, że ten cud na nią działa. Do czasu.
    --
  • beatrix_75 21.06.13, 11:06
    naprawde są różni ludzie , ja nie moglam uwierzyc , ze syn koleżanki chodzi do WC co 5 dni i nic mu nie ma , żadnych wzdęć , zadnego twardego brzucha smile
    Dlatego wziełam pod uwage jezscze i te ewentualnosć - a mainowicie wolny metabolizm.
    W kazdym razie JESZCZE ŻADNEJ KOBIETY NIE PRZEKONAŁY ROZSĄDNE ARGUMENTY jesli chodzi o diete wink
    Ona wie lepiej i OK .
    W kazdym razie zyczymy autorce trwałych spadków .
    I jeszcze taki żarcik na koniec :
    Jesli ktoś będac na diecie nie chudnie , to znaczy że jest to dieta poselska wink
    --
  • linn_linn 21.06.13, 12:19
    Nie chodzi tylko o wzdecia i twardy brzuch, ale przede wszystkim o szkodliwy wplyw dlugotrwalego zalegania pokarmu w przewodzie pokarmowym na zdrowie. Nie bede wymieniac chorob, zeby nie straszyc, ale latwo o tym poczytac w necie.
  • beatrix_75 21.06.13, 12:27
    tak wiem , o czym piszesz, ale wiesz jak to jest , jezelie nic ci nie jest i nic nie boli , to nie chodzisz do lekarza , tym bardziej ,ze to nastolatek...

--
  • linn_linn 21.06.13, 13:50
    Nastolatki maja rodzicow smile
  • guderianka 21.06.13, 14:18
    Moja koleżanka też tak miała i jako dorosła kobieta zaczęła cierpieć (zresztą moja matka też), w wieku 25 lat okazało się, że ma zatłuszczoną wątrobę.
    --
  • wyihdia 21.06.13, 13:32
    guderianka na razie to Ty straszysz i negujesz sprawdzoną metodę zapożyczoną ze sportu. Nie jest to dieta cud i u zdrowych osób nie powoduje cukrzycy jak sugerujesz.

Słusznie zauważyłaś niech ocenę stanu zdrowia każdy przeprowadzi sobie sam.
  • beatrix_75 21.06.13, 14:08
    (..) negujesz sprawdzoną metodę zapożyczoną ze sportu(..)
    a mogąłbys jakies linki podpiąć , pytam z ciekawości .
    Zajmuje sie hobistycznie "odchudzaniem " , ale przecież nie wszytko jeszcze przeczytalam , zawsze można sie douczyć wink

--
    "Jak cię widzą,to pracuj "
  • guderianka 21.06.13, 14:20
    i negujesz sprawdzoną metodę zapożyczoną ze sportu.
    opisz proszę tę metodę

--
  • wyihdia 21.06.13, 22:07
    intermittent fasting lub post przerywany
  • guderianka 21.06.13, 22:33
    A od kiedy ta metoda jest sprawdzana ?
    No i czytam o poście okresowym, stosowanym co drugi dzień a nie życiu na zasadzie 10 godzin jem a 16 godzin nie ?
    --
  • wyihdia 21.06.13, 22:40
    pod kątem sportowym nie wiem pewnie kilka - kilkanaście lat

pod kątem nieszkodliwości ze 30 tysięcy lat. Odkąd pojawili się ludzie o naszym typie metabolizmu.

• guderianka 22.06.13, 07:36
    A mogłabyś mi napisać coś więcej na ten temat albo podac linka do wiarygodnego źródla z obszernymi informacjami ?
    I co to znaczy "nasz typ" metabolizmu, którzy mają ludzie od 30 tys lat?
    Naprawdę chciałabym się zapoznać z tematem-bo go nie znam a mnie coraz bardziej ciekawi
    --
  • verdana 24.06.13, 09:14
    Post okresowwy to nie jest to samo, co niejedzenie codziennie po 15!
    --
    zpopk.pl
  • zuzanna56 25.06.13, 13:08
    havana28 napisała:

> Ja mniej wiecej tak się odżywiam już od jakiego roku tzn zwykle kończę jedzenie
    > ok godz. 15-16 (wyjątek to świeta, jakieś imprezy itp ale nie ma ich zbyt wiel
    > e) i mam przerwę do rana do 7-8, czasem dłużej bo czekam aż mi się naturalne uc
    > zucie głodu obudzi.

