Dodaj do ulubionych

Oszcz臋dzacie w lipcu? 馃槈

01.07.17, 17:55
Dzi艣 przela艂am na konto oszcz臋dno艣ciowe to co zosta艂o z czerwca. Doch贸d by艂 mniejszy ni偶 zwykle ale zosta艂o ca艂kiem sporo. Przez lipiec i sierpie艅 te偶 b臋dzie mniej a potem niestety du偶o gorzej. To znaczy m膮偶 ma dosta膰 jeszcze odpraw臋. Liczymy na to 偶e znajdzie prac臋.

W lipcu jeste艣my w domu. M膮偶 pracuje, dzieci sobie dorabiaj膮, nie codziennie oczywi艣cie. Ja odpoczywam. Dzisiaj byli艣my na kr贸tkiej wycieczce na Kaszuby, niestety przy 15 stopniach i w ulewnym deszczu, tak mamy z przerwami od tygodnia i tak ma by膰 jeszcze d艂ugo. Zjedli艣my pyszn膮 groch贸wk臋 smile
Edytor zaawansowany
  • 01.07.17, 23:21
    W lipcu musimy bardzo oszcz臋dza膰. Wydatek z臋bowy, szewc i jeden wyjazd z pracy (dofinansowany), a wyp艂ata malutka. Zaciskanie pasa, zjadanie zapas贸w i 艣wie偶e tanie warzywa. Musz臋 ograniczy膰 s艂odycze - gubi膮 mnie finansowo. B臋d膮 prawdopodbnie jakie艣 wydatki kosmetyczne. Arkusz kalkulacyjny i trzymanie si臋 planu, ot co. Mam nadziej臋, 偶e wejdzie mi to w krew, bo sytuacja si臋 nie polepszy jeszcze przez d艂ugi czas.
  • 02.07.17, 18:52
    z jednej strony zaczynaja sie tanie owoce i warzywa, ale z drugiej znaczy to ,ze pora robic zapasy na zime
    czyli w mom przypadku mrozonki, moze troche dzemow, moze kompoty - dlugo nie robilam, ale sprobowalam znow w zeszlym roku i poszly blyskawicznie = jako gotowy deser na zimowe posiadowy przy planszowkach

buty musze zasponsorowac dla dziecieca
    i fryzjerowe rewolucje

ciuchow ani sprzetow domowych nie planuje
    wyjazdu tez nei bardzo,

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • 02.07.17, 19:00
    Ja ju偶 na wakacjach z dala od domu smile
    Oczywi艣cie, 偶e zamierzam oszcz臋dza膰, jak zawsze wink
    Remont poch艂on膮艂 sporo kasy, ten wyjazd te偶 nie jest gratis, ale na szcz臋艣cie kr贸tki i w Polsce.
    A poza tym... te偶 bym zjad艂a groch贸wk臋 smile
  • 02.07.17, 20:05
    Mi艂ego wypoczynku smile
    Ja dzi艣 by艂am na spacerze w Sopocie nad morzem, nie mam daleko, 20 minut samochodem, odebrali艣my c贸rk臋 z pracy przy okazji. Du偶o ludzi, wi臋kszo艣膰 w cienkich puchowych kurtkach, zimno i wietrznie, ale chocia偶 nie pada艂o smile i poczu艂am si臋 wakacyjnie.
    Do mojego wyjazdu jeszcze miesi膮c.
  • 03.07.17, 13:08
    Dzi臋ki smile Pogoda w kratk臋 i og贸lnie jest zimno, ale jak wiesz, wol臋 ch艂贸d ni偶 upa艂 wink Jestem tu trzeci dzie艅 i ju偶 t臋skni臋 za domem... uncertain Chyba jestem niereformowalna.
  • 03.07.17, 13:44
    A kiedy wracasz do domu?
  • 03.07.17, 13:47
    W sobot臋 na szcz臋艣cie smile
  • 03.07.17, 13:50
    To ju偶 nied艂ugo smile
  • 03.07.17, 15:40
    My w lipcu nigdzie nie wyje偶d偶amy. Tylko weekendy. Praca i nauka. W czerwcu prawie nic nie zosta艂o - wszystko przehulali艣my smile Lipiec planujemy ju偶 bardziej oszcz臋dnie, wi臋c si臋 do艂膮cz臋. Wyje偶d偶amy dopiero w sierpniu, wi臋c wi臋kszych wydatk贸w, opr贸cz badania i ortopedy, ju偶 nie powinno by膰.
  • 05.07.17, 21:20
    Oszcz臋dz臋 kilka st贸wek przez to, 偶e c贸rka nie ma zaj臋膰 z angielskiego i na niani, kt贸ra w lipcu ma wolne wink
  • 10.07.17, 13:49
    Poniewa偶 w lipcu nie pracuj臋 to nie wydaj臋 na paliwo i gotuj臋 w domu. Dzisiaj zrobi艂am pyszn膮 sur贸wk臋 z m艂odej kapusty, cukinii, trzech rzodkiewek, koperku i troch臋 majonezu. W thermomixie wi臋c raz dwa. Dobre i tanie smile a cukinia kupiona w Lidlu w promocji.
  • 10.07.17, 16:22
    My troche przystopowali艣my z wydawaniem, ale co weekend i tak gdzie艣 wyje偶d偶amy. Obieca艂am sobie bardziej ogarn膮膰 zakupy i wr贸ci膰 do robienia ich z list膮. Ja z tej cukini na promocji robi艂am nadziewan膮 mi臋sem i pieczarkami smile smile smile
  • 10.07.17, 16:39
    Super, kolejny pomys艂 smile
    Ja robi艂am te偶 ostatnio placki ziemniaczano cukiniowe p贸艂 na p贸艂.
  • 10.07.17, 17:30
    cikinia sie doskonale wpisuje w temat oszczedzania

