Dodaj do ulubionych

kantor internetowy

27.11.14, 18:44
Mam kredyt we frankach i chce sama kupowac te nieszczesne franki.
Gdzie wdelug Was jest najtaniej, mam na mysli kantor internetowy, sprawdzony ?
Czy to sie oplaca w ogole ?

Kredyt mam w Multibanku , konta walutowego nie posiadam, musze zalozyc.

Czy sa jeszcze jakies dodatkowe koszty zwiazana z samodzielna wymiana zlotych na franki ?

Prosze o podpowiedz smile
Edytor zaawansowany
  • 27.11.14, 21:32
    Konto walutowe do spłaty kredytu w danym banku jest z reguły bezpłatne - ale sprawdź.
    Aneks do umowy kredytu - też powinien być darmowy (KNF zarządziła).
    Przejrzyj oferty kantorów, jaki mają próg dla darmowej wymiany i darmowych przelewów - jeśli masz ratę do 400 CHF to może być problem z darmowymi przelewami z kantoru. Minimalne kwoty wymiany są raczej naprawdę minimalne, coś koło 30-50 jednostek waluty. Ale warto sprawdzić.
    Radzę założyć sobie konto walutowe i w kantorze i wymienić tak z 1-2 raty co najmniej przed podpisaniem aneksu w banku.
    Jeśli masz jakieś zapasy franków, to konto walutowe w PKO BP jest oprocentowane.

Opłacalność? no, na kawę dwa razy w miesiącu zarobię. Raczej satysfakcja, że nie do końca daję się skubać, bo i o tych przelewach dodatkowych też trzeba pamiętać. Mój kantor działa szybko, można usiąść do kompa i (jeśli to dzień) załatwić wszystkie przelewy, ze dwa razy sprawdzając tylko, czy cenię dobre dziennikarstwo smile.
  • 27.11.14, 21:51
    Skoro kredyt masz w CHF to rozumiem że masz ten kredyt od wielu lat, i serio nigdy wcześniej się tym nie zainteresowałaś?
    No jestem w szoku, nie wiedziałam że jeszcze ktoś w ogóle spłaca taki kredyt w PLN.

Bylo tu wiele wątków o kantorach, więc info można wyszukać w wyszukiwarce.
  • 28.11.14, 09:10
    > No jestem w szoku, nie wiedziałam że jeszcze ktoś w ogóle spłaca taki kredyt w
    > PLN.

to zależy jak duża jest rata.
    ja spłacam w PLN.
    bo przy małej racie jest to skórka nie warta wyprawki.
  • 28.11.14, 09:34
    ja też w złotówkach, szkoda mi czasu
  • 28.11.14, 16:15
    Nie wiem jaka to duza rata, ja chyba znowu takiej duzej nie mam ale 5 minut miesiecznie znajduje na zakup frankow w interneciewink
  • 27.11.14, 22:21
    My kupujemy franki w kantorze internetowym. Dodatkowych kosztów nie mamy a zyski można łatwo porównać frank w tej chwil w kantorze sprzedaż po 3.507 w pko gdzie mamy konto sprzedaż 3.574. Może nie to są to duże kwoty ale kupując 300 franków oszczędzam 20.70 a zajmuje mi ten zakup minutę. Przez rok zbiera się 250 zł.
  • 27.11.14, 23:20
    Ja od lat korzystam z internetowegokantoru
    Kantor obsługuje wiele banków i wtedy przelew jest darmowy, ja niestety mam kredyt w banku do którego darmowych przelewów nie ma i za przelew płacę 10 zł, ale i tak mi się to opłaca biorąc pod uwagę kurs u mnie w banku.
    Jeśli do tej pory nie spłacałaś kredytu bezpośrednio w walucie to musisz poinformować o tym bank w którym masz kredyt żądając założenia konta technicznego w walucie kredytu - takie konto musi być bezpłatne.
    Konto w chf oprócz tego od kredytu w zasadzie nie jest Ci potrzebne gdyż przelewasz złotówki na konto kantoru, zatwierdzasz transakcję i potem kantor wysyła bezpośrednio na konto kredytowe.
    Aczkolwiek ja założyłam sobie konto w CHF i gdy jest dobry kurs kupuje na zapas i trzymam na frankowym koncie lekką górkę, to konto jest nawet oprocentowane (mbank) więc jakieś tam franki sobie przyrastają.
    --
    wierzę, że skoro coś się stało, to jest w tym jakiś cel...
    I , II , Tomek, III
  • 28.11.14, 16:17
    > Aczkolwiek ja założyłam sobie konto w CHF i gdy jest dobry kurs kupuje na zapas
    > i trzymam na frankowym koncie lekką górkę, to konto jest nawet oprocentowane (
    > mbank) więc jakieś tam franki sobie przyrastają.

