Dodaj do ulubionych

Paliwo za 3,95

21.07.13, 10:50
Getin Bank reklamuje kartę do konta, którą płacąc za paliwo, płacimy 3,95 za litr (do 30 litrów na miesiąc). Czy ktoś wie, na jakich stacjach benzynowych to działa. bank podaje tylko tzw. kod akceptanta, a to nic nie mówi. Czy np. na BP, Statoil, Orlenie to też obowiązuje?
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • frytka_81 Re: Paliwo za 3,95 22.07.13, 12:22
      A ja się podłączę z innym pytaniem do użytkowników w/w karty.
      W cenniku banku jest opłata za przesyłkę kurierską karty 34,99. Czy dotyczy tylko syt gdy zakładam konto przez internet, czy jeśli zakładam je w placówce banku to również karta przyjdzie kurierem za 35zł?
      • falllen_angel Re: Paliwo za 3,95 22.07.13, 15:00
        frytka_81 napisała:

> A ja się podłączę z innym pytaniem do użytkowników w/w karty.
        > W cenniku banku jest opłata za przesyłkę kurierską karty 34,99. Czy dotyczy tyl
        > ko syt gdy zakładam konto przez internet, czy jeśli zakładam je w placówce bank
        > u to również karta przyjdzie kurierem za 35zł?

Naprawdę jednorazowa opłata w wysokości 35PLN rujnuje Twój budżet na najbliższe kilka lat?

W.
          • metwoh Re: Paliwo za 3,95 22.07.13, 15:20
            Przesyłka nic nie kosztowała. Trzeba załozyć konto tylko. I spełnić warunek, że musi wpływać jakaś kwota zadeklarowana ( umnie 2 tys.) i transakcje kartą za 300 zł miesięcznie. Wtedy konto za zero. Przelewy też za zero.
          • falllen_angel Re: Paliwo za 3,95 22.07.13, 15:22
            frytka_81 napisała:

> Nie ma to jak merytoryczna odpowiedź na konkretne pytanie wink

Jest bardzo merytoryczna. Jeżeli 35PLN rujnuje Twój budżet to najlepiej zadzwonić do banku z jakiegoś darmowego telefonu i dowiedzieć się u źródła. A jeżeli nie rujnuje to nie ma chyba co tracić czasu i energii na błahostkę czyż nie?

W.

PS. Wyciągnęłaś na wierzch chamską reklamę GetinBanku, która powoli zaczynała się pogrążać w odmętach internetu. Czyżby po to, żeby była na wierzchu?
        • tiszantul Re: Paliwo za 3,95 22.07.13, 19:51
          > Naprawdę jednorazowa opłata w wysokości 35PLN rujnuje Twój budżet na najbliższe kilka lat?

Wierzysz w "jednorazowe opłaty" w polskich bankach, a w Getin Banku w szczególności? Jakoś inne banki potrafią przesłać kartę listem zwykłym albo dać w placówce.
    • bwportal.pl Re: Paliwo za 3,95 22.07.13, 19:41
      > działa. bank podaje tylko tzw. kod akceptanta, a to nic nie mówi. Czy np. na BP,
      > Statoil, Orlenie to też obowiązuje?

Działa na wszystkich stacjach benzynowych. Niezależnie od sieci.
      Ale do 30 litrów? Ja przy jednej wizycie na stacji tankuję więcej. I nie, nie jeżdżę TIRem wink

--
      Walutomat.pl - wymiana walut w Internecie
        • wyihdia Re: Paliwo za 3,95 24.07.13, 12:02
          Miałem na myśli aby ktoś wyjaśnił model biznesowy, w którym bank odzyskuje owe 50 zł z godziwym zyskiem. Zwykle jest spisany maczkiem, prawniczym językiem w grubym regulaminie.

Reklama "damy ci pieniądze za nic" nie wyjaśnia jak bank planuje na tym zarobić. A to automatycznie kieruje ją na śmietnik.

• mirka_sm Re: Paliwo za 3,95 24.07.13, 20:29
            na tym koncie przy spełnieniu warunków ok. 50 PLN miesięcznie wpada (promują tez transakcje karta i inne operacje- w sumie grosze ale zawsze cos). działa normalnie na różnych stacjach benzynowych. jak bank na tym zarabia? trzeba pamiętać, żeby był określony wpływ co miesiąc i żeby wykonać kilka transakcji karta w miesiącu- inaczej liczą sobie i za obsługę konta i za kartę. i pewnie na zapominalstwo liczą, zwłaszcza jeśli to nie jest podstawowe konto.
            • elzik Re: Paliwo za 3,95 24.07.13, 21:26
              Nie na wszystkich stacjach można tankować, aby otrzymać ten zwrot.
              Otóż odpadają te najtańsze przy hipermarketach i prywatne.
              Pytałem na infolinii. Pozostają duże koncerny naftowe.
              • volkenban Re: Paliwo za 3,95 30.07.13, 23:50
                Na stronie Getinu napisane jest wyraźnie:

"zwrot rożnicy w cenie paliwa powyżej 3,95 zł za litr*, przy zakupach na dowolnych stacjach na terenie kraju, z użyciem karty debetowej Getin Banku"
                • elzik Re: Paliwo za 3,95 31.07.13, 00:30
                  Wczytaj się dokładnie w regulamin. Są tam kody akceptanta.
                  A taki np. Auchan nie jest stacją benzynową i podaje własny kod kasowy.
                  A najlepiej to sobie wyjaśniaj na infolinii. Ja tankuję tam gdzie zwracają tą różnicę.
                  A Ty się wykłócaj z nimi, kto ma rację.
                  • wyihdia Re: Paliwo za 3,95 31.07.13, 21:00
                    >Wczytaj się dokładnie w regulamin.
                    > Ja tankuję tam gdzie zwracają tą różnicę.

Czyli ze 20 zł do tyłu. Tylko na tym jedym punkcie grubego, zawiłego regulaminu.

Co jeszcze jest ciekawego w regulaminie ? Na infolinii nic nie wyjaśnią jeśli nie wiesz o co zapytać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.