byla zupa, byl stir fry, byly placki z feta, bylla grilowana
    dzis bedzie cukinia z fasola

wybieram zawsze malutkie, wiec raczej do nadziewania malo przydatne

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • 10.07.17, 21:51
    Chocolate - zaciekawil mnie Tw贸j przepis na sur贸wk臋: czy ta cukinia to na surowo?????
    Fajnie, 偶e doczyta艂am, 偶e masz thermomixa - ja te偶, ale ostatnio cos si臋 kurzy, bo brak mi weny tworczej i w kuchni "odwalam" kompletn膮 sztamp臋 niestety. Zreszta nie mam kiedy si臋 przy艂o偶y膰 do gotowania. Az mi wstyd, jak sobie ostatnio zdalam spraw臋, 偶e maj膮c thx, kupuje notorycznie gotowe sur贸wki w lidlu sad

Mo偶e czasem si臋 zainspirujemy jakim艣 przepisem?
    A w艂a艣nie: majonez robisz sama? Bo mi nigdy w 偶yciu nie wyszedl z thx, a mia艂o byc tak banalnie 艂atwo wink
  • 11.07.17, 09:31
    Mam thermomix od kilku lat. Moi rodzice kupili, prawie nie u偶ywali i dali mi, bo mama ma troch臋 inny spos贸b gotowania smile
    Ja go u偶ywam, ale nie jestem wobec niego bezkrytyczna wink
    Tak, cukinia surowa, nawet nie obrana. Da艂am ma艂膮 cukini臋, p贸艂 g艂贸wki kapusty ale tak sobie po prostu wymy艣li艂am. Rozdrobnilam to na 4 przez 10 sekund.
    Ostatnio m膮偶 robi艂 w thermomixie d偶em z truskawek, robimy co roku, raz dwa.
    Majonezu nie pr贸bowa艂am.
    Robi臋 super dro偶d偶贸wk臋. Ostatnio placki ziemniaczano cukiniowe. Zawsze nale艣niki robi臋 w thermomixie. Ciasto ucierane.
    A, do tej sur贸wki da艂am mn贸stwo koperku, bo lubimy.
    Co jeszcze, c贸rka latem robi cz臋sto tarty, przepis na ciasto kruche z thermomixa.

• 14.07.17, 21:32
    Za Twoim przyk艂adem te偶 wczoraj kupilam cukini臋 smile Zrobi臋 jutro, zobaczymy, jakie bedzie miala wzi臋cie wink
    Nie wiedzialam, 偶e jest jadalna na surowo.

Dzi艣 w thermomixie zrobilam zup臋 pomidorow膮 z malinowych pomidorkow, super, wi臋kszo艣膰 rodziny, tzn. 4/5 zjadlo ze smakiem smile

Majonez thm jest przepyszny, na pierwszym pokazie lata temu smakowa艂 wybornie, zw艂aszcza, 偶e babeczka czego艣 tam dodawa艂a, doprawia艂a itd, ale niestety nigdy nie uda艂o mi sie odtworzy膰, po prostu nie ubija mi sie olej sad

Za to ubilam przedwczoraj krem贸wk臋 na bit膮 艣mietan臋 i wysz艂o dobrze, a pami臋tam jak kilka lat temu p艂akalam, 偶e si臋 nie chcia艂a ubi膰, a potrzebna by艂a pilnie na tort urodzinowy (wszystkie dzieci maj膮 urodziny w okolicy 艣wi膮t i sklepy zamkniete, wiec nie mia艂am jak sie ratowa膰).

A tart臋 te偶 bym chcia艂a spr贸bowa膰, mo偶e sie uda (czasowo, z tym mam du偶y dobijaj膮cy problem).
  • 11.07.17, 11:51
    Ile Lidl p艂aci za reklam臋? Rekrutuj膮 jeszcze?
  • 11.07.17, 12:01
    Zosta艂o ostatnie wolne miejsce! Dzwo艅!
  • 11.07.17, 19:45
    Jaki lidl? 呕e cukinia by艂a tania w lidlu? To jest reklama?
  • 14.07.17, 21:37
    Ty cukinie reklamujesz dla l., ja sur贸wk臋, jeste艣my op艂acone bez dw贸ch zda艅 smile
    Chcia艂abym! wink
    Zreszt膮 l. mog艂abym poleca膰, bo lubi臋 ich rzeczy, a 偶e mam wzgl臋dnie blisko, to cz臋sto tam zachodz臋!
  • 10.07.17, 18:17
    Nie sad, jeste艣my sp艂ukani po wakacjach i mamy multum pilnych i nag艂ych wydatk贸w

--
    W weekendy ematka staje si臋 matk膮.
  • 10.07.17, 18:47
    W lipcu 艣rednio
    - samoch贸d - 艂o偶ysk i inne magiczne cz臋艣ci i ich wymiana
    - ob贸z syna - na szcz臋艣cie op艂acony wcze艣niej ale dokupi艂am mu bielizny, tshirty, szorty itepe
    - wymiana materaca - bo okaza艂o si臋 偶e termoplastyczny to masakra - nasze kr臋gos艂upy si臋 z nim nie polubi艂y i za gor膮co - jak w piekarniku
    - ja musz臋 sobie kupi膰 sportowe porz膮dne sanda艂y - wydatek rz臋du - 200 - 250
    - kilka nowych bluzeczek na wyprzeda偶y wpad艂o ale wszystkie super wi臋c zadowolona jestem mimo wszystko
    - imieniny mamy
    - zainspirowani urlopem kupilismy sobie hamak na balkon

