Dodaj do ulubionych

Używane książki - gdzie najlepiej sprzedać

25.01.18, 08:12
Kto podpowie?

Moje dziecko ma trochę takich, dość popularnych niedawno, a potrzebuje kasy. Wystawiłam na olx i nie ma chętnych.
Z podręcznikami nie miałam nigdy problemów, ale w temacie beletrystyki młodzieżowej raczkuję.

Jakie ustalać ceny?
--
inteligentny-projekt.pl

kazdystudent.pl
Edytor zaawansowany
  • czekolada72 25.01.18, 08:37
    Lata temu mnostwo udalo mi sie sprzedac na allegro, ostatnio na olx - troche komiksow, wczesniej upchnelam karton rozmaitosci do chlopakow majacych taki punkcik/kramik antykwaryjny (?), ale chwile potem ten pasaz zamkniety zostal. ale to i tak sa wylacznie symboliczne kwoty uncertain
    Tak naprawde gdyby nie moja wielka niechec i zdecydowane NIE - to bardziej by sie oplacalo na kilogramy oddac na makulature...
    A tak to niezarobkowo oddaje sporo do bibliotek, tez nie majac do konac pewnosci gdzie wyladuja ostatecznie.... ech...

--
    Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
    Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
    "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
    Fela 2003-2016
  • mama_dorota 25.01.18, 11:06
    Moja córka lubi kupować książki na własność i wydaje na nie swoje kieszonkowe. Już przestałam ją przekonywać, że lepiej wypożyczyć, skoro i tak zazwyczaj raz się je czyta, bo to na nią nie działa. No i teraz chce wyprzedać to, na co nie ma już miejsca, a dawno przeczytała...

--
    inteligentny-projekt.pl

kazdystudent.pl
  • damdalen 25.01.18, 13:15
    Na allegro sprzedaję książki "na topie".
    Wszelkie inne wystawiam na OLX i jeśli jest nimi zainteresowanie (pytania, dużo wyświetleń) to dopiero wystawiam na serwis aukcyjny. Niestety, jak coś na OLX nie schodzi, to zła wróżba.
    Do antykwariatów stacjonarnych się zraziłam, bo wyceniali nawet na 2 zł. Co najwyżej można wcześniej zadzwonić czy są zainteresowani danymi pozycjami, nie tachać do wyceny. Jedynie starą literaturę fachową mojej mamy zawieźliśmy do antykwariatu akademickiego, ale - z tego co pamiętam - nie dawali od razu pieniędzy, tylko trzeba było czekać aż się sprzeda.
    Dawniej udawało mi się sprzedawać (i kupować) na niedzielnym targu staroci na jednym z targowisk, ale nie jestem aktualnie na bieżąco jak tam handel idzie. Obawiam się, że pogoda nie sprzyja.
  • alexls 26.01.18, 04:57
    skupszop.pl - to miejsce poleciła lubiana przeze mnie blogerka. Opinie w necie też całkiem całkiem...

--
    Daruś Moje Serduszko ma...
    Jesteśmy małżeństwem już...
    Kornelia [*] 25tc
  • mariaantonina89 26.01.18, 09:58
    Allegro i olx to najlepsze sposoby. Olx nawet lepiej, bo nie płacisz prowizji od sprzedaży i za wystawienie przedmiotu.
  • kasia-1971 26.01.18, 15:38
    Możesz przesłać linka do swoich ogłoszeń?

--
    kontakt:
    kasia-1971@gazeta.pl
  • jacues 27.01.18, 08:28
    Pomysł z giełdą staroci nie jest zły, ale na takich giełdach a reguły trzeba płacić opłatę targową za swoje stoisko. Może się tak zdarzyć, że trzeba zapłacić opłatę targową o mało albo i nic się nie sprzeda. Nie wiem jak przedsiębiorcze jest Twoje dziecko, ale może warto zastanowić się nad pomysłem stworzenia w szkole Twojego dziecka jakieś tablicy z ogłoszeniami kupie-sprzedam, zamienię-wymienie itp.dla uczniów. To trochę pracochłonne i mało opłacalne ze strony Twojego dziecka ale w spektrum szkolnej społeczności to moim zdaniem fajny i uzyteczny pomysł. Szkoda, że szkoły nie wspierają takich przedsięwzięć.
  • czekolada72 27.01.18, 11:40
    O, genialny pomysl!!!!

--
    Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
    Fela 2003-2016
  • plater-2 29.01.18, 12:21
    Antykwiariaty. Np. "Ksiązki nie gryzą" skupują po bb niskiej cenie. Jak dużo, to sami przyjada. Można zrobić zdjęcie ksiegozbioru i wysłać na zachęte.
  • czekolada72 29.01.18, 13:12
    JEŻELI !! skupują. Bo najchetniej - to nowosci, takie około 5, max 10-letnie.

--
    Fela 2003-2016
  • mama_dorota 29.01.18, 14:26
    kasia-1971 napisała:

> Możesz przesłać linka do swoich ogłoszeń?
    >
    >
    Proszę bardzo:
    www.olx.pl/oferty/uzytkownik/LRQW/

--
    inteligentny-projekt.pl

kazdystudent.pl
  • an-i-ka 29.01.18, 17:59
    Można wystawić książki na lokalnych grupach typu "Kupię, sprzedam, zamienię" na Facebooku.
  • tororg 31.01.18, 18:51
    Zapraszam na nowo powstałą stronę z torrentami, znajdziesz na niej darmowe torrenty, polskie torrenty i to całkiem za darmo. Najlepsze torrenty torrento.pl
    torrento.pl
  • pkt4a 01.02.18, 14:54
    Co parę dni "gubię" jedną książkę na przystanku i w innych publicznych miejscach . Tak samo postępuję z przeczytanymi gazetami.
    Macie i czytajcie z tego wszyscy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.