Dodaj do ulubionych

oszczędzanie - MIT chore państwo i podatki

02.07.13, 16:40
Po raz pierwszy zdarzyła mi się taka sytuacja, ale strasznie mnie zbulwersowała! Rozumiem, że funkcjonuje w naszym kraju podatek od odsetek kapitałowych, który pożera dużą część naszych dochodów z oszczędności. Ale moim zdaniem sposób wyliczania podatków po zmianach jest chory! Przykład: ostatni miesiąc - odsetki od konta 0,01 zł, pobrany podatek 0,01! Jak można odebrać w formie podatku 100%??? CHORE PAŃSTWO!! Nic tylko z tego kraju wyjeżdżać, bo tu nas nie czeka nic dobrego! Bogaty, który zbija kokosy na oszczędnościach i tak nie trzyma w tym kraju pieniędzy, a biedny ciułacz od każdego zarobionego grosza musi zapłacić. I jak tu ma być lepiej? Jak wspierać wzrost gospodarczy poprzez konsumpcję, jak nasza siła nabywcza cięgle spada?!
Może warto byłoby spróbować przygotować projekt obywatelski z projektem zmiany tego chorego prawa? Wie ktoś jak to zrobić? Czy ktoś podziela moje zdanie w tej sprawie?
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • tiszantul Re: oszczędzanie - MIT chore państwo i podatki 03.07.13, 12:16
      > Może warto byłoby spróbować przygotować projekt obywatelski z projektem zmiany
      > tego chorego prawa? Wie ktoś jak to zrobić? Czy ktoś podziela moje zdanie w tej
      > sprawie?

Co możesz zrobić, to tak dobrać sumę na koncie do stawki oprocentowania, żeby podatek po zaokrągleniu był bliski 19%, a nie 100%. Czyli zwiększyć depozyt. Bez zwiększania depozytu możesz uniknąć oddawania 100% odsetek państwu, jeśli przeniesiesz środki na konto nieoprocentowane, wtedy jeden grosz zostanie w banku.
    • gogologog Re: oszczędzanie - MIT chore państwo i podatki 04.07.13, 10:17
      > Może warto byłoby spróbować przygotować projekt obywatelski z projektem zmiany
      > tego chorego prawa? Wie ktoś jak to zrobić?

Cenzor juz raz wycial moj komentarz ale powtorze:

Projekty obywatelskie uwala sie i do kosza bo rzad najlepiej wie co jest dobre dla obywateli. Minister od nauki Szumilas sama interpretuje badania i wie ze milion podpisow pod projektem nic nie znaczy bo 97% rodzicow jest szczesliwych ze nie moga poslac dzieci do przedszkola tylko do nieprzygotowanej szkoly - PO-step unijny musi byc!!!

Ale nie masz sie co martwic o podatek od oszczednosci - Pan Premier Prawdomowny w expose obiecal juz w 2007 roku ze zniesie ten podatek, a on przeciez zawsze slowa dotrzymuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się