Dodaj do ulubionych

Nowa lodowka

24.06.19, 10:40
Witajcie!Mam problem może pomożecie.Moja lodówka w tym roku "kończy" 20 lat i wszystko byłoby dobrze,ale pomału zaczyna coraz gorzej mrozić i chłodzić i muszę wyrzucać jedzenie, bo szybko się psuje. Może ktoś mi doradzi jaką lodówkę kupić w rozsądnej cenie, z której można by korzystać jak na lodówkę przystało. Z góry dziękuję za informację
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • annia_ko Re: Nowa lodowka 24.06.19, 13:35
      Każdy sprzedawca przedstawi swoją "wersję" jedynej słusznej lodówki. Każda nowa będzie lepsza od starej pod względem ekonomicznym. Polecam wziąć z funkcją NoFrost - odpada rozmrażanie zamrażarki. Dla mnie ważne było, aby była pojemna zamrażarka i dopłaciłam troszkę, ale wysokość jest 2m, a nie 1,8 ( i tak nie mam szafek nad nią) - a miejsca więcej.
      • drogadocelu1595 Re: Nowa lodowka 24.06.19, 14:18
        Masz rację, już się z czymś takim spotkałam. Wiem, że nie chodzi o reklamę jakiejś konkretnej marki ,ale dwie moje znajome kupiły różne lodówki i niestety były to zakupy nie udane ,bo sprzęt bardzo szybko się zepsuł,a lodówka to nie smartfon czy tablet by kupować co chwilę,bo tak też się zdarza(sama już trzeci raz oddałam smartfon do naprawy) dobrze by było gdyby taka lodówka służyła na jakiś dłuższy okres czasu
        • annia_ko Re: Nowa lodowka 24.06.19, 17:11
          W jednym sklepie (chyba jedyny szczery) sprzedawca powiedział nam, że wszystkie są projektowane na jakieś 5 lat użycia (temat się tyczył zakupu dodatkowej gwarancji).... i żebyśmy sobie nie myśleli, że posłuży nam 20 lat jak to kiedyś było... Odnośnie awaryjności wszędzie odradzano nam takie z wyświetlaczami na drzwiach. Po 2dniowym tour de sklepy elektroniczne kupiliśmy po prostu ładną i z dobrym rozkładem półek. Akurat jest marki Bosh, ale nie wiem czy jest lepsza od innych. Użytkujemy 1,5r. i jest ok. Na zakup zdecydowaliśmy się też ze względu na promocję rat 0% - to było dla nas wtedy ważne, żeby nie dopłacić do interesu.
          • kaga9 Re: Nowa lodowka 24.06.19, 21:53
            Potwierdzam. Nasza poprzednia zdechła po 5 latach, zepsuła się "nienaprawialnie". Marka lodówki (czy jakiegokolwiek innego sprzętu) ma obecnie de facto mniejsze znaczenie niż "wylosowanie" dobrego egzemplarza. To opinia fachowców. Polar mojej mamy ma ponad 20 lat...
          • laguna23 Re: Nowa lodowka 30.06.19, 08:58
            Również mam lodówkę tej firmy kupiona jakoś chyba na początku 2015 (albo 2014 nie pamiętam) i odpukać na razie nic się nie dzieje. Też mam ten wyższy model- 2m, funkcja non Frost, pojemne pojemniki w części zamrażalnika- to było dla mnie istotne.

Zmywarka tej samej firmy kupiona w grudniu 2017 właśnie odmówiła posłuszeństwa- zobaczymy co powie serwis, może to tylko drobnostka w stylu "coś się zapchało" a może coś poważniejszego- oby nie.
        • mama_dorota Re: Nowa lodowka 25.06.19, 13:32
          Mam swoją dopiero 3,5 roku, ale pamiętam, że jak 20 lat temu kupowałam pralkę, to też słyszałam takie "wróżby". Pralka działała bezawaryjnie 14 lat i jak padła, to odpuściliśmy naprawę, bo mieliśmy akurat na topie sprzedaż mieszkania. 12 lat temu kupiliśmy zmywarkę i też nasłuchaliśmy się strasznych rzeczy o zmywarkach, jak szybko się psują bez względu na firmę, a działała bezawaryjnie 8 lat i straciliśmy ją przez własne zaniedbanie, bo nie naprawiliśmy na czas drobnego uszkodzenia, erozja poszła dalej i ją zniszczyła.

Nigdy nie kupujemy tych dodatkowych gwarancji. Czytam opinie, szczególnie te sprzed kilku lat i te krytyczne.

--
          Spotkanie w Małżeństwie

kazdystudent.pl
    • mama_dorota Re: Nowa lodowka 25.06.19, 13:26
      Sama musisz znaleźć odpowiedź. Jeśli chodzi o wielkość, cenę i ogólną funkcjonalność dla każdego optimum może być gdzie indziej. Ja na przykład kupując 3,5 roku temu poszłam do sklepu, obejrzałam, powąchałam (tak, to nie żart, bo niektóre w środku śmierdzą plastikiem, a inne nie) i wybrałam taką, która ma niestandardową szerokość - 70 cm. Nie podobają mi się te dwudrzwiowe, nie są moim zdaniem tak wygodne jak moja, ale na pewno są osoby, które się ze mną nie zgodzą. A inni nie mają na taką miejsca. A poza tym, choć jestem z niej pod wieloma względami zadowolona, to żałuję trochę, bo jest w kolorze srebrnym i po każdym chlapnięciu zostają widoczne ślady i jakiś moduł już musiał być wymieniony na gwarancji.

--
      Spotkanie w Małżeństwie

kazdystudent.pl
    • skyfall001 Re: Nowa lodowka 18.07.19, 06:11
      Poszukaj w sklepach i sprawdzaj parametry, szczególnie klasę energetyczną, a także wymiary, nie wiemy przecież ile masz miejsca, jaka pojemność lodówki, warto by miała też system no frost, dzięki czemu nie trzeba się martwić o rozmrażanie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.