Dodaj do ulubionych

Oszczędzacie na kulturze ?

10.06.19, 22:13
Proszę , napiszcie czy oszczędzacie na kulturze ?
Kino, teatr , wystawy , itd .
Jeżeli tak , to po prostu nie korzystacie z takich atrakcji ? Czy macie jakieś sposoby , żeby korzystać oszczędniej , taniej ?
A co z gazetami ? Kupujecie ?
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • an-i-ka Re: Oszczędzacie na kulturze ? 11.06.19, 09:27
      Niestety rzadko w kinie jest coś ciekawego, oglądam tylko ważniejsze filmy.
      Jeśli chodzi o filmy typowo rozrywkowe to raczej odpuszczam; abonament na Netflix i HBO Go wychodzi taniej niż dwa bilety do kina + dojazd, a można obejrzeć coś naprawdę wartościowego np. serial Czarnobyl.

Przed pójściem do teatru sprawdzam recenzję sztuki i idę tylko wtedy, gdy jest pozytywna.

Z gazet tylko Charaktery i prasę specjalistyczną. W prasie tzw. "kobiecej" nie ma nic, za co warto by było płacić. Dzienników też nie ma sensu kupować, wiadomości z Polski i ze świata można znaleźć codziennie w Internecie.

Wystawy, muzea, nie patrzę na cenę, tylko czy mnie interesuje. Warto sprawdzić wcześniej w Internecie czego możemy się spodziewać na miejscu, czasami nazwa jest myląca, np. Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni brzmi poważnie, dzieci niechętnie będą chciały tam iść, słysząc taką nazwę. Natomiast dorośli, którzy się tam wybiorą w celach naukowych srogo się zawiodą. wink
      • aurinko Re: Oszczędzacie na kulturze ? 12.06.19, 23:46
        an-i-ka napisała:

> np. Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni brzmi poważnie, dzieci niechętn
        > ie będą chciały tam iść, słysząc taką nazwę. Natomiast dorośli, którzy się tam
        > wybiorą w celach naukowych srogo się zawiodą. wink
        Nie znam dziecka, które miałoby takie podejście. Wręcz przeciwnie, nazwa je zachęciła. Moje dzieciaki i.znajomych do CNE jeżdżą co 4-5 tygodni na cały dzień smile
    • kamarow69 Re: Oszczędzacie na kulturze ? 11.06.19, 09:43
      Jasne, że oszczędzam. W Krakowie mam dużo mozliwości: kina plenerowe, tańsze bilety do kina, teatrów, wszelkiej maści noce muzeów, bezpłatne wejścia, tańsze bilety na imprezy masowe itd. itp. Jeśli nam na czymś zależy szczególnie, wtedy po prostu płacimy za bilet. Np. w sobotę w ramach Industrady były normalne bilety za zwiedzanie browaru Żywiec, za które zapłaciliśmy. I było warto. Jest ciekawie zrobione.
      Gazet nie kupuję. Całkowicie przerzuciłam się na internet.
      Książek też w zasadzie nie kupuję. Ale czytam ze 20 miesięcznie. Co miesiąc biorę bezpłatny kod na Legimi albo 2 kody. Jeśli czegoś nie ma na Legimi szukam wydań papierowych w bibliotekach. Ostatecznie kupuję. Pewnie 5-10 książek rocznie. Nie więcej. A i tak potem je zazwyczaj odsprzedaję na olx. Córka ostatnio zaczęła czytać wydania paierowe z biblioteki. Dla mnie Legimi to coś, za co jestem ogromnie wdzięczna. Gdybym chciała kupić te książki, to zapłaciłabym sama 20 szt. x 12 miesięcy x optymistycznie 20 zł/szt. = 4800 zł. I to tylko ja. A mąż też b. dużo czyta. Jest jeszcze jeden fajny myk - czasem kupuję książki w dużym antykwariacie Tezeusz. W Krakowie mogę odebrac osobiście. Bardzo ładne wydania kupowałam nawet poniżej 10 zł. Ale to nie moga być "modne" tytuły.
      Filmy oglądamy np. na HBO - córka ma dostęp od kolegi. Ale rzadko mamy ochotę.
      • czekolada72 Re: Oszczędzacie na kulturze ? 12.06.19, 15:48
        Nadal tak jest, ale bardzo często nie jest wtedy pokazywane tzw wszystko, a w sumie zwiedzać namiastkę, zwłaszcza gdy wie się o tych "ukrytych" skarbach...