Ja często jem do 17.00 a potem rano od 9.00. Nie mówię że jest tak codziennie, ale bardzo często. Nie jest to żadna dieta, tak mam po prostu, że gdy zjem obiad około 16.00-17.00 to nie mam potem ochoty na kolację o 19.00, to za szybko. No czasem zjem coś o 20.00. Nie chudnę ale też nie tyję, jestem raczej szczupła choć ze 2 kg bym zrzuciła.
  • malwi.4 29.06.13, 13:24
    mam identycznie (17.00 - 9.00) , więc w sumie tez 16 godzin jestem bez posiłku, ale jak czasem głód wieczorem poczuję to coś niewielkiego zjem
  • przeciwcialo 21.06.13, 14:48
    Nie zdziw sie jak po jakims czasie na usg powiedzą ci że masz otłuszczona wątrobę.
  • 3onbingo 21.06.13, 15:14
    Z całym szacunkiem przeciwciało ale w mojej opinii to ty szybciej dostaniesz otłuszczenia wątroby (i cukrzycy t2) od tych buł z dżemem parę wątków niżej niż havana od itermittent fasting. Gabinety lekarskie i szpitale są zawalone ludźmi, którzy odżywiają się 'normalnie i zdrowo'...
  • przeciwcialo 21.06.13, 15:16
    Buł nie jem bo jestem celiakiem, a wątrobe mam czyściutka i zdowa wink
    W szpitalu pracuję wink
  • przeciwcialo 21.06.13, 15:20
    przeciwcialo napisała:

> Buł nie jem bo jestem celiakiem, a wątrobe mam czyściutka i zdowa wink
    > W szpitalu pracuję wink
    I nie jest to rejestracja .
  • 3onbingo 21.06.13, 15:21
    Jako kto? Szatniarka czy salowa? Bo nie lekarz chyba - wszyscy lekarze o intemittent fasting już zdołali usłyszeć, a nawet zapoznać się z wynikami badań (bardzo obiecującymi zresztą).
  • guderianka 21.06.13, 16:36
    Ja nie jestem pracownikiem medycznym ale dlaczego piszesz o tej metodzie tutaj i teraz skoro autorka jej nie stosuje ? Piszesz o czymś zupełnie innym ?
    --
  • 3onbingo 21.06.13, 17:09
    Autorka czego? Pierwszego posta rozpoczynającego ten wątek? Otóż stosuje, stosuje. Tylko ewidentnie nie robi tego dla korzyści zdrowotnych a ekonomicznych (co jest bez sensu bo w sumie nie je wcale mniej) i nie wie że to co robi tak się naukowo tak nazywa i w piśmiennictwie medycznym jest znane już od jakiś 10 lat.

Zamiast klepać bezmyślnie na forum wystaczyło wklepać 'intermittent fasting' w google...

Zegnam zanim watek przerodzi się w jatke ze strony ignorantów.
  • guderianka 21.06.13, 22:02
    wklepałam
    ale nie znam angielskiego
    liczyłam, że tak mądra osoba jak Ty zechce pomóc i wytłumaczy
    --
  • wyihdia 21.06.13, 22:58
    Polega na wciąganiu dziennej dawki pożywienia w stosunkowo krótkim czasie i powstrzymaniu się od jedzenia przez resztę dnia. Usystematyzowane warianty są różne może być co drugi dzień, albo 4h jedzenia 20h postu albo inne. Chodzi o cykliczne dociążenie metabolizmu.

Wariant proponowany przez autorkę mieści się w tej zasadzie - 8h jedzenia (od 7 do 15) i potem 16 h postu.