Za to nie kupuj臋 w tym i przysz艂ym kosmetyk贸w bo na promocji kupi艂am w VI, w tym tygodniu sama 偶ywi臋 si臋 leczo i tym co jest w domu plus owoce sobie dokupi臋. Potem 2 tygodnie syna nie b臋dzie to z m臋偶em b臋dziemy "czy艣ci膰" lod贸wk臋.
    Moje ostatnie mega odkrycie kulinarne
    - kasza bulgur + suszone pomidory z oliw膮 z nich - cukinia podsma偶ona w kostce + ew. ser feta lub mozarella ale niekoniecznie za to koniecznie du偶o natki
    PYCHA przez du偶e P.
    dla mi臋so偶erc贸w kawa艂ki indyka dla mnie bez

--
    BE STRONGER
    THAN YOUR STRONGEST EXCUSE
  • 11.07.17, 08:31
    Dzi艣 po po艂udniu mamy go艣ci, wi臋c musz臋 p臋dzi膰 do sklepu, a wcze艣niej wymy艣li膰, czym ich podejmiemy smile
    Poza tym zaraz ruszam do mycia okien, ale w艂a艣nie zauwa偶y艂am, 偶e ko艅czy mi si臋 p艂yn i r臋cznik, w zwi膮zku z czym najpierw Rossmann. Na szcz臋艣cie nie musz臋 nic wi臋cej kupowa膰, bo jakim艣 cudem nazbiera艂o mi si臋 sporo kosmetyk贸w typu 偶el, szampon. Zdecydowanie musz臋 oszcz臋dza膰.
  • 11.07.17, 17:27
    niestety intensywniesad mniejsze dochody a wieksze wydatki , takze te niespodziewane, jak np padniete urzadzenie wielofunkcyjne potrzebne do codziennej pracysad
  • 11.07.17, 18:54
    Ha, wczoraj to poczyni艂am oszcz臋dno艣膰 nie z tej ziemi. Jaki艣 czas temu posz艂am do stomatologa, zamiast do swojego dawnego to do takiego po s膮siedzku. Tam sprawdzenie stanu z臋b贸w polega艂o na zrobieniu 3 zdj臋膰 rtg (dopiero przed 3 zapytali mnie czy w ci膮偶y nie jestem, no nie jestem, ale refleksu gratuluj臋) potem wpad艂a pani doktor podmucha艂a powietrzem po z臋bach i wyceni艂a zrobienie z臋b贸w na 1150 Euro. O tym, 偶e ca艂a wizyta trwa艂a godzin臋 niemal to nie wspomn臋 bo, wchodzi艂a wychodzi艂a, a i w poczekalni z p贸艂 godziny wysiedzia艂am si臋.
    Wkurzy艂am si臋 t膮 wycen膮 i wr贸ci艂am do dawnego stomatologa. Nie do艣膰, 偶e okaza艂o si臋, 偶e to co oni mi tak wycenili da si臋 zrobi膰 na Kas臋 Chorych to jeszcze sprawdzaj膮c z臋by star膮 metod膮, dotykaj膮c ka偶dego znalaz艂 jedn膮 ma艂膮 dziurk臋 o kt贸rej nawet nie wiedzia艂am i tamte mi nie powiedzia艂y.
    Z艂a jak diabli by艂am na poprzednie bo, stresu mi nap臋dzi艂y bo, sk膮d 1150 euro bra膰, a tu boli i boli, a teraz za free nic nie boli, powiedzia艂 tylko, 偶e jeden z膮b faktycznie b臋dzie wymaga艂 us艂ugi poza kas膮 chorych za jaki艣 czas ale w 300 euro powinni艣my si臋 zamkn膮膰.
    Wygada艂am si臋, l偶ej mi, a szcz臋艣liwa jestem, 偶e kasa w kieszeni jest, a b贸lu z臋ba nie ma, 偶e ho ho big_grin

--
    Gdybym by艂a zgrabniejsza, pi臋kniejsza i m艂odsza mog艂abym by膰 nimf膮, a tak jestem po prostu sob膮
  • 14.07.17, 06:56
    Fajny ten lipiec. Chocia偶 u mnie za oknem raczej bardzo wczesna wiosna, albo p贸藕na jesie艅, je艣li chodzi o pogod臋, ale chyba ju偶 si臋 przyzwyczai艂am. Nagle w tym ma艂o ciekawym miesi膮cu, dosta艂am prac臋 tam gdzie chcia艂am, w pa艅stwowym, naprawd臋 fajnym liceum. Troch臋 bli偶ej ni偶 teraz, no ale niewiele. Kto艣 akurat rezygnowa艂 z powodu przeprowadzki. Jestem po rozmowie, prac臋 mam i bardzo si臋 ciesz臋. W swojej dawnej pracy mia艂am mie膰 1,5 etatu, pracowa艂am tam wi臋cej ni偶 kilkana艣cie lat, teraz po reformie ma by膰 podstaw贸wka (nigdy nie uczy艂am i nie chcia艂am uczy膰), resztki gimnazjum i bardzo ma艂e liceum. Na przysz艂o艣膰 szykowa艂 mi si臋 go艂y etat, z czego pewnie trzy czwarte w podstaw贸wce. Dyrektor bardzo niezadowolony z mojej decyzji. Ze wzgl臋d贸w finansowych zostan臋 tam na p贸艂 etatu tylko na rok, w nowej pracy na etat (mam umow臋 na rok i potem dopiero na czas nieokre艣lony) i mam nadziej臋, 偶e wszystko si臋 u艂o偶y. Szko艂y zgadzaj膮 si臋 pogodzi膰 plan lekcji w tym roku chocia偶 w mojej macierzystej szkole daj膮 mi do zrozumienia, 偶e 藕le robi臋. Ja si臋 bardzo ciesz臋 z nowej pracy, bo teraz wiadomo jaka jest sytuacja z powodu reformy edukacji. Z drugiej strony zarobki, cho膰 teraz w publicznej szkole b臋d臋 mia艂a ciut wy偶sze, to nadal b臋d臋 gdzie艣 musia艂a cokolwiek dorobi膰 jak przez ostatnie lata. Z uczelni dziennej musz臋 zrezygnowa膰, zaoczni, ale nie mam ich du偶o, zostaj膮.
    No i taki mam urlop smile w lipcu.
  • 14.07.17, 08:46
    Gratulacje.
  • 14.07.17, 09:29
    Super! Bardzo, bardzo si臋 ciesz臋. Gratuluj臋 pracy z fajnymi dzieciakami! Ca艂y czas czekam na info, 偶e m膮偶 tez ju偶 znalaz艂 dobr膮 prac臋. Trzymam kciuki. Jestem przekonana, 偶e b臋dzie dobrze. Spokojnego wypoczynku.
  • 14.07.17, 09:36
    Wspaniale!