--
        Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
        Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
        "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
        Hxx z mykozą, jak nie rozróżniasz woła od świni - by Ma.
    • ana119 Re: Oszczędzacie na kulturze ? 11.06.19, 13:10
      Przede wszystkim trzeba zrobić selekcję co podchodzi pod kulturę a pseudokulturę. Sztuki teatralne coraz częściej są grane pod publikę to samo dotyczy filmów. Kina też mają swoich widzów. I tym się kierujemy, kultura ale nie za wszelką cenę
    • sylwiam_m Re: Oszczędzacie na kulturze ? 11.06.19, 16:06
      Bardzo lubię uczestniczyć w zyciu kulturalnym, ale oczywiście, że oszczędzam. Nie znoszę multiplexów, a one sa najdroższe, kina studyjne maja najtańsze bilety i odpowiadający mi repertuar, korzystam też z kina w małomiasteczkowym Domu Kultury, też sporo taniej.
      Kocham muzykę klasyczną i zawsze wyszukuję w internecie koncerty za darmo lub za grosze, teraz sezon na koncerty na dziedzińcach zamków, na festiwale, na jakieś grania w miejscowościach wypoczynkowych. Jak blisko to jadę.
      Biorę tez udział w różnych konkursach i bardzo często zdarza mi sie wygrać bo to nie toster tylko bilet na koncert kameralny i mniej ludzi bierze udział.
      Mam zalajkowanych sporo różnych instytucji i naprawdę za free jest sporo świetnych spotkań autorskich i warsztatów.
      Książki głównie z biblio, gazety czytam w necie.

• ana119 Re: Oszczędzacie na kulturze ? 12.06.19, 08:44
        Również lajkuje strony które organizują imprezy cykliczne, recenzentów z którymi mi po drodze. W ten sposób uczestniczę np w Wielkanocnym Festiwalu Beethovena gdzie bilety są symboliczne czy też wchodzę na wejściówki do teatru bo przedstawienie jest unikalne a bilety wyprzedane na pniu, kupuję też wcześniej bilety za normalna cenę wiedząc jaki repertuar będzie grany. Jest cała masa możliwości wybierania imprez
    • tol8 Re: Oszczędzacie na kulturze ? 11.06.19, 22:19
      Tak.
      Gazety czytam w necie lub biorę od mamy.
      Książki mam z biblioteki, wszystkie nowości tam trafiają w końcu.
      Do kina mam 33% zniżki.
      Teatr, opera, operetka- mam bilety po 10zł, więc na ciekawe rzeczy chodzimy.
      Wystaw nie znoszę.
      Muzea mamy za darmo.

Wszelkie zniżki przysługują nam z KDR.

--
      W weekendy ematka staje się matką.
    • aurinko Re: Oszczędzacie na kulturze ? 12.06.19, 23:54
      Dużą oszczędność mam dzięki karcie mieszkańca Gdańska - między innymi bezpłatne wejście na basen, lodowisko, do zoo, wystawy, muzea itp. Korzystam też z różnych akcji typu za bilet do kina zapłać telefonem a drugi bilet dostaniesz gratis. Teatru, opery itp nie lubię, dzieci chodzą raz w miesiącu że szkoły, bilety mają tańsze niż indywidualnie. Na parki rozrywki mam kartę Parkmania, dużo z dziećmi jeździmy i często wykorzystujemy tę kartę do zniżek. Gazet nie kupuję od wielu lat, to co mnie interesuje wynajdę sobie w necie.
      • martini-7 Re: Oszczędzacie na kulturze ? 14.06.19, 22:28
        I tak i nie. Gazet nie kupuję, do kina chodzimy czasem, teatr zastąpiły teatrzyki dla dzieci (tak widać jest jak jak się ma małe dzieci 😜) oglądamy dobre filmy na hbo i nie tylko, sporo czytamy i indywidualne i rodzinnie.
        Poszłabym chętnie do kina czg teatru na coś mniej dzieciowego 😉

--
        Gdybym była zgrabniejsza, piękniejsza i młodsza mogłabym być nimfą, a tak jestem po prostu sobą
        • martini-7 Re: Oszczędzacie na kulturze ? 14.06.19, 22:30
          A jeszcze zwiedzamy i tu różne czasem to koszt tylko paliwa, a czasem i coś więcej, zaliczam tu i również cudne miejsca stworzone ręką natury.

--
          Gdybym była zgrabniejsza, piękniejsza i młodsza mogłabym być nimfą, a tak jestem po prostu sobą
    • lucyjkama Re: Oszczędzacie na kulturze ? 25.06.19, 16:24
      Gazet nie kupuję. Telewizji nie oglądam więc żadnych cyfrowych polsatòw czy innych HBO nie opłacam. Do kina mam 50% zniżki dla caĺej rodziny z KDR. Do teatru jeżdżę jak się zorganizujemy z pracy i mamy bilety grupowe czyli tańsze.
    • mocno.zdziwiona Re: Oszczędzacie na kulturze ? 26.06.19, 14:03
      Oszczędzam. Mam polubione sporo stron facebooku i często dowiaduję się o wydarzeniach darmowych albo bardzo tanich. Wiele z nich jest naprawdę ciekawych. Książki czytam na czytniku, często się plikami zamieniam, czasami pożyczam książki (od kogoś lub komuś). Są oczywiście wydarzenia, na które chodzę nie patrząc na cenę, ale z reguły udaje mi się uzyskać dostęp do kultury niskim kosztem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.