• przeciwcialo 22.06.13, 07:33
    Królewskie sniadanie,obiad do spłki z przyjacielem , kolacja dla wroga wink
  • guderianka 22.06.13, 07:42

A jakie są medyczne przesłanki takiego dociążania organizmu? Możesz podać link do artykułów lekarskich ? (tylko nie anglojęzyczne plis)

I przy okazji wytłumacz też dlaczego środowisko kierowców TiR ma problem z wagą i otłuszczeniem, skoro jedzą rzadko, dużo na raz by potem długo nie jeść ?

W artykule, który znalazłam jest też o tym, komu dedykowana jest ta metoda. Wykluczenia są ogromne, trzeba być absolutnie zdrowym i w dodatku w odpowiednim przedziale wiekowym. Dlaczego-skoro to taka zdrowa metoda stosowana jak piszesz wyżej od 30 tys lat ? Dlaczego ma tyle obwarowan, można ją stosować tylko w niektórych etapach życia i tylko do pewnego momentu. Ja np. jestem zdrowa jak byk a nie mogłabym jej stosować (pomijam już aspekt KP) ze względu na wysiłek fizyczny. A wysiłek fizyczny stosuję, bo jestem zdrowa właśnie!
    wink
    --
  • przeciwcialo 21.06.13, 20:45
    Wielu lekarzy to o celiakii u dorosłych nie słyszało bo to przeciez choroba dzieci big_grin Nie pzreceniałabym tego słyszenia i zapoznawania się z wynikami jakichkolwiek badań.

• nowel1 21.06.13, 15:20
    Zgadzam się.
    Ciekawam, czy ludzie w okresach prehistorycznych jadali co 3 godziny - no bo skoro to takie "naturalne", i dlatego zdrowe, to tak powinno być.
  • przeciwcialo 21.06.13, 15:24
    Ludzie w czasach prehistoerczynch jedli zupenie inaczej. I nie mozna porównywac. Wielu produktów dostepnych obecnie nie mieli.
  • guderianka 21.06.13, 16:34
    I zębów nie myli wink A krew menstruacyjną prababki w skórach zatrzymywały liśćmi i trawą smile I jeszcze :
    - jedli mięso surowe,
    -prawie nie używali przypraw
    -umierali od wielu błahych dziś infekcji
    -rodzili bez cesarskiego cięcia

Powrót do przeszłości ? wink
    --
  • wyihdia 21.06.13, 23:05
    Wydaje mi się że dobór genetyczny przez te 30 tys lat zadbał o odsianie jednostek którym okresowy głód szkodzi. Nie przypuszczam, że takie odżywianie się przez 2-3 miesiące zostawi inne efekty niż utrata tłuszczu. Inaczej mój dziadek i pradziadek umarliby w wieku 25 lat a dożyli 70-ki.

Ja też nie dostałem cukrzycy, może i autorce uda się przeżyć.

• guderianka 22.06.13, 07:47
    Przez 3 miesiące to organizm powinien poradzić sobie ze wszystkim. Zrozumiałam, że to metoda (ze względu na nasz metabolizm i te 30 tys lat) stosowana jako sposób życia-co jest dla mnie nie do przyjęcia.
    Piszesz o 2-3 miesiącach-czyli okresie przejściowym. Autorka nie podaje cezusu czasowego. Dyskusje o takim sposobie wywiązała się po poście havany, która żyje tak od roku i ma zamiar dłużej.
    Poza tym-autorka-nie napisała nic o kondycji zdrowotnej poza tym, że jej organizm nie radzi sobie ze spalaniem tłuszczu w żadnej formie. Czy to normalne u zdrowej osoby ? (a takim absolutnie zdrowym dedykowana jest ta dieta)
    --
  • wyihdia 24.06.13, 12:10
    > Przez 3 miesiące to organizm powinien poradzić sobie ze wszystkim
    Ja też tak uważam wink Nawet "cywilna" dietetyka zaleca ostatni posiłek przed 18. Autorka przedłuża sobie tylko zalecany post o 3 godziny.

Pytałaś o zakaz wysiłku fizycznego - mnie nic o tym nie wiadomo. Trafiłaś na artykuł o bardzo szczególnej sytuacji albo po prostu błędny.
    Trzeba ćwiczyć, jak przy każdej diecie redukcyjnej.
  • beatrix_75 24.06.13, 12:16
    to kurcze nie tak , wieczorem nie nalezy jesc obfitych kolacji .Na zasadzie cąly dzien jem jak ptaszek , a potem wieczorem uczta .
    jesli zjem o 20.00 posilek o wartości 100 kcal , to co , przytyje ?