A jak oceniasz kiedy kurs jest dobry a kiedy nie? raczej ostatnio za bardzo sie nie waha, mozesz podac jakies konkrente przyklady?
  • 29.11.14, 15:39
    Spłacam od kilku lat więc mam porównanie.
    Kurs mniejszy niż 3.40 uważam za korzystny i wtedy kupuję nieco więcej. Najniższy po jakim udało mi się kupić to 3,3155 - to był styczeń 2013 roku.
    --
    wierzę, że skoro coś się stało, to jest w tym jakiś cel...
    I , II , Tomek, III
  • 30.11.14, 13:44
    Aha, dzięki za wyjaśnienia
  • 28.11.14, 11:33
    To ja polecę (sam się sobie dziwię) kantor w banku z melonikiem. Ceny ma dobre, moim zdaniem większe bezpieczeństwo transakcji. Żeby nie było za dobrze - niestety wolno działa. Tzn. Od chwili przelania zł do powrotu waluty do banku macierzystego mija zwykle 3 dni (minimum). Inni potrafią szybciej.
  • 01.12.14, 21:57
    też korzystam z tego kantoru. Nie podpisałam z bankiem żadnego aneksu tylko wpłacam od razu na konto kredytowe. Minus jest taki, że na to konto mogę przelać max równowartość 500 zł, żeby nie płacić opłaty za przelew. Wysyłam więc 3 przelewy.
    Kursy można sprawdzać na bieżąco, są też historie kursów przedstawione w przystępnej formie. Co jak co, ale czytelnie mają to zrobione.
  • 05.12.14, 01:18
    a słyszeliście o stałym zleceniu spłat kredytu ? to pozwala trochę zaoszczędzić na wymianie no nie ma zagrożenia że się spóźnimy z zapłatą więcej info tu strefawalut.pl/faq#stale_zlecenie_splat_rat_kredytowych
  • 22.12.14, 00:05
    u mnie to stałe zlecenie się sprawdza i witaj w klubie - też używam tego dzięki strefiewalut
  • 22.12.14, 14:45
    > Nigdzie taniej nie kupię w stacjonarnych kantorach

trzy grosze spreadu na euro? w internecie? znam parę stacjonarnych kantorów, gdzie spread waha się między 1 a 2 grosze. Nie jest to wielka różnica, ale po co kłamać? Może spróbuj naganiać na "wygodną transakcję bez wychodzenia z domu".
  • 07.01.15, 17:04
    no wlasnie rozpoczelam przygode ze splata bezposrednio w walucie, zaczelam przegladac knatory internetowe i stacjonarne i powiem szczerze ze bez chwilowej promocji w jednym z kantorow internetowych, w intraco stacjonarnym, kotry znam juz od danwa jest taniej kupic walute (sprzedaz 4,314 versus 4,323 w kantorze internetowym)...mam przy pracy intraco wiec dla mnie to jedynie klopot pojsci do banku i wplacic na konto walutowe..czy ktos zna naprawde tani kantor internetowy? moze ja zle szukam, bo na razie mam wrazenie ze oprocz wygody to one wiele nie oferuja...a takich duzych oszczednosci sie spodziewalam...
    --
    rkkrakow
  • 10.03.15, 11:52
    sprawdź jak sprawa się ma na liderwalut.pl/ oni mają bardzo korzystne ceny wymiany
  • 07.10.16, 15:46
    A jaką mają przewagę nad Walutomatem? Bo kurs na Walutomacie (mimo prowizji 0,2%) wydaje się być korzystniejszy. Chętnie dowiem się czegoś więcej.
  • 24.10.16, 12:46
    no też tak sądzę. To samo ma Amro net . Mimo prowizji jest korzystniej zwłaszcza jak wysyłam przelewy za granicę
  • 09.11.17, 12:01
    Korzystam z KantorEkspert.pl kupując również CHF. Kiedyś kupowałam w banku gdzie posiadam kredyt ale już wiem że to najgorsze rozwiązanie jak sobie przeliczyłam ile straciłam zanim zaczęłam korzystać z kantoru internetowego. Dla klienta regularnie korzystającego z usług dostałam stały rabat co sprawiło, że płacę jeszcze mniej za walutę. Plusem jest również to że za jednym logowaniem mogę załatwić całą wymianę. Warto spróbować od małej kwoty żeby się przekonać jak działa taki kantor.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.