Dodaj do ulubionych

jak oszczędni spędzają majówkę?

25.04.19, 09:20
Mam w tym roku całą wolną od pracy. A ze nigdy nie wyjeżdżałam na majówki także i tym razem nie planuje nic spektakularnego. Jedziemy na działkę do mamy, bo jest tam trochę roboty. Ale taka praca nas odpręża - moze dlatego, ze raz na jakiś czas. Pewnie wrócimy z jakimiś nowalijkami.
Edytor zaawansowany
  • czekolada72 25.04.19, 09:36
    Od lat, od lat w sumie kilkunastu , prawie 20, na majowki nie wyjezdzamy. Ostatni takowy wyjazd, ktory skutecznie mnie zrazil to byl w gimnazjum Malej nooo, czyli przesadzilam, jednak w granicach 10-12.
    Od kad Mala zaczela sama fruwac, to majowke jej odstepujemy, sami zas wybywamy na tydzien, dwa, Bozociałowe.
    Zas w czasie majowki glownie siedzimy w domu, w ogrodku, ewentualnie jedziemy do jakichs okolicznych miasteczek np na festyn. Zreszta, to tez czas, gdy M pracuje. A w tym roku - bedziemy "dewastowac" gruntownie ostatni zaplanowany na ten rok kawalek mieszkania.

--
    Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
    Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
    "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
    Hxx z mykozą, jak nie rozróżniasz woła od świni - by Ma.
  • damdalen 25.04.19, 10:13
    Mamy urlop przez cały tydzień, ale spędzamy pracowicie u siebie w ogrodzie. Ot, taki urok mieszkania w domu jednorodzinnym, że jest co robić wokół domu. W planach sadzenie żywopłotu, rabata przy schodach wejściowych, zrobienie tarasu przy wyjściu gospodarczym, drewutnia, warzywniak, przygotowanie zadaszenia na pomidory, posadzenie jeżyny i truskawek całorocznych, itd. Może za kilka lat będziemy mieli już ogród ogarnięty, to będziemy mogli wyjeżdżać na majówkę. A w święto 3 maja robimy obiad dla jednych i drugich rodziców, bo nie widzieliśmy się w święta. Może w którąś niedzielę pojedziemy na jednodniową wycieczkę do Goczałkowic. Odpoczywać będziemy w tygodniu Bożego Ciała (pływanie po Adriatyku).
  • ola5488 28.04.19, 16:20
    damdalen napisała:

> Mamy urlop przez cały tydzień, ale spędzamy pracowicie u siebie w ogrodzie. Ot,
    > taki urok mieszkania w domu jednorodzinnym, że jest co robić wokół domu. W pla
    > nach sadzenie żywopłotu, rabata przy schodach wejściowych, zrobienie tarasu prz
    > y wyjściu gospodarczym, drewutnia, warzywniak, przygotowanie zadaszenia na pomi
    > dory, posadzenie jeżyny i truskawek całorocznych, itd. Może za kilka lat będzie
    > my mieli już ogród ogarnięty, to będziemy mogli wyjeżdżać na majówkę.

U nas podobnie big_grin Ale bardzo lubię ten brak pośpiechu, długie śniadania na tarasie, zatrzymanie i gdy jesteśmy wszyscy razem w domusmile To ładuje akumulatory aż do wakacji.