Lepiej zjesc niz sie "męczyc" .
    Jesli mi napiszecie ,ze po pewnym czasie organizm nie odczuwa glodu, to wam odpisze ,ze anorektyczki tez nie czują i zyją ( ...do czasu )
    --
  • angazetka 24.06.13, 12:41
    > Nawet "cywilna" dietetyka zaleca ostatni posiłek przed 18.

Chyba porady w pisemkach dla pań. ostatni posiłek trzeba zjeść na trzy godziny przed snem.
  • wyihdia 24.06.13, 12:55
    > Chyba porady w pisemkach dla pań. ostatni posiłek trzeba zjeść na trzy godziny
    > przed snem.

oho, zaraz się zacznie

lepiej znikam
  • guderianka 24.06.13, 13:10
    Nie znikaj, wciąż czekam na jakieś merytoryczne wskazówki/linki/materiały do dyskusji a nie ogólniki
    --
  • beatrix_75 24.06.13, 13:16
    ja jeszcze na niekorzyśc diet "postowych "dopiszę wzrost zagrożenia kamicą żółciową .
    O tym nikt nie pamięta ,ale zbytnie skondensowanie zółci może poeodować powstawanie kamyczków .
    Nie u kazdego rzecz jasna , jendakowoż kilkukrotnie cześciej u kobiet po 35 rż i po porodach .
    --
  • wyihdia 24.06.13, 16:49
    guderianka nie będę spamował proszę wbij sobie do google "intermittent fasting" i masz linków do wyboru do koloru, także po polsku.

Jest to dieta redukcyjna. Doszukiwanie się w niej walorów zdrowotnych czy ekonomicznych to nieporozumienie. Niech wystarczy, że w kilku miesięcznym okresie redukcji jest nieszkodliwa i nie podnosi kosztów.
  • guderianka 25.06.13, 11:39
    Wklepywałam polskie strony czytałam (stąd m.in informacja, że jest ona dla osób całkowicie zdrowych)

Ja walorów się nie doszukuję-jeśli poczytasz dyskusję wg drzewka zobaczysz, że poddaję w wątpliwość jej walory zdrowotne gdy jest stosowana przez długi okres -(poczytaj co napisała havana)-1,5 r -i trwa nadal.
    --
  • wyihdia 25.06.13, 22:57
    Tu znalazłem w miarę wyważony i łopatologiczny art niestety w languydżu: www.precisionnutrition.com/intermittent-fasting/summary.

Gość rozważa za i przeciw i przetestował na sobie. Jak się określa - "zawodowy dietetyk". Google tłumaczy powiedzmy znośnie. Złota czcionka za: "to świetny sposób, aby ćwiczyć głód zarządu" smile

Jest dla osób ćwiczących więc raczej zdrowych, do stosowania okresowo. Przeciwwskazania: ciąża, zaburzenia jedzenia, otyłość. Należy pilnować dobrej jakości jedzenia.

Misjonarskie zalecanie osobom nieznajomym nie jest właściwe ale i straszenie cukrzycą też nie, stąd było moje oburzenie wink Teraz mamy konsensus.

• guderianka 26.06.13, 08:11
    Kurde, ja ległydż stosuję w mowie tylko na zasadzie "kali jeść" -szkoda, bo naprawdę miałam ochotę się z tym zapoznać uncertain
    --
  • linn_linn 21.06.13, 16:59
    Tak, to jest argument. Skoro nasze zycie jest identyczne, jak w czasach prehistorycznych, to powinnismy wrocic takze do owczesnego odzywiania sie.
  • verdana 21.06.13, 18:31
    I sredniej długości życia 25 latsmile
    --
    zpopk.pl
  • astrum-on-line 21.06.13, 21:18
    I jak ci idzie?

Stosujesz już dietę? Masz efekty? Jak się czujesz? Nie przejmuj się gadkami o metabolizmie, chorej wątrobie itp. Jeżeli twojemu organizmowi będzie odpowiadać takie żywienie to może właśnie to jest to co jest ci potrzebne. Ja osobiście bardziej wierzę w sens jedzenia jednego posiłku dziennie albo nawet co drugi dzień niż ładowanie w siebie posiłków co trzy godziny. W ciągu mojego niezbyt jeszcze długiego życia poglądy na to co można jeść, w jakiej ilości i kiedy zmieniły się znacznie, więc nie ma sensu przywiązywać się przesadnie do oficjalnych zaleceń dietetyków. Własna intuicja przede wszystkim. Chyba że intuicja mówi że należy wcinać chipsy i popijać kolą wink
  • 1yna-taka 21.06.13, 23:39
    Po niecałym tyg straciłam 1kg, prawidłowy spadek wagi w tyg to 1,5kg więc chyba nie odbiegnę daleko od tej normy. Czuje się świetnie, rano wstaje naprawdę z fantastycznym uczuciem lekkiego pustego brzucha. Nie czuje się zmęczona. Działam tak jak wcześniejwink Jeżeli w ciągu msc stracę 5kg i będę czuła się tak jak teraz, uznam że było warto. Mam do zrzucenia 12kg, więc troszkę się pokatuje i może się uda.
  • beatrix_75 24.06.13, 08:37
    po pierszym tygodniu na kazdej prawie diecie chudnie sie 1 kg , potem jest juz znacznie ciezej ,bo organizm sie przyzwyczaja smile
    ćwiczysz ?

--
  • robert0t 24.06.13, 15:03
    I choroby metaboliczne w zasięgu ręki... Tylko co zrobisz jak już schudniesz te 12kg? Jak znowu zaczniesz jeść normalnie, to te kilogramy wrócą. Postaw lepiej na redukcję bardziej rozłożoną w czasie, ale za to skuteczną i stabilną. Samo pozbycie się zbędnych przekąsek, fast-foodów, ciężkostrawnych posiłków + sport 3 razy w tygodniu przyniosą efekty na stałe smile Możesz robić sobie zdjęcia np. co miesiąc, aby nie przeoczyć różnicy. Lepiej powoli, a zdrowo i skutecznie. Naprawdę polecam, przekonałem się na własnym przykładzie. Mam cukrzycę i zawsze borykałem się z dodatkowym bagażem, próbowałem różnych diet, ale to nigdy się nie udawało. Do czasu aż "zajarałem się" sportem, zacząłem chodzić na squasha, biegać raz w tygodniu i raz w tygodniu chodzić na basen. Nawet nie miałem zamiaru stosować jakiejś specjalnej diety, spadek wagi nastąpił jak gdyby przy okazji. Po prostu zmieniłem tryb życia, zacząłem uważać na to co jem i się udało. Polecam znaleźć coś, co będzie ci sprawiało frajdę. Pozdrawiam.
  • beatrix_75 24.06.13, 15:22
    ale wiesz , chodzi wlasnie o ten tryb zycia :0)
    łatwiej zmienic "diete" niz tryb , a juz szczegolnie zacząć uprawiać sport.
    Większosc osób zupelnie bezkrytycznie podchodzi do diet , próbują na sile dopasować swoj organizm do nowego sposobu i odzywiania , najepiej na hurra dodajac do tego jakies cwicznia .
    A organizm potrzbuje 21 dni na wprowadzenie zmian ( tak podobno ktos mądry to wyliczył )
    po tym czasie mozna mówić o jakimś tam pierwszym sukcesie .
    Większosc osób narzuca sobie zbyt drastyczne tempo i dziwne metody przed tym czasem rezygnuje ...
    Dzieje sie tak daletego poeniwaz taki sposob jets nikompatybilny wink z ich sposobem zycia , po prosu nie jest mozliwe stosować tego na dłuższą mete .
    A to co piszesz (..)
    Nawet nie miałem zamiaru stosować jakiejś specjalnej diety, spadek wagi nastąpił jak gdyby przy okazji. Po prostu zmieniłem tryb życia, zacząłem uważać na to co jem i się udało(..)
    jest bardzo wazne i prawdziwe - jak zmienimy tryb zycia -zaczynamy zyc aktywnie , zmiania sie nasze podjescie do swojego ciała , wiemy czego sie po nim spodziewczac , CZEGO POTRZEBUJE i automatycznie modyfikujemy diete , by dostarczac , to co potrzebne , a unikamy , tego co zbędne (puste kalorie ) .

