Dodaj do ulubionych

Oszczędności przy diecie alergika

01.12.18, 10:01
Witam wszystkich smile

Własnie kombinuję czy i jak można zaoszczędzić przy naszych dochodach, bo wydaje mi się, że trochę nam kasy "przecieka przez palce", a drugie dziecię w drodze...
Nasz czysty dochód m-czny to 5900 zł, czasem jednak wpadają dodatkowe zlecenia, z których kasę odkładamy.
Z tych 5900 zł średnio wydajemy:

630 zł koszt kredytu hipotecznego,
760 koszty mieszkania (prąd, czynsz, internet),
572 to koszt spłaty drobnych rat na sprzęty, okulary, laptopy (wiem, ze sporo...)
300 zł przedszkole córki (publiczne)
300 zł benzyna / dojazdy do pracy
To ze stałych kosztów.
W ostatnim m-cu wydaliśmy koło 1000 zł na ciuchy, buty, kosmetyki, aptekę (w niektórych miesiącach jest mniej).
Niestety uparcie na jedzenie co miesiąc wychodzi nam plus minus 2000 zł sad Wydaje mi się to dość sporo, jest nas rodzina 2 + 1. Dużo wydaję przez to, że dziecko i mąż to alergicy i ze standardowej diety muszę odrzucić mąki glutenowe, marchew, ryż, produkty mleczne, cytrusy, kakao i kilka innych. Wiadomo, że kilo mąki bg jest drogie, dlatego staram się dużo robić samodzielnie i jeść naturalne produkty, a nie kupować gotowców. Jeśli mam możliwość, to kupuję jajka i warzywa od rolnika (eko), czasem eko-mięso i to jest moja baza. Te produkty są o jakieś 20% droższe niż sklepowe.
Plusem diety jest to, że nie nie kupuję soków, napojów, przekąsek, słodyczy (tylko niewiele i dietetycznych dla dziecka). Nie kupuję wody mineralnej i wielu kosmetyków i chemii. Ciasta piekę w domu. Raz w m-cu idziemy zjeść do knajpki. Czasem wyjdziemy do teatru - to wszystko.
Jakkolwiek się nie nagniemy, to poniżej tych 2 tysiaków za jedzenie zejść nie możemy, ale nie mam pomysłu jak zadziałać, żeby to zmienić.
Aha, dodam jeszcze, że produkty dietetyczne zamawiam przez neta (ok. 200 zł/mc) z zapasem, bo nie opłaca się kupić mało. Mąki i kasze się nie marnują, czasem zdarza się jednak, że coś wyrzucę nie zjedzonego.

Macie jakieś pomysły, na czym mogłabym przyoszczędzić?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka