Dodaj do ulubionych

Jak oszczędny karmi niemowlę?

12.08.17, 23:00
Pierś czy mm? Jak pierś to do jakiego wieku dziecka?
Słoiczek czy zupka domowa?
Deserek czy starte jabłko?
Kaszka błyskawiczna z cukrem czy gotowana w domu?
Edytor zaawansowany
  • 12.08.17, 23:38
    to żart ? smile

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • 13.08.17, 13:54
    Nie , nie żart smile Moja koleżanka, która oszczędza bardzo, na jedzenie niemowlaka wydaje miesięcznie 600 zł. Nie ma w tym mleka bo dziecko na piersi. Dziecko je deserki, kaszki i dania/zupki ze słoików. Mojemu niemowlakowi będę wkrótce rozszerzać dietę. Pierwsze dziecko jadło zupkę słoikową. Drugie dziecko słoikami pluło. Zobaczymy co wybierze trzecie wink
  • 19.08.17, 17:19
    to chyba z truflami te słoiki za 600 /m-c big_grin

--
    http://www.suwaczek.pl/cache/1980a29252.png
  • 20.08.17, 08:36
    Chyba nie znasz aktualnych cen słoiczków. Ten większy kosztuje ok.5.50. Dziecko je kaszkę że słoiczka hipp, zupę, danie obiadowe i deserek. Dziennie wychodzi lekko 20 zł.
  • 20.08.17, 11:32
    Chyba znam, bo mam niemowlaka smile Kaszka (expressowa) Hipp w torebce 14 zł z opakwanie słoiczki obiadowe od 3,20 do 5,50, musy owocowe na deserki 2,50 z dobrym składem, a kiedy to dziecko mlekiem dojada? Koleżanka nie dość że mało gospodarna, to i ładuje w dziecko trociny smile torba kaszy manny bio i torba płatków jaglanych, płatków owsianych to koszt jakichś 10-15 zl zł. Przygotowanie śniadania trwa jakieś 5 minut od wyjęcia garnka (bo płatki gotują się 3 minuty) Starczy na jakieś 2 miesiące z okładem (dla niemowlaka) - mamy sezon owocowy więc codziennie może być kasza z innym owocem, malina, jagoda, borówka, śliwka, brzoskwinia... co Pani życzy (poza sezonem kupujesz torbę mrożonki kompotowej i powtarzasz cud smile Deserek? Proszsz kawałki owoców i jogurt naturalny (Bakoma za 1,25zł lub Pilos w podobnie uderzającej cenie, niech je jeden dziennie) smile Nie wiem w co inwestuje koleżanka, ale nie w zdrowie dziecka smile

--
    http://www.suwaczek.pl/cache/1980a29252.png
  • 21.08.17, 14:07
    Pisałam o kaszce gotowej w słoiczku. Obiadki tylko te duże. Takie koszty wychodzą. Poza mega słodkimi kaszkami z torebek które zdrowe nie są to chyba obiadki i deserki są naturalne. Czy się mylę? Mój najstarszy jadł w każdym razie słoikowe dania. Młodsze tym pluło. Teraz świadomie w ramach oszczędności planuję gotować. Rozumiem, że polecasz Bakoma jogurt naturalny i Pilos?
  • 13.08.17, 11:21
    Pierś, bo syfu z proszku sama bym nie zjadła. Owoce i warzywa, zupki- wszystko samemu. Jedynie kaszek używałam gotowych, bo nie wiedziałam że to świństwo. Przy następnym już nie popełnię tego błędu

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • 18.08.17, 20:43
    piers tak dlugo jak to jest mozliwe to chyba oczywiste ..

--
    Jeśli lubicie kosmetyki, zapraszam madziakowo.blogspot.com/smile
  • 18.08.17, 23:26
    KP jest oczywiście zdrowe i tanie. Tak jak domowe zupki (albo kawałki, jeśli woli się metodę BLW) - dużo tańsze i w moim przekonaniu zdrowsze, niż słoiczki. Wszystkie te produkty marketingowo określone jako "dla dzieci" są dużo droższe, niż normalne (dlatego zwykłe kasze z dodatkami zamiast kaszek dla dzieci, zwykły jogurt o dobrym składzie, zamiast jogurcików dla dzieci etc. W tych dwóch przykładach wartość odżywcza produktów nie dla dzieci jest też paradoksalnie lepsza).
  • 22.08.17, 13:29
    Córka była na mm, ale po refundacji kosztowało 3zł za puszkę.
    Syn jest kp już ponad rok.

Kupuję im dużo owoców, jogurty naturalne, robię kompoty. Sól zmieniłam na himalajską, mam ksylitol jako cukier dla dzieci, ale ciasta itp. jedzą ze zwykłym.

Kaszkę kupuję gotową, bo szybciej.

Słoiczki kupowałam sporadycznie przy córce, ale z bólem, bo żal mi 5zł za słoiczek ziemniaczków czy ryżu z kawałkiem mięsauncertain Za to szukałam wsród nich inspiracji co zrobić na obiadsmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.