--
    "Jak cię widzą,to pracuj "
  • nowel1 24.06.13, 15:51
    Dobra jest taka dieta, która od danej osoby nie wymaga ogromnych wyrzeczeń i pomaga schudnąć.
    Skąd takie emocje?
    Wiemy, że dłużej żyją ludzie z co najmniej kilkoma okresami głodu/niedożywienia w ciągu życia; te teksty o "rozwalonym metaboliźmie" są rzeczywiście "rozwalające.
    Jesli jej taki cykl jedzenia odpowiada, to tylko na zdrowie jej wyjdzie.
  • angazetka 24.06.13, 16:52
    "Kilka okresów w ciągu życia" to nie to samo, co niejedzenie po 15.
  • nowel1 24.06.13, 17:28
    Nie twierdzę, że to to samo.
    Piszę, że nie jest konieczne jedzenie co 3 godziny, żeby długo żyć, a to mozna wywnioskować z wielu emocjonalnych postów w tym wątku.
  • angazetka 24.06.13, 20:35
    Konieczne nie jest, ale za to zdrowe i przyspieszające (podobno) przemianę materii. Ja tam jem, głodna nie bywam, schudłam prawie 30 kg, więc... smile
  • wyihdia 24.06.13, 21:05
    ...więc należysz do osób, które dobrze reagują na taką dietę wink Ewentualnie znalazłaś czas i chęć na ważenie porcji i liczenie kalorii.

Więc co z tego wynika np. dla mnie czy dla autorki wątku ?
  • giaros 25.06.13, 14:15
    Ja jem pierwszy posiłek o ok. 10, a ostatni o 17 - 18, czyli przerwę w posiłkach mam ok. 16 godzinną. Gdybym miałam zjeść 5 posiłków w ciągu dnia to bym musiała jeść co chwilęwink, a co chwilę nie jestem głodna. Jem w ten sposób, nie dlatego, że zaciskam pasa, ale po prostu przed 10-tą, ani po 18-tej, nie jestem głodna, a nie będę jadła na siłę tylko dlatego, że należy (?) jeść 5 posiłków dziennie. W ten sposób jem od bardzo dawna, jestem zdrowa, nie mam problemów z wagą (przy wzroście 168 ważę 54 kg), nie jestem zmęczona, mam mnóstwo energii itd.
  • anka835 25.06.13, 18:11
    No ja np. nie mam czasu na jedzenie w kółko. Może babeczki które plaszczą tyłki w biurach mogą jeść co trzy godzinki, przygotowywać sobie sałatki co 3 godzinki itd - ale ja poprostu nie mam na to czasu.
  • young_17 27.06.13, 12:30
    Ciekawa grafika, o tym jak otyłość wpływa na cały nasz organizm: zęby, mózg, serce, polecam poczytać: odkrywcy.pl/kat,111396,title,Zycie-w-rozmiarze-XXL-przyczyny-i-skutki-otylosci,wid,15761639,wiadomosc.html
  • giaros 27.06.13, 14:15
    Ja czas to pewnie bym znalazła, ale jeżeli jem między 10-tą a 18-tą, musiałabym jeść co 2 godziny aby zjeść zalecane 5 posiłków. A co 2 godziny nie jestem głodna, więc nie widzę sensu pakowania w siebie na siłę, aby wyrobić normęwink
    Od lat ważę tyle samo, rozmiar ubrań też niezmienny, jakoś od takiego jedzenie nie tyję, jak ktoś tu sugerował.
  • kamilla79 29.06.13, 10:35
    posiłków powinno być ok 5, też się odchudzałam - Twój sposób doprowadzi do efektu jojo.
    Rozmawialiśmy na ten temat: Dieta jadłospis dzienny

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.