--
    Nigdy sie nie t艂umacz - przyjaciele tego nie potrzebuj膮, a wrogowie i tak nie uwierz膮 - M. Twain
    Co nale偶y zrobi膰 po upadku? To, co robi膮 dzieci: podnie艣膰 si臋 - A. Huxley
    "Ja kur.. nie wejd臋? Ja?". - Artur Hajzer
    Fela 2003-2016
  • 14.07.17, 09:40
    Dzi臋kuj臋 dziewczyny smile
  • 14.07.17, 09:47
    Nawet nie wiesz, jak si臋 ciesz臋 smile smile smile Wiedzia艂am, 偶e wszystko si臋 u艂o偶y po Twojej my艣li smile Kurcz臋, jaka wspania艂a wiadomo艣膰, macie co 艣wi臋towa膰 smile
  • 14.07.17, 21:40
    Gratulacje Chocolate, super!!!!! I powodzenia dla m臋偶a, oby znalaz艂 fajne satysfakcjonuj膮ce zaj臋cie!

Ja te偶 powoli sie przymierzam do poszukiwa艅 pracy, ale szanse mam zapewne bliskie zeru sad
  • 14.07.17, 22:22
    pontecorvo napisa艂a:

Ja te偶 powoli sie przymierzam do poszukiwa艅 pracy, ale szanse mam zapewne blisk
    > ie zeru sad

Nigdy tak nie my艣l smile Ty te偶 znajdziesz smile
  • 14.07.17, 22:25
    Lilia - chcia艂abym Ci wierzy膰, ale jestem realistk膮, mam tak skomplikowana sytuacj臋 (zawodowo, wykszta艂cenie contra do艣wiadczenie, logistyka i mas臋 dzieci w domu), 偶e ... sama nie wiem, czego potrzebuj臋 smile

Wiem brzmi to g艂upio, ale na t臋 chwile nie umiem precyzyjniej smile
  • 14.07.17, 22:34
    Tak czy siak trzymam kciuki wink
  • 15.07.17, 09:11
    Spr贸buj na cze艣膰 etatu. Ja tak zaczyna艂am powracaj膮c na rynek pracy. Moja praca by艂a z tych, do kt贸rych zawsze kogo艣 potrzebuj膮 bo jest rotacja, ale mnie si臋 wszystko fajnie dzi臋ki niej uda艂o logistycznie u艂o偶y膰, wr贸ci膰 na rynek, zdoby膰 nowe doswiadczenie i pozna膰 du偶o fajnych kobiet, w podobnej sytuacji organizacyjnej w domu. Aktualnie tez zamierzam szuka膰 pracy.
  • 14.07.17, 22:38
    Dzi臋kuj臋 bardzo smile
    Oczywi艣cie jak to ja, troch臋 si臋 martwi臋, 偶e zostan臋 z umow膮 na czas okre艣lony (napisa艂am w膮tek na emamie do kadrowej, ale nie mam odpowiedzi) ale tak przysz艂o艣ciowo to jest o wiele pewniejsza praca i szko艂a fajna, niedu偶a.
    M膮偶 czego艣 szuka ale nie jest 艂atwo.

Ja te偶 mia艂am szanse bliskie zeru, naprawd臋.
  • 15.07.17, 09:17
    Chocolate, ale tak naprawd臋 umowa na czas nieokre艣lony przecie偶 r贸wnie偶 mo偶e zosta膰 wypowiedziana. Nie jest 偶adnym gwarantem... A tak w og贸le to najprawdopodobniej w przysz艂ym roku przed艂u偶膮 Ci j膮 na czas nieokre艣lony i b臋dziesz czu艂a si臋 pewniej. Niemo偶liwe, by Ci臋 nie docenili smile Najwa偶niejsze, 偶e dosta艂a艣 t臋 prac臋. Dawnym dyrektorem si臋 nie przejmuj, trudno - taka nasta艂a sytuacja przez t臋 reform臋 i z pewno艣ci膮 nie on jeden zmaga si臋 z roszadami. Trudno si臋 dziwi膰 pracownikom. To nie jest czas na nieprzemy艣lane decyzje ani na sentymenty, nad czym te偶 ubolewam, ale takie jest 偶ycie. Oby nowi koledzy w pracy byli sympatyczni, dla mnie zawsze ludzie byli i s膮 najwa偶niejsi smile
  • 15.07.17, 10:33
    Dzi臋kuj臋.
    Kole偶anka pracowa艂a w tej szkole, inna (dawna, sprzed lat) pracuje teraz i obie twierdz膮 偶e jest naprawd臋 dobrze.
  • 16.07.17, 21:48
    Gratuluj臋.

A ja mam pytanie z innej beczki
    Kiedy promocje na art szkolne, teraz kupowa膰 zeszyty czy we wrze艣niu ?

--
    BE STRONGER
    THAN YOUR STRONGEST EXCUSE
  • 14.07.17, 09:46
    Oszcz臋dzamy! I to jak!
    Uda艂o nam si臋 pozby膰 prawie wszystkich oszczednosci smile owszem zosta艂a taka absolutnie nieruszalna pula, mini-pula na czarn膮 godzin臋, ,ale tu najznaczniejsze jest s艂owo pula. Wydalismy oszczednosci, bo w ko艅cu na co艣 one by艂y oszcz臋dzane smile do tego kredyt hipoteczny wi臋c... zaczynamy wszystko od nowa.
    P贸ki co - do ko艅ca roku ja mam zasadniczo go艂膮 pensje, M - zarobki mocno zr贸znicowane.
    Pierwszym przejawem nowego oszcz臋dzania by艂o opanowanie szale艅stwa zakup贸w w zw z przetworami. Tylko na uzupe艂nienie brak贸w. Ale szczerze pisz膮c, to dopiero musz臋 wszystko jako艣 zaplanowa膰, u艂o偶y膰 na nowo, a ciagle jestem troche oszo艂omiona. Wi臋c - powoli, powoli...
    Lipiec i sierpie艅 sp臋dzamy w domu i pracy. Te prawdziwe, d艂ugie wakacje mamy zaplanowane tradycyjnie dopiero na wrzesie艅. Teraz - wypady jednodniowe lub ogr贸dek. W miescie jest moc koncert贸w, festiwali - trzeba tylko chcie膰 i mie膰 ch臋膰 zmobilizowania si臋 na takie wyjscie.

--
    Nigdy sie nie t艂umacz - przyjaciele tego nie potrzebuj膮, a wrogowie i tak nie uwierz膮 - M. Twain
    Fela 2003-2016
  • 17.07.17, 06:43
    W sobote wybralismy sie na "plantacje" lawendy. spedzic tam mozna naprawde caly dzien! Takze czworonogi. Koszt: - wstep 5zl / osobe ludzka; psy i auta bezp艂atnie. + koszt dojazdu. Bajka! Gdyby nie to, ze dostalam malpiego rozumu, i wychodzac nakupilam sadzonek....

--
    Fela 2003-2016
  • 17.07.17, 06:58
    Wyobra偶am sobie smile
    To musia艂o wygl膮da膰 wspaniale.
  • 17.07.17, 08:27
    To by艂a istna orgia, cz艂owiek g艂upia艂 i nie wiedzia艂 juz jakie jeszcze zdjecia robic smile
    Do tego liliowce!

--
    Fela 2003-2016
  • 17.07.17, 08:31
    Gdzie jest ta plantacja?

W ubieg艂ym roku, przy okazji weekendu w Sarbinowie, trafi艂am do pi臋knych ogrod贸w tam w okolicach. Co艣 wspania艂ego. Mo偶na by艂o zwiedza膰, a potem kupi膰 jakie艣 ro艣liny. Niestety zapomnia艂am nazw臋.
  • 17.07.17, 09:03
    www.hortulus.com.pl/
    Bylismy tam rok temu - w tym takze planyje!
    Fantastyczna sprawa smile w sumie 2 fantastyczne sprawy, bo to kompleks 2 ogrodow.
    Lawendowe zas znajduja sie 40 km pod Krakowem.

--
    Fela 2003-2016
  • 17.07.17, 09:14
    Tak smile Cudo po prostu.
  • 17.07.17, 09:13
    chocolate-cakes napisa艂a:
    > W ubieg艂ym roku, przy okazji weekendu w Sarbinowie, trafi艂am do pi臋knych ogrod贸
    > w tam w okolicach. Co艣 wspania艂ego. Mo偶na by艂o zwiedza膰, a potem kupi膰 jakie艣 r
    > o艣liny. Niestety zapomnia艂am nazw臋.
    Ogrody Hortulus.
    W po艂udniowej Polsce mamy ogrody pokazowe Kapias w Gocza艂kowicach - akurat wczoraj by艂amsmile i bardzo polecam
  • 17.07.17, 09:39
    Takze bajkowe jest bolestraszyce.com.pl/
    nie mowiac oczywiscie o Ogrodzie Botanicznym smile www.ogrod.uj.edu.pl/galeria/widoki

--
    Fela 2003-2016
  • 19.07.17, 11:40
    Wczoraj "za艂atwi艂am" kolejne letnie klapki... w takim tempie, liczac od wiosny, do konca sezonu zrobi mi sie absolutna czystka w wiosenno-letnich bucikach i juz wiadomo jakie zakupy bede miec zaplanowane na przysz艂a wiosne smile

--
    Fela 2003-2016
  • 19.07.17, 12:28
    Ja za to powinnam szybciej niszczy膰 letnie obuwie. Po 3 latach te moje sanda艂ki staja si臋 niemodne i nie wiem, co mam z nimi robi膰. Jeszcze dobre, a fason nie ten. P贸藕niej z 偶alem wyrzucam - jak pole偶膮 sobie nienoszone z rok czy dwa. W sumie z butami na inne pory roku nie mam takiego problemu. Mo偶e wybieram bardziej klasyczne...
  • 19.07.17, 13:40
    Moje dwie pary sanda艂贸w s膮 jak nowe, a ka偶da para ma chyba ze 3 lata. Jedne sportowe a drugie 艂adniejsze smile .Ma艂o chodz臋 w sanda艂ach bo ci膮gle zimno wink
    Dzi艣 mog艂abym na艂o偶y膰 bo zrobi艂o si臋 podejrzanie ciep艂o smile

Kupi艂am za to jasn膮 torebk臋 na Zalando, a c贸rka dwie. Fajne i letnie. W艂a艣nie przyszed艂 kurier.
  • 19.07.17, 12:31
    Hehe, jak Ty to robisz? wink
  • 19.07.17, 12:58
    Lilia, do kogo putanie? smile

Ja nie mam takich dylematow jak Kamarow, zapewne wlasnie dlatego, ze moje wybory sa ponadczasowe smile
    Chyba na palcach jednej reki moglabym wymienic w ogole jakies ubrania , ktore byly "hitem" jednego sezonu.

