Dodaj do ulubionych

Coś na temat euro

28.03.19, 17:58
Moi drodzy moja córka za kilka miesięcy wyjeżdża za granicę. Chciałabym sprezentować jej jakąś kwotę euro co bardzo by jej pomogło. Wiem, że waluta euro do tanich nie należy. Jeżeli chciałabym kupić to gdzie najlepiej to zrobić i gdzie wpłacić by choć troszkę przez kilka miesięcy na niej zarobić.Trzymanie pieniędzy w domu to przyznacie sama strata
Edytor zaawansowany
  • san_vito 28.03.19, 18:24
    Revolut to jest karta platnicza. Wplacasz i kupujesz kiedy chcesz. Chyba najtaniej jest. Mozesz tez ustalic za jaka kwote kupujesz
  • san_vito 28.03.19, 18:25
    jakoszczedzacpieniadze.pl/revolut-karta-wielowalutowa-nie-tylko-na-wakacje
  • stasi1 30.03.19, 09:09
    A która waluta jest tania?
  • drogadocelu1595 08.04.19, 11:36
    Mam pytanie czy oszczędzacie tylko w rodzimych złotówkach czy też wybieracie inną walutę dolary czy euro?A jeśli macie oszczędności w innych walutach to gdzie je trzymajcie na lokatach czy kontach oszczędnościowych?
  • damdalen 08.04.19, 13:11
    A co? Badanie rynku?
  • ana119 08.04.19, 20:04
    Chyba długo nie byłaś w tzw obiegu - euro ma ujemną stawkę oprocentowania
  • drogadocelu1595 09.04.19, 11:51
    To nie jest żadne badanie rynku.Pytam prywatnie.Mam pięć miesięcy na zebranie pewnej kwoty euro.Moglabym kupować jakąś jej część i gdzieś lokować.Ale czy to jest korzystne? Może lepiej odkładać w złotówkach ,a potem kupić euro?Sama nie wiem dlatego pytam może ktoś miał też taki dylemat?
  • ana119 09.04.19, 12:19
    Chcesz kupić mieszkanie? Bo taką kwotę można już lokować , widzieć odsetki po 5 mies
  • drogadocelu1595 02.05.19, 12:24
    Nie chcę kupować mieszkania.Moja córka za pięć miesięcy wyjeżdża za granicę chcę ją wspomóc.Sama odkłada sobie na ten wyjazd ,ale my z mężem tez chcielibyśmy jej coś "odpalić".Pytałam znajomego czy warto założyć konto walutowe, czy odkładać złotówki ,czy od razu kupować ero ,bo codziennie jest różny kurs ,a on powiedział,ze najlepiej chować do skarpety,bo banki wyciągają od nas więcej niż dają w zamian ,i że nie warto trzymać pieniędzy w banku,bo zjada je inflacja.A co Wy o tym myślicie? Czy ktoś korzystał z kantoru Walutomat?
  • laguna23 02.05.19, 14:21
    Korzystałam w walutomatu, bez problemu wymieniałam potrzebne kwoty. Zbierałam na wyjazd a dokładnie na wydatki przez kilka miesięcy. I co jakiś czas wymieniałam w zależności od tego jaki był kurs. Uznałam, że tak jest korzystniej niż jednorazowo całą kwotę- czy miałam rację trudno powiedzieć, na pewno uzyskana kwota była wyższa niż ta którą bym otrzymała w kantorze. Przykładowo bank ING (inne banki pewnie też) oferuje możliwość podpięcia karty z rachunku osobistego do konta walutowego- dzięki czemu unika się przewalutowania przy płatnościach kartą poza granicami. Samo prowadzenie rachunku jest bezpłatne.
  • ana119 02.05.19, 16:11
    Autorka chce zarobić na euro, kantor to katnor

Poza tym autorka i laguna to są te samo osoby
  • laguna23 02.05.19, 20:34
    A na czym opierasz "Poza tym autorka i laguna to są te samo osoby"- bredzisz niestety
  • ana119 03.05.19, 07:03
    Zakłada watek, dostaje porady w tym o karcie revolut i nawet słowem nie wspomni że poczyta, zada jakieś pytanie tylko wraca po czasie by znowu kluczyć bo sąsiad powiedział o kantorze. Przypominam że mowa o jakiejś nie dużej kwocie, nie składa na mieszkanie tylko na lepszy pobyt. I w tym momencie pojawiasz się ty po 2 godzin o założenia wątku, chwalisz kantor bo prześwietny co to chroni przed inflacja!, aż żal żeby z niego nie skorzystać. Revolut niech się schowa i inne porady. Trzeba w to wejść
  • laguna23 03.05.19, 08:33
    Jaki jest dozwolony czas po którym mogę udzielić odpowiedzi? Ostatnie pytanie autorki dotyczyło walutomatu. Więc tylko do niego się odniosłam. Nie w kontekście inwestowania- jak mi nieudolnie zarzucasz a wymiany- korzystniej niż w kantorze zwykłym. Powtórzę abyś zrozumiała WYMIANY NIE INWESTOWANIA.
    Bronisz revoluta jak niepodległości. Nic do niego nie mam, bo nie korzystałam, więc się nie wypowiem. Wskaż mi w którym momencie napisałam "chwalisz kantor bo prześwietny co to chroni przed inflacja!, aż żal żeby z niego nie skorzystać". Weź może opanuj czytanie ze zrozumieniem a potem coś komuś zarzucaj.
  • drogadocelu1595 03.05.19, 11:34
    Laguna23 dzięki za porady.Nie przejmuj się zaczepkami innych.Ja i Ty nie jesteśmy tymi samymi osobami.Ty już korzystała z kantoru ,a ja dopiero chcę zacząć z niego korzystać.Ale już mam pewien obraz.Ciesze się ,że konkretnie odpisalaś mi .Nie przejmuj się tym co inni piszą.Jeszcze raz dziękuję.
  • ana119 03.05.19, 15:54
    Używasz słów których znaczenia nie znasz, nie wiadomo o co pytasz. Stąd zadanie ci pytanie czy chodzi badanie rynku

Waluty można nabyć różnie:
    1 Karta Revolut daje najlepszy kurs bo po forexie, minusem jest limit wypłat w miesiącu z bankomatu natomiast płacenie kartą jest bez ograniczeń
    2 kantory internetowe to też trejdoo, cinkciarz itp
    Kurs jest mniej korzystny od revolut
    3 bankowe kantory mają najmniej korzystny z tych dwóch na górze
  • mama_dorota 03.05.19, 09:34
    Ana119, sorry, ale to wygląda jak mania prześladowcza. Przejrzyj wątek jeszcze raz i zobacz, jak w nim wygląda twoja wypowiedź. Jakby to była spamerka, to podałaby nazwę lub link do konkretnego kantoru. A że pisała 2 godziny po autorce, to chyba raczej typowe, skoro wątek był na samej górze. Według mnie to są normalne dylematy osoby, która chce kupić stosunkowo sporą ilość waluty i wypowiedź osoby, która ma z tym doświadczenie.

--
    Spotkanie w Małżeństwie

kazdystudent.pl
  • twojbroker 07.05.19, 22:19
    Revolut to jest karta genialna aplikacja i usługa bankowa. Używasz swojego konta jako walutowego itp kiedy chcesz i jak chcesz

www.bearobotnik.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.