• mysz1978 28.04.19, 21:26
    ja wyjechalam raz - rok temu i bylo super, choc pogoda zmienna. W tym roku pogoda nie zapowiada sie rowniez na szałową, wiec ciesze sie, ze bede odpoczywac w domu smile
  • sylwiam_m 29.04.19, 12:59
    Ogródek, spacery, basen i sauna i moze pojadę na 2 dni do koleżanki. Nie cierpię tłumów, a na majówkę będą na pewno.
  • lucyjkama 29.04.19, 13:24
    Robię urodziny córki. Będzie sporo gości i na pewno nie będzie oszczędnie. Zaoszczędzę tylko na piniacie tzn. zamiast kupić gotową za kilkadziesiąt zł, zrobię sama a na materiały nie wydam więcej jak 10 zł smile
  • zonaniezona1 02.05.19, 04:39
    W domu i w ogródku.Jak ciepło to na tarasie i w ogrodzie, a jak zimno to w domku posprzątane, ciepły kocyk, kołderka, książeczka... Na zwiedzanie wybieram się dopiero w lipcu, bo raczej będzie cieplej smile
  • mama_dorota 02.05.19, 10:20
    U mnie też pracowicie.
    30 kwietnia miałam urlop, więc skosiłam trawnik i wystawiłam ofertę naszego mieszkania na AirBnB (mieszkam obok Trójmiasta). Najemców na dłużej będziemy mieli dopiero od czerwca, wiec teraz robimy remont i może uda się przetestować przez 3 tygodnie, jak to wychodzi z tym krótkoterminowym. Wieczorem lokatorzy udostępnili nam 1 pokój, więc pomalowałam w nim sufit.
    Wczoraj cały dzień malowałam z córką, a mąż z synem kładli panele w jednym z pokoi.
    Dzisiaj jestem w pracy. Chciałam jeszcze posadzić rozsadę w ogródku, ale tak zimno jest, że pewnie tego nie zrobię.
    Jutro domaluję coś i odpoczywam.
    W sobotę znów intensywna praca przy remoncie.
    W niedzielę odpoczynek.

--
    Spotkanie w Małżeństwie

kazdystudent.pl
  • eowen 02.05.19, 10:34
    Oszczędni w przypadku planowania podróży - kupują ubezpieczenie od rezygnacji. I potem, jak chorują (bądź ich dziecko), to nie tracą wydanych już pieniędzy.
    Tak, miała być Barcelona, jest domowy szpital sad
  • mysz1978 02.05.19, 11:28
    ojej... wspolczuje!
    Ja wykupujac zimowisko lub kolonie dzieciom tez kupuje ubezpieczenie od rezygnacji.
  • mama_dorota 02.05.19, 12:37
    mysz1978 napisała:

> ojej... wspolczuje!
    > Ja wykupujac zimowisko lub kolonie dzieciom tez kupuje ubezpieczenie od rezygna
    > cji.

Też to zrobiłam.

--
    Spotkanie w Małżeństwie

kazdystudent.pl
  • twojbroker 04.05.19, 03:12
    grill, i codziennie grill, kupiłem kilka kilo mięsa z biedronki w promocji. Samodzielnie zamarynowana łopatka i karkówka, piwko i można spędzić weekend z przyjaciółmi pod namiotem nad jeziorem.

www.bezrobotnik.com
  • mama_dorota 05.05.19, 21:49
    Nie znaleźliście?

--
    Spotkanie w Małżeństwie

kazdystudent.pl
  • mama_dorota 05.05.19, 21:51
    Smartfon robi psikusy sad

Chciałam zapytać, czy nie zmarzliście. U mnie dzisiaj rano było 2 stopnie C.

--
    Spotkanie w Małżeństwie

kazdystudent.pl
  • twojbroker 05.05.19, 23:38
    spaliśmy przy rozpalonym calą noc ognisku.. kto marzł ten dorzucał do ogniska.. przygoda życia
  • umzak 06.05.19, 11:42
    Ja nigdy nie wyjeżdżałam, w tym roku pierwszy raz wyjechaliśmy. Właściwie ciesze się, mąż odpocząć od pracy. Mnie ominęło szykowanie urodzinowej imprezy. Ale wróciłam zmęczona, a dziewczyny od rana znów się wyrywają na matcewink
  • twojbroker 07.05.19, 21:26
    jeśli maja 18 lat może się załapią na wakacje sponsorowane przez UE

www.bezrobotnik.com/blog/darmowe-bilety-kolejowe-po-ue-dla-18-latkow

• umzak 09.05.19, 19:28
    Mają 6 miesięcy smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.