--
    Fela 2003-2016
  • 19.07.17, 13:02
    Do Ciebie smile 艢miej臋 si臋 z tego niszczycielskiego tempa smile
  • 19.07.17, 13:53
    No ja tez jestem "przerazona" smile
    Owszem, wiekszosc z nich - ma kilka sezonow - wiec absolutne prawo, acz ja - nie niszcze, zadnych zreszta ubran , niestety, nie niszcze....
    Jakos tak podejrzewam, ze najbardziej zalatwiaja te moje butki 2 sprawy - jazda autem (podeszwa) i ganianie po wertepach z kud艂atymi. Coz - przynajmniej "si艂a wyzsza" sprawi, ze nie bedzie t艂umaczenia i kilka par butkow rza bedzie nabyc smile

--
    Fela 2003-2016
  • 19.07.17, 13:56
    Rozumiem Ci臋, bo ja te偶 ciuch贸w nie niszcz臋 - pr臋dzej mi si臋 znudz膮 i z tego powodu si臋 ich pozb臋d臋, co oczywi艣cie nie jest 艂atwym zadaniem w sytuacji, gdy jest to jedyny pow贸d wink
  • 19.07.17, 13:56
    Na wertepy mam z psem mam takie "niezniszczalne" buty typu sportowe sanda艂y czy trekingowe. 呕yj膮 ok. 8-10 lat.
  • 19.07.17, 14:00
    Ja po wertepach chodz臋 w tak starych i ohydnych adidasach, 偶e a偶 mi g艂upio. Niedawno wywali艂am jedne, bo ju偶 "wstyd i 偶enada" mn膮 zaw艂adn臋艂y big_grin
  • 19.07.17, 14:04
    Na spacery po wsi i lesie te偶 mam takie 10 letnie adidasysmile
  • 19.07.17, 14:19
    I si臋 wyja艣ni艂o, dlaczego niekt贸rzy niszcz膮 buty wolniej ni偶 reszta smile Mi w og贸le nie przeszkadza to, 偶e buty na spacery z psem czy do chodzenia po g贸rach s膮 stare i sfatygowane.
    Za to w innych sytuacjach pilnuj臋, 偶eby obuwie by艂o dobrej jako艣ci i bez zarzutu.
    A z dzieci艅stwa pami臋tam, jak mama mi powtarza艂a, 偶e niszcz臋 buty na pot臋g臋... Wida膰 ju偶 nieaktualne...
  • 19.07.17, 14:20
    Takie najlepsze wink
  • 19.07.17, 13:54
    Mi c贸rka u艣wiadamia, 偶e nie ma ponadczasowych but贸w smile smile smile Z oporami, ale przyjmuj臋 to do wiadomo艣ci. Maksymalnie 5-7 lat i okazuje si臋, 偶e czubek czy obcas ju偶 nie bardzo...
    A 偶e przyzwyczajam si臋 do but贸w, nie s膮 zniszczone, to zwyczajnie trudno mi si臋 z tym pogodzi膰 i rozsta膰 z takimi z "poprzedniej epoki". Szczeg贸lnie jak zap艂aci艂am wi臋cej.
  • 19.07.17, 16:08
    poniewaz musze nosic ortopedyczne, to nie ma, ze obcas, czubek itd
    grunt to maja byc wygodne i wkladka musi wejsc smile
    przecieram podeszwy po jakis 5 latach,
    jak latwo sie domyslec buty takie niewiele maja wspolnego z moda....

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • 19.07.17, 16:20
    Nie przejmuj si臋 roseanne - ja, mimo i偶 nie nosz臋 obuwia ortopedycznego, kompletnie nie zwracam uwagi na mod臋, w zwi膮zku z czym mam w szafie zapewne niejedn膮 rzecz (w tym buty), na kt贸r膮 inni by nawet nie spojrzeli wink
  • 19.07.17, 17:07
    Moje buty z za艂o偶enia musz膮 by膰 wygodne. Czy szpilki, czy sanda艂ki, czy resorty. Pami臋tam swoje pierwsze buty na po g贸rach - pionierski - bosskie i nie do zdarcia, 10 lat w nich chodzi艂am. Potem naby艂am Himalaje. Owszem, noga zabezpieczona maxymalnie, ale... Z ulg膮 wyzwalalam z nich nogi. Nie stopy, lecz nogi. Potem ju偶 zawsze decatlonowskie trapery. I mog艂yby by膰 dalej noszone, gdyby nie pekly tu偶 przy szwie, nie ma szans na napraw臋, jedno z bardziej newralgicznych miejsc. Z kudlatymi chadzam w starych trampkach, adidasach, ale te偶 w wygodnych obj臋ci zwartych klapkach. Maja by膰 wygodne!
    Jakjuz pisa艂am - mam klasyk臋. Ponadczasowe trampki, klapki i klasyka klasyk cz贸艂enka. One poprostu zawsze b臋d膮... Klasyczne. 呕adne udziwnione noski czy obcasy; nigdy takich nie mia艂am. Natomiast pomijaj膮c cz贸艂enka, to rozmaite letnie buty za艂atwiam w aucie, wiem o tym, wi臋c staram si臋 mie膰 autkowe butli na zmian臋. No ale nie zawsze zmieni臋, i potem... Ano w艂a艣nie - tu podeszwa, tam pasek etc etc.

--
    Fela 2003-2016
  • 24.07.17, 11:41
    Wczoraj wypad do Proszowic - zlot starych aut oraz Swieto Og贸rka, przy okazji - Ogr贸d Biblijny.
    Pojechalismy w 2 rodziny, no w poltora, jednym autem. I gdyby to nie to 艢O - by艂oby zupe艂nie tanio finansowo, ale panowie chcieli sie "pokazc" - jeden zaszala艂 z napojami, drugi z lodami; do tego ja naby艂am tegoroczny mi贸d mniszkowy - 35 zl. Wbrew temu co g艂osi艂o 艣wieto - nabyc mozna by艂o ... pomidory - i tak tez uczynilismy - wieksze 6 zl/kg, mniejsze - 5 z艂, ale takie mniejsze to ja mam w ogrodku smile
    Natomiast lokalnych og贸rk贸w wogole do nabycia nie bylo. Bylo mnatomiast mnostwo og贸rkowych potraw do poczestowania i zaglosowania nan. Pomijajac juz kiszone. Do tego takze chleb ze smalcem.
    Byly tez ciasta - opakowanie roznosci za 5zl , ale darowalismy sobie takie slodycze na rzecz ww lod贸w smile

--
    Fela 2003-2016
  • 29.07.17, 22:15
    No i jak tam oszczedzanie w lipcu Wam wyszlo? Mozna powoli podsumowywac, bo przeciez juz koncowka, nowa pensja na koncie (niestety jej wysokosc nie jest zawrotna...).
    Mi jako tako oszczedzanie wychodzilo, wiec nie nrzekam. Sierpien za to edzie wydatkowy znacznie bardziej, ze wzgledu na wyjazd na wakacje.
  • 29.07.17, 23:33
    Dzi艣 posz艂o du偶o pieni臋dzy. C贸rce kupili艣my 艂贸偶ko, do tego materac, do innego innego 艂贸偶ka te偶 materac, ko艂dry, poduszki. Raz na jaki艣 czas trzeba to powymenia膰 i teraz ten czas przyszed艂 smile. W zwi膮zku z tym nie zosta艂o du偶o oszcz臋dno艣ci w lipcu, bo jeszcze kupi艂am bilety na weekend do Bratys艂awy i hotel, jeszcze bilety na bus do Wiednia, zrobimy sobie wycieczk臋 w sierpniu. Za to w sierpniu co艣 na pewno zostanie, bo wyjazdy op艂acone ju偶..
  • 30.07.17, 10:49
    na takie spore zakupy to jednak musialabym sporo odlozyc uncertain
    No ale moze wkrotce bedzie lepiej pod tym wzgledem... Pozyjemy, zobaczymy.
    Ne ukrywam, ze cieszy mnie ze wrzesien zapowiada sie spokojnie - wydatkow okoloszkolnych to tylko ubezpiecenie i skldki klasowe. Do szkoly dzieci wszystko maja smile
  • 30.07.17, 12:17
    U nas nied艂ugo te偶 ci臋偶ko bo m膮偶 straci艂 prac臋. Niestety sad
    Mamy w razie czego troch臋 od艂o偶onych pieni臋dzy ale licz臋 na to 偶e znajdzie co艣 cho膰 w jego wieku 艂atwo nie b臋dzie. I na pewno je艣li nawet znajdzie to zarobi du偶o mniej.
    Dlatego te偶 w tym roku jedziemy na raczej tanie i kr贸tkie wyjazdy, dzieci przez lipiec pracowa艂y, c贸rka dok艂adnie 14 dni ale od rana do wieczora a syn naprawd臋 sporo, sklep i nocny klub. Ju偶 zaraz ko艅cz膮 i odpoczywaj膮 sobie. Dzisiaj w ko艅cu jest ciep艂o, bo lato by艂o ca艂y czas ponure i zimne, 艣wieci s艂o艅ce i jako艣 nabra艂am optymizmu, 偶e wszystko si臋 u艂o偶y.
  • 31.07.17, 15:08
    W lipcu wydalismy mniej niz srednia miesieczna z pierwszego polrocza. Oby tak dalej smile

--
    Fela 2003-2016
  • 31.07.17, 15:47
    ja dostalm po kieszeni naglymi wydatkami medycznymi, czekam na zwrot z ubezpieczenia

sierpien zwariowany bedzie, niestety

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • 15.07.17, 09:12
    Ja tez gratuluj臋smile
  • 15.07.17, 09:32
    U nas finansowo spokojnie. Po pocz膮tkowym "szale艅stwie" zwi膮zanym ze zmianami w domu, teraz nadszed艂 czas powr贸t do dawnych zwyczaj贸w i oszcz臋dzania.
    Ostatnio ma艂o jemy, co mnie sam膮 dziwi. Kupujemy g艂贸wnie warzywa i owoce, praktycznie w og贸le nie gotuj臋, bo nikt nie ma ochoty na obiady. Dla mnie oczywi艣cie to nieoczekiwana, acz komfortowa sytuacja wink
    Sporo pior臋. W stosunkowo kr贸tkim czasie zu偶y艂am ze 2 opakowania proszku, jestem troch臋 zaskoczona t膮 ilo艣ci膮. Normalnie pior臋 ze 3 pralki tygodniowo, teraz o wiele wi臋cej. No, ale jest lato, wi臋c to chyba normalne.
  • 18.07.17, 12:33
    lipiec to u mnie miesi膮c gigantycznych wydatk贸w...

bylismy na wakacjach (11dni - W艂ochy, Niemcy)..
    a w czasie kiedy wyjechalismy rozpoc偶elismy remont - wymiana ca艂ej kuchni (meble, agd), nowe p艂ytki kuchnia, jadalnia, hol, pokoj + malowanie.
    kuchni nadal nie mam wi臋c obiady jemy w knajpach... cho膰 ostatnio pogoda lepsza to grillujemy w ogrodziesmile
    u syna jakies polkolonie, w sierpniu ob贸z.

og贸lnie masakra po stronie wydatk贸w.
  • 23.07.17, 09:01
    Kupi艂am wczoraj bilety lotnicze dla nas i dla c贸rki na weekend w Bratys艂awie smile na sierpie艅.
    Mam rezerwacj臋 na booking.com, ale jest bardzo drogo, szukam jeszcze na airbnb, jest troszk臋 taniej. Troch臋 jeszcze pozwiedzamy na koniec sierpnia.

A tak leci ok smile
    Gotuj臋 w domu, odpoczywam. M膮偶 na weekendowym bardzo niedrogim wyje藕dzie, ja z kotami w domu smile
  • 24.07.17, 08:15
    Mo偶e jeszcze spr贸buj wyszuka膰 co艣 na grouponie. Kiedy艣 tam znajdowa艂am sensowne oferty. Na booking.com do kraj贸w typu Czechy, S艂owacja czy W臋gry nie uda艂o mi si臋 nigdy znale藕膰 dobrej cenowo oferty. Powodzenia z szukaniem na airbnb. Poszukaj szczeg贸lnie na pocz膮tku miesi膮ca - mam wra偶enie, mo偶e subiektywne, 偶e wtedy pojawiaj膮 si臋 nowe, szczeg贸lnie atrakcyjne, kt贸re znikaj膮 natychmiast. Mo偶e na pocz膮tku miesi膮ca odnawia si臋 umowy.
  • 24.07.17, 11:24
    Powiem wam 偶e ci臋偶ko mi jest znale藕膰 co艣 艂adnego, w sensie mieszkanie, w kt贸rym jest kuchnia, 艂azienka i dwa pokoje, w miar臋 nowe i czyste, i do tego w dobrej cenie i w centrum. To znaczy znalaz艂am ale drogo. Nigdy nie szuka艂am na ostatni膮 chwil臋 ale ten rok taki jest. Wczoraj siedzia艂am 3 godziny i por贸wnywa艂am. Jest oczywi艣cie co艣 taniego, jaka艣 klitka 15 m2, troch臋 taniej ale warunki s艂abe. Po prostu zostawi臋 to co mam i b臋d臋 cieszy膰 si臋 tym kr贸tkim wyjazdem smile
  • 30.07.17, 12:20
    Znalaz艂am ta艅szy nocleg i ca艂kiem fajny smile
  • 31.07.17, 08:29
    Pochwal si臋 gdzie?
    Ja 3 noclegi we Francji znalaz艂am na AirBNB w艂a艣nie. Korzysta艂am dodatkowo ze zni偶ki za polecenie. Ciekawe, jakie b臋d膮...
  • 31.07.17, 08:33
    na bookingu?
  • 31.07.17, 09:27
    Jednak na booking.com.
    Na airbnb by艂o wszystko przebrane i dro偶ej. Albo gorzej.
    M贸j syn znalaz艂 ale dawno, bardzo fajne mieszkanie na tydzie艅 na airbnb w Wiedniu ale na drug膮 po艂ow臋 wrze艣nia. Taniej za noc ni偶 ja w Bratys艂awie.
  • 24.07.17, 09:47
    to jeszcze skonfrontuj cen臋 z bookinga ze stron膮 hotelu/ pensjonatu.
    ja jak zacze艂am por贸wnywac, to mi rezerwacja bezpo艣rednio ze strony hotelu wyszla du偶o, du偶o taniej ni偶 booking, ku mojemu zaskoczeniu..
    tez bez zaliczek, z mo偶liwo艣ci膮 odwo艂ania bez op艂at do 3 dni przed przyjazdem.
  • 24.07.17, 11:26
    To jest apartament. Najdziwniejsze jest to, 偶e na airbnb jest dro偶szy.
  • 24.07.17, 11:27
    Kilka razy kupowa艂am na travelist i bardzo polecam, ale to w Polsce. Naprawd臋 niez艂e ceny.
  • 01.08.17, 09:46
    Nawet bardzo 藕le nie by艂o, chocia偶 bud偶et przekroczony o ponad 20%. By艂o du偶o wyj艣膰, jedzenei na mie艣cie i 2 weekendowe wyjazdy. Kr贸tko m贸wi膮c, korzystamy z lata jak si臋 da. O 40% wi臋cej posz艂o na jedzenie. Wi臋cej lod贸w, alkoholu i mniej zwracania uwagi na zakupy.
    Przed nami sierpie艅 i wyjazd do drogich kraj贸w - Francja i Szwajcaria. Mam nadziej臋, 偶e wydamy w miar臋 zgodnie z planem. Noclegi i Disneyland ju偶 op艂acone. Ciekawe jak si臋 to b臋dzie mia艂o do mojego postanowienia ograniczenia bud偶etu wyjazdowego w tym roku. Ju偶 wiem, 偶e nie ma szans na obni偶enie o 50%, a jeszcze m膮偶 kombinuje z wyjazdem jesiennym do Szwecji. Ja na razie jestem na nie.
  • 03.08.17, 10:22
    Pewnie, 偶e oszcz臋dzam. Jak raz sobie odpuszcz臋 to jestem potem na siebie z艂y. W oszcz臋dzaniu pomaga mi spos贸b T. Harva. Ekera. Znalaz艂em go tutaj (www.mojeoszczedzanie.pl). Jest bardzo 艂atwy i przy nim nie trzeba rezygnowa膰 z niekt贸rych przeyjemno艣ci.

Popularne w膮tki

Nie pami臋tasz has艂a lub ?

Zapami臋taj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialno艣ci za tre艣膰 wypowiedzi zamieszczanych przez u偶ytkownik贸w Forum. Osoby zamieszczaj膮ce wypowiedzi naruszaj膮ce prawo lub prawem chronione dobra os贸b trzecich mog膮 ponie艣膰 z tego tytu艂u odpowiedzialno艣膰 karn膮 lub cywiln膮. Regulamin.